Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Buławy » Król Buław

Król Buław

Król Buław

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Król Buław
ojciec, przedsiębiorca, przełożony, sędzia, polityk, silna osobowość, człowiek uczciwy, obowiązkowy i sprawiedliwy, ale niecierpliwy

Król Buław

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Król Buław
despota, cyniczny człowiek, krytyzycm

Król Buław

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Karta Król Buław to ostatnia z kart kolorze Buław. Na karcie Król Buław widzimy mężczyznę, który trzyma w ręce buławę, zwaną także kijem lub pałką. Król Buław to karta w Tarocie, która bardzo często określa mężczyznę, który sprawuje władzę nad innymi lub też jest po prostu dojrzałym mężczyzną. Król Buław to jeden z czterech Tarotowych króli, który swoją władzę sprawuje nie tylko poprzez intelekt, lecz także, a może nawet przede wszystkim, poprzez inicjatywę i działanie. Król Buław często jest także odzwierciedleniem kobiecego ideału mężczyzny, zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym. Król Buław w Tarocie to człowiek stanowczy, prawy oraz silny. To prawdziwy król, który jest w stanie stworzyć własne reguły oraz zgodnie z nimi realizować swoje wizje.

Król Buław

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Ponieważ Król Buław, tak jak pozostałe karty dworskie, opisuje człowieka, a w tym przypadku mężczyznę (bądź kobietę o cechach męskich) to należy kartę tę rozpatrywać przede wszystkim właśnie na tej płaszczyźnie. I tak Król Buław w pozytywnie, czyli pozycji prostej oznacza osobę dojrzałą, energiczną, często spod znaku Lwa, Barana lub Strzelca i brązowych lub czarnych włosach. Król Buław to postać o bardzo dużym temperamencie, przedsiębiorcza, inteligentna, silna, odnosząca sukcesy i posiadająca niezwykłą charyzmę. To prawdziwy Pan i Władca, którego nie da się nie kochać.

Król Buław

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Każda postać ma swoje ciemne strony, dotyczy to także naszego uwielbianego Króla Buław. Króla Buław w negatywie możemy poznać po wyniosłości, braku tolerancji, arogancji oraz ponad miarę żądzy władzy. Można powiedzieć, że Król Buław w pozycji odwróconej traci wszystkie swoje zalety i staje się wręcz tyranem, który za wszelką cenę będzie sprawował kontrolę nad ludźmi oraz sytuacją. Odwrócona karta Króla Buław może mówić, że w tej sytuacji to właśnie nam brakuje pozytywnej energii i cech tej karty do realizacji naszych planów.

Strona Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Zaakceptuj to, aby móc korzystać z Tarota Online. Akceptuję Polityka Prywatności