Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Monety » 7 Monet

7 Monet

Znaczenie karty Tarota 7 Monet

7 Denarów, 7 Monet lub 7 Pentakli – tak nazywamy właśnie kartę Tarota, na której widzimy mężczyznę stojącego i opierającego się o szpadel. Mężczyzna ten na karcie Tarota 7 Denarów spogląda na leżące przed nim monety, które stanowią owoce spośród plonów. Nie zbiera on ich jednak zawczasu, lecz czeka, aż dojrzeją i same opadną na ziemię. Na jego twarzy nie widać emocji, lecz raczej wyczekiwanie i skupienie, ponieważ doskonale on wie, że włożony wcześniej wysiłek w końcu przyniesie wyczekiwane rezultaty. I to właśnie o tym, w swoim fundamentalnym znaczeniu, mówi karta 7 Denarów. To karta okresu siewu i zbiorów. Pasuje do niej doskonale powiedzenie: „Co zasiejesz to żąć będziesz”, które oznacza, że prędzej, czy później efekty Twojej pracy będą widoczne. 7 Monet uczy cierpliwości, ale też pracy, która to wykonana zawczasu w pewnym momencie Twojego życia przyniesie efekty. To karta odpoczynku i co bardzo istotne, karta wszelkiego rodzaju afirmacji (pozytywnych i negatywnych).

Znaczenie karty Tarota 7 Monet w pozycji prostej

oczekiwanie, zalecana cierpliwość, czas wypoczynku, urlopu

W dywinacji, czyli rozkładzie kart Tarota na przyszłość 7 Denarów mówi o tym, że sprawa, o którą pytasz będzie wymagać czasu i cierpliwości – nie oczekuj szybkich efektów, ponieważ 7 Denarów tak jak wszystkie karty koloru Denarów (Monet, Pentakli) to bardzo powolna karta. Możemy więc w tym przypadku mówić o 7 miesiącach, a nawet 7 latach oczekiwań. Jest to karta, która sprawdza naszą cierpliwość i to jak bardzo zależy nam na tej kwestii. Jeżeli pytasz Tarota o teraźniejszość, to 7 Denarów zdecydowanie odradza jakiegokolwiek ruchu, czy działania, a raczej radzi zastanowić się nad tym, co dalej zrobić. Interpretując Tarota, w tym także kartę 7 Monet spróbuj przez chwilę poczuć się jak osoba na tej karcie i wyobraź sobie, co ona czuje i jakie ma nastawienie do danej sprawy. Być może musisz odpocząć po ciężkiej pracy i jest to dobry moment na taki ruch? A może chcesz dalej działać w sprawie, która wymaga raczej obserwacji? Poczuj jak Tarot przemawia do Ciebie swoją symboliką i postępuj zgodnie z obrazem przedstawionym na karcie 7 Denarów. Nie działaj – wyczekuj efektów.

Znaczenie karty Tarota 7 Monet w pozycji odwróconej

lenistwo, brak satysfakcji w pracy, brak poczucia finansowego, problemy finansowe

Odwrócona 7 Denarów to karta, która w moim przypadku nie trafia się często, a nawet gdy wypadała to nigdy nie miałem w stosunku do niej negatywnych odczuć. Potraktuj ją raczej jako pouczenie w danej sprawie, o którą pytasz. 7 Monet uczy Cię cierpliwości, pokory, inwestowania i afirmacji. Odwrócona 7 Denarów mówi, że być może w tej sprawie oczekujesz więcej niż tak na prawdę Ci się należy? To karta, która może przestrzegać przed inwestycją, bowiem może ona się nie spiąć tak jak tego oczekujesz. To również wszelkiego rodzaju problemy finansowe, które podważają Twoje poczucie bezpieczeństwa. Mogą to być także problemy w pracy oraz niezadowolenie z wcześniejszych wysiłków. Pamiętaj jednak, że odwrócona karta Tarota, a w tym wypadku 7 Denarów, to zablokowana energia prostego położenia tej karty. W każdym momencie swojego życia i w każdej sprawie możesz odmienić swój los wyciągając wnioski i lekcje płynące z karty 7 Monet.

Pozostałe informacje o karcie

7 Monet

Inne nazwy karty 7 Monet:

7 Pentakli, 7 Denarów, Siódemka Monet, Siódemka Pentakli, Siódemka Denarów

Nazwa karty 7 Monet w innych językach:

Kolory karty 7 Monet:

Znaki zodiaku karty 7 Monet:

Planety karty 7 Monet:

Żywioł karty 7 Monet:

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ