3 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 3 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 3 Mieczy

Karta 3 Mieczy przedstawia wyjątkowo bolesny obraz, na którym możemy dostrzec wielkie, czerwone serce przebite trzema mieczami. Tło karty pokryte jest w całości szarym kolorem, który wypełnia także znajdujące się nad sercem deszczowe chmury. Symbolika karty wskazuje na rozczarowanie oraz zawód, jednak bardzo często karta 3 Mieczy wskazuje również na działanie wbrew uczuciom. Z tego powodu chociaż karta 3 Mieczy bywa nazywana kartą wielkiego bólu, rozpaczy, a czasem nawet żałoby to jednak nie musi nieść ona ze sobą tylko i wyłącznie negatywnego przesłania. Należy więc pamiętać, że 3 Mieczy to także kierowanie się rozumem i logiką oraz umiejętność zachowania dystansu do spraw, które budzą w Tobie wielkie emocje. Z drugiej strony karta 3 Mieczy jest złym znakiem jeżeli chodzi o sprawy uczuciowe, ponieważ wskazuje bardzo często na ból oraz zranienie, które może towarzyszyć Ci w obecnej relacji. Niezależnie od pozycji w której ujrzysz kartę 3 Mieczy nie będzie ona jednak najlepszym ze znaków, które może pokazać Ci Tarot. Zapowiada ona problemy w ważnych dla Ciebie sprawach, jednak tak szybko jak one się pojawią potrafią zniknąć wraz z towarzyszącym im bólem.

Znaczenie karty 3 Mieczy w pozycji prostej

3 Mieczy w pozycji prostej to karta, która bardzo mocno nawiązuje do silnych negatywnych emocji, których możesz doświadczyć. Z tego powodu karta 3 Mieczy w pozycji prostej niezależnie od Twojego pytania zapowiada rozczarowanie, a czasem także ból, którego możesz spodziewać się w najbliższym czasie. Karta może także mówić o tym, że to Twoje działania wobec innej osoby spowodują jej poczucie zranienia oraz żalu. Nie można jednak zapominać, że 3 Mieczy w pozycji prostej tak jak wszystkie trójki w Tarocie będzie mówić o tym, że w pytanej sprawie bierze udział osoba trzecia. Najprawdopodobniej to właśnie jej wpływ doprowadzi do pewnego rodzaju straty, z którą należy się w tym przypadku pogodzić. W szczególności może dotyczyć to spraw miłosnych, jednak sama w sobie 3 Mieczy może nawiązywać także do problemów zawodowych jak i również zdrowotnych. Karta może zwiastować również działania oraz sytuacje, które będą wymagać od Ciebie postępowanie wbrew swoim uczuciom. To co jednak jest pocieszające to, że wydarzenia przedstawiane przez kartę 3 Mieczy w pozycji prostej dzieją się tylko na poziomie mentalnym i często mogą być przez nas wyolbrzymiane.

Znaczenie karty Tarota 3 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje karta 3 Mieczy w pozycji prostej będzie bardzo złym znakiem niezależnie od tego, czy Twoje pytanie dotyczy nowego, czy też trwającego związku. Prosta 3 Mieczy kojarzona jest przede wszystkim z bólem oraz bardzo często jest zapowiedzą wielkiej straty, a także rozstania. Ponadto 3 Mieczy w pozycji prostej może również symbolizować czas, w którym przejdziesz pewnego rodzaju żałobę połączoną z ogromnym smutkiem oraz nierzadko łzami. Jak wszystkie trójki w Tarocie także ta może zapowiadać sytuacje, w których udział bierze ktoś z poza waszego związku. Karta może być więc zapowiedzą zdrady, która może doprowadzić trwający związek do końca. W pewnych okolicznościach karta 3 Mieczy w pozycji prostej może także wskazywać na relację pozbawioną uczuć lub podejmowanie decyzji stojących w sprzeczności ze swoimi emocjami. Prosta 3 Mieczy to także wszelkiego rodzaju konflikty oraz problemy w komunikacji, które należy rozwiązać, aby oczyścić atmosferę w związku i móc przetrwać ten ciężki dla was okres. Dla osób samotnych prosta 3 Mieczy może zapowiadać również samotność oraz trudności ze znalezieniem drugiej połówki, a nawet tęsknotę za poprzednim partnerem. Wszystko to będzie prowadzić Cię w najbliższym czasie do niezadowolenia, izolacji, a nawet poczucia gniewu.

Znaczenie karty Tarota 3 Mieczy w pozycji odwróconej

Odwrócona 3 Mieczy wskazuje na zablokowaną energię tej karty, co można tłumaczyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich będzie wskazywał na jeszcze większy ból oraz rozpacz, które będą towarzyszy Ci w najbliższym czasie. Można to zinterpretować jako serce nabite na miecze, które jeszcze trudniej uwolni się z rozpaczy oraz doznanej straty. Z drugiej strony karta 3 Mieczy w pozycji odwróconej może mówić o momencie, w którym wreszcie jesteśmy gotowi uwolnić się z bolesnej sytuacji, ale także przeszłości, która powraca do Ciebie raz po raz z tymi samymi bolesnymi doznaniami. Odwrócona 3 Mieczy bardzo często będzie wskazywać na zdradę, ale jej niekorzystne znaczenie będzie odczuwalne także na polu finansowym, gdzie może zapowiadać ona materialną stratę. Mogą być to wydarzenia związane z utratą pracy, czy też gotówki w wyniku np. złej inwestycji. 3 Mieczy w pozycji odwróconej wskazuje również na ogromną, a nawet chorobliwą zazdrość ze strony partnera, a także problem ze zdrowieniem, w szczególności powiązany z chorobami serca. Odwrócona 3 Mieczy zachęca do porzucenia za sobą żałoby w stosunku do osób i wydarzeń, które mają na Ciebie negatywy wpływ.

Znaczenie karty Tarota 3 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta 3 Mieczy w pozycji odwróconej w pytaniach o relacje zapowiadać może rozstanie i uwolnienie się z dotychczasowej relacji oraz towarzyszącego jej bólu. Ulga może zostać także uzyskana poprzez oczyszczenie aktualnego związku z negatywnych emocji oraz dokonanie wybaczenia drugiej połówce. Odwrócona 3 Mieczy będzie często także zapowiedzą rozprawienia się z przeszłością oraz pogodzenia się ze stratą np. po niedawnym rozstaniu. Nie oznacza to jednak, że karta 3 Mieczy w pozycji odwróconej jest sama w sobie pozbawiona negatywnych odczuć. Twoje doświadczenia wciąż mogą powodować u Ciebie smutek, cierpienie, a nawet zazdrość w stosunku do partnera, jednak tym razem znacznie łatwiej będzie Ci uwolnić się z tych przykrych wydarzeń oraz ponownie otworzyć się na obecny lub nadchodzący związek. Sama w sobie odwrócona 3 Mieczy może jednak również symbolizować toksyczne trwanie w gniewie oraz rozpaczy, z których nie chcesz się uwolnić. Dla osób samotnych karta 3 Mieczy w pozycji odwróconej może zapowiadać czas, w którym nie chcesz zaangażować się w poważny związek, ponieważ potrzebujesz obecnie przestrzeni na uwolnienie się od poprzednich bolesnych doznań. Szczególnie pomocne w tym czasie może okazać się dla Ciebie wsparcie psychologa.

Pozostałe informacje o karcie Tarota 3 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 3 Mieczy:

Trójka Mieczy, Smutek, Władca Smutku, Troska

Nazwa karty Tarota 3 Mieczy w innych językach:

Three of Swords, Drei der Schwerter

Grupa karty Tarota 3 Mieczy:

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 3 Mieczy:

Ból, tworzenie zaczyna się od zniszczenia

Słowa kluczowe karty Tarota 3 Mieczy w pozycji prostej:

Zdrada, zranienie, walka, łzy, rozstanie, rozwód, rozczarowanie partnerem, konieczność pogodzenia się ze stratą i przeżycie bólu

Słowa kluczowe karty Tarota 3 Mieczy w pozycji odwróconej:

Strata, żałoba, złamanie danego słowa, zablokowanie zdrowienia, chorobliwa zazdrość

Kolory karty Tarota 3 Mieczy:

Niebieski, zielony

Znaki zodiaku karty Tarota 3 Mieczy:

Waga

Planety karty Tarota 3 Mieczy:

Saturn

Żywioły karty Tarota 3 Mieczy:

Powietrze

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
3 Mieczy
"
  Renata 2020.10.09 - 22:25

  Chcę wiedzieć czy mój partner mnie zdradził już

  Tarot Online 2020.10.09 - 22:54

  Obawiam się Renata, że znasz już odpowiedź na to pytanie… 🙄

  Damian 2021.03.22 - 18:55

  Chciałem wiedzieć czy moja byla dziewczyna żałuje decyzji o naszym rozstaniu, che to naprawić i zacząć od nowa. Wpadła 3 mieczy w pozycji prostej. Czy to znaczy ze żałuje, ma wyrzuty sumienia?

  Barbara 2021.03.23 - 09:10

  Czy mężczyzna o którym myślę byłby odpowiednim partnerem dla mnie

  Magda 2021.04.06 - 21:00

  Nie, to tak nie znaczy, A karta mowi o tobie, a nie o niej.

  Julia134 2021.12.04 - 11:59

  Zapytałam czy moja przyjaciólka knuła intrygi wobec mojej relacji z lewnym chlopakiem. Nie wiem jak to zinterpretowac?

  Tarot Online 2021.12.04 - 15:30

  A jak czujesz Julia132 z karty 3 Mieczy? ☺️

  Julia134 2021.12.10 - 22:55

  Przeczucie mowi mi ze tak ale jestem ciekawa czy cos wiecej mozna wywnioskowac z tej karty?

  Tarot Online 2021.12.10 - 23:14

  To już musiałabyś zamówić indywidualną interpretację, ale tak, 3 Mieczy mówi typowo o udziale osoby trzeciej. Przeczytaj opis karty cały, znajdziesz tam kilka ciekawych informacji!

  KrzysiekP 2022.05.10 - 20:18

  3 miecze wyszly mi jako rada , chodzi o finanse , co to oznacza czy to znaczy zeby dzialac w brew uczucia ?

  Tarot Online 2022.05.10 - 20:57

  Na chłodno, zimna kalkulacja. O tym mówi karta 3 Mieczy ☺️

  KrzysiekP 2022.05.14 - 21:26

  ok Dziekuje

Welcome to Tarot Online

Install
×