Siła

Poznaj znaczenie karty Tarota Siła

Znaczenie karty Tarota Siła

Karta Siła w Tarocie nazywana także bardzo często jako Moc przedstawia kobietę, która w swoich rękach trzyma paszczę lwa. I choć sama karta kojarzona jest z fizyczną siłą to jednak należy zwrócić uwagę, że kobieta na tej karcie Tarota nie używa jej, aby ujarzmić króla dżungli. Zamiast tego korzysta ona z wewnętrznej siły, która pozwala panować nawet nad tak niebezpiecznym zwierzęciem jakim jest 🦁 lew. Symbolizuje on pierwotne instynkty człowieka, fizyczność, a także seksualność. Lew to drzemiąca w każdym z nas siła życia, duma oraz wola walki. Kobieta natomiast przedstawiona na karcie Siła nad swoją głową ma symbol nieskończoności i mądrości. Znajdujący się nad jej głową wieniec laurowy symbolizuje zwycięstwo, a więc w tym będzie ono dotyczyć zwierzęcej natury drzemiącej w każdym z nas. Kobieta ta próbowała ujarzmić męskie ego wykorzystując do tego celu swoje doświadczenie i skutecznie jej się to udało. Nie oznacza to jednak, że karta Siła (Moc) oznaczona w talii klasycznej liczbą 8 (VIII) wskazuje zawsze na kobietę, choć bardzo często tak bywa, ponieważ jest ona żeńskim odpowiednikiem karty Rydwan. Karta Siła może mówić o znajdującym się w każdym z nas żeńskim pierwiastku, który pozwala nam zapanować nad własnymi popędami. Dzięki temu możemy zachować spokój oraz rozwagę w działaniu, a także posiąść wewnętrzną siłę woli. Karta Moc wskazuje na fizyczne zdrowie oraz siłę, płodność, ale także przede wszystkim panowanie nad własnymi słabościami. To karta witalności, atrakcyjności seksualnej oraz przede wszystkim trwania we własnych decyzjach i przekonaniach.

Znaczenie karty Tarota Siła w pozycji prostej

Karta Siła w pozycji prostej wskazuje na to, że zachowana jest równowaga pomiędzy Twoimi pierwotnymi instynktami oraz zwierzęcą naturą, a mądrością oraz opanowaniem. Prosta karta Siła wskazuje więc na osobę, która panuje nad sobą, a dzięki temu może panować ona także nad sytuacją, w której się znajduje. Mówi ona także o realizacji wszelkiego rodzaju zamierzeń oraz celów, dzięki wytrwałości i pewności siebie. Karta Siła w prostym położeniu wskazuje na silne zdrowie fizyczne, ale może ona odnosić się także do przedmiotów. W pytaniu o sytuację karta Moc w pozycji prostej zawsze będzie mówić o tym, że nie ulegnie ona zbyt szybko zmianie, a wszelkie przeciwności losu (lub przeciwnicy) zostaną pokonani. Siła to karta samodyscypliny, która przydaje się zarówno w codziennym życiu jak np. w sporcie. To wytrzymałość, energia oraz odwaga do działania w każdym aspekcie życia. Prosta karta Siła wskazuje zawsze na wielką seksualność, którą nauczyliśmy się jednak kontrolować oraz w odpowiedni sposób wykorzystywać. Karta ta mówi także o zdobywaniu doświadczenia oraz realizacji swoich planów dzięki sile przebicia i wierze w siebie.

Znaczenie karty Tarota Siła w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Siła w pozycji prostej w sprawach miłosnych może mówić o silnym i trwałym uczuciu do drugiej osoby. W zależności jednak od sytuacji w jakiej się znajdujesz karta Siła może także mówić o próbie panowania nad sytuacją oraz zawładnięcia relacją. Siła to karta wielkiej seksualności, dlatego jako jedna z nielicznych mówi ona wprost o namiętnym seksie, z którego może zrodzić się dziecko. To otwartość seksualna oraz całkowite czerpanie przyjemności z tego co oferuje fizyczna bliskość. Prosta karta Siła to wszelkiego rodzaju trwałe relacje, w których chętnie dzielimy się doświadczeniem oraz wzajemnie wspieramy w pokonywaniu trudności losu. Gdy na pytanie związane z miłością i relacjami widzisz kartę Siła w pozycji prostej to znak, że aktualna sytuacja będzie trudna do zmiany.

Znaczenie karty Tarota Siła w pozycji odwróconej

Karta Siła (Moc) w pozycji odwróconej mówi o tym, że nie jesteśmy w stanie opanować w sobie instynktów, a także, że w osiągnięciu wybranego celu brakuje nam aktualnie wytrwałości. Odwrócona Siła bardzo często wskazuje w przypadku mężczyzn na kobietę, która próbuje nad nimi zapanować lub na taką, które już się to udało. Odwrócona karta Siła symbolizuje osobę o słabym charakterze, często podatnej na wszelkiego rodzaju używki lub też po prostu prowadzącej niezdrowy tryb życia. Karta mówi także o problemach w trwaniu przy swoich postanowieniach, co uniemożliwia Ci osiąganie celów oraz kontrolowanie sytuacji. Gdy w Tarocie wypada odwrócona Siła to znak, że może aktualnie brakować Ci energii lub jesteś po prostu w słabej kondycji fizycznej, o którą musisz zadbać.  Karta Siła wskazuje na ciągłą wewnętrzną walkę, której musisz stawiać czoła, przemęczenie oraz nadmiar obowiązków podobnie jak widzimy to w karcie 10 Buław. Karta Siła w pozycji odwróconej może także mówić, że nadużywaniu wobec kogoś siły lub też bycia ofiarą przemocy fizycznej. Zachęca ona nad znalezieniem wewnętrznej równowagi, a w przypadku kobiet do powściągliwości zwłaszcza w sprawach seksualnych.

Znaczenie karty Tarota Siła w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Siła to utrata pewności siebie oraz poczucia własnej wartości, dlatego wskazuje ona zawsze na problemy pomiędzy partnerami, w którym to jeden z nich ma przewagę nad drugim. Siła w pozycji odwróconej to pewnego rodzaju zależność od drugiej osoby niezależnie od tego, czy pytamy o relacje miłosne, przyjacielskie, czy też biznesowe. Karta wskazuje także na związki, które negatywnie wpływają na Twoje psychiczne oraz fizyczne zdrowie. Może jednak okazać się,  że przyczyną wszystkich problemów jest kontrolujący Cię strach, a także impulsywne działanie oraz wewnętrza słabość. Karta radzi także, aby nie próbować testować trwałości relacji, a także radzi uważać na rozwiązłość seksualną.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Siła

Inne nazwy karty Siła
Moc, Żądza, Hart, Leo Dominatus, Potęga, Córka Płonącego Miecza
Nazwa karty Siła w innych językach
Ogólne cechy karty Siła
pewność siebie, opanowanie, kontrola nad sytuacją, determinacja, energia, skutecznie przeciwdziałanie przeciwnościom, namiętność i radość korzystania ze swojej siły
Cechy karty Siła w pozycji prostej
siła wewnętrzna, odwaga, namiętność, seksualność kobieca, akceptacja seksualności, sport, zdrowie, witalność, atrakcyjność fizyczna, umiejetność przetrwania
Cechy karty Siła w pozycji odwróconej
utrata sił witalnych, choroba, zazdrość, seksoholizm, rezygnacja, negacja swojej siły wewnętrznej, niepowodzenie, konieczność zadbania o wygląd, zdrową dietę
Kolory karty Siła
żółty, purpurowy
Znaki zodiaku karty Siła
Lew
Planety karty Siła
Mars, Uran
Żywioł karty Siła
Ogień

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Siła
"

Welcome to Tarot Online

Install
×