Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Wieża

Wieża

Wieża

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Wieża
nieszczęście, nagle zmiany z zewnątrz, oszustwo, rozpad dotychczasowych ideałów, przekonań, struktur, utrata stabilizacji życiowej, rozpad relacji, katastrofa życiowa, która może stać się nowym początkiem, strata pieniędzy

Wieża

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Wieża
bankructwo, autodestrukcja, utrata wolności, więzienie, niemożność dokonania jakichkolwiek zmian, depresja

Wieża

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Wieża to kolejna po karcie Diabeł w karta w Wielkich Arkanach Tarota. Karta Wieża budzi często obawy i lęk, ponieważ sama w swoim wyglądzie przedstawia walącą się na tle burzy wieżę, a z niej spadające osoby. O ile sama karta Wieża mówi rzeczywiście o destrukcji, o tyle nie musi wcale odbyć się to na planie fizycznym. Wieża nie bez powodu następuje po karcie Diabeł. Dzieje się tak, ponieważ Wieża niszczy to co wcześniej nas zniewalało. Wieża bywa też z tego względu nazywana Wieżą Boga, ponieważ na niektórych kartach widzimy oko opatrzności czuwające nad destrukcją. Karta ta, choć rzeczywiście zapowiada sama w sobie szokujące i nagłe wydarzenia, nigdy nie pokazała mi coś co z czasem nie dałoby dobrych rezultatów. Czasami w życiu bywa tak, że musi przyjść zewnętrzny impuls, który zniszczy pewne struktury oraz pozwoli nam spojrzeć na sytuację od nowa. Pamiętaj i popatrz dokładnie na kartę tarota Wieża. Nie zobaczysz na niej całej zniszczonej wieży, a jedynie jej wierzchołek. Sama wieża stabilnie trwa w swoich strukturach.

Wieża

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Karta Wieża z pozytywnie lub tzw. prostej pozycji mówi o szoku, nagłej sytuacji, zmianie i rozpadzie dotychczasowych struktur. Może jak najbardziej wskazywać na wstrząs, który może doprowadzić do końca relacji. W moich wróżbach Tarota karta Wieża najczęściej wskazywała na duży szok i nagłą zmianę sytuacji. Zazwyczaj jest to nieoczekiwany koniec pewnej sprawy np. gdy poznajesz nową osobą, a ona przestaje się odzywać i nie dochodzi do drugiego spotkania lub gdy rozmowy biznesowe zostają przerwane, a umowa nie zostaje podpisana. Wieża to także utrata pracy i ogólne poczucie zagrożenia, wszak osoby na tej karcie spadają. Karta ta często mówi o rozpadzie iluzji.

Wieża

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Negatywna lub odwrócona karta Wieża różnie przejawia się we wróżbach Tarota. Wszystko zależy tak jak zawsze od osoby interpretującej kartę Wieżę w tym położeniu. W moim przypadku karta bardzo często mówiła o sytuacji na granicy rozpadu tzn. następuje wstrząs, ale czara goryczy nie została jeszcze przelana. Można spotkać się także z interpretacjami Tarota gdzie odwrócona karta Wieża ma dużo gorsze znaczenie niż prosta. Ja jednak będę kierował się ku jej pozytywnemu znaczeniu, choć należy zauważyć pewną rzecz, a mianowicie o ile karta ta w prostym położeniu oparta jest o trwałe fundamenty, o tyle w odwróconym położeniu jej najsłabsze ogniwo znajduje się na samym dole. Co to oznacza? Być może sytuacja sama w sobie jest niestabilna, a Ty stąpasz po kruchym lodzie, dlatego musisz bardzo uważać na swoje działania. Odwrócona Wieża nie pokazała mi jednak nigdy niczego złego. Osoby, które w prostej pozycji spadały teraz unoszą się do góry, co może zwiastować odbudowę po trudnym czasie.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ