Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Buławy » 5 Buław
Autor: Tarot Online

5 Buław

5 Buław - ogólne znaczenie karty

5 Buław to najbardziej waleczna karta Tarota ze wszystkich. Wskazuje ona bezpośrednie na rywalizację oraz zmaganie jednak nie jest to walka na śmierć i życie, a raczej sprawdzenie i egzamin dla nas samych. I tak jak na karcie Piątki Buław możemy walczyć ze wszystkimi, tak samo możemy walczyć w grupie obronie pewnej idei. Karta 5 Kijów lub też tzw. 5 Pałek wskazuje na zbliżający się test, który może okazać się wielką szansą do zmiany. W energii tej karty wdajemy się w konflikt w celu obrony własnych wyborów i wartości. 5 Buław mówi o potrzebie przemyślenia strategii oraz dostosowania swoich działań do okoliczności i przeciwnika. Czasami konflikt może jednak objawiać się wewnątrz nas.

Znaczenie kart Tarota - 5 Buław
Karta 5 Buław w pozycji prostej

5 Buław - karta w pozycji prostej

W prostej pozycji 5 Buław mówi o dużych ambicjach i aktywności w swoim działaniu. W pytaniu o powodzenie w danej sprawie zwiastuje zwycięstwo oraz sukces nad przeciwnościami stawianymi przez inne osoby w otoczeniu Pytającego. Odblokowana energia Piątki Buław to także śmiałe i pewne działanie, lecz także w pośpiechu i czasem niebezpieczne. Karta wskazuje jednocześnie na aktywność fizyczną, a także seks.

Znaczenie kart Tarota - 5 Buław
Karta 5 Buław w pozycji odwróconej

5 Buław - karta w pozycji odwróconej

Odwrócona 5 Buław wskazuje na wewnętrzne i zewnętrzne konflikty Pytającego, a także brak siły i strategii pozwalającej na walkę o swoje cele i wartości. Karta może także wskazywać na niemożność rozwiązania problemów oraz trudność w zaliczenie wszelkiego rodzaju egzaminów. Wskazuje jednocześnie na czyjąś agresję w stosunku do Pytającego, a także losowe wypadki mogące prowadzić do fizycznego cierpienia. W relacjach, odwrócona 5 Buław mówi o konfliktach i trudności w porozumieniu się.