Król Buław

Poznaj znaczenie karty Tarota Król Buław

Znaczenie karty Tarota Król Buław

Karta Król Buław przedstawia dojrzałego mężczyznę, który siedzi na swoim tronie. Na głowie ma on koronę, a swojej prawej dłoni trzyma zakwitającą pałkę opartą o ziemię. Jego tron jak i oparcie jest wysokie i przyozdobione wzorami salamandry. Król Buław patrzy pewnie przed siebie i jest ubrany w czerwoną tunikę oraz długą, żółtą szatę również z wzorami salamandry. Znajduje się ona także tuż koło jego stoĻ wskazując na mądrość i dojrzałość osoby reprezentowanej przez kartę Król Buław. Karta utożsamiana jest przede wszystkim z żywiołem ognia i znakiem zodiaku Lew. Korona na jego głowie wskazuje na jego wysoką pozycję społeczną oraz umiejętność władania innymi. Król Buław to najwyższa hierarchią osoba na tym dworze, a jego największą siłą jest umiejętność podejmowania inicjatywy oraz odwaga w działaniu. Król Buław to stanowcza postać, która posiada silne ego i stanowi dla kobiet bardzo często wzór, a nawet ideał mężczyzny. Jest więc bardzo często symbolem ojca, męża, ale również szefa, czy też osoby, która w danej sprawie posiada najwyższą władzę i ma zawsze ostateczne zdanie. Karta Król Buław zapowiada porządek, postępowanie według zasad, ale także kontrolowanie sytuacji.

Znaczenie karty Król Buław w pozycji prostej

Karta Król Buław w pozycji prostej jest bardzo dobrym znakiem w Tarocie i zazwyczaj niesie ze sobą pozytywna odpowiedź na Twoje pytanie. Bardzo często karta ta przedstawia Ciebie lub inną osobę, która w danej sprawie ma ogromne znaczenie. Jeżeli wypada ona w pozycji prostej to zapowiada protekcję osoby, która znajduje się na wysokim stanowisku i ma możliwość, aby wpłynąć na aktualne wydarzenia w Twoim życiu. Jeżeli karta przedstawia Ciebie to bardzo często mówi o tym, aby w swoich działaniach kierować się odwagą, ale i uczciwością. Król Buław w pozycji prostej nie zachęca do podejmowania wyraźnych działań, a raczej kontrolowania sytuacji i oddziaływania swoją osobą na okoliczności oraz ludzi, którzy Cię otaczają. Karta sama w sobie jest bardzo dobrym znakiem dla spraw związanych z uczuciami, ale również finansami. Zapowiada powodzenie w interesach bardzo często symbolizując w sobie przedsiębiorcę lub po prostu osobę, która dobrze radzi sobie w sprawach materialnych. Prosty Król Buław zwiastuje więc sukcesy, ale i społeczne uznanie, które staje się możliwe do osiągnięcia dzięki wielkie charyzmie, inteligencji i sile, którą posiada osoba widoczna na tej karcie.

Znaczenie karty Tarota Król Buław w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Król Buław w pozycji prostej to wymarzony mężczyzna, doskonały i wierny kochanek, a także osoba odpowiedzialna i pewna siebie oraz tego, co chce od życia. Z tego powodu jest to doskonała karta na sprawy uczuciowe, ale również wszelkie inne relacje prywatne, w których rolę odgrywa właśnie Król Buław. W przypadku życia uczuciowego kobiety karta zapowiada spotkanie mężczyzny o właśnie takich cechach charakteru, z który będziesz mieć ogromną szansę stworzyć poważny związek. Dla mężczyzn karta zwiastuje natomiast bardzo dobry okres, w którym odegrasz istotną rolę w życiu innej kobiety. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że karta Król Buław będzie więc zapowiedzą nowej relacji, ale również powodzenia w sprawach uczuciowych. Ponadto sama w sobie wskazuje ona również na wielki temperament i seksualność, dlatego Król Buław w pozycji prostej może zwiastować narodziny dziecka. Nie można jednak zapominać, że karta Król Buław w pozycji prostej może także opisywać inne osoby w Twoim życiu, z którymi łączyć będą Cię dobre i trwałe relacje. Dla osób w związku Król Buław wskazuje na pewność, miłość i zaufanie w stosunku do drugiej osoby. Możesz więc nie tylko liczyć na szczerość i zaangażowanie, ale również bezpieczeństwo oraz stabilizację, którą może Ci zapewnić Król Buław.

Znaczenie karty Tarota Król Buław w pozycji odwróconej

Król Buław w pozycji odwróconej bardzo często wskazuje na osobę, która może stać się tyranem w stosunku do innych osób stawiając im wręcz nierealne wymagania. Osoba o cechach takiej karty może ponadto być nietolerancyjna, arogancka i stawiać ponad wszystko swoją pozycje oraz posiadaną przez siebie władzę. Próbuje on więc za wszelką cenę trzymać kontrolę nad podległymi mu osobami i wykorzystać ich słabości do własnych celów. Karta Król Buław w pozycji odwróconej ponadto może wskazywać na agresywne i pośpieszne działanie. Z tego powodu podejmowane przez niego decyzje mogą nie być do końca przemyślane, a wręcz impulsywne i zmienne. W pewnych sytuacjach odwrócony Król Buław może także stać się egoistą, który nie jest już więcej zainteresowany dbaniem o swój królewski dwór. Karta więc może zwiastować problemy z mężczyzną o takich cechach zarówno w pracy, jak i relacji uczuciowej, szczególnie dla kobiet. Zapowiada ona problemy w ukończeniu spraw, ale również kontrolowaniu bieżących spraw. Jednak nawet w pozycji odwróconej Król Buław nie mając zaufania swojego otoczenia wciąż posiada władzę i mądrość, która może pozwolić mu wrócić na właściwą drogę.

Znaczenie karty Tarota Król Buław w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócony Król Buław w pytaniach o relacje przede wszystkim należy interpretować jako problemy z osobami na wysokim stanowisku. Będą one jednak najczęściej wynikały z negatywnych cech, którymi odwrócony Król Buław próbuje osiągnąć za wszelką cenę swój cel. W przypadku trwającego związku Król Buław w pozycji odwróconej zapowiada dla kobiet problemy z mężczyzną, ojcem lub inną osobą w ich życiu, która stanowi dla nich pewnego rodzaju autorytet. Jego zachowania mogą być agresywne, aroganckie i egoistyczne, a jego próba dominacji Twojego życia może prowadzić do toksycznej relacji, w której staniesz się osobą uzależnioną od jego decyzji i działań. Z drugiej strony Król Buław w pozycji odwróconej może z pozoru wydawać się dobrym kochankiem, podczas gdy tak naprawdę nie potrafi on być wierny jednej kobiecie i ustabilizować swoje życie emocjonalne. Dla samotnych mężczyzn odwrócony Król Buław wskazuje na problemy z pewnością siebie, które mogą negatywnie odbijać się na życiu uczuciowym i utrudniać zbudowanie nowej relacji. W przypadku kobiet karta może natomiast mówić o trudności w znalezieniu wymarzonego mężczyzny. Odwrócona karta Król Buław ostrzega, aby nie działać w stosunku do drugiej osoby za szybko i zbyt brutalnie, ponieważ może ona się przestraszyć się Twojego zachowania.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Król Buław

Inne nazwy karty Tarota Król Buław:

Król Kijów, Król Pałek, Książę Buław, Książę Kijów, Książę Pałek, Książę Różdżek, Książę Rydwanu Błyskawic, Książę Ognistego Rydwanu, Książę i Cesarz Salamander, Król Płomienia i Gromu, Król Różdżek

Nazwa karty Tarota Król Buław w innych językach:

King of Wands, Der König der Stäbe

Grupa karty Tarota Król Buław:

Małe Arkana, Buławy

Słowa kluczowe karty Tarota Król Buław:

Ten, który góruje nad innymi, uwierz w swoje możliwości

Słowa kluczowe karty Tarota Król Buław w pozycji prostej:

Ojciec, przedsiębiorca, przełożony, sędzia, polityk, silna osobowość, człowiek uczciwy, obowiązkowy i sprawiedliwy, ale niecierpliwy

Słowa kluczowe karty Tarota Król Buław w pozycji odwróconej:

Despota, cyniczny człowiek, krytyzycm

Kolory karty Tarota Król Buław:

żółty, czerwony

Znaki zodiaku karty Tarota Król Buław:

Rak, Lew

Planety karty Tarota Król Buław:

Słońce

Żywioły karty Tarota Król Buław:

Ogień

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Król Buław
"

Welcome to Tarot Online

Install
×