Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

9 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 9 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 9 Mieczy

Na karcie 9 Mieczy widzimy dosyć przygnębiający obraz z mężczyzną w roli głównej znajdującym się na łóżku. Wygląda on tak jakby przebudził się dopiero z koszmarnego snu i jednocześnie w geście swojej rozpaczy starał się zakryć swoją twarz rękami. Cała scena na karcie 9 Mieczy jest ciemna, a znajdująca się nad nim ściana z mieczami jest w kolorze czarnym. Dziewięć niebieskich mieczy ułożonych w poziomej pozycji może z kolei symbolizować zagrożenie. Karta 9 Mieczy bardzo rzadko jednak mówi o faktycznym niebezpieczeństwie, a dużo częściej o koszmarach sennych, lękach i obawach, które towarzyszą nam w niektórych sprawach i mogą powodować bezsenność. Choć na pierwszy rzut oka obraz karty 9 Mieczy może być przygnębiający, to jednak w rzeczywistości wszystkie wydarzenia reprezentowane przez tą kartę dzieją się tylko na planie mentalnym. Chociaż w pewnych sytuacjach 9 Mieczy może prowadzić do depresji to jednak bardzo często sytuacje których tak bardzo się obawiamy nigdy nie się w Twoim życiu nie wydarzą. 9 Mieczy wskazuje bardzo często także na poczucie winy, czy też otrzymanie informacji, które mogą potęgować Twój kryzys oraz cierpienie w danej chwili.

Znaczenie karty 9 Mieczy w pozycji prostej

Karta 9 Mieczy w pozycji prostej jest dosyć ponurym znakiem, ponieważ bardzo często zwiastować będzie stany depresyjne, ale również czas wielkiego niepokoju. Prosta 9 Mieczy mówi o problematycznych sytuacjach, które będą rodzić w Tobie największe obawy i lęki, ale również przywoływać na myśl czarne scenariusze. To z kolei może prowadzić Cię do pewnego paraliżu w działaniu oraz w logicznym rozwiązaniu problemu. Negatywne wydarzenia, których możesz doświadczyć przy karcie 9 Mieczy w pozycji prostej mogą dotyczyć zarówno pracy, jak i zdrowia, czy też kwestii uczuciowych. I w każdym tym przypadku możesz spodziewać się pewnych niekorzystnych dla Ciebie informacji. Trudno jednak w tym wszystkim będzie Ci dokonać faktycznej oceny skali problemów, dlatego też mogą one wydawać się Ci większe niż faktycznie ma to miejsce. Prosta 9 Mieczy to przede wszystkim karta nieprzespanych nocy, a nawet w pewnych sytuacjach zaburzeń na tle psychicznym. Kojarzona jest także bardzo często z poczuciem winy za dokonane wcześniej czyny. Prosta 9 Mieczy radzi, aby uwolnić się z przeszłości i nabrać emocjonalnego dystansu do aktualnych trudności przez które przechodzisz.

Znaczenie karty Tarota 9 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W relacjach intymnych prosta karta 9 Mieczy zapowiada bardzo często okres, w którym możesz spodziewać się złych informacji. Może także okazać się, że doświadczysz w tym czasie ogromnego bólu w związku z problemami przez które przechodzi Twoja rodzina, czy też inne bliskie Ci osoby. Wszystko to może spowodować u Ciebie koszmarne wizje tego, co jeszcze może wydarzyć się w najbliższej przyszłości. Jednak ostatecznie problemy te okażą się znacznie mniejsze niż kreuje to Twoja wyobraźnia. 9 Mieczy w pozycji prostej może także zapowiadać tworzenie czarnych wizji i wyolbrzymianie problemów w aktualnym związku. Możesz więc odczuwać w aktualnym momencie poczucie winy, czy też mieć ograniczone zaufanie do partnera. Prosta 9 Mieczy wskazuje jednak, że Twoje obawy są najprawdopodobniej bezpodstawne i z tego powodu zachęca ona, aby uwolnić się z ograniczeń swoich lęków. Karta 9 Mieczy w pozycji prostej mówi o tym, aby otworzyć swoje oczy oraz rozwiązać problemy w związku za pomocą szczerej komunikacji. W przypadku osób, które nie znajdują się obecnie w związku karta 9 Mieczy w pozycji prostej radzi, aby zmierzyć się z przeszłymi doświadczeniami. Za za nim ponownie spróbujesz zbudować nową relację musisz poradzić sobie ze źródłem swojego cierpienia i bólu.

Znaczenie karty Tarota 9 Mieczy w pozycji odwróconej

Karta odwrócona 9 Mieczy może wskazywać na moment, w którym jesteś wreszcie w stanie ostatecznie rozprawić się z przeszłością oraz uwolnić się od lęków i obaw. W takiej sytuacji 9 Mieczy w pozycji odwróconej może być symbolem powracającej nadziei, ale również próby odrzucenia negatywnych myśli pojawiających się w Twojej głowie. Karta może zapowiadać znalezienie nowych możliwości w drodze do rozwiązania obecnych problemów. Nie oznacza to jednak, że sytuacja będzie dla Ciebie łatwa, ponieważ wciąż możesz doświadczać w tym czasie cierpienia oraz pewnego rodzaju kryzysu. Odwrócona 9 Mieczy to zapowiedź bezsenności, koszmarów oraz tworzenia się w Twojej głowie najczarniejszych myśli, co w pewnych sytuacjach może doprowadzić Cię do skraju rozpaczy, autodestrukcji, a nawet załamania psychicznego. Wyjście z tego stanu możliwe jest tylko wtedy kiedy poświęcisz wystarczającą ilość pracy na znalezienie w głębi siebie źródła tych problemów. Karta 9 Mieczy w pozycji odwróconej jest światełkiem w tunelu oraz zapowiedzą poprawy, jednak wciąż istnieje ryzyko, że wydarzenia i skandale dookoła Ciebie doprowadzą Cię do rezygnacji oraz psychozy.

Znaczenie karty Tarota 9 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona 9 Mieczy zapowiada czas poprawy w trwającej relacji, w którym wreszcie otworzycie się na wzajemną rozmowę i zrozumienie. To także moment, w którym jesteś w stanie zaakceptować prawdę oraz otaczającą Cię rzeczywistość niezależnie od tego jaka ona jest. Z tego powodu 9 Mieczy w pozycji odwróconej może wskazywać na odkrycie zdrady, czy też oszustwa w aktualnym związku. Niezależnie jednak od tego czego się dowiesz pozwoli Ci to ostatecznie uwolnić się z cierpienia i toksycznej relacji. Odwrócona 9 Mieczy może zapowiadać także mniej poważne problemy w związku, z którymi przyjdzie Ci się obecnie zmierzyć. To z kolei pozwoli Ci uwolnić się z dotąd negatywnego myślenia, a z drugiej uzyskać od bliskiej osoby tak bardzo potrzebne Ci obecnie wsparcie. Odwrócona 9 Mieczy to jednak przede wszystkim karta walki z własnymi myślami oraz lękami, z którym teraz masz wreszcie szansę wygrać. Karta może zapowiadać także skrajne poczucie winy, wyrzuty sumienia, czy nawet wstyd, którego możesz doznać w nadchodzącym czasie. Dla osób samotnych odwrócona 9 Mieczy wskazywać będzie na pozytywny czas, w którym wreszcie jesteś w stanie ponownie zaufać drugiej osobie. Podejmij więc ostateczną próbę pogodzenia się z przemijającą przeszłością oraz zbudowania nowej i wartościowej dla Ciebie relacji.

Informacje o karcie Tarota 9 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 9 Mieczy

Dziewiątka Mieczy, Zniszczenie, Okrucieństwo, Władca Rozpaczy i Okrucieństwa

Grupa karty Tarota 9 Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 9 Mieczy

Zrozumienie, wyrozumiałość, głód wolności

Słowa kluczowe karty Tarota 9 Mieczy w pozycji prostej

Bezsenność, depresja, koszmary senne, cierpienie psychiczne, złe wiadomości o ważnych ludziach, poczucie winy, kryzys, brak wiary w siebie

Słowa kluczowe karty Tarota 9 Mieczy w pozycji odwróconej

Rozpacz, samotność, szpital, granie w życiu roli ofiary, zaburzenia neurotyczne, dewocja, ocenianie ludzi według swoich przekonań, negatywny obraz siebie i świata

Kolory karty Tarota 9 Mieczy

Czerwony, czarny

Znaki zodiaku karty Tarota 9 Mieczy

Bliźnięta

Planety karty Tarota 9 Mieczy

Mars

Żywioły karty Tarota 9 Mieczy

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 9 Mieczy.
Jakitakj
Jakitakj 2022.10.10 - 20:29

hej wypadła karta 9 mieczy odwrócona w pytaniu o relację z chłopakiem w przyszłości, to dobry znak?

Cecia
Cecia 2022.01.09 - 01:09

Zadałam pytanie czy będę miała dzieci. Wypadła karta 9 mieczy prosta. Pomyślałam ze nie będę ich mieć, ale nie wiem czy moja interpretacja jest słuszna.

Tarot Online
Tarot Online 2022.01.09 - 01:54

Hej Cecia ☺️ odpowiedź na Twoje pytanie jest opisana w znaczeniu karty 9 Mieczy, choć może nie zostałą wskazana bezpośrednio. Zamów u nas interpretację, a otrzymasz od nas dokładną odpowiedź 🔮

Karolaina1234
Karolaina1234 2021.11.10 - 20:23

Czyli jak mi również wypadła odwrócona karta 9 mieczy to oznacza, że po jakimś czasie chłopak, który zniknął i nie mam z nim kontaktu wróci?

Tarot Online
Tarot Online 2021.11.10 - 20:30

Nie wiem co masz na myśli pisząc „zniknął i nie mam z nim kontaktu”, ale sama w sobie 9 Mieczy jest kartą pozytywną jeżeli w głowie masz „czarne” scenariusze to okażą się one fikcją. Zagrożenie w tej karcie jest tylko na planie mentalnym.

Karolaina1234
Karolaina1234 2021.11.10 - 21:57

Z dnia na dzień przestał się odzywać, minął już tydzień od tej sytuacji. Przed tym wydarzeniem wszystko bardzo dobrze rokowało.

Tarot Online
Tarot Online 2021.11.10 - 22:23

Musisz zadać więcej pytań kartom Tarota, ale nie tworzyłbym czarnych scenariuszu w głowie.

Marta
Marta 2021.02.14 - 18:57

W pytaniu o przyszłość relacji/znajomości, czy po czasie wycofania, oziębienia stosunków uda się powrócić do pozytywnych kontaktów i czy nastąpi ich ocieplenie, wypadła odwrócona karta 9mieczy…przyjmuję więc, że odpowiedź jest pozytywna, że właśnie po smutku który jest obecnie…pisaniu w głowie złych scenariuszy wszystko wróci do poprzedniego stanu….Oby tylko jak najszybciej 🙂

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.14 - 22:01

Dokładnie tak interpretowałbym tą kartę ☺️

Damian
Damian 2021.03.22 - 18:36

Najważniejsza jest wiara i chęć walki o to na czym nam zależy, ukochaną osobę. Czas leczy rany, wszystko będzie dobrze. 🙂

Damian
Damian 2021.02.01 - 15:25

Chyba to ja mam czarne wizje, że nie uda się pogodzić, ale też nie wiem co ona sądzi bo nie mamy kontaktu w ogóle ze sobą.
Być może ona ma też jakieś obawy, wątpliwości. Cisza trwa już 2 miesiące więc nie wiadomo tak naprawdę na czym stoimy. Czy to koniec definitywny czy jest jeszcze nadzieja na uratowanie tej relacji.

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.01 - 15:35

Pozwoliłem sobie zapytać Tarota Online o tę sprawę i wygląda na to, że tak. Jest przerwa, czas odpoczynku dla was obu, ale gdy tylko Ty lub także i ona zbierzecie siłę to znów relacja ruszy do przodu. To nie jest koniec.

Damian
Damian 2021.02.01 - 15:44

To chyba ja bardziej przeżywam i rozpaczam że tak się stało, aczkolwiek na pewno ona też odczuwa efekty tego rozstania. W jakimś stopniu pewnie cierpi, ale jak bardzo żałuje tego co się stało nie wiem. Chyba wyolbrzymiam pewne sprawy wmawiając sobie, ze to definitywny koniec. Przerwa powstała z jej wyboru, natomiast ja w tym związku dałem z siebie wszystko co najlepsze.

Damian
Damian 2021.02.01 - 15:49

Ile czasu potrwa ta przerwa mniej więcej i czy lepiej na razie pozostać w trybie braku kontaktu do póki ona sama się nie odezwie ?

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.01 - 15:57

Tak zasugerowała karta. Wypadła 4 Mieczy – to nie jest długa przerwa, ale karta mówi, aby póki co nic nie robić ☺️

Damian
Damian 2021.02.01 - 16:02

Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i pomoc. 🙂

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.01 - 16:32

Proszę 💁‍♂️

Damian
Damian 2021.02.01 - 14:52

Zapytałem tarota czy dziewczyna do mnie wróci. Wypadła karta 9 mieczy. Nie bardzo wiem jak to interpretować.

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.01 - 15:14

Jeżeli karta 9 Mieczy wypadła w pozycji prostej to może mówić o tym, że albo Ty piszesz w głowie sobie czarne scenariusze albo dziewczyna bardzo boi się wrócić. Co czujesz, gdy patrzysz na tę kartę? Widzisz w niej siebie, czy nią?

malgorzata
malgorzata 2020.12.21 - 19:21

bezsilnosc strach udreka

Tarot Online
Tarot Online 2020.12.21 - 20:38

Dokładnie takimi słowami określilibyśmy kartę 9 Mieczy Małgorzata 😞 niektórym osobom wypada ona nader często…

Agnieszka
Agnieszka 2020.12.09 - 13:51

Widze zmartwieni

Tarot Online
Tarot Online 2020.12.09 - 14:08

Tak, karta 9 Mieczy oznacza DUŻO zmartwień 😫

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania