Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Puchary » Król Pucharów

Król Pucharów

Znaczenie karty Tarota Król Pucharów

ukochany przywódca, prawość, mądrość, dobroć, ufaj i ciesz się

Król Pucharów w Tarocie przedstawia siedzącego na tronie dojrzałego mężczyznę, który w jednej ręce trzyma puchar, a w drugiej złote berło. Król Pucharów w Tarocie to ostatnia dworska karta koloru Kielichów, dlatego ukazuje ona kogoś kto osiągnął emocjonalną pełnię i dojrzałość. Karta Król Kielichów bardzo często utożsamiana jest z ojcem lub kimś bardzo pomocnym. Karta Król Pucharów może przestawiać zarówno osobę o takich cechach, jak i sytuacje, które związane są z tą kartą. Król Pucharów to władca emocji, to ktoś, kto doskonale potrafi doradzać w sprawach emocji oraz uczuć, a także sam posiada ogromną wrażliwość i wyrozumiałość dla innych.

Znaczenie karty Tarota Król Pucharów w pozycji prostej

lekarz, terapeuta, psycholog, nauczyciel, twórcza fantazja, spokój wewnętrzny, dojrzałość emocjonalna i odpowiedzialność, człowiek ukrywający swoje prawdziwe uczucia

Karta Król Pucharów prawie zawsze przedstawia w pozycji prostej osobę o cechach króla uczuć i emocji. To ktoś, kto potrafi znakomicie doradzać innym oraz wspierać ich dzięki umiejętności odczuwania tego, co oni. Król Pucharów posiada bardzo dobrą intuicję, a także filozoficzne podejście do życia. Król Pucharów może mieć bardzo wielką wyobraźnię i słabość do odmiennych stanów świadomości. Król Pucharów w prostej pozycji może także mówić o pewnej sytuacji spełnienia emocjonalnego, spokoju oraz takiego momentu w życiu osoby, w którym można przejść do kolejnego etapu w relacji.

Znaczenie karty Tarota Król Pucharów w pozycji odwróconej

nienawiść, brak dojrzałości emocjonalnej, niepowodzenie artystyczne, plotki

Odwrócony Król Pucharów to karta trudniejsza w interpretacji. Karta może mówić o złym doradcy, który próbuje w prowadzić nas emocjonalnie lub też wpływać na nasze emocje. Odwrócony Król Kielichów to osoba, która manipuluje innymi dla swoich korzyści, lecz sama nie potrafi zaznać emocjonalnej pełni i spokoju. Karta może pokazywać kogoś uzależnionego od alkoholu, niedojrzałego emocjonalnie lub też nadmiernie emocjonalnego. Sygnalizuje osobę nieszczęśliwą oraz może mówić o zdradzie w małżeństwie. Król Pucharów w tej pozycji nie potrafi korzystać zarówno ze swoich emocji, jak i wyobraźni.

Pozostałe informacje o karcie

Król Pucharów

Inne nazwy karty Król Pucharów:

Król Kielichów, Książę Pucharów, Książę Kielichów, Książę Wodnego Rydwanu, Książę Rydwanu Wody, Książę i Cesarz Nimf i Rusałek, Król Wód i Fal

Nazwa karty Król Pucharów w innych językach:

King of Cups

Kolory karty Król Pucharów:

niebieski

Znaki zodiaku karty Król Pucharów:

Waga, Skorpion

Planety karty Król Pucharów:

Neptun

Żywioł karty Król Pucharów:

Woda

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ