Na karcie Sprawiedliwość (XI) dostrzec możemy siedząca na tronie królową, która ubrana jest w czerwoną togę z zielonym kołnierzem. Na jej głowie znajduje się trójzębna korona, która nawiązuje do sprawiedliwego działania w oparciu o rozum, miłość i dobrą wolę. Osoba na karcie Sprawiedliwość w Tarocie w prawej ręce trzyma miecz skierowany ostrzem ku górze, co wskazuje na korzystanie z siły własnego intelektu oraz sprawiedliwe i obiektywne działanie. Podobne znaczenie ma znajdująca się w jej lewej ręce waga, która podkreśla jej umiejętność znalezienie równowagi w podejmowanych decyzjach. Spod jej sukni wystaje prawa stopa, która interpretowana jest jako symbol świadomości. Z kolei nad nią widzimy złote niebo, które odnosi się do jasności jej umysłu. Karta Sprawiedliwość w Tarocie w swoim bezwzględnym wyrazie wskazuje przede wszystkim bowiem na dokonywanie oceny sytuacji bądź osób za pomocą logicznego myślenia. To karta, która przede wszystkim utożsamiana jest z sądem, który wymierza sprawiedliwość. Oznacza to, że decyzja zostanie podjęta w oparciu o przedstawione dowody i dokonane wcześniej czyny. Z tego powodu wyrok może mieć różne oblicza, a sama karta Sprawiedliwość kojarzona jest często z momentem oczyszczenia. Może ona wskazywać również na wewnętrzny osąd i podsumowanie dotychczasowych decyzji.
Zapytałam o wygrana najpierw swoją a potem męża i w dwóch przypadkach wyszła karta prosta sprawiedliwość. Proszę o krotka podpowiedz.
Zaputalem tarota „Czy Marta chce wznowienia naszego związku?” Odpowiedzią byla karta Sprawiedliwość w pozycji prostej. Jak mam rozumieć ta odpowiedź kart?