Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

5 Monet

Poznaj znaczenie karty Tarota 5 Monet

Znaczenie karty Tarota 5 Monet

Karta 5 Monet zwana także jako 5 Denarów bardzo często utożsamiana jest z szeroko rozumianą biedą (finansową, ale także emocjonalną, czy zdrowotną) ze względu na przedstawioną na niej sytuację. Na karcie 5 Denarów widzimy dwie postacie znajdujące się przed budynkiem w zimowej scenerii pełnej śniegu i wiatru. Okoliczności nie są więc dla nich sprzyjające i pomimo tego, że mężczyzna opiera się o kulach, co dodatkowo utrudnia jego wędrówkę, to tak jak kobieta na karcie, nie może on liczyć na jakiekolwiek wsparcie. W tej scenerii widoczny jest także budynek, na którym umieszczona jest szyba z witrażem przedstawiającym pięć denarów. Monety te jednak nie są dostępne dla znajdujących się na zewnątrz osób, choć bardzo chciałyby one choć na chwilę zagrzać się w środku budynku, a i być może otrzymać wsparcie osób go zamieszkujących. Chociaż karta 5 Monet nawiązuje najczęściej do kwestii finansowych w swoim fundamentalnym znaczeniu, to jednak należy ją rozpatrywać także na wszelkie inne niedostatki, które mogą towarzyszyć Ci, gdy wylosujesz tę ją na swoje pytanie. 5 Denarów wskazuje bardzo często na słabe zdrowie, ale także zero uczuć pomiędzy dwoma osobami.

Znaczenie karty 5 Monet w pozycji prostej

Gdy wylosujesz kartę 5 Denarów w pozycji prostej to nie będzie to dobry omen niezależnie od tego o co zapytasz Tarota. Przede wszystkim prosta 5 Denarów mówi o biedzie, którą zaznajesz lub w najbliższym czasie doświadczysz na poruszanym aktualnie polu życia. Karta może więc mówić o trudnościach finansowych oraz problemach, które mogą doprowadzić Cię do materialnej klęski. Wskazuje ona także na duże problemy zdrowotne albo raczej słabe zdrowie, co przedstawia symbolicznie kaleka znajdujący się na karcie 5 Monet tuż za kobietą. Karta więc zwiastuje dla Ciebie trudne czasy, które należy przetrwać, ponieważ wędrówka ta w końcu się zakończy, a i dla Ciebie z czasem dostępne będą bogactwa tego świata. 5 Denarów w pozycji prostej ma jednak swoją pozytywną stronę, a jest nią korzystanie z wszelkiego rodzaju pomocy socjalnej, która może przynieść Ci chwilową ulgę. W przypadku relacji karta 5 Monet wskazuje na brak uczuć oraz taką sytuację, w której dwie osoby są sobie wręcz obce. 5 Monet w przeciwieństwie do karty Wieża nie jest jednak zwiastunem nagłego nieszczęścia, a raczej żniw swoich poprzednich decyzji i zachęca ona do finansowej ostrożności.

Znaczenie karty Tarota 5 Monet w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Nawet jeżeli karta 5 Monet znajduje się w pozycji prostej, to będzie ona mówić o jednym z najgorszych momentów w jakich może znaleźć się relacja dwojga osób. Symboliczna bieda przedstawiona na karcie ma tutaj bezpośrednie odniesienie do Twojego pytania i wskazuje ona jednoznacznie, że pomiędzy Tobą a drugą osobą nie ma już żadnych uczuć. Jeżeli pytanie dotyczy trwającej relacji to karta 5 Denarów w pozycji prostej zapowiada bardzo trudny okres w związku, a może nawet rozstanie. Jeżeli natomiast relacja ta będzie trwała nadal to można z całą pewnością stwierdzić, że każda z osób będzie żyła całkowicie na własną rękę i nie będzie oglądała się za siebie. Karta 5 Monet w pozycji prostej może także zapowiadać oszustwo pewnej osoby lub po prostu pozostawienie Cię w problematycznej sytuacji bez jakiekolwiek pomocy. Ta jednak może przyjść ze strony przyjaciela, którego najmniej doceniasz. Chociaż 5 Denarów mówi wprost o tym, że nic już was nie łączy, to jednak należy pamiętać, że wciąż podążacie wspólną drogą, a więc być może, gdzieś tam za rogiem, kryje się dla was nowa, lepsza rzeczywistość. Dla osób samotnych karta zapowiada kryzys oraz trudność w znalezieniu partnera, jednak jeżeli wyciągniesz lekcje z aktualnej sytuacji i przetrwasz trudności to w końcu osiągniesz zamierzony cel.

Znaczenie karty Tarota 5 Monet w pozycji odwróconej

Odwrócona 5 Monet jest znacznie bardziej pozytywna w swoim wydźwięku i stanowi ona zupełnie inny biegun prostej pozycji tej karty. W pytaniach o finanse odwrócona 5 Denarów zapowiada więc dobre powodzenie w sprawach materialnych i uspokaja, że Twoja sytuacja nie ulegnie pogorszeniu. Oznacza to, że nie zabraknie Ci na Twoje podstawowe potrzeby, choć mogą pojawić się na Twojej drodze pewne trudności, z którymi jednak z łatwością sobie poradzisz. Karta 5 Monet w pozycji odwróconej stanowi więc dobry znak i mówi o poprawie Twojej sytuacji materialnej. Być może stanie się tak dzięki pomocy, którą uzyskasz od wszechświata. I tak jak w prostym położeniu karta nazywana jest biedą, tak w pozycji odwróconej możemy ja nazwać swego rodzaju obfitością. To także dobry znak w pytaniach o relacje, ponieważ mówi o poprawie Twojej sytuacji uczuciowej oraz być może odbudowie związku. 5 Denarów w pozycji odwróconej to zapowiedź zakończenia wszelkiego rodzaju problemów, także w sferze zdrowotnej. Twój cel jest bliżej niż myślisz, dlatego nie poddawaj się w swojej walce. Skorzystaj z nadchodzącej okazji oraz pomocy, która może poprawić Twoją aktualną sytuację materialną.

Znaczenie karty Tarota 5 Monet w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta 5 Monet w pytaniach związanych z relacjami oraz miłością zapowiada poprawę w związku, a także odbudowę wzajemnych uczuć, które gdzieś po drodze zostały przez was porzucone. Wcześniejsze problemy i trudności zostały pokonane, a wy wreszcie możecie wyciągnąć wnioski oraz lekcje płynące z waszych doświadczeń. Droga, którą wspólnie przebyliście nie była łatwa, ale dzięki temu wasza relacja jest jeszcze bardziej trwała. Potraficie teraz dostrzec, że najważniejsze co możecie sobie zaoferować to wzajemne wsparcie, a razem z nim niestraszne wam żadne przeciwności losu. Jeżeli natomiast źródłem Twoich obecnych problemów jest trwający związek to odwrócona 5 Denarów zapowiada uwolnienie się z niego oraz pójście własną ścieżką. Odwrócona 5 Denarów dla osób nie będących w związku to także zapowiedź ogólnej poprawy na polu emocjonalnym, a być może odnalezienia wreszcie drugiej połówki, z którą Twoje życie nabierze sensu. Jeżeli więc dotychczas towarzyszyły Ci uczucia smutku oraz samotności to 5 Monet w pozycji odwróconej zapowiada zakończenie tej sytuacji i problemów w relacjach z płcią przeciwną. Karta zachęca do skorzystania z nadążającej się okazji na poznanie kogoś nowego z kim możesz przeżyć romantyczne chwile.

Informacje o karcie Tarota 5 Monet

Inne nazwy karty Tarota 5 Monet

5 Pentakli, 5 Denarów, Piątka Monet, Piątka Pentakli, Piątka Denarów, Zmartwienie, Władca Walki, Władca Kłopotów Materialnych, Udręka, Materialne Troski

Grupa karty Tarota 5 Monet

Małe Arkana, Monety

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Monet

Współczucie, bycie w potrzebie, przezorność

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Monet w pozycji prostej

Bieda, problemy finansowe, strach przed utratą pracy, oszustwo, wsparcie przyjaciela, którego się nie docenia

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Monet w pozycji odwróconej

Nędza, bezrobocie, utrata domu, załamanie psychiczne

Kolory karty Tarota 5 Monet

Czarny

Znaki zodiaku karty Tarota 5 Monet

Byk

Planety karty Tarota 5 Monet

Merkury

Żywioły karty Tarota 5 Monet

Ziemia

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 5 Monet.
zudo
zudo 2022.08.02 - 12:57

Zapytałam, czy mój chłopak mnie kocha i wyszła mi pozycja odwrócona 5 monet, co to oznacza?

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania