Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

4 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 4 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 4 Mieczy

Na karcie 4 Mieczy widzimy mężczyznę, który leży w kaplicy na katafalku z rękoma złożonymi na swoich piersiach, co wskazuje na jego potrzebę wyciszenia się, izolacji oraz regeneracji swoich sił. Mówi o tym także widoczny na katafalku miecz, który jest w kolorze żółtym tak samo jak leżąca na nim postać. Nad nią widzimy zawieszone pionowo trzy miecze, który wskazują na potrzebę rozwiązania istniejących problemów. Na karcie 4 Miecze widać także  witraż, który przedstawia kobietę błogosławiącą młodego człowieka, co może z kolei wskazywać na sprawy przyziemne wciąż obecne dla leżącej na karcie 4 Miecze postaci. Warto także zauważyć, iż trzy miecze na karcie są w kolorze szarym, które wskazują na pewien czas wygaszenia mentalnej aktywności, ale również wszelkiej komunikacji, czy też walki. 4 Mieczy to rzeczywiście symbol pewnego zawieszenia biegu spraw, jednak tylko na krótki okres. Karta wskazuje na regenerację swoich sił, ale również zachowanie spokoju i zyskanie czasu na podjęcie dalszych decyzji i działań. 4 Mieczy przedstawia więc czas ukojenia po bólu i cierpieniu otrzymanym na karcie 3 Mieczy, ale również wskazuje na chłodną kalkulację oraz pewien dystans otoczenia.

Znaczenie karty 4 Mieczy w pozycji prostej

Karta 4 Mieczy w pozycji prostej jest sama w sobie bardzo pozytywnym znakiem. Czasami jednak wymusza ona na nas przerwę w działaniu, która choć w danym momencie jest potrzebna to nie zawsze równie mile widziana. Prosta karta 4 Mieczy wskazuje więc przede wszystkim na potrzebę odpoczynku zarówno psychicznego jak i fizycznego. Pozwoli Ci to nie tylko powrócić do zdrowia na obu tych polach, ale również przygotować się na dalszą, niełatwą walkę na dworze Mieczy. 4 Mieczy w pozycji prostej radzi, aby powstrzymać się od jakichkolwiek działań i dokładnie przemyśleć dalsze kroki i decyzje. Z tego powodu jest ona bardzo często utożsamiana z zawieszeniem pewnego rodzaju kontaktu, ale również po prostu czasem snu. Prosta 4 Mieczy to również okres wycofania z życia społecznego oraz potrzeba na chwilę pozostania tylko ze sobą. Jednak jak wszystkie Miecze tak i ta karta wskazuje na krótki czas bycia w samotności. Wszelka komunikacja przy karcie 4 Mieczy w pozycji prostej powinna jedynie realizować się wewnątrz Ciebie tam gdzie Twoja podświadomość zna już odpowiedzi na wszystkie pytania. Prosta 4 Mieczy może zapowiadać pobyt w szpitalu, sanatorium, a nawet w świątyni.

Znaczenie karty Tarota 4 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W przypadku trwających relacji prosta 4 Mieczy wskazuje na moment izolacji pomiędzy partnerami. Nie jest to jednak karta mówiąca o rozstaniu, choć sama w sobie może wskazywać na brak uczuć, czy też dalszego  współżycia w związku. W pewnych okolicznościach karta 4 Mieczy w pozycji prostej może mówić o poczuciu samotności, a nawet zranienia. Z tego względu konieczne jest przemyślenie dalszych decyzji w osamotnieniu, co pozwoli Ci jeszcze raz przywrócić w sobie harmonię. Najczęściej jednak karta 4 Mieczy w pozycji prostej zapowiada czas zawieszenia komunikacji oraz dalszego biegu spraw, co jednak nie powinno trwać długo. Czas ten będzie jednak dla was pomocy w uzdrowieniu nie tylko siebie, ale również trwającego związku. W przypadku nowych znajomości karta 4 Mieczy w pozycji prostej może wskazywać na potrzebę odpoczynku i zastanowienia się nad waszą przyszłością. Widoczna na karcie osoba może również w taki sposób reagować na odczuwaną presję oraz stresujący czas, dlatego nie należy przerywać jej okresu spokoju. Dla osób samotnych karta 4 Mieczy w pozycji prostej nie zapowiada w najbliższym czasie nowych znajomości. Spodziewaj się jednak podróży w głąb siebie, gdzie zmierzysz się ze swoim strachem. Odkryjesz tam także swoje potrzeby, co przygotuje Cię na nowy związek.

Znaczenie karty Tarota 4 Mieczy w pozycji odwróconej

Karta 4 Mieczy w pozycji odwróconej wskazuje na moment, w którym wreszcie po czasie stagnacji, izolacji oraz kontemplacji możesz ruszyć naprzód. Sama w sobie karta ta jest bardzo pozytywnym znakiem w wielu sprawach zwiastując poprawę zdrowia, ale również odzyskanie sił. To moment, w którym po regeneracji i wyciszeniu wiesz już jakie działania podjąć dalej oraz czego naprawdę chcesz od życia. Z tego powodu odwrócona 4 Mieczy zapowiadać będzie poprawę również w sprawach miłosnych, czy nawet finansowych. Zawieszona dotąd komunikacja pomiędzy partnerami zostanie wznowiona, a zatrzymane wcześniej mimowolnie sprawy nabiorą znów pędu. Karta 4 Mieczy w pozycji odwróconej to czasu ponownego wyjścia do świata oraz ludzi, jednak z zupełnie nową energią, czystą głową oraz zrównoważonymi emocjami. Z tego powodu jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się nad tym co dalej zrobić to odwrócona 4 Mieczy każe Ci przestać dłużej myśleć i zacząć wreszcie działać. Zastanów się teraz co jest dla Ciebie najważniejsze, ustal priorytety i wykorzystaj zdobytą w czasie izolacji siłę do jeszcze lepszej realizacji swoich celów. Nie pozwól, aby niepokój i strach pochłonęły Cię na zawsze.

Znaczenie karty Tarota 4 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona 4 Mieczy w pytaniach związanych z relacjami to symbol obudowy uczuć, ale przede wszystkim zakończenia izolacji, czy też rozłąki pomiędzy partnerami. Karta zwiastuje więc okres regeneracji sił, które pomogą wam przezwyciężyć dotychczasowe problemy. Bardzo często odwrócona 4 Mieczy będzie również mówić o momencie, w którym po czasie stagnacji relacja o którą pytasz wreszcie ruszy naprzód. Jeżeli dotychczas wasza komunikacja była zawieszona to karta 4 Mieczy w pozycji odwróconej zapowiada odnowienie kontaktu. Chociaż wciąż mowa o mieczach, a sam obraz widoczny na odwróconej 4 Mieczy może budzić mieszane uczucia to jednak jest to niewątpliwie dobry znak w sprawach miłosnych. Karta zapowiada odzyskanie wiary w siebie, co może okazać się także przydatne, gdy rozglądasz się obecnie za nowym związkiem. Odwrócona 4 Mieczy zachęca Cię więc do powrotu do świata oraz otwarcia się na nowe znajomości, które mogą pomóc Ci znaleźć nową miłość życia. Należy jednak zachować pewną ostrożność, gdy w Twoich pytaniach wypada karta odwrócona 4 Mieczy. Gdy widzisz ją to nie możesz pozwolić sobie, aby odzyskana energia została zbyt szybko stracona. Z drugiej strony odwrócona 4 Mieczy przypomina Ci, że pora skończyć z negatywnymi stanami i lękami oraz wrócić wreszcie do gry.

Informacje o karcie Tarota 4 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 4 Mieczy

Czwórka Mieczy, Rozejm, Władca Odpoczynku po Walce, Odpoczynek od Walki

Grupa karty Tarota 4 Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Mieczy

Wycofanie, sztuczny porządek, wyciszenie

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Mieczy w pozycji prostej

Wycofanie, izolacja, potrzeba spokoju, wypoczynku, zranione serce, asceza, samotność, rozdzielenie sypialni małżeńskiej, konieczność przemyślenia decyzji i dalszego postępowania

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Mieczy w pozycji odwróconej

Oszczędność, koniec choroby, regeneracja, powrót do świata

Kolory karty Tarota 4 Mieczy

Niebieski, zielony

Znaki zodiaku karty Tarota 4 Mieczy

Waga

Planety karty Tarota 4 Mieczy

Jowisz

Żywioły karty Tarota 4 Mieczy

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 4 Mieczy.
Agrest
Agrest 2021.12.02 - 15:37

4 Miecze kojarzą mi się ze Światem AW. Widzę w nich nieuchronność cykliczności. Zmęczenie, doświadczanie, po których potrzebna jest chwila dla siebie, na regenerację i zrozumienie. A w pozycji odwrotnej nowe siły i możliwości dzięki, którym idzie się dalej w obranym kierunku.

Tarot Online
Tarot Online 2021.12.02 - 16:38

Ciekawe skojarzenie Agrest. Bardzo często łączymy w Tarocie 4 Mieczy z kartą Śmierć w Wielkich Arkanach, która sama w sobie też jest utożsamiana z procesem uzdrawiania mentalnego. Nie mniej zgadzam się z Tobą, że 4 Mieczy w pozycji odwróconej ma lepsze przesłanie niż w pozycji prostej.

Damian
Damian 2021.03.20 - 00:41

Moje poprzednie karty mówiły o przerwie, stagnacji, odpoczynku gdy pytałem o swoją relację i uczucia. Myślę że 4 mieczy mówi „wszystko ruszy do przodu teraz będzie juz tylko lepiej, wszystko się ułoży”.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania