Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Wieża

Poznaj znaczenie karty Tarota Wieża

Znaczenie karty Tarota Wieża

Wieża oznaczona została liczbą 16 (XVI) i podobnie jak poprzednia w Tarocie karta Śmierć budzi zazwyczaj negatywne odczucia. Na karcie tej widzimy stojącą na wysokiej skale wieżę, co sugeruje, że ma ona solidne fundamenty. W Tarocie Wieża została ona jednak trafiona przez żółty piorun, który wzniecił pożar oraz strącił znajdującą się na jej szczycie symboliczną koronę. Na karcie Wieża dostrzec możemy także dwie przerażone postacie, które wypadły z niej w wyniku wstrząsu. Dookoła niej widzimy czarne tło wskazujące na nocne, ale zachmurzone niebo. W powietrzu nieopodal wieży unoszą się 22 płomyki odnoszące się do wszystkich kart, które zawierają Wielkie Arkana Tarota. Podobnie jak widoczny obraz tak sama w sobie karta Wieża wskazuje przede wszystkim na destrukcję i zniszczenie. Bardzo często karta ta jest bowiem utożsamiana z Wieżą Babel oraz związanym z nią boskim gniewem. Co jednak istotne, pomimo zniszczeń oraz nieszczęść, które spowodowane zostały wydarzeniami symbolizowanymi przez tę kartę Wieża pozostaje niewzruszona w swojej podstawie i konstrukcji. Oznacza to więc, że w wyniku tych nieuniknionych wydarzeń ucierpieć może tylko jej część. W ostatecznym jednak rozrachunku to, co wydawało się tragedią stanie się szansą na odzyskanie wolności oraz uwolnienia od skostniałych struktur, ludzi i poglądów.

Znaczenie karty Wieża w pozycji prostej

Karta Wieża w pozycji prostej zwiastuje przede wszystkim nagłe wydarzenia, które mogą doprowadzić do rozpadu jego struktur. Bardzo często będą jednak to tylko te elementy Twojego życia, które tylko na pozór wydawały się trwałe oraz stabilne. Prosta Wieża jest to więc karta, która obnaża prawdziwość Twoich dotychczasowych wierzeń oraz rozwiewa związane z nimi iluzje. Karta Wieża w pozycji prostej zgodnie ze swoją symboliką bardzo często wskazuje na rozpad relacji, co w danej chwili może okazać się dla Ciebie wielką życiową tragedią. Jest to jednak moment, w którym masz możliwość na całkowitą zmianę swojego dotychczasowego życia oraz ocenienia tego, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Wieża w pozycji prostej może symbolizować także olśnienie i całkowitą zmianę poglądów na jakiś temat, jednak zawsze wiąże się to z bolesnymi wydarzeniami oraz pewnego rodzaju wstrząsem. Na planie materialnym jest to szczególnie niebezpieczna karta, która może zapowiadać zarówno finansową katastrofę, jak i zagrożenie poważną chorobą. Zmiany, które niesie za sobą karta Wieża w pozycji prostej są więc nieuniknione, choć mogą manifestować się tylko na planie mentalnym. Jest ona więc ostrzeżeniem przed możliwą utratą stabilizacji życiowej, ale także szansą uwolnienia się z trudnej sytuacji oraz wprowadzenia dużych zmian.

Znaczenie karty Tarota Wieża w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje karta Wieża w pozycji prostej zawsze wskazuje na zakończenie znajomości, a także trwającego związku. Jest to bowiem karta, która zapowiada ogromny wstrząs oraz rozpad relacji niezależnie od sytuacji, w jakiej się ona znajduje. Przy karcie prosta Wieża będzie więc to nagła i nieunikniona decyzja jednej ze stron podyktowana zewnętrznymi wydarzeniami. Gdy wylosujesz w swoim rozkładzie Tarota tę kartę to także znak, że obecna relacja ogranicza Twoją wolność oraz rozwój. Wyzwolenie się z niej wymaga więc zmiany punktu widzenia, które możliwe jest tylko i wyłącznie poprzez bolesne oraz wymuszone przez los zmiany. Karta Wieża w pozycji prostej pozostawia najczęściej relację całkowicie zniszczoną i niemożliwą do odbudowania. Bardzo często zmiany te będą miały dla Ciebie daleko idący wpływ także na pozostałe sfery życia. Prosta Wieża jest więc zapowiedzą wielkich negatywnych emocji, szoku i niedowierzania w stosunku do ujrzanej przez Ciebie prawdy. W uczuciach prosta Wieża wskazuje na ich całkowitą zmianę, a w codziennych sprawach na kłótnię. Znacznie lepiej karta ta wypada w odniesieniu do spraw łóżkowych, ponieważ bardzo często jest seksualnym impulsem pozwalającym rozładować to napięcie. Szansę na przetrwanie przy karcie Wieża w pozycji prostej mają jednak tylko prawdziwe relacje.

Znaczenie karty Tarota Wieża w pozycji odwróconej

Karta Wieża w pozycji odwróconej najczęściej stanowi jedynie ostrzeżenie przed możliwą w Twoim życiu katastrofą. Pomimo tego karta sama w sobie wciąż zapowiada niebezpieczne dla Ciebie wydarzenia, którym towarzyszyć będą skrajne emocje oraz wewnętrzne napięcie. Jeżeli jednak uda zachować Ci się ostrożność to istnieje szansa na przetrwanie tego trudnego momentu. Odwrócona Wieża nie prowadzi więc sama w sobie do zniszczenia i nie zapowiada wielkich życiowych zmian, choć te mogłyby być w Twojej sytuacji nawet mile widziane. Z drugiej strony, może ona wskazywać na to, że obecnie brakuje w Twoim życiu stabilizacji, dlatego musisz powstrzymać się przed ryzykownymi decyzjami, które mogą doprowadzić Cię do bankructwa, a nawet depresji. Odwrócona Wieża to karta utraty kontroli nad swoim życiem, wydarzeniami, a także posiadaną wolnością, dlatego może symbolizować przebywanie w więzieniu lub toksycznej relacji. Wieża w pozycji odwróconej to także bardzo często potrzeba przebudowy od podstaw swojego życia. Może okazać się jednak, że to Ty opierasz się przed koniecznymi zmianami i jeżeli nic się w tej kwestii nie zmieni to zostaną one podjęte bez Twojej zgody. Niezależnie od ostatecznego wyniku należy wyciągnąć wnioski płynące z karty odwrócona Wieża, co pozwoli Ci w przyszłości uniknąć jeszcze większej tragedii.

Znaczenie karty Tarota Wieża w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pytaniach na relacje odwrócona Wieża nie wskazuje nigdy na zakończenie znajomości, choć nie musi być to wcale dla Ciebie korzystne. Może bowiem okazać się, że obecny związek jest dla Ciebie źródłem ograniczeń oraz problemów, z których nie potrafisz się uwolnić. Z drugiej strony Wieża w pozycji odwróconej może mówić o bardzo napiętej sytuacji pomiędzy partnerami, która doprowadziła obecnych związek do granicy jego wytrzymałości. Karta stanowi ponadto symbol trudności w dokonaniu w relacji niezbędnych zmian, co może w przyszłości spowodować eskalację istniejących problemów. Wieża w pozycji odwróconej ponadto oznacza, że aktualnie brakuje Ci w życiu emocjonalnym stabilności, choć w najbliższym czasie sytuacja ta może ulec poprawie. Sama w sobie karta nie zapowiada jednak nowej miłości, a jedynie stanowi szansę na zmianę swoich dotychczasowych poglądów oraz zbudowanie podwalin nowego związku. Odwrócona Wieża jest ostrzeżeniem przed całkowitym uzależnieniem od drugiej osoby pod względem materialnym lub uczuciowym. Radzi ona także, aby nie poddawać się destruktywnym i niekontrolowanym zachowaniom, a zamiast tego podjąć świadomą decyzję dotyczącą Twojej przyszłości. Wieża w pozycji odwróconej wskazuje ponadto na problemy seksualne oraz trudność w pokonaniu własnych ograniczeń.

Informacje o karcie Tarota Wieża

Inne nazwy karty Tarota Wieża

Wieża Boga, Wysadzona Wieża, Pan Potężny Gospodarz, Wszechmocny Pan Zastępów, Wieża Babel, Dom Boga, Descrutio, Wieża Boga, Twierdza, Ogień Nieba, Strzała, Władca Wszechmocnej Armii, Zamek Plutona, Wieża Rażona Piorunem

Grupa karty Tarota Wieża

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Wieża

Nagłe zmiany, rozładowanie powstałego napięcia, rozwój własnej osobowości, przełamanie stereotypów, olśnienie

Słowa kluczowe karty Tarota Wieża w pozycji prostej

Nieszczęście, nagle zmiany z zewnątrz, oszustwo, rozpad dotychczasowych ideałów, przekonań, struktur, utrata stabilizacji życiowej, rozpad relacji, katastrofa życiowa, która może stać się nowym początkiem, strata pieniędzy

Słowa kluczowe karty Tarota Wieża w pozycji odwróconej

Bankructwo, autodestrukcja, utrata wolności, więzienie, niemożność dokonania jakichkolwiek zmian, depresja

Kolory karty Tarota Wieża

Czerwony, czarny

Znaki zodiaku karty Tarota Wieża

Baran

Planety karty Tarota Wieża

Mars

Żywioły karty Tarota Wieża

Ogień

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Wieża.
KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.22 - 10:38

No i faktycznie , w piątek ogólna zmiana w zachowaniu ludzi wcześniej nieprzychylnych w pracy , nagle stali się koleżeńscy , upadła blokada niezgody , natomiast to nie wszystko , w sobotę otrzymałem list z firmy który został wyslany w piątek który zawierał nowe struktury firmy które muszę podpisać , szok

Tarot Online
Tarot Online 2022.05.22 - 13:00

Świetnie KrzysiekP ☺️ mam jednak nadzieję, że kolejne karty dnia będą u Ciebie lepsze!

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.22 - 19:49

W tym wypadku karta dnia oznaczała rozpad złych relacji , a struktury firmy mogą wyjść również na lepsze , czyli wieża to nie chodzi o złe emocje a raczej rozpad który może dotyczyć także złych jak i dobrych spraw :))

Tarot Online
Tarot Online 2022.05.22 - 22:35

Jak najbardziej tak, zazwyczaj na karcie Wieża rozpada się to co nas od dawna już nie pasuje ☺️

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.19 - 20:23

jutrzejsza karta dnia to wieza , czyli moze rozpad relacji bedz struktor , zawsze zastanawalem sie o co chodzi dokladnie w tej karcie teraz zrozumialem , widze ta korone czyli skruktury i ludzi lecacych czyli relacje , podoba mi sie dokladnosc opisanych tutaj kart , bardzo dokladnie opisane , wlasnie tutaj te karty staja sie dla mnie czytelne , gdzies indziej tak nijak ,

Tarot Online
Tarot Online 2022.05.19 - 21:45

Wieża jako karta dnia KrzysiekP to nagłe, niespodziewane wydarzenia, coś się popsuje, zatnie albo… 🔥 nie no, zostańmy przy rozpadzie struktur ☺️ bardzo dziękujemy za ten wnikliwy i jakże trafny komentarz!

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania