Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » 9 Mieczy

9 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 9 Mieczy

zrozumienie, wyrozumiałość, głód wolności

Karta Dziewiątka Mieczy jest jedyna w swoim rodzaju w całej talii Tarota. Jeżeli na Twoje pytanie w Tarocie Online wypadła karta 9 Mieczy to doskonale możesz odczytać jej znacznie po prostu patrząc na kartę. Zobaczysz na niej siedzącą na łóżku osobę, najprawdopodobniej w nocy, która zakrywa rękami swoją twarz. Nad nią wisi 9 Mieczy, które zdają się ją przytłaczać swoim ciężarem. Karta 9 Mieczy ma wymowę bólu, cierpienia oraz nawet załamania psychicznego. 9 Mieczy sama w sobie jest kartą strachu, lecz takiego, który spędza nam sen z powiek. Popatrz na kartę 9 Mieczy i napisz w komentarzu co myślisz o niej, gdy ją widzisz.

Znaczenie karty Tarota 9 Mieczy w pozycji prostej

bezsenność, depresja, koszmary senne, cierpienie psychiczne, złe wiadomości o ważnych ludziach, poczucie winy, kryzys, brak wiary w siebie

Prosta karta 9 Mieczy wyraża swoje najmroczniejsze strony. Zawsze w Tarocie przedstawia sytuacje problematyczne takie, które przytłaczają nas, wprawiają w depresję oraz mnożą w naszej głowie lęki i obawy. Może dotyczyć to każdej kwestii: relacji, finansów, a także zdrowia. To co jednak dobrego w karcie 9 Mieczy to fakt, iż te obawy są tylko w naszym umyśle i w większości przypadków nigdy nie wydarzą się w rzeczywistości. To karta nieprzespanych nocy, depresji, lęków, obraz oraz wszelkiego rodzaju poczucia winy. Gdy wylosujesz tę kartę na przyszłość to wiedz, że czeka Cię trudny okres. Nie zadręczaj się jednak i spójrz na sprawę bez emocji. Może nie jest tak źle jak myślisz?

Znaczenie karty Tarota 9 Mieczy w pozycji odwróconej

rozpacz, samotność, szpital, granie w życiu roli ofiary, zaburzenia neurotyczne, dewocja, ocenianie ludzi według swoich przekonań, negatywny obraz siebie i świata

Odwrócona 9 Mieczy to karta, którą można interpretować na dwa sposoby. Pierwszy z nich może przedstawiać sytuację, w której myślimy o najgorszych czarnych scenariuszach i doprowadzamy naszą rozpacz do skraju możliwości. Druga interpretacja odwróconej 9 Mieczy to moment uwolnienia od lęków, nadziei, a także odrzucaniu złych myśli. I to właśnie druga interpretacja wydaje się być kluczem do 9 Mieczy w odwróceniu. Chociaż sytuacja może budzić wątpliwości i obawy to w tym położeniu karta mówi o znalezieniu światełka w tunelu oraz wyjścia z trudnej sytuacji. To nowe możliwości, które rozwiązują aktualne problemy.

Pozostałe informacje o karcie 9 Mieczy

Inne nazwy karty 9 Mieczy:

Dziewiątka Mieczy, Zniszczenie, Okrucieństwo, Władca Rozpaczy i Okrucieństwa

Nazwa karty 9 Mieczy w innych językach:

Nine of Swords

Kolory karty 9 Mieczy:

czerwony, czarny

Znaki zodiaku karty 9 Mieczy:

Bliźnięta

Planety karty 9 Mieczy:

Mars

Żywioł karty 9 Mieczy:

Powietrze

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ