Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

2 Pucharów

Poznaj znaczenie karty Tarota 2 Pucharów

Znaczenie karty Tarota 2 Pucharów

2 Pucharów zwana także jako 2 Kielichów to druga w kolejności karta należąca do dworu Kielichów. I tak jak wszystkie Puchary także i ta karta nawiązuje szczególnie mocno do sfery emocjonalnej każdego z nas. A sama 2 Pucharów ma bardzo wiele wspólnego z kartą As Pucharów, ponieważ tym razem mamy do czynienia już z nie z jednym, a dwoma kielichami, które tworzą jedność. Na samej karcie 2 Pucharów możesz zobaczyć dwie osoby trzymające w swoich rękach puchary, które skierowane są twarzą do siebie. Znajdujący się nad ich głową kaduceusz symbolizuje pojednanie, a lew nawiązuje drzemiących w nich namiętności. I tak właśnie zgodnie z symboliką zawartą na karcie 2 Pucharów mówi ona o wszelkiego rodzaju relacjach, lecz nie tylko na płaszczyźnie uczuciowej, lecz wszędzie tam, gdzie dochodzi do pewnego rodzaju umowy pomiędzy dwoma osobami. 2 Kielichów to karta spokoju, ale także szczęścia i miłości dwojga osób, które łączą swoje myśli, ciała i plany w jedno wspólne działanie, które objawia się na karcie 2 Buław. Karta zapowiada harmonię, zgodę oraz zrozumienie w partnerstwie, a także podpisywanie umów formalnych np. na płaszczyźnie biznesowej lub cywilnej (ślub).

Znaczenie karty 2 Pucharów w pozycji prostej

Prosta 2 Pucharów to bardzo przyjemna i pozytywna karta, a także chętnie widziana przez każdego z nas w rozkładzie Tarota. To przede wszystkim symbol zbliżającego się spotkania, które reprezentowane jest na karcie poprzez dwie znajdujące się na niej postacie. Może być to zarówno spotkanie z bliską nam osobą, jak i moment podpisania np. ważnego kontraktu. Niezależnie od tego, jakie dokładnie wydarzenie przedstawi 2 Pucharów w pozycji prostej to pewne jest, że atmosfera, która będzie mu sprzyjać będzie bardzo dobra. Karta 2 Kielichów zapowiada satysfakcję i zrozumienie, ale takie, które dotyczy obu stron zawierających wspomnianą umowę. Z tego powodu jest to znak nowych związków przede wszystkim intymnych, które same w sobie stanowią również pewnego rodzaju układ. Karta 2 Pucharów to także zawarcie porozumienia oraz pogodzenie się dwóch osób, a nawet powrót po rozstaniu. 2 Kielichów niesie ze sobą same dobre nowiny oraz spełnienie uczuciowe. Dotyczy to przede wszystkim spraw, w których udział biorą dwie osoby (lub dwie strony) w przeciwieństwie do karty 3 Pucharów, która odwołuje się do kogoś trzeciego.

Znaczenie karty Tarota 2 Pucharów w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach związanych z miłością karta 2 Pucharów zapowiada harmonię oraz szczęście. Oznacza to, że jeżeli aktualnie znajdujesz się w trwającym związku, to sytuacja ta nie ulegnie zmianie, a klimat pomiędzy wami może wręcz znacząco poprawić się. Dla osób, które nie są obecnie w żadnej relacji karta 2 Pucharów w pozycji prostej zapowiada nowy związek, ale przede wszystkim nowe znajomości, które zaowocują spotkaniami i mile spędzonym czasem. 2 Pucharów w pozycji prostej mówi także o dobrej atmosferze w pracy, a także przyjaźni pomiędzy dwoma osobami. Karta może zapowiadać wydarzenia takie jak oświadczyny, czy też ślub, a dla osób samotnych romantyczną randkę pełną bliskości i zrozumienia. 2 Pucharów symbolizuje także wzajemne przyciąganie oraz atrakcyjność, choć sama w sobie nie wskazuje na aspekty seksualne. 2 Kielichów to także pogodzenie się z kimś z przeszłości lub też ponowne spotkanie osoby, którą już znamy. W pozycji prostej karta 2 Kielichów zapowiada udane partnerstwo na planie biznesowym skutkujące wspólnymi sukcesami oraz zadowoleniem. To sytuacja, w której każda z osób na karcie 2 Pucharów daje od siebie to co ma najlepsze, aby wspólnie osiągnąć upragniony cel. Karta zwiastuje sukces, jednak tylko dla działań, które nie są podejmowane w pojedynkę.

Znaczenie karty Tarota 2 Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona 2 Pucharów jest kartą zwiastującą takie wydarzenia jak np. rozstanie lub też problem z rozpoczęciem nowej relacji. Może wynikać to np. z sytuacji, kiedy potrzeby dwóch osób znajdujących się na tej karcie różnią się od siebie przez co nie mogą dojść one do porozumienia i zawarcia układu. To wszelkiego rodzaju zerwanie umowy, czy też brak jej podpisania zarówno na planie prywatnym, jak i biznesowym. Karta 2 Kielichów w pozycji odwróconej niesie ze sobą dosyć mocny ładunek emocjonalnych, a nadchodzące wydarzenia mogą przerodzić się w problemy uczuciowe oraz brak satysfakcji na tym planie. Karta mówi także o braku zrozumienia dla drugiej osoby, a nawet jednostronnym uczuciu reprezentowanym przez poprzednią kartę As Kielichów. 2 Pucharów w odwróceniu może wskazywać ponadto na zdradę jednej z osób, a także dysonans pomiędzy jej świadomymi dążeniami, a potrzebami emocjonalnymi. 2 Kielichów w pozycji odwróconej wskazuje jednak wciąż na możliwość odwrócenia biegu aktualnych wydarzeń, ponieważ nawet gdy postacie na karcie odwrócą się od siebie to wciąż trzymają w ręce puchary, które tylko czekają na ich ponowne napełnienie.

Znaczenie karty Tarota 2 Pucharów w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Gdy w swoim rozkładzie Tarota widzisz kartę 2 Pucharów w pozycji odwróconej oznacza to, że w aktualnej relacji jedna ze stron nie znajduje zrozumienia lub też odwzajemnionych uczuć, co w dłuższej perspektywie może skutkować rozstaniem. Karta 2 Pucharów w odwróceniu może także mówić o tym, że osoba, z którą aktualnie się spotykasz może dmuchać na Ciebie na zimne lub nie traktować Cię poważnie na tyle ile tego oczekujesz. To także sytuacja, w której próbujesz wejść w relację z osobą, z którą związek nie ma dla was żadnej przyszłości. Gdy karta 2 Kielichów wypada w pozycji odwróconej to także znak, żeby być ostrożnym w stosunku do osób, z którymi zawierasz wszelkiego rodzaju umowy, ponieważ najprawdopodobniej nie możesz na nich polegać w takim stopniu jak tego oczekujesz. Pojawienie się tej karty w rozkładzie może wskazywać także na separację lub stanie się nawet zależnym od drugiej strony w pytanej sprawie. Relacje, które w Tarocie reprezentowane są przez kartę 2 Kielichów w odwróceniu wymagają ponownego zbalansowania oraz zrozumienia drugiej osoby, aby sprawy mogły znów wrócić na właściwy tor. Aktualna sytuacja prowadzi natomiast do trudności w wyrażaniu waszych potrzeb, emocji oraz talentów, które tylko odpowiednio pielęgnowane mogą dać wam obu korzyści.

Informacje o karcie Tarota 2 Pucharów

Inne nazwy karty Tarota 2 Pucharów

2 Kielichów, Dwójka Pucharów, Dwójka Kielichów, Miłość, Władca Miłości

Grupa karty Tarota 2 Pucharów

Małe Arkana, Puchary

Słowa kluczowe karty Tarota 2 Pucharów

Zakochanie, miłość, wspólnota

Słowa kluczowe karty Tarota 2 Pucharów w pozycji prostej

Małżeństwo, oświadczyny, spotkanie partnera, umiejętność prowadzenia rozmów, łączenie w sobie strony męskiej z żeńską, dobra atmosfera w pracy, podpisanie umowy

Słowa kluczowe karty Tarota 2 Pucharów w pozycji odwróconej

Zdrada, kłótnia, nieodwzajemniona miłość, zazdrość, niestabilność emocjonalna, zerwanie umowy

Kolory karty Tarota 2 Pucharów

Niebieski

Znaki zodiaku karty Tarota 2 Pucharów

Rak

Planety karty Tarota 2 Pucharów

Wenus

Żywioły karty Tarota 2 Pucharów

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 2 Pucharów.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania