Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Kochankowie

Poznaj znaczenie karty Tarota Kochankowie

Znaczenie karty Tarota Kochankowie

Po karcie Kapłan możemy dostrzec w Wielkich Arkanach Tarota jak Kochankowie naznaczeni liczbą sześć (VI) wchodzą w dorosłe życie. Na karcie tej widzimy bowiem dwie postacie: kobietę oraz mężczyznę, którzy stoją nago w ogrodzie przypominającym biblijny Eden. Brak stroju nie jest jednak przypadkowy, ponieważ wskazuje to na ich otwartość oraz zerwanie z dotychczasowymi dogmatami, w których przyszło im dojrzewać. Znajdują się oni przy dwóch drzewach, które symbolizują wiedzę (Ewa) oraz życie (Adam). Nad nimi widzimy z kolei anioła, który wyłaniając się z chmur wita ich przyjaznym i błogosławiącym geście. Karta Kochankowie jak mało, która w Tarocie wskazuje na czystą miłość, a dostrzec możemy to w symbolu widocznego na czystym niebie słońca. Z kolei w oddali znajduje się wysoka, czerwona góra, która wskazuje na szczyty ludzkich emocji. Karta Kochankowie jednak mówi nie tylko o miłości, ale przede wszystkim o podejmowaniu świadomego wyboru w oparciu o rozum i uczucia. Cały trud tej karty polega właśnie na umiejętności połączenia ze sobą tych dwóch przeciwieństw. Bardzo często karta Kochankowie wskazuje więc na faktyczny wybór pomiędzy dwiema drogami naszego życia. Jest to więc piękny symbol niosący szczęście i radość, ale czasem także rozstaj ludzkich dróg.

Znaczenie karty Kochankowie w pozycji prostej

Karta Kochankowie w pozycji prostej to zazwyczaj pozytywny znak i najczęściej należy interpretować ją jako moment, w którym musisz podjąć bardzo istotną dla swojej przyszłości decyzję. Chociaż nigdy nie będzie ona jednak łatwa, to decyzja ta jest konieczna, aby przejść do kolejnego etapu w Twoim życiu. Kochankowie w pozycji prostej nawiązują w pewien sposób do żeńskiej i męskiej części osobowości każdego z nas. Z tego powodu karta ta radzi, aby posłuchać swojego serca, jak i rozsądku. Tylko w ten sposób dowiesz się co jest dla Ciebie obecnie w życiu najważniejsze i dokonasz dobrego wyboru. Kochankowie w pozycji prostej to najczęściej wybór pomiędzy dwoma zupełnie różnymi partnerami, czy też ofertami pracy. Za każdym razem sytuacji tej będzie towarzyszyć wielkie wahanie, jednak musisz zapamiętać, że gorszy od złej decyzji jest brak wyboru. Nie pozwól więc, aby to Koło Fortuny losu podjęło za Ciebie decyzję. Wykorzystaj czas, który oferuje Ci życie, aby samodzielnie decydować o swojej przyszłości. Kochankowie w pozycji prostej to także symbol seksualności i namiętności. Z czasem mogą one przerodzić się w pożądanie oraz negatywne emocje reprezentowane przez zbliżoną obrazem kartę Diabeł. W pewnych okolicznościach prosta karta Kochankowie wskazuje na rozstaj dróg, który może zakończyć na zawsze relację dwojga osób.

Znaczenie karty Tarota Kochankowie w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Kochankowie w pozycji prostej w odniesieniu do relacji ma zazwyczaj bardzo pozytywne znacznie. Symbolizuje ona czystą i bezwarunkową miłość, a także zachowaną równowagę pomiędzy rozumem a uczuciami. Z tego względu prosta karta Kochankowie zapowiada szansę na zbudowanie nowej, dojrzałej relacji, w której odnajdziesz miłość swojego życia. Wskazuje ona również na seksualne współżycie, które może stanowić dla Ciebie nową drogę do dorosłego życia. Może być to także moment, w którym zjednoczysz się z drugą osobą zarówno ciałem, jak i umysłem. Prosta karta Kochankowie bardzo często jest także symbolem ciąży, ponieważ zawsze towarzyszy jej wielka namiętność oraz seksualność. To również znak nieformalnych związków, a czasem zapowiedź nadchodzącego ślubu. Z drugiej strony zdarza się jednak, że karta ta dla trwających relacji mówić będzie o możliwym rozstaniu. Wskazuje ona bowiem na moment, w którym musimy podjąć istotną i trudną dla nas decyzję. Będzie miała więc ona znaczący wpływ na dalsze życie Twoje oraz bliskich Ci osób. Zazwyczaj jednak Kochankowie w pozycji prostej będzie jednak jedną z najlepszych kart Tarota na sprawy miłosne. Karta zachęca więc do otwartego zaangażowania się w nadchodzący romans oraz podjęcia próby poświęcenia się dla drugiej osoby i trwającej miłości.

Znaczenie karty Tarota Kochankowie w pozycji odwróconej

Karta Kochankowie w pozycji odwróconej to przede wszystkim problem z podejmowaniem decyzji, który może ujawnić się na polu uczuciowym, zawodowym, jak i materialnym. Odwrócona karta Kochankowie wskazuje więc na trudność w zrozumieniu własnych lub cudzych potrzeb, a często także nieumiejętność znalezienia kompromisu pomiędzy stroną animy i animusa. Karta w pozycji odwróconej bardzo często utożsamiana jest z osobą, która jest niedojrzała lub po prostu nie usamodzielniła się na tyle, aby móc podejmować autonomiczne decyzje. To także symbol strachu przed wejściem w dorosłe życie, czy też opuszczeniem rodzinnego domu. Najczęściej jednak karta Kochankowie w pozycji odwróconej będzie wskazywać na uciekanie przed dokonaniem wyboru lub też opieranie go wyłącznie o logiczne myślenie, bądź niestabilne emocje. Odwrócona karta Kochankowie jest ponadto oznaką nadchodzącego rozstania w relacji i zakończenia pewnego etapu życia. Może dotyczyć to zarówno spraw uczuciowych, jak i każdej innej sfery życia, w której tworzysz z kimś partnerstwo. Karta odnosi się również do braku miłości i namiętności w związku, a w przypadku osób samotnych może wskazywać na emocjonalną niedojrzałość i problemy z otoczeniem. Kochankowie w pozycji odwróconej mogą oznaczać także problemy z zajściem w ciążę oraz zdradę.

Znaczenie karty Tarota Kochankowie w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta Kochankowie w pozycji odwróconej bardzo często wskazuje na relacje, w której zaburzona jest równowaga pomiędzy partnerami. Karta może wskazywać na to, że żyją oni własnym życiem i nie chcą poświęcić się w imię wspólnego dobra. Odwrócona karta Kochankowie może mówić również o braku wyższych uczuć i seksualnych potrzeb. To z kolei może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów w istniejącej relacji. Karta w pozycji odwróconej może również wskazywać na moment, w którym musisz podjąć decyzję odnośnie do przyszłości Twojego związku, jednak paraliżuje Cię strach przed jej konsekwencjami. Kochankowie w pozycji odwróconej to również symbol zazdrości, zdrady, a także trwania w toksycznym związku. W pytaniach dotyczących spraw uczuciowych odwrócona karta Kochankowie radzi, aby znaleźć równowagę pomiędzy emocjonalnymi potrzebami a głosem własnego rozsądku. Może także okazać się, że dysonans na tym polu dotyczy także bliskiej Ci osoby przez co nie tylko nie możecie znaleźć wspólnego porozumienia, ale również zaspokoić wzajemnych potrzeb. Gdy widzisz odwróconą kartę Kochankowie to wiedz, że najwyższy czas, aby określić swoje potrzeby i podjąć dojrzałą decyzję. Dla osób samotnych karta zapowiada problemy z wyborem właściwego partnera lub też wszelkie opóźnienia na tym polu.

Informacje o karcie Tarota Kochankowie

Inne nazwy karty Tarota Kochankowie

Zakochani, Decyzja, Dzieci Głosu, Eros, Małżeństwo, Wyrocznia Potężnych Bogów,

Grupa karty Tarota Kochankowie

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Kochankowie

Równowaga woli i inteligencji, mocy i władzy oraz duszy i ciała, brak decyzji jest gorszy niż zły wybór, wahanie, miłość, związek, do miłości nie zmusisz nikogo siłą, połączenie uzupełniających się przeciwieństw

Słowa kluczowe karty Tarota Kochankowie w pozycji prostej

Rozstaj dróg, podjęcie decyzji, zakochanie, romans, wybór pomiędzy dwoma ważnymi celami, usamodzielnienie się, odejście w dorosłe życie

Słowa kluczowe karty Tarota Kochankowie w pozycji odwróconej

Konflikt, strach przed samodzielnością, podjęciem decyzji, rozstanie z matką, zazdrość, nierealne cele, brak szczęścia w związkach, destrukcyjna miłość, toksyczne małżeństwo

Kolory karty Tarota Kochankowie

Czerwony, pomarańczowy

Znaki zodiaku karty Tarota Kochankowie

Bliźnięta

Planety karty Tarota Kochankowie

Merkury

Żywioły karty Tarota Kochankowie

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Kochankowie.
LadyKat.
LadyKat. 2023.11.24 - 14:51

No dobra ale ja zadałam pytanie odnośnie spraw zawodowych i z całej talii wyciągnęłam odwróceni kochankowie. Czyli, że jestem niezdecydowana i nie potrafię podjąć decyzji czy Brać się za ten biznes czy nie?

Harl_eyqeen22
Harl_eyqeen22 2022.10.18 - 17:39

Mój narzeczony dzisiaj znalazł taka kartę i odrazu chciałam sprawdzić co ona oznacza

Zuzanna1123
Zuzanna1123 2022.05.07 - 18:53

Zadałam pytanie „Co on o mnie myśli?” Jak interpretować?

Tarot Online
Tarot Online 2022.05.07 - 22:08

Cześć Zuzanna1123 ☺️ interpretację wykonujemy odpłatnie, możesz zamówić ją w panelu Klubowicza. Tutaj natomiast karta Kochankowie dosyć mocno opisuje kwestie relacji, mogę napewno Ci napisać, że karta sama w sobie jest pozytywna przy takim pytaniu ☺️ aczkolwiek sugerowałbym tutaj duży rozkład.

elkapaltelka123
elkapaltelka123 2022.01.22 - 16:20

Zadalam pytanie czy on wroci i wyszla mi ta karta, co to dokladnie moze oznaczac?

Zuzanna1123
Zuzanna1123 2022.02.04 - 18:48

Jak dla mnie, wygląda to na to, że od Ciebie zależy czy wróci. W sensie czy mu na to pozwolisz itd.

Magda
Magda 2021.04.13 - 09:43

Drugi raz♥️

Tarot Online
Tarot Online 2021.04.13 - 12:51

Co „drugi raz”? ☺️

Magda
Magda 2021.04.13 - 21:38

Taka sama karta. Online i u mnie na stole.

Tarot Online
Tarot Online 2021.04.13 - 23:53

Nasz Tarot Online jest nawet lepszy niż klasyczne karty! ☺️

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania