Postaw
Tarota
Postaw Tarota Online
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » 4 Mieczy

4 Mieczy

Poznaj znaczenie karty 4 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 4 Mieczy

wycofanie, sztuczny porządek, wyciszenie

Karta 4 Mieczy w Tarocie przedstawia leżącego mężczyznę ze złożonymi do góry dłońmi. Jeden miecz znajduje się pod mężczyzną, podczas gdy pozostałe 3 Miecze wiszą na ścianie. Karta sama w sobie oznacza czas spokoju, wyciszenia oraz odpoczynku. Bardzo często wskazuje na taki moment w życiu człowieka, gdzie potrzebuje on na chwilę zatrzymać się, aby przemyśleć dalsze działanie lub po prostu… sen. Czas ten jest niezbędny po to, aby osoba na karcie mogła inaczej spojrzeć na sprawę i wsłuchać się w wewnętrzny głos intuicji. A ponieważ karta ta należy do żywiołu mieczy, zawsze wskazuje na chłodną kalkulację i dystans w sprawie, o którą pytasz.

Znaczenie karty Tarota 4 Mieczy w pozycji prostej

wycofanie, izolacja, potrzeba spokoju, wypoczynku, zranione serce, asceza, samotność, rozdzielenie sypialni małżeńskiej, konieczność przemyślenia decyzji i dalszego postępowania

Pozytywna (tzw. prosta) karta 4 Mieczy oznacza potrzebę wypoczynku oraz dalszego przemyślenia swoich działań. Karta może pokazywać przemęczenie zarówno na poziomie fizycznym, jak i mentalnym. To nie jest dobry okres na działanie, a regenerację. Karta 4 Mieczy w tej pozycji bardzo często pokazuje chwilowy brak komunikacji, jakąś przerwę w działaniu lub po prostu… sen. 4 Mieczy w Tarocie może mówić o chorobie, jednak takiej, z której możesz wyzdrowieć. To, czego potrzebujesz to na chwilę oderwać swoje myśli i pozwolić świeżo spojrzeć na sprawę oraz problem. Każdy z nas potrzebuje czasem chwili wytchnienia i o tym mówi 4 Mieczy.

Znaczenie karty Tarota 4 Mieczy w pozycji odwróconej

oszczędność, koniec choroby, regeneracja, powrót do świata

Odwrócona 4 Mieczy to bardzo pozytywna karta w Tarocie! Zawsze wskazywała mi na dobre wydarzenia takie jak powrót do zdrowia, czy też odzyskanie sił. Gdy już w prostej karcie Cztery Mieczy zregenerujesz się i pozbierasz wszystkie swoje myśli w jedną całość, w odwróceniu czas na działanie! Karta mówi o powrocie do komunikacji po przerwie oraz o tym, że teraz to, co wcześniej było wstrzymane wreszcie ruszy z miejsca. To pewien powrót do zawieszonych spraw i decyzji. Odwrócona 4 Mieczy to bardzo fajna karta. A co Ty z niej czujesz? Napisz w komentarzach!

Pozostałe informacje o karcie 4 Mieczy

Inne nazwy karty 4 Mieczy
Czwórka Mieczy, Rozejm, Władca Odpoczynku po Walce, Odpoczynek od Walki
Nazwa karty 4 Mieczy w innych językach
Four of Swords
Kolory karty 4 Mieczy
niebieski, zielony
Znaki zodiaku karty 4 Mieczy
Waga
Planety karty 4 Mieczy
Jowisz
Żywioł karty 4 Mieczy
Powietrze

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ