Cesarz, zwany także jako Władca, to kolejna z kart należąca do Wielkich Arkanów Tarota. Oznaczona jest ona liczbą cztery, która bezpośrednio odnosi się stabilizacji, czyli najważniejszej cechy tej karty. To właśnie pośród zbudowanych struktur najlepiej czuje się Cesarz sprawując władzę nad powierzonymi mu zasobami. Dzieje się tak, ponieważ jest on utożsamiany z władzą, ale również podejmowaniem właściwych decyzji i wyborów. Dostrzec można to także na samej karcie, na której o siwej brodzie Cesarz siedzi w swojej zbroi na masywnym, kutym tronie. Jest on ozdobiony głowami baran, który to odnosi się do astrologicznego znaku karty Cesarz. To właśnie z tego powodu przypisuje się mu cechy takie jak uparte dążenie do celu, ale też niezależność oraz odwaga w działaniu. W swojej prawej ręce trzyma on berło, które symbolizuje władzę opartą o rozum, a w lewej ręce trzyma królewskie jabłko odnoszące się do ziemskiej władzy. Pewnie i zdecydowanie spogląda on przed siebie, a za nim widzimy skaliste góry. Cesarz w Tarocie to prawdziwy i najwyższy Władca, który dba o porządek, ale także bezpieczeństwo swoje oraz bliskich. Z tego powodu jest on także symbolem męskości i ojca, a w przypadku kart takich jak Cesarzowa również i męża. To także dojrzała osoba o dużym autorytecie społecznym, a nierzadko także szef dużej firmy i przedsiębiorca.
Cesarz w moim przypadku powiedział prawde.
Cesarz mówi zawsze prawdę Iwona 😅
Ohohoooooo Cesarz w pozycji prostej. Ciekawe dlaczego i co teraz?
Na jakie pytanie Magda? 🙄
Na bardzo ogćlne: i co nastepne i co teraz?
Jak pytanie jest ogólne to i odpowiedź taka będzie 🤷♂️
Cześć Tarocie! Zawsze, kiedy czytam opisy znaczenia kart, fascynują mnie alternatywne nazwy, które czasami są bardzo tajemnicze, tutaj np. „Władca Wód Wszechmocnych”. Skąd one pochodzą?
A widzisz olska, to już tajemnica skąd ta tajemnica 🧙♂️ a tak naprawdę do każdej z kart oprócz naszego opisu robimy też analizę np. w książkach i stąd taka właśnie nazwa dla karty Cesarz ☺️