Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

8 Pucharów

Poznaj znaczenie karty Tarota 8 Pucharów

Znaczenie karty Tarota 8 Pucharów

Karta 8 Pucharów zwana także w Tarocie jako 8 Kielichów przedstawia na swoim klasycznym obrazie postać ubraną w czerwony strój, która oddala się w nieznane wzdłuż rzeki. Mężczyzna ten pozostawia za swoimi plecami osiem kielichów, które symbolizują w tym położeniu wszystko to, co wcześniej on zdobył i posiadł. Karta przedstawiona jest w ciemnych kolorach, które wraz z Księżycem sugerują jednoznacznie, iż panuje tutaj noc. Jednocześnie Srebrny Glob na niebie znajduje się w fazie rosnącego sierpu, co wskazuje kolei na potęgujące się obawy przed tym co nieznane. Na drodze mężczyzny przedstawionego na karcie 8 Pucharów znajdują się góry, które z kolei wskazują na jego nieograniczone możliwości i osiąganie wytyczonych celów. W rzeczy samej karta 8 Kielichów mówi o dalekiej podróży, jednak takiej, która umożliwia nam powrót do pozostawionych za sobą pucharów. Sprawa ta może dotyczyć więc zmiany miejsca zamieszkania, pracy, ale też związku gdzie opuszczając znane i przyjazne nam miejsce wyruszamy w pogoni za lepszym jutrem. Karcie tej towarzyszą jednak ogromne emocje, które wypełniają postawione na sobie Puchary.

Znaczenie karty 8 Pucharów w pozycji prostej

Prosta karta 8 Pucharów to ogromne emocje, które towarzyszą przedstawionej na niej osobie. Decyzja została już podjęta, a Ty wyruszasz w daleką podróż, która może odbyć się zarówno na planie fizycznym, jak i mentalnym. Nowa podróż jest jednak podyktowana poszukiwaniem brakujących dwóch brakujących pucharów do pełni szczęścia, jaką przedstawia karta 10 Pucharów. To, co zastawiasz za sobą ma dla Ciebie ogromną wartość, dlatego niewykluczony jest Twój powrót. Ułożone za Tobą kielichy tylko czekają na moment, w którym po nie wrócisz, a decyzja ta nie jest wcale dla Ciebie łatwa. 8 Pucharów w pozycji prostej to karta przeprowadzki, która może wiązać się ze zmianą całego dotychczasowego życia w tym np. pracy. To uwolnienie się od relacji, która nie pozwalała Ci już na dalszy wzrost, a być może była dla Ciebie także toksyczna. Decyzje podejmowane na prostej karcie 8 Kielichów są emocjonalne i pełne obaw, jednak towarzyszy przy tym Ci względny spokój. Sama motywacja do podjęcia tego wysiłku wynika natomiast z Twojej wewnętrznej potrzeby poszukiwania nowych dróg i doświadczeń w Twoim życiu. To ostateczne uwolnienie się od przeszłości, która Cię zniewalała.

Znaczenie karty Tarota 8 Pucharów w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosta 8 Pucharów podobnie jak odwrócona karta symbolizuje ogromne emocje towarzyszące sytuacji, w której się znajdujesz. Jeżeli jesteś aktualnie w związku, karta 8 Kielichów w odwróceniu zapowiada rozłąkę, jednak nie będzie to chwilowe rozstanie, a ostateczne zamknięcie za sobą przeszłości. Być może planujesz całkowitą zmianę swojego aktualnego życia, a w planie tym nie ma miejsca dla was dwoje. Decyzja ta jest trudna, ale konieczna i niesie za sobą zamknięcie pewnego etapu. Sama w sobie prosta 8 Pucharów na sprawy emocjonalne jest kartą trudną, jednak wskazuje ona na poszukiwanie wolności, które ostatecznie zaoferuje Ci nowe możliwości. Karta wskazuje na toksyczne relacje, które sprawiają, że tracimy wiarę i chcemy wyruszyć w nową drogę samotnie tak jakbyśmy nie mieli innego wyboru. 8 Kielichów w pozycji odwróconej to także karta samotności, dlatego nie wróży ona nowych znajomości. Nawet jeżeli pojawią się na Twojej drodze nowe osoby, to może okazać się, że Twoje obawy i lęki nie pozwolą Ci na zbudowanie solidnego związku. Odwrócona 8 Pucharów może mówić także o porzuceniu bezpiecznej przystani oraz życia rodzinnego w poszukiwaniu swojej ścieżki życia. Karta zachęca jednak do poszukiwania emocjonalnego spełnienia i odważnych decyzji.

Znaczenie karty Tarota 8 Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona karta 8 Pucharów to zawsze symbol trudności w podjęciu ważnej decyzji na przyszłość. Wiąże się z nią podróż, która wymusi na Tobie wiele zmian, jednak są one koniecznie dla Twojego dalszego wzrostu. Karta zapowiada nieumiejętność uwolnienia się od przeszłości, a w szczególności bliskich osób z Twojego życia, z którymi łączyło Cię tak wiele pucharów. Jeżeli brakuje Ci odwagi, to karta zachęca, aby odrzucić swój lęk i wyruszyć w nieznane. Trwanie w aktualnej sytuacji może przynieść Ci tylko jeszcze większe rozczarowanie oraz utratę chęci życia. Nie pozwól jednak by negatywne myśli zdominowały Twój światopogląd i doprowadziły Cię do depresji. Zamiast tego skorzystaj ze swojej intuicji, która teraz jak nic innego pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Odwrócona 8 Pucharów to karta emocjonalnych rozterek oraz kurczowe trzymanie się relacji, która nie daje Ci już szczęścia. Pora jednak na usamodzielnienie się i wyruszenie w samotnie w tę drogę, na której prędzej, czy później spotkasz nowe osoby. Z drugiej strony karta 8 Kielichów w odwróceniu może mówić o ucieczce od problemów i trudność ze znalezieniem w życiu jednego miejsca, które Cię zadowoli.

Znaczenie karty Tarota 8 Pucharów w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta 8 Pucharów na sprawy miłosne w przeciwieństwie do karty w położeniu prostym nie wskazuje na rozstanie. Nie oznacza to jednak na poprawę aktualnej sytuacji, a jedynie trudność w uwolnieniu się od toksycznego związku. Przy odwróconej 8 Kielichów Twoje życie emocjonalne nie daje Ci satysfakcji i chociaż zdajesz sobie sprawę ze swoich możliwości, strach nie pozwala Ci wyruszyć na przód. Najprawdopodobniej boisz się samotności, dlatego lepsze wydaje się dla Ciebie trwanie w nieszczęśliwym związku niż spróbowanie czegoś nowego. Musisz jednak odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę, która pomoże Ci podjąć tę trudną decyzję. Z drugiej strony może okazać się, że to brak emocjonalnej dojrzałości powoduje wasze aktualne problemy. Zamiast uciekać spróbuj odszukać przyczynę aktualnej sytuacji w swojej przeszłości, a szczególnie w dzieciństwie, a następnie podejmij próbę wspólnego rozwiązania waszych problemów. Jeżeli chcesz na swojej drodze odnaleźć nową miłość i osobę, z którą stworzysz trwały związek zastanów się jak powinna wyglądać wasza relacja. Gdy już przyjdzie na nią czas nie pozwól, aby wasze poczucie niskiej wartości wpłynęło na jak traktujecie siebie nawzajem. Uwolnij się od lęku od odpowiedzialności i spróbuj zbudować nowe fundamenty swoich emocji.

Informacje o karcie Tarota 8 Pucharów

Inne nazwy karty Tarota 8 Pucharów

8 Kielichów, Ósemka Pucharów, Ósemka Kielichów, Opieszałość, Władca Opuszczonego Sukcesu, Poniechane Powodzenie

Grupa karty Tarota 8 Pucharów

Małe Arkana, Puchary

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Pucharów

Spokój, zdystansowanie się, trzaśnięcie drzwiami, strata

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Pucharów w pozycji prostej

Odejście, rozstanie, wyjazd, wypowiedzenie pracy, uwolnienie z toksycznego związku, poszukiwanie wolności, partnera, nowego miejsca dla siebie, ostateczne uwolnienie się od przeszłości

Słowa kluczowe karty Tarota 8 Pucharów w pozycji odwróconej

Ucieczka przed życiem, depresja, zamknięcie w sobie, brak wiary i nadziei w sens życia, kurczowe trzymanie się toksycznej relacji ze strachu

Kolory karty Tarota 8 Pucharów

Czarny, pomarańczowy

Znaki zodiaku karty Tarota 8 Pucharów

Ryby

Planety karty Tarota 8 Pucharów

Saturn

Żywioły karty Tarota 8 Pucharów

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 8 Pucharów.
Novia
Novia 2023.12.07 - 12:57

Błąd w tekście o karcie prostej na miłość , zamiast ,,karta prosta” jest napisane ,,karta odwrócona”

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania