Postaw
Tarota
Postaw Tarota Online
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Monety » 5 Monet

5 Monet

Poznaj znaczenie karty 5 Monet

Znaczenie karty Tarota 5 Monet

współczucie, bycie w potrzebie, przezorność

W Tarocie karta 5 Monet to symbol biedy. I choć denary odnoszą się głównie do kwestii finansowych, to karta biedy może wskazywać na również inne aspekty życia pytającego, w którym ma braki. Karta może mówić zarówno o słabym zdrowiu, jak i relacji, w których dwojga osób nic nie łączy. Na karcie 5 Monet widzimy dwóch żebraków, kobietę i mężczyznę, którzy w trudnych warunkach przemierzają ulicę spoglądając na bogactwa kryjące się w domu obok. Choć karta 5 Denarów jest sama w sobie dosyć nieprzyjemnym widokiem nadchodzącej przyszłości to jednak trzeba wiedzieć, że nie będzie ona trwała wiecznie i zawsze jest możliwość wyjścia nawet z tak trudnej sytuacji. Mówią o tym błyszczące na karcie denary. Spokój i bezpieczeństwo jest blisko, lecz teraz musisz poradzić sobie z problemami, które Cię spotkały. Karta 5 Monet wskazuje na radzenie sobie samemu i niepoddawanie się przeciwnościom losu.

Znaczenie karty Tarota 5 Monet w pozycji prostej

bieda, problemy finansowe, strach przed utratą pracy, oszustwo, wsparcie przyjaciela, którego się nie docenia

W tym przypadku, gdy mówimy o karcie 5 Monet w położeniu prostym to należy spodziewać się trudnych czasów. W moich wróżbach ta karta także dla mnie pokazywała zawsze trudny moment w kwestiach finansowych, jeżeli pytanie dotyczyło właśnie tej sfery życia. W przypadku relacji, prosta 5 Denarów wskazywała, że w tej relacji jest bieda, czyli nic nie łączy dwie osoby. To już nawet nie jest brak fundamentów dla relacji, to po prostu całkowity brak uczuć i zależności. Każdy idzie swoją drogą tak jak na karcie Tarota 5 Monet. Wbrew jednak obawom większości ludzi, nie uważam tej karty za złą. Nikt z dnia na dzień nie staje się żebrakiem i jest to raczej wynik pewnych wydarzeń z przeszłości. Choć nie zawsze jesteśmy winni z sytuacji, w której się znaleźliśmy w 5 Monet to jednak trzeba dać sobie radę i nie poddawać się. Choćby wiatr wiał Ci w oczy, idź cały czas przed siebie, aż pewnego dnia znajdziesz się po drugiej stronie okna, gdzie czeka na Ciebie bezpieczeństwo i dobrobyt.

Znaczenie karty Tarota 5 Monet w pozycji odwróconej

nędza, bezrobocie, utrata domu, załamanie psychiczne

W przypadku odwróconej 5 Denarów, wbrew temu, co możesz przeczytać w większości znaczeń tej karty w internecie, ta karta to dobry omen! Gdy 5 Denarów wypada odwrócona na pytanie o finanse oznacza to, że nigdy nie zabraknie Ci na chleb i podstawowe potrzeby. Kartę 5 Monet w odwróconym położeniu nazwałbym obfitością w przeciwieństwie do biedy, którą przedstawia ta karta w położeniu prostym. Odwrócona 5 Denarów zapowiada zawsze w moich wróżbach wyjście z kłopotów, zakończenie trudnej sytuacji i pewnego rodzaju ochronę losu przed trudnościami i niepowodzeniami. Nie obawiaj się przyszłości i nie daj się wpędzić w pułapkę strachu! Wszystko będzie dobrze.

Pozostałe informacje o karcie 5 Monet

Inne nazwy karty 5 Monet
5 Pentakli, 5 Denarów, Piątka Monet, Piątka Pentakli, Piątka Denarów, Zmartwienie, Władca Walki, Władca Kłopotów Materialnych, Udręka, Materialne Troski
Nazwa karty 5 Monet w innych językach
Five of Pentacles, Five of Cups
Kolory karty 5 Monet
czarny
Znaki zodiaku karty 5 Monet
Byk
Planety karty 5 Monet
Merkury
Żywioł karty 5 Monet
Ziemia

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ