Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

4 Pucharów

Poznaj znaczenie karty Tarota 4 Pucharów

Znaczenie karty Tarota 4 Pucharów

Po trzech pierwszych kielichach w Małych Arkanach Tarota pora na 4 Pucharów zwanej także jako 4 Kielichów. Karta ta przedstawia siedzącą pod drzewem postać w pozycji jogicznej. Osoba ta ma założone ręce, którymi ewidentnie nie zamierzam sięgnąć po jeden z pucharów (symbol szansy) trzymany w niewidzialnej ręce wystającej spośród chmur. Na dole natomiast widzimy 3 Pucharów, która symbolizuje stan posiadania osoby przedstawionej na karcie. Młodzieniec z karty 4 Pucharów jest też widocznie zamyślony oraz tak jakby nieobecny w sytuacji, w której się znajduje. Sama karta natomiast przedstawia w rzeczywistości osobę, która zamknięta jest na oferowane jej możliwości, a wręcz znajduje się ona w stanie apatii. Karta 4 Kielichów zarówno w pozycji prostej jak i odwróconej przedstawia raczej negatywny obraz i sytuacje, które mogą prowadzić do pewnego rozczarowania, choć w tym przypadku zdecydowanie bardziej pozytywna w swojej dywinacji jest odwrócona 4 Kielichów. Karta ta wskazuje także na znudzenie oraz nieumiejętność określenia swoich celów co prowadzi do niezadowolenia, a ponadto jak to z czwórkami bywa do trwania w aktualnym stanie emocjonalnym.

Znaczenie karty 4 Pucharów w pozycji prostej

4 Pucharów w pozycji prostej nie napawa optymizmem tak samo jak wyraz twarzy osoby, którą ona przedstawia. To wszelkiego rodzaju niezadowolenie z aktualnej sytuacji jednak w takim stopniu, że nawet najlepsza okazja od życia nie poprawi nam humoru. To brak satysfakcji i ciągłe rozmyślanie oraz pogoń za czymś, co trudno nam samym określić. Wszystko to prowadzić może Cię na karcie 4 Kielichów do izolacji od zewnętrznego świata. Z pozytywnych aspektów należy wskazać, że w niektórych sytuacjach karta ta może wskazywać na np. abstynencję lub też zrezygnowanie z czegoś, co masz pod dostatkiem, a nie daje Ci już więcej szczęścia. Karta jednak jednoznacznie wskazuje na utracone okazje, ponieważ osoba ta jest tak bardzo zamknięta na swoje otoczenie, że nie dostrzeże w niej nawet wielkiej szansy na odmianę losu. A ta karta jak wszystkie Puchary w Tarocie najczęściej nawiązuje do emocjonalnej sfery naszego życia, która w tym przypadku przesycona będzie smutkiem, zgorzknieniem, a w niektórych sytuacjach tęsknotą za partnerem. W pewnych okolicznościach 4 Kielichów może mówić o stabilizacji życiowej, jednak jak możesz zobaczyć nie jest ona tym czego teraz oczekujesz.

Znaczenie karty Tarota 4 Pucharów w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W przypadku uczuć karta 4 Pucharów to bardzo trudny okres w Twoim życiu, ponieważ będzie on pełen smutku i rozczarowania. Być może dotychczasowe doświadczenia nie zaowocowały w Twoim życiu emocjonalnym niczym pozytywnym, jednak nie jest to powód do tego, aby przestać wątpić we wszystko i wszystkich, którzy są blisko Ciebie. W przypadku osoby, która nie ma stałej relacji karta 4 Pucharów w pozycji prostej mówi o pojawiających się na jej drodze nowych znajomościach. Szanse te mogą być jednak zaprzepaszczone ze względu na jej negatywne nastawienie do świata. W trwających relacjach karta 4 Kielichów mówi natomiast o znudzeniu drugą osobą, a nawet zobojętnieniu na jej potrzeby. Prowadzić może to do jeszcze mocniejszego zamknięcia się na siebie nawzajem, a nawet do podważania sensu związku. W 4 Pucharów Twoje życie emocjonalne nie daje Ci już satysfakcji, a Ty zastanawiasz się co może poprawić Twój nastrój. Trudno jednak w aktualnej sytuacji dostrzec Ci, że masz już dookoła siebie wszystko czego potrzebujesz do szczęścia i wystarczy tylko po to sięgnąć. Karta 4 Kielichów w pozycji prostej zachęca, aby otworzyć się na to co nowe i spróbować ponownie obudzić w sobie zaufanie do losu i ludzi. Być może powstrzymuje Cię przed tym wewnętrzny strach, jednak nie pozwól, aby sparaliżował on całkowicie Twoje działania.

Znaczenie karty Tarota 4 Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona 4 Pucharów ma zdecydowanie lepszy wydźwięk niż w prostym położeniu. Dzieje się tak dlatego, że dopiero gdy widoczne na karcie puchary zostaną odwrócone, a ich zawartość wyleje się na ziemię to osoba ta dostrzeże co miała oraz co straciła. W dodatku okazja, która dotychczas była prezentowana przez wystającą z chmur rękę przestanie być już aktualna, a osoba siedząca wcześniej z założonymi rękami będzie wreszcie gotowa podjąć działanie. Nie oznacza to jednak, że odwrócona 4 Kielichów jest czymś co każdy z nas chciałby zobaczyć w rozkładzie Tarota, ponieważ sama w sobie wciąż nawiązuje do pewnego zobojętnienia na świat zewnętrzny oraz skupiania się na negatywnym myśleniu. To moment, w którym widzisz tzw. światełko w tunelu i znajdujesz w sobie wreszcie motywację w walce o lepsze jutro. To pragnienie nowego startu oraz zrozumienie, że trwanie w takim stanie nie przyniesie Ci nic dobrego. Odwrócona 4  Kielichów może mówić więc o pewnego rodzaju przebudzeniu i dostrzeżeniu pięknej strony życia w całej jego niedoskonałości. Może to zrodzić nowe pomysły, a także sprawić, że w Twoim życiu pojawią się nowe osoby, które pomogą Ci przejść tę drogą wspólnie.

Znaczenie karty Tarota 4 Pucharów w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona 4 Pucharów zapowiada zdecydowaną poprawę w istniejącym związku. Oboje zaczniecie wreszcie doceniać to, co wzajemnie macie sobie do zaoferowania, a także zrozumiecie, że po okresie zauroczenia przychodzi czas na pewnego rodzaju stabilizację. Nie musi ona jednak prowadzić do znudzenia, dlatego potrzebne są nowe pomysły oraz inne spojrzenie na sprawę. Jeżeli jesteś osobą samotną to odwrócona 4 Kielichów mówi o tym, aby spróbować chwycić nadarzające się okazje za nim przeminą, ponieważ jedna z nich może sprawić, że w swoim życiu znów poczujesz radość i ekscytację. Karta zapowiada okres, w którym znów gotów będziesz podjąć konkretne działania szczególnie na płaszczyźnie emocjonalnej, które zaowocują lepszy zrozumieniem życia oraz doceniania tego co Ci się w nim przydarza. To nie jest już dłużej czas na kontemplację i zagłębianie się w przeszłość, a zamiast tego doskonały moment na uwolnienie się od bólu, ponieważ to, co nadchodzi będzie już tylko dla Ciebie lepsze. Nie oznacza to jednak, że poświęcony sobie czas w 4 Pucharów był tego nie warty. Teraz wreszcie wiesz kim jesteś oraz czego chcesz od życia, dlatego nadchodzące relacje będą zupełnie inne od poprzednich. Wszystko to może wprowadzić w Twoją codzienność powiew świeżości, którego tak bardzo teraz potrzebujesz.

Informacje o karcie Tarota 4 Pucharów

Inne nazwy karty Tarota 4 Pucharów

4 Kielichów, Czwórka Pucharów, Czwórka Kielichów, Luksus, Władca Mieszanych Przyjemności

Grupa karty Tarota 4 Pucharów

Małe Arkana, Puchary

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Pucharów

Konkrety w poszukiwaniach, nuda, potrzeba znalezienia równowagi

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Pucharów w pozycji prostej

Smutek, rozczarowanie, rozterki sercowe, apatia, tęsknota za partnerem

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Pucharów w pozycji odwróconej

Koncentrowanie się w życiu na negatywnych myślach, wydarzeniach, zobojętnienie na świat zewnętrzny

Kolory karty Tarota 4 Pucharów

Czerwony, żółty

Znaki zodiaku karty Tarota 4 Pucharów

Rak

Planety karty Tarota 4 Pucharów

Księżyc

Żywioły karty Tarota 4 Pucharów

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 4 Pucharów.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania