Śmierć

Poznaj znaczenie karty Tarota Śmierć

Znaczenie karty Tarota Śmierć

Śmierć to karta Tarota, która przede wszystkim budzi strach i dla wielu osób wydaję się być najgorszą z możliwych do wylosowania. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ karta Śmierć jest tak naprawdę jedną z najlepszych kart Tarota, które możemy zobaczyć. Karta Śmierć w Wielkich Arkanach Tarota oznaczoną jest liczbą 13 (XIII) i pokazuje ubranego w zbroję jeźdźca na koniu, który bezlitośnie gna przed siebie niosąc śmierć klęczącym przed nim ludziom. Nie robi na nim wrażenia status społeczny, a ani posiadane dobra materialne, ponieważ jeździe ten wie, że aby zrobić miejsce na to co nowe musi najpierw odejść to co przestarzałe. Osoby znajdujące się już za koniem nie żyją, ale nie czują one już takiego bólu jak w 10 Mieczy. Te, które wciąż znajdują się przed nadchodzącym końcem modlą się o pozostawieniu ich przy życiu, ale Tarotowa Śmierć nie ma sumienia. Gdy przychodzi na nią czas wszyscy stają się równi i nie pozostaje nic innego jak pogodzić się ze swoim losem. I to jest główna lekcja płynąca z karty Śmierć, aby nauczyć się akceptować nieuniknione zmiany, które zawsze niosą przestrzeń na pojawienie się w Twoim życiu czegoś lepszego. Karta Śmierć to symbol największych zmian w życiu każdego człowieka. Mogą być nimi koniec relacji, ale też wyzdrowienie po chorobie. Karta nigdy nie mówi bowiem o fizycznej śmierci, a o mentalnej transformacji, do której co jakiś czas jesteśmy w pewien sposób zmuszani przez los (karta Koło Fortuny). Karta Śmierć mówi więc o całkowitym i ostatecznym wybawieniu oraz uwolnieniu, a także o takiej sytuacji, kiedy nie czujemy już nawet bólu. Jak jeździec na karcie Śmierć sami wcielamy się w rolę kostuchy i uśmiercamy to co już dawno powinno odejść z naszej rzeczywistości. Karta Śmierć zawsze, niezależnie od pytanej sprawy przynosi ulgę i oczyszczenie. Gdy nadejdzie poczujesz wybawienie od problemu, który dotychczas spędzał Ci sen z powiek. Należy bowiem pamiętać, że każdy z nas przez całe życie wielokrotnie umiera i rodzi się na nowo po to, by ewoluować na drodze życia. To symbol nie końca, a nowego początku. Nadchodzącej wiosny życia o czym świadczą nowe wyrastające drzewa na drodze przebytej już przez jeźdźca śmierci..

Znaczenie karty Tarota Śmierć w pozycji prostej

Śmierć w pozycji prostej to nic innego jak całkowicie odblokowana energia tej karty pozwalająca na transformację człowieka w obliczu nadchodzących wydarzeń. Gdy pojawia się ona w rozkładzie Tarota to znak, że zbliżają się sytuacje, które sprawią, że w Twoim życiu zajdą nieodwracalne zmiany. Wszystko to co dzieje się aktualnie doprowadzi Cię bowiem do momentu, w którym poczujesz, że jakaś część Ciebie zniknęła na zawsze i będzie to miało ogromny wpływ na dalsze Twoje losy. Nie obawiaj się jednak, ponieważ karta Śmierć w Tarocie nigdy nie mówi o fizycznej śmierci. Zamiast bólu poczujesz ulgę i wyzwolenie, a wręcz zakończenie problemu. Prosta karta Śmierć mówi o takim momencie w naszym życiu kiedy sami i w zgodzie ze sobą wypuszczamy z naszego wnętrza to co już dawno w nas umarło. To zakończenie związku, pracy lub całkowita zmiana stylu życia. Karta Śmierć w pozycji prostej mówi o totalnych zmianach w życiu, których nie możemy uniknąć, a które to zmienią je na lepsze. To co najważniejsze to fakt, że gdy karta ta jest w pozycji prostej to nie tylko wiesz co nadchodzi, ale także pozwolisz, aby te istotne zmiany zostały dokonane i ukończone. Śmierć w pozycji prostej to niesamowicie pozytywna karta, która może przynieść w Twoim życiu tylko same dobre rzeczy. Zrób miejsce w swoim życiu na całkowicie nowych ludzi oraz sytuacje odrzucając to co już dawno jest martwe.

Znaczenie karty Tarota Śmierć w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosta karta Śmierć niestety nie jest dobrym znakiem zarówno w kwestii relacji jak i spraw łóżkowych. Karta  zawsze wskazuje bowiem na całkowity brak potrzeb seksualnych oraz umarłe lub w najlepszym wypadku zmienione uczucia względem drugiej osoby. W pewnych okolicznościach może ona mówić o tym, że relacja przeszła transformację, jednak zazwyczaj będzie wiązać się to po prostu z jej zakończeniem. Jeżeli czas zmian jest jeszcze przed wami to istnieje szansa na to, że przejdziecie je razem, jednak wymagać to będzie wspólnej dojrzałości. Karta Śmierć w pozycji prostej informuje także o chęci zakończenia związku i ruszenia w życiu do przodu, ponieważ aktualna sytuacja nie pozwala już na rozwój. Dla osób, które pozostają same karta Śmierć w pozycji prostej mówi o tym, że pewien etap w życiu został już zamknięty i teraz pora na nową miłość.

Znaczenie karty Tarota Śmierć w pozycji odwróconej

Odwrócona karta Śmierć w Tarocie może być rozumiana na dwa sposoby, a jej interpretacja zależna jest od zadanego pytania. Przede wszystkim Śmierć w odwróceniu może wskazywać na brak gotowości na nadchodzące zmiany, a wręcz strach przed totalną transformacją swojego życia. To kurczowe trzymanie się przeszłości, ponieważ boisz się tego co nieznane oraz unikasz prawdziwego życia. Karta mówi o tym, aby pogodzić się z tym co nieuniknione, a gdy przyjdzie odpowiedni moment odrzucić to co już do nas nie pasuje. Odwrócona karta Śmierć to także trzymanie się przeszłości oraz utrata nadzieji w lepsze jutro. Karta jednak może mieć także swoje pozytywne przesłanie i wskazywać na to, że czas na zmiany jeszcze nie nadszedł i nie należy kończyć tego co aktualnie wciąż pracuje na Twój rozwój. Być może musisz jeszcze przepracować pewne kwestie lub poczekać na odpowiedni moment na wprowadzenie w swoim życiu zmian. Odwrócona karta Śmierć nie wskazuje sama w sobie na negatywne wydarzenia, a mówi raczej o tym, że nie rozumiesz jeszcze energii płynącej z tej karty. Zapamiętaj, że jedyną stałą w życiu jest ciągła zmiana i tylko akceptując tę prawdę pozwolisz sobie na ewolucję i duchowy wzrost.

Znaczenie karty Tarota Śmierć w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Śmierć w trwających relacjach mówi o nieumiejętności pozostawienia partnera i zakończenia trwającej relacji. Karta przedstawia moment w życiu, w którym nie jesteśmy zadowoleni z tego jak wygląda nasz związek, ale nie potrafimy go zmienić, bądź też robimy wszystko, aby zmiany te nie doprowadziły do jego końca. Gdy karta Śmierć jest odwrócona stoisz przed wyborem pozostania w relacji, która powstrzymuje Twój rozwój, a odrzuceniu tego w imię dalszego rozwoju i samodoskonalenia się. Odwrócona Śmierć może symbolizować także zależność w związku od drugiej osoby, a wręcz strach przed tym jak wielki wpływ ma ona na nasze życie. Przy tej karcie w Tarocie może także zostać ożywiona stara relacja, która wydawała się już zakończona.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Śmierć

Inne nazwy karty Śmierć
Wielka Przemiana, Dziecko Wielkiej Przemiany, Transformatio, Szkielet, Mór, Strażnik Bramy Śmierci
Nazwa karty Śmierć w innych językach
Ogólne cechy karty Śmierć
przemiana, coś starego musi się skończyć i zrobić miejsce nowemu, wytrwałość, jak zmienić siebie, konflikt między świadomością a nieświadomością
Cechy karty Śmierć w pozycji prostej
totalna zmiana w życiu, operacja, utrata kogoś ważnego, pożegnanie, koniec jakiegoś etapu w życiu, wydarzenia, których nie da się uniknąć, powrót do zdrowia, aby zaczęło się od nowego, stare musi odejść
Cechy karty Śmierć w pozycji odwróconej
transformacja, strach przed zmianami, kurczowe trzymanie się przeszłości, starych przekonań, związków, nieuleczalna choroba, myśli samobójcze, utrata nadziei, wiary w sens życia, lęk przed śmiercią i gruntownymi zmianami, depresja
Kolory karty Śmierć
zielony, brązowy
Znaki zodiaku karty Śmierć
Koziorożec
Planety karty Śmierć
Pluton
Żywioł karty Śmierć
Ziemia

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Śmierć
"

Welcome to Tarot Online

Install
×