Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Puchary » 4 Pucharów

4 Pucharów

4 Pucharów

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - 4 Pucharów
smutek, rozczarowanie, rozterki sercowe, apatia, tęsknota za partnerem

4 Pucharów

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - 4 Pucharów
koncentrowanie się w życiu na negatywnych myślach, wydarzeniach, zobojętnienie na świat zewnętrzny

4 Pucharów

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Karta 4 Pucharów to karta Tarota, która zawsze jest dla mnie zagadką oraz budzi we mnie mieszane uczucia. Na karcie siedzi mężczyzna, który ma postawę defensywną (złożone ręce) oraz minę jakby był obrażony na cały świat. Nawet 3 Puchary, które leżą juz przed nim nie robią na nim wrażenia, a on jakby ciągle goniąc za tym jednym Asem Pucharów. Czy czujesz to samo, gdy patrzysz na tę kartę? No właśnie. A więc taki obraz człowieka przedstawia nam ta karta. A jakie wydarzenia symbolizuje 4 Monet? Niezadowolenie, skupienie na negatywnej części życia, niedocenianie tego co się już posiada oraz nieustanna pogoń za czymś co tak na prawdę nie istnieje. Być może za swoją doskonała iluzją i pragnieniem by mieć więcej i więcej. I w sumie tyle widzimy w karcie Tarota 4 Kielichów.

4 Pucharów

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Karta w pozycji prostej niestety nie ma pozytywnego znaczenia. Choć to rzadkość to jednak 4 Kielichów w prostej pozycji wskazuje przede wszystkim na niezadowolenie, znudzenie, brak satysfakcji, rozmyślanie, a nawet pewnego rodzaju izolację od zewnętrznego świata. Karta ta jednak nie musi mieć tylko negatywnego znaczenia i może oznaczać sytuacje oraz wydarzenia, które symbolizowane są przez puchary. Np. 4 Kielichów może mówić o sytuacji, gdy ktoś nie chce już więcej pić alkoholu, czyli sugerować abstynencję. Widzisz to teraz prawda? Staraj się poczuć co 4 Pucharów mówi do Ciebie. Czy widzisz w niej tylko stracone okazje, czy może coś więcej? Napisz to w dyskusji poniżej.

4 Pucharów

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Czy odwrócona 4 Pucharów niweluje swoje negatywne znaczenie? Może tak właśnie być. To tak jakby osobie na karcie Tarota miał zmienić się punkt widzenia i wreszcie zaczęła dostrzegać to co traci przez swoje zachowanie i podejście. Pojedynczy puchar przestaje mieć znaczenie, gdy pozostałe 3 puchary opróżniają się z tego co w nich cenne. To ciągle niezadowolenie z miejsca, w którym się znajduje dany człowiek, lecz tym razem widzi światełko w tunelu i ma motywację, by zmienić swoją sytuację. A Ty co sądzisz o karcie 4 Kielichów w odwróceniu?

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ