Postaw
Tarota
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Buławy » Rycerz Buław

Rycerz Buław

Znaczenie karty Tarota Rycerz Buław

zapał bojowy, gotowość podjęcia ryzyka, dynamizm, niecierpliwość, dążenie do przeżywania przygód

Rycerz Buław – jakże ognista karta przedstawiającego młodzieńca, który w swoim zapale pędzi na koniu ku swojej zdobyczy. Rycerz Buław w istocie jako karta dworska Tarota przedstawia zazwyczaj osobę młodą lub w średnim wieku, która swoim temperamentem odpowiada Rycerzowi Pałek. Karta ta wskazuje na wielką odwagę, siłę, determinację i dążeniach w osiągnięciu swoich celów. Choć Rycerz Buław może być lekkomyślny i arogancki, ciężko oprzeć się jego urokowi, a także odrzucić jego śmiałe zaloty. Rycerz Buław jako druga karta dworska jest znacznie bliższy Królowi Buław, aniżeli Paź Buław, jednak wciąż może być osobą nieodpowiedzialną i egoistyczną w przeciwieństwie do ostatniej karty dworskiej z koloru Buław. Namiętny kochanek, który nigdy nie zwalnia swojego tempa zwiastuje zawsze sukces w wybranej dziedzinie, zwłaszcza jeżeli wymaga ona dużo zaangażowania i sił witalnych. To niewątpliwie dobry omen w Tarocie.

Znaczenie karty Tarota Rycerz Buław w pozycji prostej

młody dynamiczny mężczyzna, przyjaciel na którego pomoc można liczyć, przygoda

Rycerz Buław może wskazywać na Ciebie, lecz także na osobę w Twoim otoczeniu, która posiada cechy charakteru odpowiadające tej karcie. Pozytywny Rycerz Buław symbolizuje odblokowaną energię tej karty Tarota, czyli charakteryzuje dynamicznie postępującą sytuację zgodnie z wolą samego Rycerza dzięki jego inicjatywie, działaniu i odwadze. Rycerz Buław mówi więc o zdecydowanym kroku naprzód, a nawet wielu krokach, bardzo szybkich, dynamicznych, w których nie będziesz zważać na przeciwności losu. Niezależnie od pytania, które zadajesz – karta ta zwiastuje sukces w działaniach.

Znaczenie karty Tarota Rycerz Buław w pozycji odwróconej

kłótnie, agresja w kontaktach z ludźmi, niebezpieczeństwo, poszukiwanie okazji do walki

Niestety, odwrócony Rycerz Buław jest w interpretacji znacznie mniej przyjemną kartą, aniżeli w prostym ułożeniu. W przypadku Rycerza Buław odwróconego możemy więc mówić o wszelkiego rodzaju opóźnieniach w realizacji planów, a także kłótniach. Rycerz Buław idąc po trupach do celu może często napotkać problemy i przeszkody, z którymi chętnie wda się w walkę – czy to fizyczną, czy to tylko słowną. Jeżeli natomiast Rycerz Buław tzw. Rycerz Pałek symbolizuje kogoś w Twoim otoczeniu, oznacza to, że ta osoba będzie fałszywa i może działać na Twoją niekorzyść. To jednym słowem przeciwieństwo pozytywnego Rycerza Buław oraz uwydatnienie jego słabości.

Pozostałe informacje o karcie Rycerz Buław

Inne nazwy karty Rycerz Buław:

Rycerz Kijów, Rycerz Pałek, Rycerz Rydwanu Ognia i Błyskawicy, Pan Płomienia i Gromu, Król Duchów Ognia, Król Duchów Ognistego Króla Salamander

Nazwa karty Rycerz Buław w innych językach:

Knight of Wands

Kolory karty Rycerz Buław:

czerwony

Znaki zodiaku karty Rycerz Buław:

Lew, Skorpion, Strzelec

Planety karty Rycerz Buław:

Mars

Żywioł karty Rycerz Buław:

Ogień

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ