Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Król Buław

Poznaj znaczenie karty Tarota Król Buław

Znaczenie karty Tarota Król Buław

Karta Król Buław przedstawia dojrzałego mężczyznę, który siedzi na swoim tronie. Na głowie ma on koronę, a swojej prawej dłoni trzyma zakwitającą pałkę opartą o ziemię. Jego tron jak i oparcie jest wysokie i przyozdobione wzorami salamandry. Król Buław patrzy pewnie przed siebie i jest ubrany w czerwoną tunikę oraz długą, żółtą szatę również z wzorami salamandry. Znajduje się ona także tuż koło jego stoĻ wskazując na mądrość i dojrzałość osoby reprezentowanej przez kartę Król Buław. Karta utożsamiana jest przede wszystkim z żywiołem ognia i znakiem zodiaku Lew. Korona na jego głowie wskazuje na jego wysoką pozycję społeczną oraz umiejętność władania innymi. Król Buław to najwyższa hierarchią osoba na tym dworze, a jego największą siłą jest umiejętność podejmowania inicjatywy oraz odwaga w działaniu. Król Buław to stanowcza postać, która posiada silne ego i stanowi dla kobiet bardzo często wzór, a nawet ideał mężczyzny. Jest więc bardzo często symbolem ojca, męża, ale również szefa, czy też osoby, która w danej sprawie posiada najwyższą władzę i ma zawsze ostateczne zdanie. Karta Król Buław zapowiada porządek, postępowanie według zasad, ale także kontrolowanie sytuacji.

Znaczenie karty Król Buław w pozycji prostej

Karta Król Buław w pozycji prostej jest bardzo dobrym znakiem w Tarocie i zazwyczaj niesie ze sobą pozytywna odpowiedź na Twoje pytanie. Bardzo często karta ta przedstawia Ciebie lub inną osobę, która w danej sprawie ma ogromne znaczenie. Jeżeli wypada ona w pozycji prostej to zapowiada protekcję osoby, która znajduje się na wysokim stanowisku i ma możliwość, aby wpłynąć na aktualne wydarzenia w Twoim życiu. Jeżeli karta przedstawia Ciebie to bardzo często mówi o tym, aby w swoich działaniach kierować się odwagą, ale i uczciwością. Król Buław w pozycji prostej nie zachęca do podejmowania wyraźnych działań, a raczej kontrolowania sytuacji i oddziaływania swoją osobą na okoliczności oraz ludzi, którzy Cię otaczają. Karta sama w sobie jest bardzo dobrym znakiem dla spraw związanych z uczuciami, ale również finansami. Zapowiada powodzenie w interesach bardzo często symbolizując w sobie przedsiębiorcę lub po prostu osobę, która dobrze radzi sobie w sprawach materialnych. Prosty Król Buław zwiastuje więc sukcesy, ale i społeczne uznanie, które staje się możliwe do osiągnięcia dzięki wielkie charyzmie, inteligencji i sile, którą posiada osoba widoczna na tej karcie.

Znaczenie karty Tarota Król Buław w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Król Buław w pozycji prostej to wymarzony mężczyzna, doskonały i wierny kochanek, a także osoba odpowiedzialna i pewna siebie oraz tego, co chce od życia. Z tego powodu jest to doskonała karta na sprawy uczuciowe, ale również wszelkie inne relacje prywatne, w których rolę odgrywa właśnie Król Buław. W przypadku życia uczuciowego kobiety karta zapowiada spotkanie mężczyzny o właśnie takich cechach charakteru, z który będziesz mieć ogromną szansę stworzyć poważny związek. Dla mężczyzn karta zwiastuje natomiast bardzo dobry okres, w którym odegrasz istotną rolę w życiu innej kobiety. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że karta Król Buław będzie więc zapowiedzą nowej relacji, ale również powodzenia w sprawach uczuciowych. Ponadto sama w sobie wskazuje ona również na wielki temperament i seksualność, dlatego Król Buław w pozycji prostej może zwiastować narodziny dziecka. Nie można jednak zapominać, że karta Król Buław w pozycji prostej może także opisywać inne osoby w Twoim życiu, z którymi łączyć będą Cię dobre i trwałe relacje. Dla osób w związku Król Buław wskazuje na pewność, miłość i zaufanie w stosunku do drugiej osoby. Możesz więc nie tylko liczyć na szczerość i zaangażowanie, ale również bezpieczeństwo oraz stabilizację, którą może Ci zapewnić Król Buław.

Znaczenie karty Tarota Król Buław w pozycji odwróconej

Król Buław w pozycji odwróconej bardzo często wskazuje na osobę, która może stać się tyranem w stosunku do innych osób stawiając im wręcz nierealne wymagania. Osoba o cechach takiej karty może ponadto być nietolerancyjna, arogancka i stawiać ponad wszystko swoją pozycje oraz posiadaną przez siebie władzę. Próbuje on więc za wszelką cenę trzymać kontrolę nad podległymi mu osobami i wykorzystać ich słabości do własnych celów. Karta Król Buław w pozycji odwróconej ponadto może wskazywać na agresywne i pośpieszne działanie. Z tego powodu podejmowane przez niego decyzje mogą nie być do końca przemyślane, a wręcz impulsywne i zmienne. W pewnych sytuacjach odwrócony Król Buław może także stać się egoistą, który nie jest już więcej zainteresowany dbaniem o swój królewski dwór. Karta więc może zwiastować problemy z mężczyzną o takich cechach zarówno w pracy, jak i relacji uczuciowej, szczególnie dla kobiet. Zapowiada ona problemy w ukończeniu spraw, ale również kontrolowaniu bieżących spraw. Jednak nawet w pozycji odwróconej Król Buław nie mając zaufania swojego otoczenia wciąż posiada władzę i mądrość, która może pozwolić mu wrócić na właściwą drogę.

Znaczenie karty Tarota Król Buław w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócony Król Buław w pytaniach o relacje przede wszystkim należy interpretować jako problemy z osobami na wysokim stanowisku. Będą one jednak najczęściej wynikały z negatywnych cech, którymi odwrócony Król Buław próbuje osiągnąć za wszelką cenę swój cel. W przypadku trwającego związku Król Buław w pozycji odwróconej zapowiada dla kobiet problemy z mężczyzną, ojcem lub inną osobą w ich życiu, która stanowi dla nich pewnego rodzaju autorytet. Jego zachowania mogą być agresywne, aroganckie i egoistyczne, a jego próba dominacji Twojego życia może prowadzić do toksycznej relacji, w której staniesz się osobą uzależnioną od jego decyzji i działań. Z drugiej strony Król Buław w pozycji odwróconej może z pozoru wydawać się dobrym kochankiem, podczas gdy tak naprawdę nie potrafi on być wierny jednej kobiecie i ustabilizować swoje życie emocjonalne. Dla samotnych mężczyzn odwrócony Król Buław wskazuje na problemy z pewnością siebie, które mogą negatywnie odbijać się na życiu uczuciowym i utrudniać zbudowanie nowej relacji. W przypadku kobiet karta może natomiast mówić o trudności w znalezieniu wymarzonego mężczyzny. Odwrócona karta Król Buław ostrzega, aby nie działać w stosunku do drugiej osoby za szybko i zbyt brutalnie, ponieważ może ona się przestraszyć się Twojego zachowania.

Informacje o karcie Tarota Król Buław

Inne nazwy karty Tarota Król Buław

Król Kijów, Król Pałek, Książę Buław, Książę Kijów, Książę Pałek, Książę Różdżek, Książę Rydwanu Błyskawic, Książę Ognistego Rydwanu, Książę i Cesarz Salamander, Król Płomienia i Gromu, Król Różdżek

Grupa karty Tarota Król Buław

Małe Arkana, Buławy

Słowa kluczowe karty Tarota Król Buław

Ten, który góruje nad innymi, uwierz w swoje możliwości

Słowa kluczowe karty Tarota Król Buław w pozycji prostej

Ojciec, przedsiębiorca, przełożony, sędzia, polityk, silna osobowość, człowiek uczciwy, obowiązkowy i sprawiedliwy, ale niecierpliwy

Słowa kluczowe karty Tarota Król Buław w pozycji odwróconej

Despota, cyniczny człowiek, krytyzycm

Kolory karty Tarota Król Buław

Żółty, czerwony

Znaki zodiaku karty Tarota Król Buław

Rak, Lew

Planety karty Tarota Król Buław

Słońce

Żywioły karty Tarota Król Buław

Ogień

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Król Buław.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania