Postaw
Tarota
Postaw Tarota Online
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » 3 Mieczy

3 Mieczy

Poznaj znaczenie karty 3 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 3 Mieczy

ból, tworzenie zaczyna się od zniszczenia

3 Mieczy, czyli karta bólu, rozpaczy, a czasem nawet żałoby. Na karcie 3 Mieczy widzimy przebite trzema mieczami serce. Serce to nie krwawi, lecz ból na pewno jest dotkliwy. W tle widzimy pochmurne niebo i padający deszcz. Karta przesycona jest złymi emocjami, które ujrzy każda osoba, nawet niezaznajomiona z tajnikami Tarota. I choć to są miecze, czyli symbol powietrza, rozumu i intelektu, to jednak karta 3 Mieczy mówi o emocjach, które są tak silne, że przesłaniają dystans, chłód i logiczne podejście do sprawy. Jednak co istotne, 3 Mieczy to bardzo szybkie karty i nie tak złe jakby mogło się wydawać. Jeżeli już wskazują na problemy to będą one tylko chwilowe.

Znaczenie karty Tarota 3 Mieczy w pozycji prostej

zdrada, zranienie, walka, łzy, rozstanie, rozwód, rozczarowanie partnerem, konieczność pogodzenia się ze stratą i przeżycie bólu

Prosta karta 3 Mieczy nie musi oznaczać wcale czegoś złego. Karta mówi o tym, że zamiast kierować się emocjami i uczuciami (serce), należy wybrać drogę poprzez rozum i intelekt, choć może być to trudne i bolesne. Serce na tej karcie nie krwawi, więc cierpienie jest tylko na poziomie mentalnym. Karta 3 Mieczy mówi o kimś kto wykonuje chłodną kalkulację danej sprawy oraz nie podejmuje decyzji w sposób emocjonalny. Może mówić o bolesnej decyzji, chęci zdrady, rozstania oraz rozwodu. I choć wiele w tej karcie smutku i rozpaczy to jednak problemy nie są tak wielkie jak mogłoby Ci się wydawać.

Znaczenie karty Tarota 3 Mieczy w pozycji odwróconej

strata, żałoba, złamanie danego słowa, zablokowanie zdrowienia, chorobliwa zazdrość

Zdecydowanie gorzej przedstawia się karta odwrócona 3 Mieczy. W tej karcie widzę serce nabite na miecze, z którego ciężko będzie mu się wydostać. To karta utraty czegoś bardzo cennego co wiąże się z ogromny bólem i cierpieniem. O ile w Trójce Mieczy w położeniu prostym mogliśmy mówić o gotowości do zdrady o tyle w przypadku odwróconej 3 Mieczy może być to już faktyczny „skok w bok” partnera. Karta jest niekorzystna nie tylko w sprawach miłosnych, lecz także finansowych. Zapowiada utratę pracy, trudności w znalezieniu nowej, rozczarowaniu oraz utracie gotówki.

Pozostałe informacje o karcie 3 Mieczy

Inne nazwy karty 3 Mieczy
Trójka Mieczy, Smutek, Władca Smutku, Troska
Nazwa karty 3 Mieczy w innych językach
Three of Swords
Kolory karty 3 Mieczy
niebieski, zielony
Znaki zodiaku karty 3 Mieczy
Waga
Planety karty 3 Mieczy
Saturn
Żywioł karty 3 Mieczy
Powietrze

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

2 komentarze

Renata 09.10.2020 - 22:25

Chcę wiedzieć czy mój partner mnie zdradził już

Odpowiedz
Tarot Online 09.10.2020 - 22:54

Obawiam się Renata, że znasz już odpowiedź na to pytanie… 🙄

Odpowiedz

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ