Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

7 Pucharów

Poznaj znaczenie karty Tarota 7 Pucharów

Znaczenie karty Tarota 7 Pucharów

Siódma karta na dworze Kielichów w Tarocie o nazwie 7 Pucharów (7 Kielichów) przedstawia czarną ludzką postać, która wpatrzona jest w zawieszone w chmurach przed nią Puchary. Jest ich łącznie na karcie siedem, a z każdego z nich wyłania się inny obraz, który symbolizuje trudność z podjęciem przez Ciebie decyzji. Na pierwszym pucharze widać ludzką głowę symbolizującą urodę i życie duchowe. Wnętrze kolejnego pucharu jest zakryte, jednak znajduje się pod nim postać, która emanuje czerwonymi promieniami i nawiązuje do naszego ukrytego ego. W trzecim kielichu wąż odwołuje się do energii seksualności i pożądania. Na samym dole widzimy zamek, który w Tarocie oznacza władzę i ochronę, a zaraz obok nich klejnoty mówiące o bogactwie i duszy człowieka. Ostatnie dwa puchary przedstawiają zwycięstwo w postaci wieńca laurowego (poniżej znajduje się czaszka) oraz symbol siły i wojny, czyli smoka. 7 Pucharów to przede wszystkim karta iluzji, platonicznych uczuć oraz odmiennych stanów świadomości co doskonale zostało zawarte w opisanych siedmiu kielichach. Kartą rządzi Neptun władca snów, marzeń i afirmacji.

Znaczenie karty 7 Pucharów w pozycji prostej

Karta 7 Pucharów choć bardzo często wskazuje na emocjonalną sferę naszych pytań, to jednak może odnosić się także do dowolnej kwestii. Zawsze jednak będzie ona wskazywać na rzeczy niematerialne, a czasem nawet nierealne. Są to wszelkiego rodzaju pomysły, obrazy i plany pojawiające się w Twojej głowie. Bardzo dobrze wróży to więc na sprawy, które wymagają kreatywności oraz wyobraźni. Gorzej jednak prosta 7 Kielichów wróży w przypadku spraw materialnych, ponieważ bardzo ciężko jest osobie widocznej na tej karcie zejść na ziemię. To dodatkowo trudność z dokonaniem wyboru oraz nieumiejętność określenia swoim priorytetów, a także uczuć względem drugiej osoby. 7 Pucharów jest kartą, która najlepiej oddaje stan upojenia alkoholowego, w którym trudno nam kontrolować nasze działania jednak pozwala to doświadczyć nam innych stanów psychoemocjonalnych. Gdy karta 7 Kielichów wypada w pozycji prostej to znak, że siła marzeń i afirmacji może okazać się pomocna w rozwiązaniu Twoich obecnych problemów. Nie próbuj jednak kierować się logiczną oceną rzeczywistości, ponieważ może okazać się ona błędna i iluzoryczna.

Znaczenie karty Tarota 7 Pucharów w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

7 Pucharów to przede wszystkim karta emocji, które mogą być jednak tak różne, jak wyłaniające się z każdego pucharu obrazy. Jeżeli karta ta dotyczy Ciebie, to najprawdopodobniej nie wiesz co czujesz lub Twoje uczucia są platoniczne. Karta 7 Pucharów w pozycji prostej mówi o tym, że Twoja wyobraźnia w tym momencie jest bardzo aktywna, a Ty budujesz w niej różne scenariusze, które utrudniają Ci podjęcie jednej konkretnej decyzji. Być może znajdujesz się w związku, który stawia przed Tobą różne nowe możliwości, a każda z nich kryje dla Ciebie pozornie inne korzyści. Może także okazać się, że stoisz przed trudnym wyborem, która relacja będzie dla Ciebie najlepsza. Możliwości wyboru jest wiele, a Ty musisz podjąć konkretną decyzję. Nie jest możliwe pogodzenie wszystkich dróg i znalezienie jednego wspólnego kompromisu, dlatego wolisz być teraz w roli biernego obserwatora. Uważaj jednak, ponieważ najprawdopodobniej wszystko, co widzisz to tylko iluzja, a rzeczywistość dotycząca osoby o którą pytasz jest zupełnie inna. Trudność z oceną rzeczywistości zwiększa Twoją podatność na oszustwa i matactwa ze strony innych osób, dlatego postępuj ostrożnie wsłuchując się w głos swojej intuicji. Karta 7 Kielichów może mówić także o beztroskim okresie w związku, w którym oboje doświadczanie duchowej miłości.

Znaczenie karty Tarota 7 Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona 7 Pucharów to karta, która mówi zawsze o zbytnim oderwaniu od ziemi, co może sprawiać, że żyjesz nierealnymi planami i fantazjami. To wszelkiego rodzaju iluzje, które przysłaniają nam prawdziwy obraz rzeczywistości i utrudniają jeszcze bardziej podjęcie właściwej decyzji. Może zdarzyć się także, że odwrócona  7 Kielichów wskazuje na problemy psychiczne lub uzależnienie od używek takich jak alkohol, czy narkotyki oraz potrzebę ich odstawienia. Karta zapowiada sytuacje w Twoim życiu, w których możesz spodziewać się stagnacji oraz rozczarowania. Jeżeli uciekasz od dorosłego i odpowiedzialnego życia to najwyższy czas, aby wreszcie odstawić swoje uzależnienia i stawić czoła swoim słabościom. Teraz pomoże Ci tylko logiczne myślenie, dlatego przestań kierować się emocjami oraz marzeniami. Może także okazać się, że zbytnie przywiązanie do materii sprawia, że nie umiesz wykorzystać potęgi swojej podświadomości do osiągania własnych celów. Może okazać się, że w tej chwili Twoja intuicja nie będzie gotowa, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję, dlatego być może lepiej będzie odłożyć ją na później. Na koniec postaraj się we wszystkim znaleźć umiar, szczególnie w uczuciach.

Znaczenie karty Tarota 7 Pucharów w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona 7 Pucharów w przypadku spraw miłosnych mówi o tym, że Twoje plany i marzenia względem drugiej osoby mogą być nierealne, a nawet złudne. Być może nie jesteś też w stanie określić swoich uczuć lub okazać je drugiej osobie. Nadchodzące sytuacje nie będą jednak dla Ciebie łatwiejsze, a mogą przynieść w sferze uczuciowej jeszcze większe zamieszanie. Szczególnie uważaj na osoby z Twojego otoczenia, które mogą być wobec Ciebie nieuczciwe i próbować wykorzystać Twój aktualny stan psychiczne do swoich korzyści. Gdy widzisz kartę 7 Kielichów w pozycji odwróconej to znak, że trudno określić Ci, co jest dla Ciebie ważne w relacjach. Może prowadzić to do stagnacji w związku oraz emocjonalnego wahania Twojego nastroju. Nie trać jednak czasu na jeszcze większą ucieczkę od rzeczywistości, a zamiast tego postaraj się podejść do spraw emocjonalnych logicznie wbijając w swoje serce 3 Mieczy. 7 Pucharów zapowiada bolesny koniec relacji, a w przypadku nowych znajomości wskazuje na mieszane i skrajne odczucia. Nie oczekuj, że aktualne problemy rozwiążą z się same, a zamiast tego skup się na podjęciu właściwej decyzji. To nie jest już czas na czekanie z założonymi rękoma, dlatego zmiany wymagają zdecydowanego działania. Wykonaj już dziś pierwszy krok do emocjonalnego spełnienia.

Informacje o karcie Tarota 7 Pucharów

Inne nazwy karty Tarota 7 Pucharów

7 Kielichów, Siódemka Pucharów, Siódemka Kielichów, Zepsucie, Władca Iluzorycznych Sukcesów, Zwodnicze Powodzenie

Grupa karty Tarota 7 Pucharów

Małe Arkana, Puchary

Słowa kluczowe karty Tarota 7 Pucharów

Platoniczne uczucia, problem z wyborem spośród wielu możliwości

Słowa kluczowe karty Tarota 7 Pucharów w pozycji prostej

Fantazja, marzenia, wykorzystanie sił podświadomości, snów, wizualizacji, afirmacji

Słowa kluczowe karty Tarota 7 Pucharów w pozycji odwróconej

Życie iluzjami, nierealnymi fantazjami, rozczarowanie, odmienne stany świadomości, zaburzenia psychiczne, brak zaufania do losu

Kolory karty Tarota 7 Pucharów

Zielony, żółty

Znaki zodiaku karty Tarota 7 Pucharów

Skorpion

Planety karty Tarota 7 Pucharów

Wenus

Żywioły karty Tarota 7 Pucharów

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 7 Pucharów.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania