Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Księżyc

Poznaj znaczenie karty Tarota Księżyc

Znaczenie karty Tarota Księżyc

Na karcie Księżyc możemy dostrzec rozświetlający niebo srebrny glob, który posiada podwójne oblicze. Pierwsze z nich ukazuje Księżyc dookoła, którego rozpryskują promienie, podczas gdy drugie znajduje się wewnątrz niego przedstawiając rysy ludzkiej twarzy. Sam Księżyc, jak i jego blask są jednak ciepłego, żółtego, a niebo na którym się znajduje wskazuje na dzień aniżeli noc. Na ziemi dostrzec możemy z kolei wyjącego do Księżyca psa oraz wilka, a także wyłaniającego się z wody raka będącego astrologicznym znakiem tej karty. W tle karty widać z kolei dwie baszty, a pomiędzy nimi kręta droga biegnąca ku górze. Księżyc w Tarocie nawiązuje w sobie symbolicznie do wrażliwości, uczuciowości oraz subtelności, ale także przede wszystkim do podświadomości. Karta Księżyc choć niesie ze sobą bardzo duży ładunek emocjonalny to jednak odwoływać najczęściej będzie się do tego co ukryte i bardzo głęboko zakorzenione w ludzkiej psychice. Jest to również odwołanie do zwierzęcych instynktów naszej ludzkiej natury oraz świata iluzji, który widoczny może być tylko pod rozświetlonym przez Księżyc niebem. Karta ta bardzo często wskazuje na ukryte sprawy oraz wpływy, a także wprowadza do życia jeszcze więcej niejasności. Jako symbol matki utożsamiana jest ona również z głębokimi uczuciami oraz ciążą.

Znaczenie karty Księżyc w pozycji prostej

W pozycji prostej Księżyc bardzo często wskazuje na to, że pytanej przez Ciebie sprawie towarzyszą ogromne emocje, ale także pewne nieświadome instynkty, które mogą w istotny sposób wpływać na obecną sytuację. Prosty Księżyc to przede wszystkim symbol świata iluzji oraz marzeń, w których mogą zamknięte być Twoje uczucia. Karta odwołuje się zarówno spraw macierzyńskich, jak i tych z przeszłości, z którymi wiąże się ogromna melancholia. Księżyc w pozycji prostej to także tęsknota za miejscami oraz ludźmi, choć w pewnych sytuacjach wspomnienia te mogą przybrać zupełnie odwrotny kierunek przywracając w Tobie dawne lęki oraz obawy. Księżyc w pozycji prostej jest to więc głęboka w swoim przesłaniu karta, która nie ma w sobie jednak jednoznacznie pozytywnego przesłania. Wprowadza ona bowiem bardzo często do sprawy jeszcze więcej niejasności oraz chaosu. Prosty Księżyc może wskazywać także na zamknięcie w pewnym świecie iluzji, a czasem nawet oderwanie od rzeczywistości. Z tego powodu nie jest to najlepszy znak dla spraw praktycznych oraz takich, które wymagają świadomych oraz zdecydowanych działań. Z drugiej strony może ona stanowić natchnienie dla osób, które potrzebują zagłębić się w świat marzeń oraz wyobraźni, a także pozwala skorzystać z siły własnej podświadomości.

Znaczenie karty Tarota Księżyc w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Księżyc w pozycji prostej w pytaniach dotyczących relacji może mieć dwa zupełnie skrajne oblicza. Z jednej strony bardzo często symbolizuje ona głębokie uczucia, które mogą wskazywać na silną emocjonalną więź pomiędzy dwoma osobami. Z drugiej strony Księżyc w pozycji prostej może również odwoływać się do pewnych wydarzeń z przeszłości, które mają ogromny, ale nie koniecznie pozytywne wpływ na obecną relację. Prosty Księżyc może wskazywać również na trudność w określeniu obecnych uczuć względem drugiej osoby, a także w pewnych okolicznościach na skrywane względem niej tajemnice. Karta ta sama w sobie symbolizuje potrzebę stabilizacji uczuciowej, szczególnie jeżeli obecna relacja nie daje Ci poczucia bezpieczeństwa. Jest to więc wymagająca karta dla osób będących w związku, ponieważ zapowiada ona problematyczny czas, w którym wiele spraw będzie musiało być wyjaśnione. Księżyc w pozycji może również oznaczać problemy w komunikacji z bliskimi Ci osobami oraz budowaniu nowych relacji. Z tego powodu nie jest ona najlepszym znakiem dla osób samotnych. Karta odwołuje się jednak do matczynej miłości i dlatego jest znakiem nadchodzącej ciąży. Może ona również wskazywać na obecną w życiu mężczyzny kobietę, która posiada względem niego ogromny wpływ.

Znaczenie karty Tarota Księżyc w pozycji odwróconej

Księżyc w pozycji odwróconej wskazuje przede wszystkim na trudny czas, w którym przyjdzie Ci zmierzyć się z bardzo głębokimi emocjami. Mogą okazać się one jednak dla Ciebie obecnie zbyt trudne do poskromienia, co może doprowadzić Cię do rozpaczy oraz wielu wylanych łez. Odwrócony Księżyc to także karta, która wskazuje na wszelkiego rodzaju lęki oraz obawy, które w skrajnych sytuacjach mogą prowadzić do depresji, a także innych psychicznych chorób. Księżyc w pozycji odwróconej to ponadto oderwanie od rzeczywistości, które może doprowadzić Cię do zagubienia się w otaczającym świecie. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby w obecnych okolicznościach nie sięgać po używki, które mogą jeszcze bardziej pogłębić Twój negatywny stan. Bardzo często Księżyc w pozycji odwróconej wskazuje na obecne w Twoim życiu problemy, które istotnie odzwierciedla Twoje obecne samopoczucie. Nie oznacza to jednak, że życie w negatywnych emocjach oraz zadręczanie się pomoże Ci znaleźć wyjście z obecnej sytuacji. Odwrócony Księżyc zachęca w tym celu do skorzystania ze swojej intuicji, ponieważ tylko ona może być obecnie dla Ciebie drogowskazem i światłem w tunelu. Karta radzi, aby ostatecznie uwolnić się od przeszłości oraz zmierzyć ze swoimi wewnętrznymi obawami, a także ukrytymi sprawami.

Znaczenie karty Tarota Księżyc w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta Księżyc w pozycji odwróconej wskazuje na skrajnie negatywne, a wręcz destruktywne emocje, które mogą towarzyszyć obecnej relacji. Dla osób będących w związku jest to więc szczególnie niekorzystna karta, która może zapowiadać wyjątkowo trudne do pokonania przeszkody. Odwrócony Księżyc bardzo często symbolizuje również głęboko skrywane lęki oraz obawy, które mogą jednak manifestować się na płaszczyźnie codziennego życia. Karta wskazuje także ukrywanie swoich uczuć oraz możliwość bycia ofiarą czyjegoś kłamstwa. Księżyc w pozycji odwróconej to również symbol emocjonalnego uzależnienia od pewnej osoby, co może wiązać się z toksycznymi dla Ciebie związkami. Karta ponadto może także wskazywać na ukrytych wrogów oraz niekorzystne dla Ciebie sprawy z przeszłości, które mogą mieć obecny ogromny wpływ na Twoje życie prywatne. Księżyc w pozycji odwróconej wskazuje w przypadku mężczyzn na problemy z kobietami, a w szczególności z matką, a w odniesieniu do kobiet na emocjonalną niestabilność. W pewnych okolicznościach Księżyc w pozycji odwróconej może oznaczać także odkrycie pewnych tajemnic oraz oczyszczenie relacji. Odwrócony Księżyc zachęca do korzystania ze swojej intuicji oraz do działania na rzecz prawdy. Uważaj jednak na fałszywe osoby oraz trudne relacje.

Informacje o karcie Tarota Księżyc

Inne nazwy karty Tarota Księżyc

Luna, Władca Sumienia i Przeszłości, Crepusculum, Dziecko Synów Wszechmocy

Grupa karty Tarota Księżyc

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Księżyc

Ukryty świat marzeń, sny, iluzja, pobudzenie umysłu, bierna strona życia, podświadomość, tęsknota do miejsc i przeżyć, macierzyństwo, melancholia

Słowa kluczowe karty Tarota Księżyc w pozycji prostej

Tajemnica, niejasność, ciemność, intuicja, fantazja, iluzje, ułuda, kłamstwa, błędy w działaniu, ukryte sprawy i wrogowie, ciąża, zdolności parapsychiczne

Słowa kluczowe karty Tarota Księżyc w pozycji odwróconej

Łzy, toksyczny związek z matką, pesymizm, kompleksy, koszmary senne, choroba psychiczna, halucynacje, wyolbrzymianie negatywnych stron życia, brak zdrowego rozsądku

Kolory karty Tarota Księżyc

Czerwony, fioletowy

Znaki zodiaku karty Tarota Księżyc

Ryby, Rak

Planety karty Tarota Księżyc

Wenus

Żywioły karty Tarota Księżyc

Woda

Dołącz do klubu

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat
Księżyc
.
  Tarot Online -
  Malgorzata 2020.10.07 - 12:15

  Zapytalam czy test na Covid bedzie negatuwny – pobrano wczoraj

  Tarot Online -
  Tarot Online 2020.10.07 - 12:37

  Cześć Małgorzata ✋ daj znać jak otrzymasz wynik, sam jestem ciekaw odpowiedzi!

  Tarot Online -
  Justyna 2021.01.31 - 23:47

  Chciałabym się dowiedzieć, czy chłopakowi na którym mi zależy czy też coś do mnie czuje?

  Tarot Online -
  Tarot Online 2021.02.01 - 02:05

  Wylosowałaś Justyna kartę Księżyc na to pytanie? 🤔

  Tarot Online -
  Magda 2021.05.26 - 06:54

  A mnie znowu prześladuje ex. Drugi raz pod rząd odwrocony Ksiezyc…

  Tarot Online -
  Tarot Online 2021.05.26 - 12:13

  Na jakie pytanie? 🤔

  Tarot Online -
  Magda 2021.05.26 - 12:46

  Juz Nie mam pytań, bo czuje ze nic nie moge zrobić. Żyje moje źycie i czekam i patrzę. Ale mam emocje, i to wystarczy, kart czują.

  Tarot Online -
  Magda 2021.05.26 - 12:47

  A odwrocony ksieżyc oddaje 100% sytuacje. Kocham Karty ♥️

  Tarot Online -
  Tarot Online 2021.05.26 - 12:48

  Ale Smutna to karta odwrócony Księżyc 😔

  Tarot Online -
  Magda 2021.05.26 - 17:51

  Bo to Bardzo smutny , nieszczęśliwy człowiek jest.

  Tarot Online -
  Tetyda 2022.04.17 - 12:09

  Zadałam pytanie: Co będzie dla mnie najlepszą decyzją w obecnej sytuacji z mężczyzną? To mężczyzna bardzo trudny emocjonalnie, który zbliżał się i oddalał ode mnie. Zapytałam wprost: kim dla niego jestem. Gdy usłyszałam, że koleżanką, zakończyłam tę znajomość (mimo, że nadal jest zaangażowana uczuciowo). Karta odwrócony księżyc opisuje doskonale tego mężczyznę – ma on bardzo duże problemy emocjonalne, jest osobą wysoko wrażliwą, w przeszłości został zraniony albo porzucony przez kobietę. Szczegółów nie znam, ten mężczyzna skrywa tajemnice. Tu zgadza się znaczenie kartu – bardzo trudno mi dostrzec prawdę o tej osobie! Być może wyrobione zdanie na temat tego mężczyzny opiera się na mojej błędnej ocenie. Odwrócony księżyc opisuje też mnie – żyję w ciągłych obawach oraz niepewności co do swoich lub czyiś uczuć. Jednak ta karta nie dała jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, co będzie dla mnie najlepszą decyzją. Może błędem było zadanie pytania dotyczącego już dokonanej decyzji?

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.04.17 - 19:08

  Tedyta jest dokładnie tak jak piszesz, karta Księżyc choć odnosi się do uczuć to jednak są one skryte w przeciwieństwie do karty Słońce, gdzie może z łatwością dostrzec czyjeś zamiary. Choć to karta odwrócony Księzyc wskazuje bardziej na trudność radzenia sobie ze mocjami. W mojej ocenie karta ta jest informacją, że teraz nie jesteś w stanie podjąć słusznej decyzji właśnie ze względu na to dzieje się w obecnej sytuacji. Dużo niejasności i zbyt wiele emocji.

  Tarot Online -
  Tetyda 2022.04.17 - 19:20

  Bardzo dziękuję! Moją decyzją było odcięcie się od tej znajomości – kierowałam się rozsądkiem. Serce jednak podpowiada co innego… Teraz zrozumiałam, że karta podsuwa mi właściwe rozwiązanie – powinnam się zdystansować i pracować nad sobą, gdyż jestem teraz zbyt słaba i rozchwiana emocjonalnie! To samo dotyczy też drugiej strony (mężczyzny). Jakiekolwiek działanie pod wpływem emocji mogłoby jeszcze pogorszyć sytuację. Czuję, że odzyskuję spokój 🙂

  Tarot Online -
  KrzysiekP 2022.05.17 - 21:30

  witam wylosowalem Ksiezyc jako karte dnia , czy schemat tego dnia moze okazac sie iluzja badz odkryje cos co bylo ukryte ?

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.05.17 - 21:33

  Nie Krzyśku. Nawet Wielkie Arkana Tarota nie wskazują na duże sprawy jako karta dnia. To raczej dzień spędzony w domu, a przede wszystkim w bezruchu ☺️

  Tarot Online -
  KrzysiekP 2022.05.18 - 20:10

  nic szczegolnego sie nie dzialo , dopiero na koniec dnia przy zakupie butow wracajac do domu odkrylem ze sa dwa prawe 🙂 , dzien pracowity , nie posiedzlalem spokojnie , moze chodzilo o rozdraznienie

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.05.18 - 20:37

  Księżyc może wprowadzać KrzysiekP pewne zamieszanie w codzienności, to też tajemnice i niejasności. Czasami jako karta dnia wskazuje też na duże emocje, które będą Ci towarzyszyć ☺️

  Tarot Online -
  KrzysiekP 2022.05.18 - 22:57

  To karta w której możemy się spodziewać dziwnych sytuacji , nawet jeżeli będziemy uważać to siła księżyca mimo to zrobi swoje , w jakimś sensie zamęt

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.05.18 - 23:20

  Dokładnie tak KrzysiekP, bardzo ładnie opisane.

  Tarot Online -
  rosaliekoszka 2022.07.08 - 16:58

  Dlaczego Wenus jest planetą odpowiedzialną na kartę Księżyc? Myślałam, że będzie to Księżyc – uznawany w astrologii za planetę

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.07.08 - 17:26

  Hej rosaliekoszka ☺️ Księżyc w Tarocie przypisany jest karcie Kapłanka. Tutaj można podejść do tego symbolicznie, ponieważ to, że karta nazywa się Księżyc to nie oznacza, że jest z nią właśnie powiązana ta planeta. Jednak w kwestii planet problem jest taki, że tak naprawdę nie istnieje nigdzie jasno zdefiniowana i przypisana lista planet do każdej z kart Tarota. Stąd w internecie jest wiele interpretacji tej kwestii, tutaj można przyjąć jednak, że Księżyc nawet jeżeli nie będzie główną planetą tej karty to będzie z nią powiązany poprzez znak zodiaku Rak oraz Ryby (żywioł wody).

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania