Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Sprawiedliwość

Sprawiedliwość

Sprawiedliwość

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Sprawiedliwość
sprawiedliwość, podejmowanie kroków prawnych, spłata długów, wyznanie prawdy, działanie na rzecz sprawiedliwości, wezwanie do uczciwego postępowania, niewinność, rozważenie stanowiska dwóch stron

Sprawiedliwość

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Sprawiedliwość
rozstanie, rozwód, oszustwo, niepowodzenie, doświadczenie niesprawiedliwości, przegrana sprawa, konflikt z prawem, niesprawiedliwy wyrok, decyzja

Sprawiedliwość

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Mawiamy, że „oliwa zawsze sprawiedliwa”, jednak, czy aby napewno istnieje coś takiego jak obiektywna i zarazem sprawiedliwa ocena? Na karcie Sprawiedliwość Wielkich Arkanów Tarota widzimy siedzą na tronie kobietę o zimnym spojrzeniu i nic nie mówiącej twarzy. W jednej ręce trzyma ona miecz, a w drugiej wagę, symbol sprawiedliwości, równowagi i uczciwej oceny. Karta Sprawiedliwość nie ma jednak nic wspólnego ze sprawiedliwością znaną nam w społeczeństwie, choć sama często wskazuje na rozprawy sądowe. Sprawiedliwość zamiast tego mówi o naszym wewnętrznym poczuciu winy lub racji, głosie, który podpowiada nam co jest dobre, a co dobre dla nas nie jest. Sprawiedliwość to zatem subiektywna ocena danej osoby i to właśnie w oparciu o nią wydajemy werdykt drugiej osobie. Karta Sprawiedliwość mówi więc o wymierzaniu kary, twardej i chłodnej ocenie sytuacji oraz pewnego rodzaju podsumowaniu tego co się wydarzyło, wszak wydajemy na niej pewnego rodzaju werdykt „sprawy”. Co jednak karta ta oznacza w przypadku konkretnego rozkładu Tarota?

Sprawiedliwość

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Karta Wielkich Arkanów Tarota Sprawiedliwość jest przeciwieństwiem znanej nam intuicji, bowiem w swojej ocenie bierze ona pod uwagę tylko racjonalną część umysłu człowieka odpowiedzialną za analizę faktów. I tak właśnie w prostej pozycji karty Tarota oznaczonej jako Sprawiedliwość wskazuje na podejmowanie decyzji na podstawie zaistniałej sytuacji. Jest ona zawsze podyktowana przez fakty oraz regułę przyczyny i skutków, które mieszczą się w naszej skali oceny dobra i zła. Sprawiedliwość dąży zawsze do równowagi, dlatego w pozytywie zawsze weźmie pod uwagę dwie strony medalu. W praktycznej części znaczenia karty Tarota Sprawiedliwość mówi bardzo często o wygranych sprawach sądowych lub innych formalnych sprawach kończących pewien etap w Twoim życiu. Karta Tarota Sprawiedliwość choć jest bardzo chłodna, to jednak przynosi ulgę w postaci oczyszczenia życia z rzeczy, które są w nim zbędne.

Sprawiedliwość

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Jaka więc może być negatywna strona karty Sprawiedliwość? Jak już wiesz, ocena sytuacji przez osobę na tej karcie jest zawsze subiektywna. To ona tworzy prawo i wyznacza reguły do jakich inni w jej życiu muszą się dostosować. Dlatego też karta Tarota Sprawiedliwość w położeniu odwróconym może mówić o problemach z wyjaśnieniem spraw formalnych, braku sprawiedliwości wobec innej osoby lub nas samych, a także o wszelkiego rodzaju problemach z prawem. To także wszelkiego rodzaju opóźnienia w finalizacji spraw, rozwód, bądź też opinia, która jest dla nas krzywdząca.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ