Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Kochankowie

Kochankowie

Poznaj znaczenie karty Tarota Kochankowie

Znaczenie karty Tarota Kochankowie

Kochankowie to karta Tarota oznaczona liczbą sześć (VI) i znajduje się ona w Wielkich Arkanach Tarota pomiędzy kartą Papież, a kartą Rydwan. Na karcie Tarota Kochankowie możemy dostrzec dwie postacie: kobietę oraz mężczyznę stojących nago w ogrodzie przypominającym biblijny Eden. Nad nimi widzimy anioła, który swoimi gestami wykonuje ruch przypominający pobłogosławienie znajdujących się przed nim ludzi. W znaczeniu mniej symbolicznym Kochankowie w Tarocie mówią o dwóch stronach, które znajdują się w każdym z nas: żeńskiej (symbolizującej podświadomość i uczucia) i męskiej (symbolizujące świadomość i intelekt). Karta ta mówi więc o poznaniu każdej z nich, a jednocześnie dokonaniu wewnętrznego wyboru. Może dotyczyć on spraw miłosnych, ale także pracy, czy też innych ważnych decyzji, które pozwolą Ci na karcie Kochankowie dojrzeć i przejść do następnego etapu życia. Zdecydowanie jednak najczęściej sama karta (jak wskazuje jej nazwa) odnosi się do kwestii sfery emocjonalnej oraz seksualnej osoby pytającej karty Tarota. Karta w zależności od swojego położenia może przedstawiać zarówno podjęcie decyzji polegającej na połączeniu wspólnych dróg życia, jak i rozłąki oraz rozdzielenia po dokonaniu wyboru. Nie sposób jednak patrząc na kartę Kochankowie odnieść wrażenia, że jest to bardzo piękna i pozytywna karta niosąca szczęście i radość o czym świadczy słońce widoczne za plecami anioła.

Znaczenie karty Tarota Kochankowie w pozycji prostej

Karta Kochankowie w prostej pozycji często mówi o tym, że znajdujesz się na etapie podjęcia bardzo ważnej decyzji. Wybór ten jest z punktu widzenia Twojego rozwoju bardzo istotny, dlatego ważne jest, aby dobrze przejść tą lekcję. Karta Kochankowie zachęca zawsze do poznania wszystkich swoich potrzeb i zmierzenia się z żeńskim i męskim pierwiastkiem znajdującym się w każdym z nas. Tylko w ten sposób zrozumiesz swoje potrzeby, a podjęta decyzja będzie jedyną słuszną na Twojej drodze. Wybór ten jednak nigdy nie jest łatwy choć, ponieważ stoimy przed dylematem, a każda decyzja jest zupełnie innym biegunem naszego życia. Czy zdecydujesz się wybrać mężczyznę, którego kochasz, czy może tego, który bardziej do Ciebie pasuje? Podejmiesz ryzyko pracy na własną rękę, czy też ważniejsze jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa i stabilności? Każdego dnia każdy z nas podejmuje mniejsze decyzje, a od czasu do czasu w życiu także te bardziej znaczące i o tym przypomina nam karta Kochankowie. To karta wyboru, ale także dojrzałości, która jemu towarzyszy. Kochankowie to karta miłości, seksu, namiętności, która ma bardzo wiele wspólnego z tym co reprezentuje Tarotowy Diabeł.

Znaczenie karty Tarota Kochankowie w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Kochankowie odnosi się w bardzo dużej mierze do uczuć, dlatego w pytaniach odwołujących się do spraw emocjonalnych jest to zazwyczaj pozytywny omen. Zdarza się jednak, że karta Kochankowie mówi o nadchodzącej decyzji, która w związku może spowodować wybór przez partnera lub partnerkę innej drogi. Karta w pozycji prostej w pytaniach o miłość wskazywać może na zdrową relacje pomiędzy dwojgiem ludzi, gdzie zachowana jest równowaga, a jednocześnie wystąpiła jedność. W pytaniach związanych o sprawy łóżkowe karta Kochankowie w pozycji prostej mówi o dużych potrzebach seksualnych oraz wielkiej namiętności. Karta może także mówić o zajściu w ciążę, a także pozostawaniu w nieformalnym związku.

Znaczenie karty Tarota Kochankowie w pozycji odwróconej

W odwróconej pozycji Kochankowie zawsze wskazują na trudność z podjęciem decyzji, która może wynikać z braku zrozumienia własnych potrzeb lub też wypierania z siebie jednej ze stron: animy lub animusa. Karat Kochankowie w odwróceniu wskazuje na niedojrzałość osoby, a także odwlekanie podjęcia ważnych dla jej rozwoju decyzji, często np. opuszczeniem rodzinnego domu i przejścia w dorosłe życie. Odwrócona karta Kochankowie przestrzega także przed dokonaniem złego wyboru lub podejmowaniu decyzji w oparciu tylko o emocje lub logikę. Karta Kochankowie wskazuje na rozwód, rozstanie, zakończenie relacji lub partnerstwa (także biznesowego), problemy z uzyskaniem jedności pomiędzy partnerami, zdradę lub niedopasowanie w kwestiach łóżkowych. Odwróceni Kochankowie to także brak miłości i namiętności pomiędzy partnerami, niedojrzałość uczuciowa i emocjonalna, a także problemy seksualne.

Znaczenie karty Tarota Kochankowie w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwróceni Kochankowie przedstawiają moment, w którym dwie osoby choć są razem to jednak żyją zupełnie oddzielnie. Karta więc może mówić nie tylko o problemach łóżkowych, co nawet o tym, że wspomniane osoby już dawno przestały cieszyć się swoją fizyczną bliskością. Odwrócona karta Kochankowie to także strach przed podjęciem w związku ważnej decyzji, która może pozwolić na jej dalszy rozwój. W relacjach wskazuje ona na zazdrość, a także na przewagę emocji lub intelektu w codziennym życiu pytającego. Może zdarzyć się także tak, że jeden z partnerów podchodzi do związku tylko emocjonalnie podczas, gdy drugi kieruje się w nim wyłącznie logiką. Odwrócona karta Kochankowie mówi także o różnicy, która powstała pomiędzy partnerami, a która to sprawia, że mają oni inne potrzeby, a także system wartości. Zastanów się co jeszcze potrzebujesz do swojego wzrostu i jak możesz pomóc sobie (oraz innym) w poznaniu siebie w całej okazałości. Nie bój się podjąć decyzji –  to one nas kształtują i rozwijają.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Kochankowie

Inne nazwy karty Kochankowie
Zakochani, Decyzja, Dzieci Głosu, Eros, Małżeństwo, Wyrocznia Potężnych Bogów,
Nazwa karty Kochankowie w innych językach
The Lovers, L'Amoreux, Die Liebenden, Die Entscheidung, L Amore
Ogólne cechy karty Kochankowie
równowaga woli i inteligencji, mocy i władzy oraz duszy i ciała, brak decyzji jest gorszy niż zły wybór, wahanie, miłość, związek, do miłości nie zmusisz nikogo siłą, połączenie uzupełniających się przeciwieństw
Cechy karty Kochankowie w pozycji prostej
rozstaj dróg, podjęcie decyzji, zakochanie, romans, wybór pomiędzy dwoma ważnymi celami, usamodzielnienie się, odejście w dorosłe życie
Cechy karty Kochankowie w pozycji odwróconej
konflikt, strach przed samodzielnością, podjęciem decyzji, rozstanie z matką, zazdrość, nierealne cele, brak szczęścia w związkach, destrukcyjna miłość, toksyczne małżeństwo
Kolory karty Kochankowie
czerwony, pomarańczowy
Znaki zodiaku karty Kochankowie
Bliźnięta, Byk
Planety karty Kochankowie
Merkury
Żywioł karty Kochankowie
Powietrze

Dodaj komentarz

Musisz dołączyć do klubu, aby zobaczyć komentarz

4 komentarze

Magda 2021.04.13 - 09:43

Drugi raz♥️

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.04.13 - 12:51

Co „drugi raz”? ☺️

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Magda 2021.04.13 - 21:38

Taka sama karta. Online i u mnie na stole.

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.04.13 - 23:53

Nasz Tarot Online jest nawet lepszy niż klasyczne karty! ☺️

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ

Welcome to Tarot Online

Install
×