Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Diabeł

Poznaj znaczenie karty Tarota Diabeł

Znaczenie karty Tarota Diabeł

Karta Diabeł w pozycji prostej oznaczona została liczbą XV. Zarówno w sposób symboliczny, jak i dosłowny odnosi się ona do lucyfera. Przedstawiony został on za pomocą postaci siedzącej na cokole, która posiada wielkie rogi, skrzydła oraz kobiece piersi. Przykute do niego są dwie nagie postacie, które przedstawiają podobnie jak na karcie Kochankowie postać Adama i Ewy. Mają one jednak ogony i rogi, a także są całkowicie nagie. W ten sposób karta Diabeł odnosi się do zniewolenia człowieka, ograniczenie jego wolności oraz obnażenie jego słabości. Ich łańcuchy pozostają jednak luźne, co wskazuje na to, że wynika to wyłącznie z ich własnej decyzji, którą mogą w każdej chwili zmienić. Diabeł na swoim czole ma symbol odwróconego pentagramu, co odnosi się również do szatana. W lewej jego ręce znajduje się skierowana ku dołowi zapalona pochodnia, a prawa ze znakiem Saturna jest otwarta i podniesiona ku górze. Cała karta posiada czarne i mroczne tło, które wraz z jej symboliką wskazuje za nieczystość, ale i przywiązanie do materii. Diabeł w Tarocie w sposób bezpośredni odnosi się do wszelkich ziemskich pokus oraz związanych z nimi ludzkimi słabościami. To karta wszelkich uzależnień, szczególnie takich, które dotyczą spraw seksualnych oraz finansowych. Diabeł to także oznaka toksycznych relacji, z których trudno się uwolnić.

Znaczenie karty Diabeł w pozycji prostej

Diabeł w pozycji prostej, choć wskazuje w sposób bezpośredni na osiąganie własnych korzyści, to nie jest pozytywną kartą. Jest to bowiem najczęściej oznaka nieczystych intencji oraz realizacji własnych celów kosztem innych osób. Z tego względu karta ta jest bardzo często w Tarocie poważnym ostrzeżeniem przed ludźmi z Twojego otoczenia, którzy mogą chcieć Ci zaszkodzić. Prosty Diabeł bardzo często oznacza również chęć władania innymi ludźmi oraz skupienie swojego życia wyłącznie na sprawach materialnych. Może to zwiastować finansowe zyski, a wszelkie działania podjęte przy tej karcie będą całkowicie dobrowolne, ale też pozbawione jakichkolwiek moralnych zasad. Jeżeli tak się stanie karta Diabeł w pozycji prostej będzie wskazywać głównie na zaspokojenie swoich fizycznych potrzeb. Zdarza się, że prosty Diabeł wskazuje jedynie na pewnego rodzaju demoniczne myśli, które wcale nie muszą zamanifestować się w Twoim życiu. Może jednak okazać się, że w najbliższym czasie przyjdzie Ci zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, a nawet zagrożeniem ze strony innych osób. Być może jednak to Ty będziesz mieć wobec kogoś ukryte plany i złe zamiary. Diabeł w pozycji prostej może ostrzegać Cię także przed fizycznym niebezpieczeństwem. Z tego powodu karta ta zawsze radzi, aby odzyskać swoją wolność i odrzucić wszelkie słabości.

Znaczenie karty Tarota Diabeł w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Diabeł w pozycji prostej to symbol przede wszystkim toksycznych i trudnych do zakończenia relacji. Z drugiej strony bardzo często związane jest to z ogromną namiętnością i pożądaniem, z których nie łatwo jest zrezygnować. Prosty Diabeł wskazuje na realizację fizycznych popędów poprzez zniewolenie lub upokorzenie drugiej osoby. Z tego względu karta odnosić może się do podejrzanych praktyk seksualnych, które mogą być jednak realizowane za zgodą oraz korzyścią obu stron. Diabeł w pozycji prostej to wszelkiego rodzaju słabości oraz nieczyste myśli, które ostatecznie mogą pozostać wyłącznie w Twojej podświadomości. Gdy widzisz kartę Diabeł w pozycji prostej to ostrzeżenie, że w Twoim otoczeniu może znajdować się osoba, która posiada nieszczere, a być może szkodliwe dla Ciebie zamiary. Prosta karta Diabeł to także odniesienie do relacji opartych wyłącznie aspekty fizyczne lub materialne korzyści. Karta może wskazywać na niebezpieczne i ograniczające związki, w których problemem staje się dominacja jednej ze stron oraz wszechobecne kłamstwo. Prosty Diabeł może także mówić o egoistycznym, a nawet hedonistycznym podejściu do relacji z ludźmi. Zapowiada ona jednak powodzenie u płci przeciwnej oraz zaspokojenie swoich potrzeb. Należy jednak przy tej karcie uważać na osoby, którą mogą być dla Ciebie destruktywne.

Znaczenie karty Tarota Diabeł w pozycji odwróconej

Karta Diabeł w pozycji odwróconej może wskazywać na całkowite pozbycie się dotychczasowych ograniczeń. Może mieć to dobre znaczenie w sytuacji, jeżeli skutkować będzie to wyzwoleniem się od niewygodnych i niekorzystnych dla Ciebie poglądów, czy też relacji. Z drugiej strony odwrócona karta Diabeł wskazywać może na jeszcze większe uleganie własnym słabościom. Oznacza to, że przy karcie Diabeł w pozycji odwróconej nie ma już dla Ciebie żadnych moralnych granic, a zatem ciężko jest Ci oceniać własne decyzje. Z tego względu karta zapowiada wydarzenia, które mogą wiązać się z nadużywaniem swojej władzy, a czasem nawet celowym krzywdzeniem innych osób. Odwrócony Diabeł wskazuje wprost na fizyczną przemoc, czynienie zła oraz skrajnie negatywne emocje. Jest to więc w Tarocie bardzo niebezpieczny znak, który ostrzega Cię przed popadnięciem w całkowitą destrukcję i zatracenie w swoich pożądaniach. Diabeł w pozycji odwróconej nie ma szacunku dla innych osób, społecznych wartości, a w swoich czynach może posunąć się nawet do obrazy Boga. To pokusa, której trudno się oprzeć, a która to niesie za sobą szereg negatywnych dla Ciebie konsekwencji. Jeżeli takie doświadczenia masz już za sobą to karta Diabeł w pozycji odwróconej będzie zapowiedzą uwolnienia się od dotychczasowych problemów oraz uzależnień.

Znaczenie karty Tarota Diabeł w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta Diabeł w pozycji odwróconej w odniesieniu do relacji najczęściej zapowiadać będzie uwolnienie się z toksycznej znajomości. Może więc wiązać się to z zakończeniem relacji lub też odzyskaniem nad nią kontroli, a nawet i dokonaniem w niej oczyszczenia. Odwrócony Diabeł może symbolizować także obnażenie czyichś negatywnych zamiarów, co pozwoli Ci uchronić się przed negatywnymi skutkami działania takiej osoby. Jest ona więc zapowiedzą odzyskania wolności, ale także dokonywania świadomych wyborów. Nawet jeżeli zdecydujesz się na dalsze uleganie swoim emocjonalnym pokusom Diabeł w pozycji odwróconej wskazuje na to, że doskonale będziesz zdawać sobie sprawy z ceny, którą za to zapłacisz. Karta w tej pozycji wskazuje również na zdecydowaną realizację swoich fizycznych potrzeb oraz erotycznych fantazji. Odwrócony Diabeł wskazuje także na uprawianie nierządu, a w skrajnych sytuacjach może prowadzić nawet do przemocy na tle seksualnym. Z drugiej strony karta może symbolizować całkowity upadek moralny oraz pogardę wobec innych ludzi. Najczęściej będzie ona jednak stanowiła pozytywny znak, który może zapoczątkować w Twoim życiu uczuciowym istotne zmiany. Proces uzdrowienia może okazać się jednak długi i wymagać będzie od Ciebie wewnętrznej determinacji, która pozwoli Ci pokonać wewnętrzne demony.

Informacje o karcie Tarota Diabeł

Inne nazwy karty Tarota Diabeł

Demon, Szatan, Sublimatio, Baphomet, Tyfon, Lucyfer, Dziecko Mocy Czasu, Rozróżnienie

Grupa karty Tarota Diabeł

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Diabeł

Wzrost własnej wartości, osiąganie korzyści przez cudzą stratę, człowiek jest stworzony do wolności

Słowa kluczowe karty Tarota Diabeł w pozycji prostej

Życie na uwięzi kogoś lub czegoś, uzależnienie, zło, nienawiść, przemoc, władza za wszelka cenę, kłamstwo, pożądanie, uwiedzenie, życie oparte na realizacji wszelkich pokus, uwolnienie zależy tylko od ciebie

Słowa kluczowe karty Tarota Diabeł w pozycji odwróconej

Zazdrość, problemy z agresją i złością, bycie więźniem uzależnienia, nadużywanie władzy, despotyzm, pogarda dla ludzi i wszelkich wartości moralnych, religijnych, podejrzane techniki seksualne

Kolory karty Tarota Diabeł

Niebieski, czarny

Znaki zodiaku karty Tarota Diabeł

Koziorożec

Planety karty Tarota Diabeł

Pluton

Żywioły karty Tarota Diabeł

Ziemia

Dołącz do klubu

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat
Diabeł
.
  Tarot Online -
  Oliwia 2020.10.27 - 22:04

  Jaka będzie moja (Oliwia, 10.06.1982) relacja z Przemkiem 24.02.1989. czy będziemy przyjaciółmi.

  Tarot Online -
  Tarot Online 2020.10.27 - 22:46

  Hej Oliwia 👏 czy na to pytanie wylosowałaś kartę Diabeł w Tarocie Online?

  Tarot Online -
  Aniulka 2020.11.30 - 11:05

  Karta diabeł w pytaniu czy jeszcze się spotkamy? Co oznacza? pomocy

  Tarot Online -
  Tarot Online 2020.11.30 - 11:25

  Oznacza, że się spotkacie, bo jesteście od siebie uzależnieni 😈

  Tarot Online -
  Adrianna 2021.02.02 - 22:13

  Nie powinno być „The Devil” zamiast „The Debil”? 😀 Przepraszam, musiałam 🙂 Pozdrawiam

  Tarot Online -
  Tarot Online 2021.02.02 - 23:24

  O kurczątko pieczone 😈 taki Diabeł straszny, że nawet litery pozmieniał 🔥

  Tarot Online -
  Nikoletta 2021.12.20 - 19:32

  Czy jeśli osoba o którą pytałam jest koziorożcem to ma to znaczenie?

  Tarot Online -
  Tarot Online 2021.12.20 - 20:13

  Cześć Nikoletta, raczej nie, choć rogi podobne jak na karcie Diabeł 😈

  Tarot Online -
  Alyss 2022.03.21 - 19:09

  Zapytałam w jaki sposób mam się odezwać/nawiązać kontakt? Wyszedł mi odwrócony diabeł i niezbyt wiem jak to interpretować

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.03.21 - 20:17

  Cześć Alyss ☺️ zamów interpretację, aby otrzymać od nas szczegółową odpowiedź, tutaj możemy jedynie dyskutować na temat opisu karty Diabeł 😈

  Tarot Online -
  WERONIKAAA 2022.05.24 - 15:31

  Co znaczy jeżeli spytałam czy będę w najbliższym czasie w ciąży a pokazał mi się diabeł odwrócony

  Tarot Online -
  Monika1984 2022.08.29 - 20:13

  Pytanie , czy mąż mnie zdradza ?
  wylosowałam kartę odwrócony diabeł 🙁

  co to oznacza

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.08.29 - 21:10

  Myślę, że karta Diabeł jest dla Ciebie w tym pytaniu bardzo dosadna, a odpowiedź masz już w naszym opisie ☺️

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania