W tym poradniku dowiesz się jak działa Tarot oraz dlaczego jest taki skuteczny. Czy za Tarotem stoi magia? A może to coś innego? Sprawdź jak działa Tarot Online oraz tradycyjny.

Czym jest Tarot?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie jak działa Tarot zacznijmy od krótkiej historii kart Tarota oraz samej sztuki kartomancji, czyli wróżenia z pomocą talii 78 kart. Początkowo karty Tarota nie służyły wcale do przepowiadania przyszłości, a były po prostu jak wszystkie inne karty elementem gry karcianej zwanej Tarokiem. Dopiero w XVIII wieku zaczęto rozróżniać karty Tarota na te przeznaczone do gry i wróżb. Obecnie w klasycznej talii Tarota mamy 78 kart: 22 karty Wielkich Arkanów oraz 56 kart Małych Arkanów. Tak naprawdę jednak dopiero XIX i XX wiek przyniósł szeroki rozwój tzw. ezoteryki oraz wróżenia z kart Tarota za pośrednictwem grupy francuskich i angielskich okultystów.

Jak to więc możliwe, że gry karciane mają w sobie tak wielką moc przepowiadania przyszłości? O tym dowiesz się w dalszej części tego artykułu, jednak ważne jest teraz, aby wytłumaczyć Ci, że karty Tarota wcale nie posiadają żadnych nadprzyrodzonych zdolności błogosławionych przez ciemne lub jasne moce. Nie są one także grzechem, złem lub czymś niebezpiecznym. To po prostu narzędzie, które pozwala Ci korzystać z mocy swojej podświadomości.

A Ty możesz z niego skorzystać przechodząc na stronę główną naszej aplikacji Tarot Online.
Poniżej przeczytasz jak działa Tarota oraz w jaki sposób korzysta do tego celu z Twojej podświadomości.

Jak działa Tarot?

Zapewne powyższe stwierdzenie, że za Tarotem nie stoi żadna magia jest dla Ciebie czymś dziwnym i nowym. Za chwilę wytłumaczę Ci dokładnie, dlaczego tak się jest oraz dlaczego nasz Tarot Online jest skuteczny tak samo jak tradycyjna wizyta u wróżki.
Mechanika działania kart Tarota opiera się o dwie elementarne kwestie:

  1. Losowość.
  2. Pamięć.

Pierwszą czynnością, którą musisz wykonać, aby wylosować kartę Tarota, czy to za pomocą tradycyjnej talii, czy też za pomocą naszej strony jest przetasowanie kart Tarota. O tym jak wróżyć z kart Tarota przeczytasz więcej tutaj. Najważniejszą rzeczą w trakcie wyboru karty Tarota jest właśnie takie przetasowanie kart, aby Twój wybór był jak najbardziej losowy, a wylosowana karta zagadką.

Nie inaczej jest w przypadku naszego Tarota Online. Stworzony przez nas autorski algorytm sprawia, że szansa wylosowania tej samej karty na to samo pytanie jest mniejsza niż wygrana w lotka. Dzięki temu nasz Tarot Online czemu cechuje się niesamowitą dokładnością i skutecznością wróżb.

Dla przykładu, losując 3 karty klasycznego Tarota na to samo pytanie otrzymujemy

3796416 możliwych kombinacji kart Tarota.

W przypadku Tarota Online nie istnieje praktycznie możliwość powtórzenia tej samej kombinacji, jednak dlaczego tak jest to już nasza tajemnica ☺️
Dlaczego w działaniu Tarota tak bardzo istotna jest losowość wyboru? Chodzi o to, aby Twój świadomy umysł wybierając odwróconą kartę Tarota nie miał możliwości odgadnięcia co znajduje się z drugiej strony.

Jeżeli chodzi natomiast o pamięć to tutaj odwołujemy się już do podświadomego umysłu, który zawsze pamięta położenie wszystkich kart Tarota. Dotyczy to zarówno tradycyjnych kart Tarota, które leżą przed Tobą na stole jak i kart Tarota Online. W przypadku fizycznej talii kart Tarota Twoja podświadomość zapamiętuje pierwotne położenie kart Tarota (oryginalnie są one poukładane według kolejności od najmniejszej do największej), a następnie przy każdym przetasowaniu, losowaniu i składaniu talii koduje ich ostatnie położenie. W ten sposób Twoja podświadomość wybiera kartę Tarota, która jest dla niej zagadką, a podświadomość podsuwa jej odpowiedź na pytanie.

Podświadomość jest jak bank informacji dotyczących przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, a karty Tarota narzędziem pozwalającym na ich odczytywanie.

W przypadku kart Tarota Online podświadomość korzysta z tzw. nieświadomości zbiorowej dzięki czemu również wie kiedy, gdzie i jaka karta Tarota się znajduje.

Łącząc ze sobą te dwa elementy jakimi są losowość (świadomość) i pamięć (podświadomość) otrzymujesz odpowiedź na pytanie jak działa Tarot ☺️

Zastanawiając się jak działa Tarot nie sposób w tym momencie nie odnieść się do nauki. Jeżeli należysz do osób twardo stąpających po ziemi być może ten argument przekona Cię do zrozumienia tego, że działanie Tarota nie jest oparte o magię, a o faktycznie istniejące siły których po prostu jeszcze nie zrozumieliśmy.

Jak działanie Tarota tłumaczy nauka

Wbrew pozorom, działanie Tarota jest już zbadane i wyjaśnione w metodyczny sposób znane światu nauki. Pierwsze opracowania na ten temat przypisać możemy Carlowi Jungowi, który był psychiatrą i psychoanalitykiem, a także uczonym Freuda. Jego zdaniem, oprócz zasady przyczyny i skutku, która determinuje nasz świat jest jeszcze jedna istotna siła, która ma wpływ na działanie Tarota. Jest nią synchroniczność, która pomaga nam samym podejmować dobre decyzje w oparciu o wydarzenia, które określamy jako 'przypadek” lub „przeznaczenie”. Carl Jung w jeszcze jeden sposób wpłynął na zrozumienie działania Tarota określając tzw. teorię archetypów określającą schemat powszechnych zachowań zakorzenionych w naszej psychice i wpływających na podejmowane decyzje.

Sam Carl Jung odniósł się także w swoich badaniach do tzw. nieświadomości zbiorowej, która doskonale wpisuje się w opisane przeze mnie działanie kart Tarota w powyższym schemacie ☺️

Ok, co jeszcze musisz wiedzieć o działaniu Tarota?

Czy Tarot działa jak wyrocznia?

Wiele osób zastanawia się więc nad tym, czy można zmienić przyszłość, którą zobaczą w kartach Tarota. Tarot się sprawdza i to fakt, ale nie oznacza to, że przyszłość, którą zobaczysz musi się wydarzyć. Twoja podświadomość bazuje na pewnym zbiorze informacji, które są dla Ciebie aktualnie dostępne. Jako ludzie mający własną wolę balansujemy pomiędzy przeznaczeniem a możliwością wyboru i podejmowania decyzji.

Tarot nie działa jak wyrocznia, a ma jedynie za zadanie przekazanie Ci większej ilości informacji, które zna Twoja podświadomość. Narzędzie to jest pewnego rodzaju mostem pomiędzy świadomością a podświadomością. Tego co dostrzegamy na poziomie umysłu i odczuwamy na poziomie intuicji.

Czy Tarot Online działa?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest skuteczne korzystanie z kart Tarota Online. Czy to za pośrednictwem naszej strony, czy też na odległość z pomocą wróżki lub wróżbity. Odpowiedź brzmi TAK TO MOŻLIWE.

Tarot Online działa tak samo jak każda inna forma Tarota. Do wróżenia nie potrzebujemy kontaktu fizycznego, a jedynie pytanie, na które chcemy poznać odpowiedź. To dlatego na naszej stronie Tarota Online wymagane jest zawsze wpisanie pytania. W czasach, gdy nie było internetu prawdziwe wróżki korzystały z innych form pomocy osobom, które przychodziły do nich po porady. Pewna znajoma mi osoba o wielkim darze i talencie do kart Tarota udzielała w ten sposób konsultacji za pomocą telefonu. Gdyby żyła w dzisiejszych czasach, zapewne robiłaby to w dużej mierze przez internet. Być może właśnie razem z nami na naszej stronie…

Nasz Tarot Online jest skuteczny, sprawdza się w 100% oraz dostępny zawsze dla Ciebie w każdym miejscu i na każdym urządzeniu. Sprawdź i przekonaj się teraz.

Data publikacji: 17.10.2020
Data aktualizacji: 03.04.2024