Tarot Online » Karty Tarota: Jak wróżyć

Karty Tarota: Jak wróżyć

Autor: Tarot Online
633 wyświetlenia

Kupiłeś lub kupiłaś swoje pierwsze karty Tarota? Jak wróżyć za ich pomocą i poznać odpowiedzi na swoje pytania? W tym poradniku powiem Ci jak zacząć swoją przygodę z Tarotem i zacząć czytać swoją przyszłość.

Być może jeszcze na nie czekać, a może już masz w rękach swoją pierwszą talię Tarota. Obrazki jednak nie wiele mówią, a opis (jeżeli na nich się znajduje) to tylko enigmatyczne hasła, które nie wiadomo jak odnieść to otaczającej Cię rzeczywistości, a co dopiero przyszłości.

Karty Tarota – jak wróżyć sobie

Tytuł artykułu nie jest przypadkowy („Karty Tarota – jak wróżyć nie znając Tarota„), bowiem pomogę Ci teraz zacząć swoją przygodę z Tarotem, niezależnie od tego, czy będzie ona krótka (kilka pytań), czy dłuższa (lata praktykowania sztuki kartomancji).

Gwarantuję Ci, że jeżeli zostaniesz ze mną do końca tego artykułu to dowiesz się jak wróżyć z kart Tarota nie będąc doświadczonym wróżbitą lub wróżką. Zaczynamy!

1. Karty Tarota: Jak wróżyć – kieruj się intuicją

O tym nie przeczytasz na innym portalu, ani też nie powie Ci Twój doradca duchowy: w Tarocie najważniejsza jest Twoja intuicja. Tak! Intuicja. Twój wewnętrzny głos, który podpowiada Ci co robić podpowie Ci także co oznacza dana karta. Zanim więc zadasz pytanie kartom Tarota skup się i odpręż. Twoja intuicja potrzebuje ciszy i spokoju, a gdy tylko zadasz pytanie i wyciągniesz kartę Twój wewnętrzny głos podpowie Ci co chce Ci przekazać Tarot.

1. Karty Tarota: Jak wróżyć – zadaj pytanie

Trzymasz w rękach karty Tarota. Jak wróżyć, co z nimi zrobić? Przede wszystkim zacznij od ich potasowania. Na początek, aby nie utrudniać sobie zadania staraj się nie obracać ich do góry nogami, a jedynie tasować w jednej pozycji. W między czasie pomyśl o sprawie, o którą chcesz zapytać, sformułuj w głowie jasne i konkretne pytanie (np. „Czy znajdę pracę w maju„), a następnie zadaj je (na głos lub w swojej głowie) w momencie, gdy skończysz tasować talię Tarota.

3. Karty Tarota: Jak wróżyć – pytanie na jedną kartę

Wyciągnij z góry talii przed siebie jedną kartę, połóż ją w tym samym kierunku w jakim była tasowana, a następnie odkryj ją przewracając kartę w lewo lub w prawo.

Pamiętaj, aby przed wyciągnięciem karty Tarota zadać pytanie Nigdy nie zadawaj pytania kartom w momencie, gdy już wyciągnąłeś lub wyciągnęłaś kartę.

W tym momencie widzisz przed sobą kartę Tarota, która jest odpowiedzą na Twoje pytanie. Wróć teraz do swojej intuicji i staraj się poczuć co Ci mówi: karta jest dobra, czy zła? o czym mówi obrazek na niej? co czujesz, gdy na nią patrzysz?

4. Karty Tarota: Jak wróżyć – sprawdź znaczenie

Jeżeli Twoja intuicja milczy lub mówi zbyt mało nie poddawaj się! Do większości talii Tarota dołączana jest mała książeczka z opisem każdej z kart. Niektóre z nich mają też opis na górze lub na dole karty. Choć będą to zazwyczaj lakoniczne definicje to mogą być pomocne. Gdy zadasz np. pytanie „Co czuje do mnie mój partner?” i wyciągniesz kartę As Buław w pozycji prostej (czyli nie odwróconej), o to co możesz o niej przeczytać:

Aktywność, dynamika, optymizm, kreatywność, mężczyzna, twardość, zapłodnienie, radość z życia, dobry początek, impuls, szansa, pociąg seksualny.

Jak się ma to do Twojego pytania? A więc ujmując najprościej jak się da: Twój partner czuje do Ciebie pociąg seksualny oraz chęć do działania, najprawdopodobniej jest to także początek znajomości(asy oznaczają początek, inicjację, start).

5. Karty Tarota: Jak wróżyć – zachowaj obiektywizm

Wróżenie z kart Tarota sobie samemu jest znacznie cięższe niż innym, ponieważ zazwyczaj w takiej sytuacji brakuje nam dystansu i trzeźwego spojrzenia na sprawę. Emocje również zagłuszają Twój głos intuicji, dlatego w takich sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonego Tarocisty. Nie musi tak jednak być i jeżeli nie chcesz z jakiegoś powodu skorzystać z pomocy innej osoby, pamiętaj o wszystkich tych poradach oraz nigdy nie doszukuj się w Tarocie odpowiedzi, którą chcesz uzyskać.

Karty Tarota – jak wróżyć innym?

Znasz już podstawy jak wróżyć sobie, masz karty Tarota, jak wróżyć zatem innym osobom np. swoim znajomym lub rodzinie? Zasady są dokładnie takie same jak, gdy wróżysz z Tarota dla siebie. Na sam początek możesz przejrzeć całą talię, aby poznać karty Tarota, przetasuj je dokładnie zadając jak najbardziej konkretne pytanie (może zrobić to również druga osoba, jednak musi zrobić to na głos tak, abyś je usłyszał lub usłyszała).

Tasowanie talii kart jak i wybór jednej z nich możesz również oddać w ręce Pytającego. Najważniejsze jest to, aby w tym momencie to właśnie Pytający pomyślał o pytaniu i wyciągnął kartę przed siebie w pozycji prostej. Gdy tak zrobi, zinterpretuj znaczenie tej karty tak jak byś robił lub robiła to dla siebie samej. Kieruj się intuicją oraz opisem kart Tarota.

Choć może to wydawać się ciężkie to, gdy tak zrobisz otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie. Trening czyni mistrza!

Zostaw komentarz

Strona Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Zaakceptuj to, aby móc korzystać z Tarota Online. Akceptuję Polityka Prywatności