Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Kapłanka

Poznaj znaczenie karty Tarota Kapłanka

Znaczenie karty Tarota Kapłanka

Kapłanka zwana także w Tarocie jako Arcykapłanka lub Papieżyca to druga karta, którą zawierają w sobie Wielkie Arkana Tarota. Karta Kapłanka przedstawia siedzącą w kaplicy młodą kobietę, która ubrana jest w niebieską szatę z symbolem półksiężyca znajdującym się pod jej nogami. Kapłanka w Tarocie to postać dosyć tajemnicza nie tylko w swoim wyglądzie, ale także znaczeniu. Kapłanka najczęściej bowiem wskazuje w rozkładzie na kobietę, która jest w pewien sposób bierna i może posiadać pewne tajemnice. W swoich działaniach Kapłanka kieruje się z kolei głównie intuicją oraz emocjami. Chociaż Kapłanka widoczna na karcie Tarota może budzić odczucia kobiety chłodnej i niedostępnej, to jednak wewnątrz niej odkryć możemy bardzo dużo ciepła niedostępnego dla osób niewtajemniczonych w głębokie doznania Kapłanki. Sama Papieżyca może wskazywać także na sprawy związane z duchową sferą życia lub takie, w których mało istotny jest świat materialny. Arcykapłanka to bowiem podświadomość reprezentowana przez symbol Księżyca, a zajęte przez nią miejsce pomiędzy dwoma kolumnami wskazują na wielką siłę równowagi jaką wykazuje się Kapłanka. W Tarocie Kapłanka powiązana jest dosyć silnie z kartą Kapłan. Karta Kapłanka jest archetypem dobrej matki, żony, ale także kobiety, która jest jeszcze dziewicą.

Znaczenie karty Kapłanka w pozycji prostej

Kapłanka w pozycji prostej w przypadku mężczyzny najczęściej będzie wskazywać na kobietę o cechach tej karty, która ma znaczący wpływ na pytaną sprawę. Może być to więc jego matka lub żona, która na co dzień odgrywa ważną rolę w jego życiu. W odniesieniu do kobiety prosta Arcykapłanka będzie natomiast najczęściej opisywać ją samą wskazując jednocześnie na takie cechy osobowości jak wielka wrażliwość oraz cierpliwość. W takiej sytuacji karta Kapłanka w pozycji prostej może również mówić o ciąży, o której może nie wiedzieć sama pytająca. Z drugiej strony prosta Papieżyca (Kapłanka) w pewnych okolicznościach oraz pytaniach może mówić o osobie, która nie rozpoczęła jeszcze współżycia seksualnego. Prosta Kapłanka będzie wskazywać również na kogoś kto jest gotów na pewne poświęcenie. Najczęściej nie wskazuje ona bezpośrednio na działanie i zapowiada raczej okres przestoju w pytanej sprawie. Ponieważ karta Kapłanka w pozycji prostej bardzo często nawiązuje do ukrytych sił podświadomości to zachęca ona do korzystania z siły swojej intuicji szczególnie przy podejmowaniu istotnych decyzji. Prosta Kapłanka to także czas harmonii i spokoju w życiu, pracy, ale także w związku. Karta symbolizuje wielką mądrość, która towarzyszy osobie reprezentowanej przez tę kartę. Nie jest to jednak dobry omen na sprawy materialne.

Znaczenie karty Tarota Kapłanka w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosta Kapłanka to bardzo przyjemna karta w odniesieniu do wszelkiego rodzaju relacji, ponieważ sama w sobie wskazuje na wielkie pokłady uczuć w tym także miłości i poświęcenia dla drugiej osoby. Najczęściej Kapłanka w pozycji prostej będzie opisywać zaangażowaną w stałą relację kobietę. Dla mężczyzny może być to więc symbol matki, żony, ale także kochanki dającej mu w każdej sytuacji oparcie. W takich okolicznościach karta Kapłanka zapowiadać będzie więc ogólny okres harmonii i spokoju w związku, a wręcz pewnego rodzaju stałość i brak zmian. Jest to więc zazwyczaj pozytywny znak w sprawach uczuciowych. Również dla samotnych osób karta Kapłanka w pozycji prostej będzie dobrym znakiem, ponieważ zapowiada poznanie właśnie takiej osoby, z którą będziesz mieć szansę zbudować stały związek. W przypadku kobiet wskazuje ona bardzo często na ukrywanie uczuć, które jednak są w głębi Ciebie bardzo intensywne i zdecydowanie pozytywne. W pozycji prostej Kapłanka nie wskazuje wprost na sprawy łóżkowe, ponieważ są one dla niej mniej istotne niż w przypadku karty Cesarzowa. Prosta Kapłanka jest jednak w stanie zrobić bardzo wiele po to, aby uszczęśliwić osoby, które sama kocha. Poszukuje jednak ona głównie w relacjach duchowego uniesienia, które pozwoli poczuć jej uniwersalną miłość.

Znaczenie karty Tarota Kapłanka w pozycji odwróconej

Odwrócona Kapłanka nie jest sama w sobie złym znakiem w Tarocie, choć wskazuje na pewne trudności, z którymi musisz sobie poradzić, gdy została ona wylosowana. Najczęściej Kapłanka w pozycji odwróconej będzie mówić o braku odwagi potrzebnej do działania, a czasem nawet postępowaniu wbrew sobie. To z kolei może w pewnych okolicznościach doprowadzić Cię do cierpienia, które spotęguje Twoja nadwrażliwość. Kapłanka w pozycji odwróconej to wciąż osoba o ogromnych pokładach uczuć jednak może to w pewnych okolicznościach utrudniać Ci korzystanie z własnej intuicji i podejmowanie właściwych decyzji. Odwrócona Kapłanka może także mówić o zamknięciu się w sobie, a czasami także o skrajnej emocjonalnej i duchowej niestabilności. Kapłanka w pozycji odwróconej bardzo często ucieka w głąb siebie, aby uniknąć zmierzenia się z otaczającym światem materialnym. Ponadto odwrócona Arcykapłanka dla kobiet może oznaczać trudności w odkrywaniu swojej kobiecości, a także z zajściem w ciążę. Jako wskazówka karta radzi, aby otworzyć się na zewnętrzny świat oraz zmierzyć z problemami, które obecnie Cię przytłaczają. W pozycji odwróconej Kapłanka może także wskazywać na bardzo wrażliwą i introwertyczną kobietą, która mocno przywiązuje wagę do tego co na jej temat mówią inni.

Znaczenie karty Tarota Kapłanka w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pozycji odwróconej oraz w pytaniach o relacje odwrócona Kapłanka bardzo często wskazuje na nieszczęśliwą miłość, która wymaga od Ciebie zbyt dużego poświęcenia. Ponadto karta Arcykapłanka w pozycji odwróconej będzie także mówić o ukrywaniu swoich prawdziwych uczuć bądź ogólnie o trudności w ich odnalezieniu, a nawet zrozumieniu. To z kolei może sprawiać, że druga osoba będzie odbierać Cię jako osobę chłodną i wycofaną, co może negatywnie wpływać na waszą relację. Odwrócona Papieżyca to także oznaka problemów emocjonalnych, które mogą prowadzić do utraty balansu i utrudnić korzystanie z własnej intuicji w odniesieniu do decyzji miłosnych. Z tego powodu Kapłanka w pozycji odwróconej może zapowiadać zbyt mocne kierowanie się rozsądkiem w sprawach, które wymagają zaangażowania uczuciowego. Karta zachęca więc do korzystania z mocy podświadomości, która może pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy w relacjach z innymi ludźmi. Karta Kapłanka w pozycji odwróconej zapowiada dla samotnych kobiet powodzenie u płci przeciwnej jednak może okazać się, że zainteresowanie mężczyzn będzie wywoływać u Ciebie niekomfortowe i mieszanie uczucia. W stałych relacjach odwrócona Arcykapłanka wskazuje na brak emocjonalnej stabilności oraz seksualne problemy.

Informacje o karcie Tarota Kapłanka

Inne nazwy karty Tarota Kapłanka

Papieżyca, Arcykapłanka, Gnosis, Hierofantka, Junona, Kapłanka Srebrnej Gwiazdy, Czarownica, Wrota Światłości

Grupa karty Tarota Kapłanka

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Kapłanka

Zaufanie do swojej intuicji, wrażliwość, miłość, zrozumienie, dziewictwo, spokój, równowaga, harmonia, balans

Słowa kluczowe karty Tarota Kapłanka w pozycji prostej

Intuicja, tajemnica, mądrość, wiedza duchowa, spokój wewnętrzny, dobry kontakt z podświadomością, wrażliwość, poświęcenie, introwertyzm, matka, żona

Słowa kluczowe karty Tarota Kapłanka w pozycji odwróconej

Kompleksy, dewocja, fatalizm, strach przed życiem i ludźmi, problemy psychiczne, przywiązywanie wagi do tego co myślą i mówią inni, nadwrażliwość, cierpienie

Kolory karty Tarota Kapłanka

Niebieski, czerwony, żółty

Znaki zodiaku karty Tarota Kapłanka

Rak, Panna

Planety karty Tarota Kapłanka

Księżyc

Żywioły karty Tarota Kapłanka

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Kapłanka.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania