Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

8 Monet

Poznaj znaczenie karty Tarota 8 Monet

Znaczenie karty Tarota 8 Monet

Karta 8 Monet nazywana też 8 Denarów przedstawia na swoim obrazku siedzącego na ławie rzemieślnika. Przed nim na drzewie znajduje się 6 monet, a on sam wykuwa jedną z nich w swoich dłoniach. Ostatni z denarów leży na ziemi też obok miejsca, w którym się znajduje. Rzemieślnik ten jest skupiony na tym co robi oraz najwyraźniej ogólnie zadowolony. Karta 8 Monet bardzo często w swojej symbolice nawiązuje do pracy i chociaż najczęściej jej znaczenie będzie odnosić się do spraw finansowych, to jednak może to być także praca nad inną sferą życia. Przedstawiony na tym obrazie proces wskazuje natomiast na to, że wykonuje on swoje zadanie w sposób ciągły, cierpliwy oraz będąc w to całkowicie zaangażowanym. Przynosi to mu jednocześnie zadowolenie oraz efekty które wynagradzają mu włożony trud. Karta wskazuje na pewnego rodzaju porządek, ale także wysiłek. Może być zarówno praca wykonywana na własną rękę, ale także może pięcie się po szczeblach kariery w cudzej firmie. 8 Denarów zapowiada pomnażanie majątku oraz sukces na polu finansowym. Wskazuje także w swoim ogólnym znaczeniu na dobre zdrowie oraz powolną, ale systematyczną drogę do obranego celu.

Znaczenie karty 8 Monet w pozycji prostej

Karta 8 Denarów w prostej pozycji nawiązuje mocno do poprzedniej karty na tym dworze, czyli 7 Monet. Po okresie odpoczynku i zbiorze żniw należy kontynuować swoją pracę, aby osiągnąć jeszcze większe sukcesy i bogactwo przedstawione przez kartę 9 Denarów. W pozycji prostej 8 Monet należy interpretować jako pracoholizm, a jest to spowodowane tym, że osoba, która pracuje na tej karcie czerpie przyjemność ze swoich zadań. Karta ta mówi o doskonaleniu swoich umiejętności, ale także wysiłku, który jesteśmy w stanie włożyć w ważne dla nas sprawy. Prosta 8 Denarów to zdecydowanie symbol sukcesów na polu zawodowym, dlatego należy przy niej spodziewać się intratnych interesów, czy też awansu. Symboliczne rzemiosło na karcie ma tutaj bardzo mocne odniesienie do specjalistów w swojej dziedzinie, szczególnie takich, którzy wykonują pracę fizyczną, czy też ręczną. Prosta 8 Monet to bardzo pozytywny omen zapowiadający powolny, ale dający wiele satysfakcji sukces dosłownie na każdym polu życia. Aby jednak było to możliwe konieczne jest pełnie skupienie oraz poświęcenie rozpoczętym wcześniej zadaniom, być może także po godzinach.

Znaczenie karty Tarota 8 Monet w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta 8 Denarów w pozycji prostej wskazuje na stabilny okres w relacji, w którym wkładasz niezbędny wysiłek i pracę w jej rozwój. Jeżeli zaangażowanie Twojej drugiej połówki jest podobne to pozwoli wam to powoli, ale systematycznie rozwijać związek i osiągać wytyczne sobie cele. Karta 8 Monet w pozycji prostej może mówić o tym, że miłość wymaga teraz Twojej szczególnej uwagi i poświęcenia. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że tylko wspólne zaangażowanie oraz samodoskonalenie się pozwoli wam osiągnąć kolejne etapy relacji. Prosta 8 Denarów może także mówić o tym, że swoją energię kierunkujesz w materialne zabezpieczenie bytu swoich bliskich. Musisz jednak pamiętać, aby nie zatracić w tym zdrowego balansu i podzielić swoją uwagę tak, aby starczyło jej także dla mniej materialnych spraw. Karta 8 Monet sama w sobie nie wskazuje na uczucia, ale raczej na ogromne zaangażowanie się osoby w rozpoczętą relację. Jeżeli nie znajdujesz się aktualnie w związku to karta ta wskazuje na okres, w którym należy wyciągnąć lekcje z przeszłości i włożyć niezbędny wysiłek w pracy nad sobą, aby nie popełniać tych samych błędów. Z czasem jednak włożony trud przyniesienie Ci oczekiwane rezultaty, dzięki czemu będziesz mieć szansę stworzyć relację, którą samodzielnie ukształtujesz.

Znaczenie karty Tarota 8 Monet w pozycji odwróconej

Odwrócona 8 Monet wskazuje przede wszystkim na lenistwo lub też trudność z koncentracją na jednym celu. Bardzo często może to przerodzić się jednak w skrajność, która doprowadzi Cię do pracoholizmu oraz nadmiernego skupienia na sprawach materialnych na co nie możesz sobie pozwolić. W pewnych okolicznościach odwrócona 8 Denarów może wskazywać na pracę, która nie daje satysfakcji lub też oczekiwanych rezultatów finansowych. Może to być także okres, w którym nie masz po prostu żadnych zajęć do wykonania, a to z kolei może przekładać się na finansowe problemy w prowadzonym biznesie, a nawet do bezrobocia. Karta odwrócona 8 Monet bardzo często nawiązuje także do wszelkiego rodzaju problemy w budowaniu już istniejącej relacji. Niezależnie jednak od pytanej sprawy aktualny rozwój wydarzeń jest dla Ciebie zbyt wolny przez co tracisz motywację oraz koncentrację potrzebną do kontynuowania rozpoczętych działań. Odwrócona 8 Denarów to ważny sygnał dla Ciebie, aby poświęcić i zaangażować się w swoje cele odrzucając rzeczy mniej istotne. Wyznacz sobie jedno zadanie, które zrealizujesz od początku do końca. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć to zacznij od pracy nad sobą.

Znaczenie karty Tarota 8 Monet w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pytaniach związanych z miłością karta 8 Denarów w pozycji odwróconej wskazuje przede wszystkim na brak zaangażowania jednej lub obu ze stron, a także niechęć lub nieumiejętność dalszego rozwoju związku. Być może nie potraficie poradzić sobie z aktualnymi problemami, a także skupić się na rzeczach, które są dla was naprawdę ważne. Zamiast jednak wykazać się wzajemnym zrozumieniem oraz poświęceniem poszukujecie drogi na skróty. Z tego powodu gdy widzisz w swoim pytaniu odwróconą 8 Denarów to jest to dla Ciebie przypomnienie, że każda relacja wymaga nieustannego wysiłku oraz swoistego rzemiosła, podczas którego razem stworzycie własne dzieło. Z drugiej strony negatywny wpływ na Twój związek może mieć zbyt mocne skupienie się na pracy przez co nie potrafisz poświęcić mu tak wiele uwagi jak jest to aktualnie potrzebne. Karta odwrócona 8 Monet może wskazywać także na problemy w pracy, które mogą powodować dodatkowe trudności w waszym codziennym życiu. 8 Denarów w tej pozycji bardzo często wskazuje także na niską samoocenę oraz izolacji od otaczającego Cię świata. Obecnie nie dajesz sobie zbyt wielu okazji na poznanie nowych ludzi przez co Twoje życie jest pozbawione romantycznych chwil, a Ty bliskiej osoby oraz dobrego samopoczucia.

Informacje o karcie Tarota 8 Monet

Inne nazwy karty Tarota 8 Monet

8 Pentakli, 8 Denarów, Ósemka Monet, Ósemka Pentakli, Ósemka Denarów, Roztropność, Władca Ostrożności, Zapobiegliwość

Grupa karty Tarota 8 Monet

Małe Arkana, Monety

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Monet

Porządek, żmudna kariera

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Monet w pozycji prostej

Sumienna praca, cierpliwość, pracowitość, zyski finansowe za dobrą pracę

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Monet w pozycji odwróconej

Lenistwo, brak koncentracji w pracy, nieuczciwe interesy, pracoholizm, chora fascynacja swoim zawodem prowadząca do ilozacji

Kolory karty Tarota 8 Monet

Żółty, pomarańczowy

Znaki zodiaku karty Tarota 8 Monet

Panna

Planety karty Tarota 8 Monet

Słońce

Żywioły karty Tarota 8 Monet

Ziemia

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 8 Monet.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania