Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

8 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 8 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 8 Mieczy

Na karcie 8 Mieczy widzimy kobietę, która ubrana jest w czerwony strój i stoi na błotnistej ziemi. Dookoła niej widzimy także osiem wbitych w ziemię mieczy. Kobieta ta związana jest sznurami, a jej oczy pozostają zakryte. W tle widzimy wzgórze ze wzniesionymi na nim budynkami. Karta 8 Mieczy w pewien sposób przypomina 2 Mieczy, jednak w tym przypadku nie mamy do czynienia z bólem i cierpieniem, a ograniczeniami, które w pewien sposób uniemożliwiają podjęcie rozsądnej decyzji. Osoba ta jednak nie podejmuje próby uwolnienia się z niekomfortowej sytuacji, a wręcz wydaje się tkwić w tym stanie nie widząc szansy na rozwiązanie problemu. Karta 8 Mieczy wskazuje więc nie tylko na brak ruchu na płaszczyźnie fizycznej, ale również mentalnej, gdzie spotykamy wewnętrzne blokady uniemożliwiające nam pokonanie własnych słabości, czy też osiąganie celów. 8 Mieczy to także karta poczucia była w pułapce, jak i wewnętrznej walki, którą toczymy próbując podjąć jakąkolwiek decyzję. Bardzo często wydarzenia na tej karcie związane są z paraliżującym Cię strachem i negatywnym myślenie. 8 Mieczy to również karta utraty wolności choćby w kwestii wyrażanych słów.

Znaczenie karty 8 Mieczy w pozycji prostej

Karta 8 Mieczy w pozycji prostej zapowiada sytuacje, w której znajdziesz się w pewnego rodzaju pułapce. Będą one jednak najczęściej manifestować się na planie mentalnym, choć może czasami zwiastować także faktyczne ograniczenie wolności np. w wyniku choroby. W sprawach codziennych 8 Mieczy w pozycji prostej będzie więc najczęściej mówić o Twoich wewnętrznych ograniczeniach, które mogą blokować Cię przed stworzeniem nowej relacji, czy też znalezieniem lepszej pracy. Zamiast jednak próbować uwolnić się z tej sytuacji, która jest dla Ciebie ewidentnie niekomfortowa, wolisz stać w miejscu. Jest to bowiem dla Ciebie pewnego rodzaju sfera komfortu i wolisz, aby to inni stanowili o Twoim losie. Prosta 8 Mieczy radzi jednak, aby uwolnić się z tej sytuacji i podjąć odważne i samodzielne decyzje dotyczące swojej przyszłości. Choć na ten moment nie widzisz szansy na poprawę obecnej sytuacji to jednak stanie się to możliwe, gdy tylko zdejmiesz ze swoich oczu opaskę. Karta 8 Mieczy w pozycji prostej to także symbol blokady emocjonalnej jak i relacji, w których jesteśmy w pewien sposób zależni. Choć prosta karta 8 Mieczy wskazuje na kryzys to jednak nie będzie on trwał dla Ciebie wiecznie.

Znaczenie karty Tarota 8 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje prosta 8 Mieczy nie jest najlepszym znakiem, ponieważ wskazuje ona na niejasne oraz niepewne związki. Bardzo często będzie więc ona mówić o tym, że aktualna relacja ogranicza Twoją swobodę, choć Ty nie robisz nic, aby się z niego uwolnić. Karta 8 Mieczy w pozycji prostej może mówić również o wycofaniu się oraz emocjonalnej blokadzie. Bardzo często prowadzi to do problemów w komunikacji lub całkowitym zaprzestaniu rozmów, na co również wskazują miecze widoczne na karcie. Prosta 8 Mieczy zapowiada kryzys w związku, ale również zamknięcie się w negatywnych myślach, które mogą prowadzić do wielu wewnętrznych dylematów na temat jego dalszej przyszłości. W pewnych skrajnych sytuacjach karta 8 Mieczy w pozycji prostej może symbolizować relację, w której w sposób dosłowny stajesz się więźniem oraz niewolnikiem własnych uczuć lub działań drugiej osoby. Prosta 8 Mieczy nie jest także dobrym znakiem dla osób, które są samotne, ponieważ zapowiada ona czas, w którym trudno będzie Ci otworzyć się na nową relację i pokonać własne lęki. Jeżeli oczekujesz, że w Twoim życiu pojawi się ktoś kto rozwiąże wszystkie Twoje problemy i uwolni Cię z problematycznej sytuacji to tak się nie stanie. 8 Mieczy w pozycji prostej radzi, aby zrzucić ograniczenia i zawalczyć o własny los.

Znaczenie karty Tarota 8 Mieczy w pozycji odwróconej

Odwrócona 8 Mieczy to pozytywny znak, który mówi o tym, że w Twoim życiu wreszcie nadszedł czas na uwolnienie się z dotychczasowych problemów. Karta mówi o momencie, w którym wiesz już co Cię zniewala oraz co zrobić, aby zmienić obecną sytuację. 8 Mieczy w pozycji odwróconej zapowiada więc lepszą przyszłość i wskazuje na to, że wreszcie możesz ujrzeć sprawy takimi, jakie są naprawdę. Wystarczy tylko zdjąć założoną na oczy opaskę, ponieważ wszystko teraz zależy już tylko od Ciebie. Odwrócona 8 Mieczy to niewątpliwie symbol zrzucenia psychicznego ciężaru, ale również wszelkich ograniczeń, które mogły dotąd blokować Cię przed podjęciem pewnym decyzji. Należy jednak pamiętać, że wszystko to może być związane z zakończeniem pewnej relacji, czy też etapu w Twoim życiu. Pozwoli to jednak odzyskać Ci wolność i zebrać się na zupełnie nowe działania. Chociaż na karcie tej widzimy miecze to jednak odwrócona 8 Mieczy wskazuje, aby zamiast logiki słuchać swojej intuicji. Karta ta zachęca także do stawienia czoła swoim lękom oraz zmierzenia się z otaczającą Cię rzeczywistością. 8 Mieczy w pozycji odwróconej zapowiada powrót do fizycznego i psychicznego zdrowia.

Znaczenie karty Tarota 8 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje odwrócona 8 Mieczy bardzo często będzie mówić o momencie, w którym wreszcie jesteś w stanie otworzyć się emocjonalnie. Jeżeli więc dotąd ograniczyły Cię Twoje lęki i obawy to 8 Mieczy w pozycji odwróconej zapowiada moment, w którym ostatecznie poradzisz sobie z dylematami oraz negatywnymi myślami. Karta zapowiada bardzo często poprawę w trwającym związku szczególnie wtedy jeżeli dotąd powodował on u Ciebie poczucie kryzysu i bycia w pułapce. Z drugiej strony odwrócona 8 Mieczy może mówić o tym, że chcąc uwolnić się z toksycznej relacji postanowisz wreszcie ją zakończyć i ruszyć naprzód. Stanie się tak ponieważ nie możesz pozwolić, aby obecne w związku problemy przerodziły się w jeszcze gorsze wydarzenia. Doprowadziłoby to Twojego całkowitego uzależnienia się od drugiej strony, a nawet popadnięcia w depresję. Dla osób samotnych karta 8 Mieczy w pozycji odwróconej zapowiada czas, w którym wreszcie otworzysz się na zbudowanie nowej relacji. Jedyne co musisz zrobić to uwolnić się z przeszłych doświadczeń, które negatywnie wpłynęły na Twoje psychiczne zdrowie. Odwrócona 8 Mieczy symbolizuje więc czas odzyskania sił, ale również nadziei w miłość, która Ci się należy. Wykorzystaj więc ten moment na poznawanie nowych osób i owocne spotkania.

Informacje o karcie Tarota 8 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 8 Mieczy

Ósemka Mieczy, Zakłócenie, Władca Skróconego Życia, Ukrócona Siła

Grupa karty Tarota 8 Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Mieczy

Koncentracja, przygoda na skrzyżowaniu dróg

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Mieczy w pozycji prostej

Kryzys, poczucie bycia w pułapce bez wyjścia, depresja, bycie więźniem swoich negatywnych myśli, trudna sytuacja życiowa, choroba

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Mieczy w pozycji odwróconej

Uwolnienie z trudnej sytuacji, ciężka praca za niewielkie pieniądze, dążenie do równowagi psychicznej

Kolory karty Tarota 8 Mieczy

Niebieski, fioletowy

Znaki zodiaku karty Tarota 8 Mieczy

Bliźnięta

Planety karty Tarota 8 Mieczy

Jowisz

Żywioły karty Tarota 8 Mieczy

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 8 Mieczy.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania