Czy Tarot jest bezpieczny? A może Tarot jest niebezpieczny i zły? W tym poradniku omówię jeden z najczęściej poruszanych tematów w kontekście Tarota. Dowiesz się z niego, czy Tarot jest bezpieczny oraz dlaczego wiele osób jest zdania, że korzystanie z wróżb Tarota wiąże się z niebezpieczeństwem. Czy są one w błędzie, czy może mają rację? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Czy wiesz jak działa Tarot?

Duża część osób, która nigdy nie skorzystała z Tarota nie zrobiła tego z powodu lęku przed konsekwencjami, które może przynieść tzw. wróżenie, stawianie kart Tarota oraz przepowiadanie przyszłości. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele czynników, dlatego nie dziwię się, że chyba każdy (w tym także Ja) zanim jeszcze rozpoczął swoją przygodę z Tarotem zadawał sobie takie pytania jak:

  • Czy Tarot jest bezpieczny?
  • Czy Tarot jest niebezpieczny?
  • Czy Tarot jest zły?
  • Czy Tarot to zło?
  • Czy Tarot jest grzechem?
  • Czy Tarot to grzech?

W tym momencie chciałbym na chwilę zatrzymać się przy tej kwestii, aby zrozumieć genezę lęku, który mogą budzić 78 karty Tarota. Pomijając kwestie związane z tradycją chrześcijańską, które poruszę w dalszej części, strach wynika przede wszystkim z niewiedzy – to co nieznane pobudza naszą wyobraźnię, a ona poprzez kreowane wizje bardzo mocno wpływa na nasz nastrój i emocje, które mogą prowadzić do poczucia m.in. strachu.

Boimy się pierwszego dnia w nowej szkole, ponieważ rozmyślamy nad tym jak odbiorze nas nowe otoczenie. Czujemy zimny dreszcz, gdy po raz pierwszy prowadzimy samochód, ponieważ nasz umysł kreuje przed nami wizję możliwego wypadku. Obawiamy się tego jak zostaniemy ocenieni na pierwszej randce, ponieważ porównujemy siebie do idealnego partnera, który istnieje tylko w sferze naszej wyobraźni.

W tym momencie przypomina mi się znakomity cytat z utworu Everybody’s Free (to wear sunscreem) autorstwa Baza Luhrmanna:

Nie martw się o przyszłość; to znaczy martw się, ale wiedz, że martwienie się jest tak samo skuteczne jak próba rozwiązania równania matematycznego poprzez żucie gumy.

Dlatego jeżeli boisz się korzystać z Tarota nie karm swojej wyobraźni i nie pogłębiaj swoich lęków. Zamiast się zamartwiać postaw na zrozumienie sposobu w jaki Tarot dostarcza Ci odpowiedzi. Wiedzę tę zdobędziesz zapisując się do newslettera i czytając regularnie mojego bloga.

Jeżeli należysz do osób, które boją się Tarota, uważają, że jest zły, jest grzechem oraz może wyrządzić Ci krzywdę to przygotowałem dla Ciebie odpowiedź na najważniejsze w tej kwestii pytania. A jeżeli nie to sprawdź nasz poradnik Jak działa Tarot.

Czy Tarot jest niebezpieczny?

Tarot nie jest niebezpieczny, lecz nie każdy jest gotów, aby z niego korzystać. Dotyczy to także tzw. wróżek i wróżbitów, na których ciąży duża odpowiedzialność odpowiadając na zadawane im pytania, a które to swoim wpływem i sugestią mogą negatywnie oddziaływać na osobę w potrzebie i problemie. Nie sam Tarot jest więc niebezpieczny, a raczej ludzie mogą stanowić niebezpieczeństwo dla samych siebie oraz innych osób korzystając zarówno z Tarota jak i każdej dziedziny wiedzy oraz narzędzia pozwalającego wpłynąć na ich działanie, zachowanie i stan emocjonalny.

Dlatego postępuj bardzo ostrożnie z nieznanymi osobami, które oferują swoje usługi wróżbiarskie, ponieważ czasami wróżba taka może wyrządzić Ci więcej krzywdy niż pożytku.

Możesz także samodzielnie i całkowicie za darmo sprawdzić jak działa mój w 100% skuteczny i sprawdzony Tarot Online klikając w poniższy przycisk i losując kartę Tarota na swoje pytanie.
Pamiętaj, aby stawiając karty Tarota zachować zdrowy dystans oraz panować nad swoimi emocjami. Choć nie zawsze zobaczysz tam karty i odpowiedzi, których oczekujesz, cały Twój los leży tylko i wyłącznie w Twoich rękach.

I pamiętaj ☺️

Karta Śmierć w Tarocie nigdy nie oznacza fizycznej śmierci.

Więcej o znaczeniach kart Tarota przeczytasz tutaj.

Czy Tarot jest bezpieczny?

Tak, jeżeli zachowasz przy korzystaniu z niego zdrowy rozsądek oraz nie uzależnisz całego swojego życia i wszystkich swoich wyborów do zadawania pytania kartom Tarota. Tarot nie sprowadzi na Ciebie złych duchów, opętania oraz nie sprawią, że stracisz swój umysł, czy też zaciągniesz karmiczny dług.

Tarot jest w 100% bezpieczny, a jedyne niebezpieczeństwo, które może się z nim wiąząć odnosi się do osób, które bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia podejmują się wróżb Tarota. Tarot jest tak samo bezpieczny jak prorocze sny, przeczucia, wizje oraz intuicja. Osoby, które rozwinęły w sobie zdolność poczucia na swoje pytanie nie muszą wcale korzystać z kart Tarota, aby uzyskać odpowiedź na swoje pytanie.

Tarot to tylko narzędzie, które pomaga ćwiczyć i rozwijać podświadomość niczym trenując mięśnie na siłowni. Jeżeli boisz się Tarota i uważasz, że jest niebezpieczny to nie korzystaj z niego. Wszystkie jednak przypadki, w których to osoby opisują swoje dramatyczne przeżycia z Tarotem wynikają z tego, że nigdy nie byli oni gotowi na to, aby korzystać z Tarota. Ja również znajdowałem się kiedyś w tym momencie i kiedyś wrócimy do tego tematu.

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz przestać korzystać z Tarota. A korzystając z mojego Tarota Online nie musisz wtedy wyrzucać lub palić talii Tarota ☺️

Czy Tarot jest zły? Czy Tarot to zło?

Nie, Tarot nie jest zły. Nie jest też dobry. Tarot nie jest osobą i nie ma cudownej lub nadzwyczajnej mocy. Karty Tarota nie potrafią się samoistnie unieść oraz nie mówią do Ciebie ludzkim głosem. Tarot jest po prostu Tarotem – narzędziem, które może Ci pomóc i od Ciebie zależy w jaki sposób je wykorzystasz.

Źli są ludzie, którzy korzystając z Tarota oraz innych metod i oddziaływują negatywnie na osobę, która wierzy w ich zdolności. Złe jest zaszczepianie w ludziach strachu, niepokoju i negatywnych afirmacji, które same w sobie mogą prowadzić do prawdziwej tragedii. Osoba stawiająca Tarota powinna mówić tylko to, czego jest w 100% pewna oraz w taki sposób, aby podnieść na duchu i pomóc rozwiązać problem pytającego.

Za Tarotem nie stoją żadne demony i żadna ciemna strony mocy. Czy nie mają one na prawdę nic innego do roboty niż tworzenie strony i bloga o Tarocie? 🤔

Czy Tarot jest grzechem? Czy Tarot to grzech?

To chyba najczęściej zadawane pytanie zaraz po tym, czy Tarot jest niebezpieczny. Odpowiedź brzmi tak – jeżeli jesteś katolikiem to korzystanie z Tarota zgodnie z tradycją chrześcijańską jest grzechem. Nie oznacza to jednak, że Tarot jest zły, niebezpieczny, czy też jak to niektórzy określają, demoniczny i szatański. Tarot to narzędzie, które możesz wykorzystywać do pracy nad sobą, radzenia sobie z problemami, czy też odkrywaniem swojej drogi życia.

Tarot to nie wyrocznia, która przesądza o tym jak będzie wyglądać Twoje życie. To ten sam wewnętrzny głos, który krzyczy do Ciebie, gdy przechodzisz przez czerwone światło: STÓJ!, a wtedy przed Tobą przejeżdża rozpędzony samochód. To ten sam głos, który mówi, żeby wycofać się z relacji zanim stanie się ona dla Ciebie toksyczna i ten, który podpowiada Ci, aby przed pracą puścić dużego lotka, w dniu w którym zgarniesz całą główną pulę.

Jedni głos ten nazywają aniołem stróżem, inni określają go wyższą jaźnią, a ja twierdzę, że to część mnie, która z jakiegoś powodu, ma dostęp do większej ilości informacji. Dlaczego więc z niej nie skorzystać? Tylko dlatego, że tak nakazuje religia oraz takie jest czyjeś zdanie? A może warto skorzystać z Tarota, ponieważ jeszcze kilkaset lat temu był on po prostu grą hazardową i warto potraktować to jako rozrywkę?

Zostawiam Cię z tymi przemyśleniami 🤔 i zachęcam do wypowiedzenia się w komentarzach.

I żebyśmy mieli jasność – nie namawiam Cię do korzystania Tarota, a jedynie do zrozumienia sposobu w jaki on działa i odrzucenia stereotypów. A jeżeli czujesz się gotów to kliknij przycisk poniżej i sprawdź, co może powiedzieć Ci Tarot Online.

Data publikacji: 28.08.2020
Data aktualizacji: 03.04.2024