Postaw
Tarota
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » 8 Mieczy

8 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 8 Mieczy

koncentracja, przygoda na skrzyżowaniu dróg

Osoba na karcie 8 Mieczy widnieje jako związana na tle 8 mieczy wbitych w ziemię. Również jej oczy są zakryte, co może przywoływać na myśl kartę 2 Mieczy. Nie widzimy jednak na tej karcie bólu, cierpienia, czy też próby uwolnienia się tej z sytuacji. Można odnieść wrażenie, że osoba na karcie 8 Mieczy jest związana i unieruchomiona, ponieważ jest to dla niej w pewnym sensie korzystna sytuacja. Karta 8 Mieczy zawsze mówi o wewnętrznej blokadzie i rzadko kiedy jej symbolika przedstawia faktyczne wydarzenia w świecie zewnętrznym. Przedstawia ona raczej nasz wewnętrzny stan emocjonalno-umysłowy, który wynika z otaczającej rzeczywistości.

Znaczenie karty Tarota 8 Mieczy w pozycji prostej

kryzys, poczucie bycia w pułapce bez wyjścia, depresja, bycie więźniem swoich negatywnych myśli, trudna sytuacja życiowa, choroba

Karta Tarota 8 Mieczy w pozycji prostej oznacza zawsze, ale to zawsze blokady osoby pytającej lub tej, której dotyczy wspomniana karta. 8 Mieczy wskazuje na niechęć oraz niemożność podjęcia działania i decyzji w wyniku ograniczeń, które sobie sami narzucamy. To trudna sytuacja w życiu, z której nie widzimy dobrego wyjścia. Wynika to jednak z naszych blokad, aniżeli faktycznego stanu rzeczy. Karta może mówić o blokadach zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i umysłowym. W pewnych przypadkach może mówić także o chorobie, jednak najczęściej jesteśmy po prostu zamknięci w negatywnym myśleniu, z którego jak najprędzej należy się uwolnić. Karta może mówić o tzw. strachu przed sukcesem.

Znaczenie karty Tarota 8 Mieczy w pozycji odwróconej

uwolnienie z trudnej sytuacji, ciężka praca za niewielkie pieniądze, dążenie do równowagi psychicznej

Odwrócona 8 mieczy to bardzo pozytywna karta! To ten moment w życiu, gdy dostrzegasz swoje ograniczenia i chcesz wreszcie się z nich uwolnić. A ponieważ na karcie 8 Mieczy ograniczasz tylko i wyłącznie sam siebie to rozwiązanie jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Odwrócona 8 Mieczy to uwolnienie się z trudnej sytuacji życiowej oraz zrzucenie pewnego ciężaru psychicznego i emocjonalnego. To moment, w którym czujesz wolność oraz możliwość zupełnie nowego działania. Karta może mówić także o chęci ucieczki od niekomfortowej sytuacji w życiu. Karta nakazuje, aby w swoich decyzjach słuchać intuicji, a nie logiki!

Pozostałe informacje o karcie 8 Mieczy

Inne nazwy karty 8 Mieczy:

Ósemka Mieczy, Zakłócenie, Władca Skróconego Życia, Ukrócona Siła

Nazwa karty 8 Mieczy w innych językach:

Eight of Swords

Kolory karty 8 Mieczy:

niebieski, fioletowy

Znaki zodiaku karty 8 Mieczy:

Bliźnięta

Planety karty 8 Mieczy:

Jowisz

Żywioł karty 8 Mieczy:

Powietrze

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ