Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Karty Tarota

Poznaj wszystkie 78 karty Tarota

Karty Tarota

Karty Tarota to zbiór 78 kart należących do Wielkich i Małych Arkanów Tarota. Historia kart Tarota sięga, aż XV i XVI wieku, ponieważ to właśnie na te czasy datowane są pierwsze talie kart Tarota, które pierwotnie służyły do gry. W XVII wieku karty Tarota zostały podzielone na 22 karty Wielkich Arkanów Tarota oraz 56 kart Małych Arkanów Tarota, jednak dopiero w XVIII wieku zaczęto rozróżniać karty Tarota na te przeznaczone do gier hazardowych oraz te, które służą do wróżenia. Karty Tarota obecnie są swoistą syntezą kabały oraz astrologii, ponieważ bazują na nich w kwestii struktury, symboliki i interpretacji. W dzisiejszych czasach działanie i skuteczność kart Tarota co raz rzadziej określa się jako okultyzm, a co raz częściej opiera na nieświadomości oraz podświadomości, które zostały sklasyfikowane w nauce jako psychologia głębi nawiązująca do ukrytych w nas symboli i archetypów. Opisuje to doskonale książka psychologia Carla Gustava Junga o tytule: "Jung and tarot". Większość talii kart Tarota bazuje obecnie na jednej z najstarszych talli zwanej Tarotem Marsylskim. Aktualnie talie kart Tarota najczęściej podzielone są na dwie grupy. Jedna bazuje na kartach Rider-Waite stworzonych przez Artura Edwarda Waite podczas, gdy druga swoją symbolikę oraz wygląd opiera na kartach Tarota Aleistera Crowleya.

Dostępne obecnie talie karta Tarota różnią się głównie techniką wykonania, ekspresją oraz symboliką, dlatego też, choć samo podstawowe znaczenie kart Tarota pozostaje niezmienne, to jednak ich interpretacja może być różna. Poniżej możesz zapoznać się ze wszystkimi kartami Tarota opartymi o talię Rider-Waite. Ich znaczenie możesz poznać klikając w obraz karty. Poniżej możesz zapoznać się z listą 22 kart Tarota Wielkich Arkanów. Wielkie Arkana Tarota to najważniejsze karty mówiące o istotnych dla pytającego sprawach, wskazujące na duże i znaczące wydarzenia w jego życiu oraz ukazujące przebieg danej sytuacji. Karty Tarota zwane WIelkimi Arkanami ponumerowane są od liczby 0 (Głupiec) do 21 (Świat). Znaczenie każdej z kart Tarota znajdującej się poniżej możesz sprawdzić klikając w jej obraz. Małe Arkana Tarota to zbiór 56 kart Tarota, które dzielimy na: Buławy (Pałki), Denary (Monety, Pentakle), Puchary (Kielichy) i Miecze. Karty Tarota należące do Małych Arkanów Tarota wskazują zazwyczaj na mniejsze sprawy, bądź wydarzenia w życiu pytającego. Stanowią pewnego rodzaju tło, bądź dopowiedzenie historii opowiadanej przez Wielkie Arkana Tarota. Zapoznaj się ze wszystkimi kartami Tarota oraz ich znaczeniem klikając w wybraną kartę.

Karty Tarota Online

Na stronie Tarot Online nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.