Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Buławy » Rycerz Buław

Rycerz Buław

Rycerz Buław

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Rycerz Buław
młody dynamiczny mężczyzna, przyjaciel na którego pomoc można liczyć, przygoda

Rycerz Buław

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Rycerz Buław
kłótnie, agresja w kontaktach z ludźmi, niebezpieczeństwo, poszukiwanie okazji do walki

Rycerz Buław

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Rycerz Buław – jakże ognista karta przedstawiającego młodzieńca, który w swoim zapale pędzi na koniu ku swojej zdobyczy. Rycerz Buław w istocie jako karta dworska Tarota przedstawia zazwyczaj osobę młodą lub w średnim wieku, która swoim temperamentem odpowiada Rycerzowi Pałek. Karta ta wskazuje na wielką odwagę, siłę, determinację i dążeniach do osiągnięciu swoich celów. Choć Rycerz Buław może być lekkomyślny i arogancki, ciężko oprzeć się jego urokowi, a także odrzucić jego śmiałe zaloty. Rycerz Buław jako druga karta dworska jest znacznie bliższy Królowi Buław, aniżeli Paź Buław, jednak wciąż może być osobą nieodpowiedzialną i egoistyczną w przeciwieństwie do ostatniej karty dworskiej z koloru Buław. Namiętny kochanek, który nigdy nie zwalnia swojego tempa zwiastuje zawsze sukces w wybranej dziedzinie, zwłaszcza jeżeli wymaga ona dużo zaangażowania i sił witalnych. To niewątpliwie dobry omen w Tarocie.

Rycerz Buław

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Rycerz Buław może wskazywać na Ciebie, lecz także na osobę w Twoim otoczeniu, która posiada cechy charakteru odpowiadające tej karcie. Pozytywny Rycerz Buław symbolizuje odblokowaną energię tej karty Tarota, czyli charakteryzuje dynamicznie postępującą sytuację zgodnie z wolą samego Rycerza dzięki jego inicjatywie, działaniu i odwadze. Rycerz Buław mówi więc o zdecydowanym kroku na przodu, a nawet wielu krokach, bardzo szybkich, dynamicznych, w których nie będziesz zważać na przeciwności losu. Niezależnie od pytania, które zadajesz – karta ta zwiastuje sukces w działaniach.

Rycerz Buław

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Niestety, odwrócony Rycerz Buław jest w interpretacji znacznie mniej przyjemną kartą, aniżeli w prostym ułożeniu. W przypadku Rycerza Buław odwróconego możemy więc mówić o wszelkiego rodzaju opóźnieniach w realizacji planów, a także kłótniach. Rycerz Buław idąc po trupach do celu może często napotkać problemy i przeszkody, z którymi chętnie wda się w walkę – czy to fizyczną, czy to tylko słowną. Jeżeli natomiast Rycerz Buław tzw. Rycerz Pałek symbolizuje kogoś w Twoim otoczeniu, oznacza to, że ta osoba będzie fałszywa i może działać na Twoją niekorzyść. To jednym słowem przeciwieństwo pozytywnego Rycerza Buław oraz uwydatnienie jego słabości.

Strona Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Zaakceptuj to, aby móc korzystać z Tarota Online. Akceptuję Polityka Prywatności