Kupiłeś lub kupiłaś swoje pierwsze karty Tarota? Chcesz dowiedzieć się jak wróżyć z kart Tarota oraz poznać odpowiedzi na swoje pytania? W tym poradniku nauczę Cię korzystać i wróżyć za pomocą klasycznej talii Tarota oraz z Tarota Online.

Jak wróżyć z kart Tarota?

Stawianie kart Tarota to stosunkowo proste zadanie, które wymaga jednak pewnej wiedzy oraz przygotowania, aby wróżby były skuteczne oraz dawały trafne odpowiedzi. Aby postawić sobie Tarota nie musisz jednak korzystać z pomocy wróżki lub wróżbity, dzwonić na drogie infolinie zdradzając osobom postronnym swoje potrzeby i problemy.

Wróżenie z kart Tarota możesz rozpocząć zamawiając swoją pierwszą talię Tarota lub korzystając z naszego Tarota Online.
W tym poradniku pokażę Ci jak krok po kroku na przykładzie mojej strony internetowej z Tarotem Online postawić pierwszą i na pewno nie ostatnią kartę Tarota. Choć początki mogą wydawać Ci się trudne, a same karty Tarota i ich opisy enigmatyczny to nie przejmuj się – szybko zrozumiesz jak interpretować karty Tarota oraz nauczysz się wykonywać pierwsze wróżby online z pomocą mojej strony lub w tradycyjny sposób.

Zaczynamy? ☺️

Karty Tarota – od czego zacząć?

Aby zacząć korzystać z Tarota jak już wiesz potrzebujesz kart Tarota, a dokładnie talii 78 kart, na które składają się Małe i Wielkie Arkana Tarota. Dobra talia Tarota kosztuje jednak kilkadziesiąt złotych lub nawet więcej i musisz poczekać na nią przynajmniej kilka dni. Dodatkowo, możesz nie chcieć trzymać kart Tarota w swoim domu i wtedy właśnie sprawdzi się doskonale Tarot Online.

Zanim jednak przystąpisz do wylosowania swojej pierwszej karty Tarota, przeczytaj do końca ten poradnik, z którego dowiesz się jak wróżyć z kart Tarota będąc początkującą osobą.

Przedstawię Ci teraz kilka najważniejszych zasad wróżenia z kart Tarota, o których musisz pamiętać!

Wróżenie z kart Tarota – najważniejsze zasady

Najważniejsze zasady, które musisz znać zanim wylosujesz pierwszą kartę Tarota. Zaczynamy.

1. Nie sprawdzaj Tarota i uzyskanych odpowiedzi

Tarot to nie zabawa, dlatego jeżeli nie wierzysz w jego skuteczność to nie korzystaj z możliwości, które oferuje. Zadając pytanie Tarotowi sformułuj je w taki sposób, aby odpowiedź dla Ciebie była jak najprostsza i nigdy

Nie pytaj Tarota o to samo więcej niż raz!

Nie wyciągaj kolejnych kart Tarota na to samo pytania jeżeli pierwsza odpowiedź nie była dla Ciebie satysfakcjonująca. Nie rób tego także, aby upewnić się, czy Tarot działa oraz czy kolejna karta będzie taka sama. Uwierz mi, wielokrotnie w jednej sprawie potrafiłem wyciągnąć nawet do 6 razy tę samą kartę, lecz zadając inne pytanie, które dotyczyło np. jednej z kwestii tematu, który mnie interesował.

Tarot działa i nie musisz tego sprawdzać, ani udowadniać sobie lub komuś, że jest inaczej.

2. Odczytując kartę kieruj się intuicją

Intuicja to Twój najlepszy doradca w interpretacji Tarota. Jeżeli intuicja podpowiada Ci coś innego niż znaczenie karty (nie myl intuicji z logicznym myśleniem) to zaufaj właśnie niej. Intuicja jest jak flesz, który w jednej sekundzie daje Ci odpowiedź na Twoje pytanie. Czasami może wystąpić ta odpowiedź w formie obrazu, czasami jako przeczucie lub skupienie się na pewnym elemencie karty Tarota.

Zaufaj swojej intuicji, która w ciszy i spokoju wyszepcze Ci odpowiedź. Dopiero, gdy wyczerpiesz jej potencjał skorzystaj z logicznej analizy opisu karty.

3. Dobrze sformułuj swoje pytanie

Losując karty Tarota pomyśl dokładnie o swoim pytaniu. Ułóż sobie w głowie jedną rzecz, o którą chcesz spytać Tarota i trzymaj się jej do samego końca, aż wybierzesz kartę. Pytanie jest najważniejszym elementem całej wróżby, ponieważ to od niego zależy jak zinterpretujesz odpowiedź Tarota.

Pytanie do kart Tarota powinno być proste i konkretne. Nie powinno zawierać w sobie porównania i ważenia dwóch stron danej sprawy (np. Czy bardziej lubi mnie Kacper, czy Piotr?). Nie pytaj kart o liczby losowania Lotto, dokładny daty i godziny, czy też miejsca, chyba, że potrafisz je odczytać (wtedy nie potrzebujesz już tego poradnika).

Prawidłowe pytanie powinno brzmieć np.:

  1. Co myśli o mnie Magda?
  2. Czy zakup nowego mieszkania to dobra decyzja?
  3. Jak sprawić, by moje finanse poprawiły się?

I pamiętaj:

Nigdy nie zadawaj pytania kartom w momencie, gdy karta Tarota jest już wylosowana.

Wróć teraz do swojej intuicji i staraj się poczuć co Ci mówi. Karta jest dobra, czy zła? O czym mówi obrazek, który na niej widzisz? Co czujesz, gdy na nią patrzysz?

4. Zachowaj dystans i panuj nad emocjami

Wróżenie z kart Tarota sobie samemu jest znacznie cięższe niż innym, ponieważ zazwyczaj w takiej sytuacji brakuje nam dystansu i chłodnego spojrzenia na sprawę. Emocje dodatkowo zagłuszają Twój głos intuicji, dlatego ważne jest, aby nie korzystać z kart Tarota kiedy wciąż jesteś jak wulkan, który w każdej chwili może wybuchnąć.

Poczekaj, aż nabierzesz dystansu do całej sytuacji i ochłoniesz, ponieważ wróżenie z kart Tarota w takich emocjach na pewno sprowadzi Cię do złej interpretacji Tarota. Wróżąc sobie z kart Tarota postaraj się całkowicie rozluźnić i działać tak jakby pytanie nie dotyczyło Ciebie. Podejdź do sprawy najbardziej obiektywnie jak to możliwe. W ten sposób obraz i znaczenie karty staną się dla Ciebie klarowne i jasne, a sama wróżba trafna i przyjemna.

5. Stosuj się do zasad i nie nadużywaj Tarota

Wróżąc sobie, czy też innym zawsze pamiętaj o tym, aby mówić prawdę. Jeżeli chcesz, aby Tarot był dla Ciebie skutecznym narzędziem to nie możesz oszukiwać siebie lub innych. Wróżąc z kart Tarota nie pytaj o sprawy, które nie dotyczą bezpośrednio Ciebie samego lub które stanowią cenną prywatność dla innych osób.

Jeżeli korzystasz z klasycznej talii Tarota i wróżysz innej osobie możesz oddać jej w ręce talię, aby przetasowała i wybrała dowolną kartę. Przed wylosowaniem karty zapytaj ją o to jakie pytanie chce zadać Tarotowi.

6. Zacznij od najprostszych rozkładów Tarota

Na sam początek, aby ułatwić sobie zadanie pytaj Tarota wyciągając tylko jedną kartę. Taka interpretacja jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku wróżb na 2, 3 lub więcej kart. Możesz także znacznie ułatwić sobie zadanie stosując wróżbę Tarota tylko w położeniu prostym (wszystkie karty są w pozycji takie jak po wyjęciu z pudełka).

Wróżąc z kart Tarota przetasuj zawsze dokładnie karty i rozłóż je przed siebie. Następnie wybierz dowolną z nich pociągając ją do siebie. Kartę możesz odkryć dowolną ręką w dowolną stronę. Najważniejsze jest to, aby odwracając ją w lewo lub w prawo nie odwrócić jej do góry nogami, a także wyciągać karty Tarota przed sformułowaniem pytania!

Jak wróżyć z kart Tarota? Poradnik krok po kroku

Przedstawię Ci teraz jak krok po kroku postawić Tarota za pomocą tradycyjnej talii lub w nowoczesny sposób z wykorzystaniem naszego Tarota Online ☺️

1. Karty Tarota – jak wróżyć? Przetasuj karty

Losując kartę Tarota Online lub trzymają talię kart w swoich rękach pierwsze co musisz zrobić to przetasować karty. Na początek, aby nie utrudniać sobie zadania staraj się nie obracać ich do góry nogami, a jedynie tasować w tzw. prostej pozycji. Na naszej stronie przetasować karty możesz klikając po prostu w przycisk PRZETASUJ KARTY lub odświeżając stronę.

Tasowanie kart jest po to, aby mieć pewność, że kolejność kart Tarota jest „przypadkowa”. To także dobry czas, aby w trakcie tej czynności pomyśleć o sprawię, o którą pytasz.

2. Karty Tarota – jak wróżyć? Zadaj pytanie

Tasując karty Tarota lub otwierając naszą stronę pomyśl o sprawie, o którą chcesz zapytać, sformułuj w głowie jasne i konkretne pytanie (np. „Czy w tym miesiącu znajdę pytanie?„), a następnie zadaj je (na głos lub w swojej głowie) w momencie, gdy skończysz tasować talię Tarota.

Jeżeli korzystasz z naszego Tarota Online wpisz pytanie w polu znajdującym się nad kartami. Jest to wymagane, aby skorzystać z Tarota Online.

3. Karty Tarota – jak wróżyć? Rozłóż karty

Po przetasowaniu kart Tarota rozłóż wszystkie karty przed sobą najlepiej w formie wachlarzu, jedną ręką tak, aby wybór dowolnej karty Tarota był łatwy, a same karty nie odkryły swojego znaczenia przed tą czynnością.

Na naszej stronie po przetasowaniu kart Tarota i wpisaniu pytania zobaczysz wszystkie z 78 kart. Możesz wybrać dowolną z nich.

4. Karty Tarota – jak wróżyć? Wybierz kartę

Teraz wybierz jedną z 78 kart Tarota. Nie śpiesz się z tą decyzją. Kieruj się intuicją oraz pozwól, aby ręka (palec lub myszka) sama poprowadziła Cię do karty, która odpowie Ci na Twoje pytanie.

Pociągnij kartę do siebie w takiej pozycji jak znajduje się w talii i odwróć ją, aby sprawić jaka to karta. Jeżeli korzystasz z Tarota Online, kliknij w jedną z kart Tarota. Po chwili karta zostanie odwrócona i zobaczysz wylosowaną kartę we wróżbie online.

5. Karty Tarota – jak wróżyć? Sprawdź znaczenie

Ostatnim krokiem pozostaje sprawdzenie znaczenie karty Tarota. Możesz to zrobić za pomocą opisu, który może znajdować się na karcie, odczytać ją intuicyjnie poprzez obraz, który przedstawia lub sięgnąć do książeczki dołączonej do talii Tarota.

W Tarocie Online jest to znacznie łatwiejsze, bowiem wystarczy, że klikniesz w przycisk POZNAJ ZNACZENIE, aby zobaczyć szczegółowy opis karty Tarota. Choć nie odnajdziesz tam odpowiedzi na każde swoje pytanie to możesz poznać bliżej znaczenie karty Tarota oraz jej cechy. Pomoże Ci to poczuć oraz zrozumieć co Tarot chciał Ci powiedzieć przez tę kartę. Nie rezygnuj i korzystaj ze swojej intuicji!

6. Karty Tarota – jak wróżyć? Powtórz kolejność

Brawo 👏 To była właśnie Twoja pierwsza wróżba Tarota. Jeżeli chcesz zadać jeszcze jedno pytanie Tarotowi, potwórz całą czynność. W przypadku, gdy wróżbę wykonujesz za pomocą naszej strony, odśwież stronę lub kliknij w przycisk PRZETASUJ KARTY.

Pamiętaj:

Codziennie możesz całkowicie za darmo postawić Tarota na jedno, dowolne pytanie. Każda kolejna wróżba kosztuje 1.99 ZŁ.

Płatności są całkowicie bezpieczne za pomocą bramki Dotpay, a sam proces zakupu szybki i intuicyjny. Kartę możesz otrzymać także na swój adres email jeżeli wypełnisz odpowiednie pole.

Skorzystaj już teraz z darmowego Tarota Online 👏

Data publikacji: 02.09.2019
Data aktualizacji: 4 miesiące temu