Śmierć

Poznaj znaczenie karty Tarota Śmierć

Znaczenie karty Tarota Śmierć

Karta Śmierć w Tarocie budzi strach nie tylko ze względu na przedstawioną na niej scenę, ale przede wszystkim ze względu na swoją nazwę. Śmierć, którą Wielkie Arkana Tarota oznaczyły liczbą 13 (XIII) przedstawia w swoim obrazie czwartego jeźdźca apokalipsy, który przemierza polny krajobraz na białym koniu. Śmierć w Tarocie ubrana jest w czarną zbroję, a takie połączenie symbolizuje zarówno oczyszczenie, jak i czas zbliżających się zmian. Jeździec apokalipsy w swojej lewej ręce trzyma trzyma sztandar ze znakiem białej róży, czyli przemijania oraz nowego życia. Sama karta jest bowiem przede wszystkim symbolem transformacji, co podkreśla także wpięte w jego hełm czerwone pióro. Ta z kolei nie ominie nikogo, co zaprezentowane zostało poprzez postacie martwego króla, klęczącej kobiety z dzieckiem oraz biskupa. I chociaż cały ten obraz przypomina biblijną apokalipsę to jednak karta Śmierć w Tarocie nie zapowiada końca, a początek. Wskazuje to płynąca rzeka będąca symbolem drogi do nowego życia, a także wschodzące w oddali słońce. Okazuje więc się, że karta Śmierć w Tarocie jest jedną z najlepszych, jaką możemy zobaczyć, ponieważ zamiast cierpienia jak w 10 Mieczy ostateczne zapowiada uwolnienie. Wobec śmierci wszyscy jesteśmy bowiem równi i jedyne co możemy zrobić to pogodzić się z nadchodzącymi zmianami.

Znaczenie karty Śmierć w pozycji prostej

Karta Śmierć w pozycji prostej to symbol nadchodzącej w Twoim życiu transformacji, która będzie miała ogromny wpływ na jego dalszy przebieg. Gdy pojawia się ona w rozkładzie oznacza to, że w niedalekim czasie doświadczysz wydarzeń, które dokonają w Tobie bezpowrotnych, ale koniecznych zmian. Prosta Śmierć wskazuje więc czas ewolucji świadomości, z którym wiązać mogą wydarzenia kończące pewien etap życia. Z tego powodu karta bardzo często zapowiada zakończenie relacji lub też zmianę kariery. Gdy zdarzenia te przeminą nic już nie będzie takie jak dotychczas, a być może i przeminie bezpowrotnie. Co istotne, karta Śmierć w pozycji prostej nie wskazuje na fizyczne odejście, a wręcz przeciwnie jest oznaką zakończenia choroby oraz idących z nią zmartwień. Nie należy się więc jej obawiać, ponieważ w pozycji prostej karta ta wskazuje na to, że jest to najlepszy moment, aby dokonać Twojej przemiany. Nie należy więc w żaden sposób opierać się tym zmianom, ponieważ z czasem przyniosą one znaczącą poprawę całego Twojego życia. Ważne jest więc, aby zrobić miejsce na to, co nowe, a pozwolić odejść temu, co skostniałe. W odniesieniu do spraw materialnych prosta Śmierć może wskazywać na całkowitą utratę majątku. W obliczu śmierci nic jednak, co fizycznie na ma znaczenia, a liczy się tylko wciąż niegasnąca w Tobie iskra wiecznego życia.

Znaczenie karty Tarota Śmierć w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Śmierć w pozycji prostej w odniesieniu do relacji może mieć dla Ciebie dwa znaczenia. Pierwsze z nich będzie mówić o całkowitej transformacji dotychczasowej relacji, która wymagać będzie od Ciebie i drugiej osoby gruntowych zmian oraz decyzji. W drugim znaczeniu karta prosta Śmierć wskazywać będzie na zakończenie relacji, która mogła ograniczać Twój rozwój. Może więc to odnosić się zarówno do związków intymnych, jak i biznesowych. Karta Śmierć w pozycji prostej w pewnych okolicznościach może także wskazywać na odrodzenie się zakończonej wcześniej relacji. W odniesieniu do spraw łóżkowych wskazuje ona na całkowity brak potrzeb lub też ich fizycznej realizacji. Również w przypadku uczuć prosta Śmierć nie jest najlepszym znakiem, ponieważ będzie wskazywać na uczuciową pustkę. Dla osób w związku Śmierć w pozycji prostej będzie więc poważnym egzaminem życia, przed którym przyjdzie wam niebawem stanąć. Dla samotnych prosta Śmierć wskazuje na moment, w którym należy ostatecznie uwolnić się od przeszłości i otworzyć się na nowe relacje. Nie zapowiada więc ona sama w sobie miłości, ale tworzy w Twoim życiu przestrzeń na zupełnie nową jakość. Śmierć w pozycji prostej zachęca do transformacji życia uczuciowego oraz ostatecznego wyzwolenia się od negatywnych ludzi i związków.

Znaczenie karty Tarota Śmierć w pozycji odwróconej

Karta Śmierć w pozycji odwróconej w Tarocie będzie najczęściej informacją, że wzbraniasz się przed koniecznymi dla Ciebie zmianami. Karta ta symbolizuje bowiem strach przed zakończeniem pewnego etapu i transformacją dotychczasowego życia. Kurczowe trzymanie się przeszłości oraz związanej z nią ludźmi może jednak przeszkodzić w Twojej ewolucji, dlatego Śmierć w pozycji odwróconej zachęca, aby odrzucić to co już do Ciebie nie pasuje. Karta ta może także wręcz przeciwnie wskazywać na moment, w którym pewien etap życia nie został jeszcze zamknięty, dlatego nie możesz ruszyć naprzód. Śmierć w pozycji odwróconej może również wskazywać na choroby, a w szczególności związany z nia strach przed fizycznym odejściem. Nie przepowiada ona jednak sama w sobie takich wydarzeń, choć istotnie może wiązać się z utratą wiary w życie, a czasem nawet depresją. Odwrócona Śmierć radzi więc, aby nie opierać się koniecznym w życiu zmianom i pozwolić odejść temu. co już nie pasuje do Twojego życia. W innym wypadku karta zapowiadać będzie drastyczne wydarzenia, które zmuszą Cię do ostatecznego pozostawienia za sobą pewnych miejsc oraz ludzi. Śmierć w pozycji odwróconej może w pewnych okolicznościach symbolizować sytuacje bliskie śmierci lub takie, w których przyjdzie Ci zmierzyć się ze swoim strachem.

Znaczenie karty Tarota Śmierć w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta Śmierć w pozycji odwróconej nie jest najlepszym sygnałem zarówno dla trwających, jak i nowych związków. Wskazuje ona bowiem na problem w emocjonalnym uwolnieniu się od przeszłości, co uniemożliwi wam zbudowanie nowej relacji. Odwrócona Śmierć to także oznaka trwających od dawna pomiędzy wami problemów, które nie mogą z pewnych przyczyn zostać rozwiązane. W pewnych okolicznościach karta ta może mieć bardziej pozytywny wydźwięk i wskazywać na obecne wciąż względem drugiej osoby uczucia. Niezależnie jednak od tego towarzyszyć temu wszystkiemu będzie próba uwolnienia się z trudnej relacji i rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Śmierć w pozycji odwróconej może więc radzić Ci, aby podjąć taką decyzję, jeżeli jesteś w stanie zaakceptować jej konsekwencje. Z drugiej strony karta może wręcz przeciwnie oznaczać, aby podjąć próbę transformacji i odbudowy obecnego związku. Odwrócona Śmierć to także towarzyszący Ci strach przed samotnością, który może wynikać z uzależnienia od partnera na różnych płaszczyznach. Karta w pewnych okolicznościach może zapowiadać także odbudowanie relacji, która kiedyś już doświadczyła zakończenia. Dla osób samotnych karta Śmierć w pozycji odwróconej radzi, aby odrzucić dotychczasowe nawyki, które mogły być przyczyną złych wyborów partnerów i miłosnych niepowodzeń.

Informacje o karcie Tarota Śmierć

Inne nazwy karty Tarota Śmierć

Wielka Przemiana, Dziecko Wielkiej Przemiany, Transformatio, Szkielet, Mór, Strażnik Bramy Śmierci

Nazwa karty Tarota Śmierć w innych językach

Death, Der Tod

Grupa karty Tarota Śmierć

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Śmierć

Przemiana, coś starego musi się skończyć i zrobić miejsce nowemu, wytrwałość, jak zmienić siebie, konflikt między świadomością a nieświadomością

Słowa kluczowe karty Tarota Śmierć w pozycji prostej

Totalna zmiana w życiu, operacja, utrata kogoś ważnego, pożegnanie, koniec jakiegoś etapu w życiu, wydarzenia, których nie da się uniknąć, powrót do zdrowia, aby zaczęło się od nowego, stare musi odejść

Słowa kluczowe karty Tarota Śmierć w pozycji odwróconej

Transformacja, strach przed zmianami, kurczowe trzymanie się przeszłości, starych przekonań, związków, nieuleczalna choroba, myśli samobójcze, utrata nadziei, wiary w sens życia, lęk przed śmiercią i gruntownymi zmianami, depresja

Kolory karty Tarota Śmierć

Zielony, brązowy

Znaki zodiaku karty Tarota Śmierć

Koziorożec

Planety karty Tarota Śmierć

Pluton

Żywioły karty Tarota Śmierć

Ziemia

Dołącz do klubu

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat "
Śmierć
".

Welcome to Tarot Online

Install
×