Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Siła

Siła

Siła

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Siła
siła wewnętrzna, odwaga, namiętność, seksualność kobieca, akceptacja seksualności, sport, zdrowie, witalność, atrakcyjność fizyczna, umiejetność przetrwania

Siła

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Siła
utrata sił witalnych, choroba, zazdrość, seksoholizm, rezygnacja, negacja swojej siły wewnętrznej, niepowodzenie, konieczność zadbania o wygląd, zdrową dietę

Siła

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Karta Siła (nazywana także jako Moc) jest dla mnie jedną z trudniejszych kart do interpretacji, ponieważ w moich rozkładach Tarota pojawiała się rzadziej niż inne karty Wielkich Arkanów. Zacznijmy jednak od wyglądu samej karty Siła, który jest dosyć prosty. Widzimy na niej na pierwszym planie kobietę próbującą ujarzmić lwa. Kobieta ta nad swoją głową ma symbol nieskończoności, mądrości, a sama owinięta jest wieńcem laurowym, który symbolizuje zwycięstwo. Lew to natomiast nasze pierwotne instynkty, często seksualne oraz oczywiście ego i fizyczność. Kobieta więc stara ujarzmić męskie ego wykorzystując do tego celu swoje doświadczenie. Jednak w Tarocie kobieta symbolizuje nie tylko samą w sobie płeć żeńską, ale przede wszystkim żeński pierwiastek, który jest w każdym z nas. Karta ta więc mówi (zazwyczaj!) o samopanowaniu nad własnymi popędami, sile woli poprzez spokój i rozwagę w działaniu. Groźny lew nie może bowiem nic zrobić kobiecie, która okiełznała jego temperament. Karta więc wskazuje na silną osobowość lub pewne działanie, które jednak musi być cały czas temperowane tak, aby osiągnąć swój cel. Na planie fizycznym karta Siła mówi zdecydowanie o sile fizycznej, seksualności oraz trwaniu. W znaczeniu dla wiele pytań mówi, że sytuacja, która jest obecnie będzie trwała tj. będzie bez zmian. A co oznacza karta Siła w położeniu prostym i odwróconym?

Siła

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

W pozycji prostej karta wskazuje, że równowaga pomiędzy Twoim instynktem i naturą, a wyższym ja i świadomością jest całkowicie zachowany. Dzięki temu możesz w pełni swoich sił osiągać cele i zamierzenia. Karta Siła w prostym położeniu wskazuje na silne zdrowie fizyczne (także np. silny przedmiot, auto z dobrym silnikiem etc.). To moc, która ujarzmiona potrafi pokonać każdego przeciwnika, także wewnątrz siebie. Karta Siła (Moc) oznacza także władzę, samodyscyplinę, sport, wytrzymałość, energię, odwagę pożądanie, seksualność, mądrość, wewnętrzną siłę i opanowanie, a także kontrolę nad własnymi instynktami. To także ogromna namiętność, ponieważ pamiętajmy o tym, że Lew rządzi domem seksu!

Siła

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

W przypadku, gdy karta Siła/Moc wypada w położeniu odwróconym, oznaczać może to, że nie panujesz nad własnym lwem. Karta ta może oczywiście także wskazywać na to, że w Twoim życiu jest kobieta, która próbuje Tobą zawładnąć (nieudolnie!), lecz zazwyczaj odwrócona Siła wskazuje na wewnętrzne problemy, także natury zdrowotnej. Karta Moc w pozycji negatywnej zdecydowanie mówi o braku wytrwałości w działaniu, co uniemożliwia Ci osiąganie celów. Być może za szybko rezygnujesz po porażce lub nie potrafisz walczyć ze swoimi nałogami? Być może odpowiedzialny jest spadek energii i kondycji fizycznej, którą odczuwasz. Karta Siła wskazuje na ciągłą walkę, której musisz stawiać czoła, przemęczenie oraz nadmiar obowiązków, choć tutaj bardziej odpowiada temu karta 10 Buław. Karta Siła w odwróceniu może także mówić, że  nadużywasz wobec kogoś siłę lub sam/sama jesteś ofiarą przemocy fizycznej. Pracuj nad swoją równowagą, a wszystko wróci do normy!

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ