Kapłanka

Poznaj znaczenie karty Tarota Kapłanka

Znaczenie karty Tarota Kapłanka

Kapłanka zwana także w Tarocie jako Arcykapłanka lub Papieżyca to druga karta, którą zwierają Wielkie Arkana Tarot. Karta Kapłanka przedstawia siedzącą w kaplicy młodą kobietę ubraną w niebieską szatę z symbolem półksiężyca pod jej nogami. Kapłanka w Tarocie to postać dosyć tajemnicza nie tylko w swoim wyglądzie, ale także znaczeniu. Kapłanka najczęściej bowiem wskazuje w rozkładzie na kobietę, która jest bierna, może posiadać pewne tajemnice, a w swoich działaniach kieruje się głównie intuicją oraz emocjami. Chociaż Tarotowa Kapłanka może budzić odczucia kobiety chłodnej i niedostępnej, to jednak wewnątrz niej odkryć możemy bardzo dużo ciepła niedostępnego dla osób niewtajemniczonych w intymne życie Kapłanki. Sama Papieżyca może wskazywać także na sprawy związane z duchową sferą życia lub takie, w których mało istotny jest świat materialny. Arcykapłanka to bowiem podświadomość reprezentowana przez symbol Księżyca, a zajęte przez nią miejsce pomiędzy dwoma kolumnami wskazują na wielką siłę równowagi jaką wykazuje się Kapłanka. W Tarocie Kapłanka powiązana jest dosyć silnie z kartą Kapłan. To dobra matka, żona, ale także dziewczyna będą dziewicą.

Znaczenie karty Tarota Kapłanka w pozycji prostej

Kapłanka w pozycji prostej w przypadku mężczyzny najczęściej będzie wskazywać na kobietę o cechach tej karty, która ma znaczący wpływ na pytaną sprawę. Może być to więc jego matka lub żona, która na co dzień odgrywa ważną rolę w jego życiu. W odniesieniu do kobiety prosta Arcykapłanka będzie natomiast najczęściej opisywać ją samą wskazując jednocześnie na takie cechy osobowości jak wielka wrażliwość oraz cierpliwość. W takiej sytuacji karta Kapłanka w pozycji prostej może również mówić o ciąży, o której może nie wiedzieć sama pytająca. Z drugiej strony prosta Papieżyca w pewnych okolicznościach i pytaniach może mówić o osobie, która nie rozpoczęła jeszcze współżycia seksualnego. Prosta Kapłanka będzie wskazywać również na kogoś kto jest gotów na pewne poświęcenie. Najczęściej nie wskazuje ona bezpośrednio na działanie zapowiadając raczej okres przestoju w pytanej sprawie. Ponieważ karta Kapłanka w pozycji prostej bardzo często nawiązuje do ukrytych sił podświadomości to zachęca do korzystania z siły swojej intuicji szczególnie przy podejmowaniu istotnych decyzji. Prosta Kapłanka zapowiada czas harmonii i spokoju oraz symbolizuje wielką mądrość.

Znaczenie karty Tarota Kapłanka w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosta Kapłanka to bardzo przyjemna karta w odniesieniu do wszelkiego rodzaju relacji, ponieważ sama w sobie wskazuje na wielkie pokłady uczuć w tym także miłości i poświęcenia dla drugiej osoby. Najczęściej Kapłanka w pozycji prostej będzie opisywać zaangażowaną w stałą relację kobietę. Dla mężczyzny może być to więc symbol matki, żony, ale także kochanki dającej mu w każdej sytuacji oparcie. W takich okolicznościach karta Kapłanka zapowiadać będzie więc ogólny okres harmonii i spokoju w związku, a wręcz pewnego rodzaju stałość i brak zmian. Jest to więc zazwyczaj pozytywny znak w sprawach uczuciowych. Również dla samotnych osób karta Kapłanka w pozycji prostej będzie dobrym znakiem, ponieważ zapowiada poznanie właśnie takiej osoby, z którą będziesz mieć szansę zbudować stały związek. W przypadku kobiet wskazuje ona bardzo często na ukrywanie uczuć, które jednak są w głębi Ciebie bardzo intensywne i zdecydowanie pozytywne. W pozycji prostej Kapłanka nie wskazuje wprost na sprawy łóżkowe, ponieważ są one dla niej mniej istotne niż w przypadku karty Cesarzowa. Prosta Kapłanka jest jednak w stanie zrobić bardzo wiele po to, aby uszczęśliwić osoby, które sama kocha. Poszukuje jednak ona głównie w relacjach duchowego uniesienia, które pozwoli poczuć jej uniwersalną miłość.

Znaczenie karty Tarota Kapłanka w pozycji odwróconej

Odwrócona Kapłanka nie jest sama w sobie złym znakiem w Tarocie, choć wskazuje na pewne trudności, z którymi musisz sobie poradzić. Najczęściej Kapłanka w pozycji odwróconej będzie mówić o braku odwagi potrzebnej do działania, a czasem nawet postępowaniu wbrew sobie. To z kolei może czasami doprowadzić Cię do cierpienia i nadwrażliwości. Kapłanka w pozycji odwróconej to wciąż osoba o ogromnych pokładach uczuć, co może w pewnych okolicznościach utrudniać Ci korzystanie z własnej intuicji i podejmowanie właściwych decyzji. Odwrócona Kapłanka może także mówić o zamknięciu się w sobie, a czasami także o skrajnej emocjonalnej i duchowej niestabilności. Kapłanka w pozycji odwróconej bardzo często ucieka w głąb siebie, aby uniknąć zmierzenia się z otaczającym światem. Ponadto odwrócona Arcykapłanka dla kobiet może oznaczać trudności w odkrywaniu swojej kobiecości, a także z zajściem w ciążę. Jako wskazówka karta radzi, aby otworzyć się na zewnętrzny świat oraz zmierzyć z problemami, które obecnie Cię przytłaczają. W pozycji odwróconej Kapłanka może także wskazywać na nadwrażliwą kobietą, która zbyt mocno przywiązuje wagę do tego co mówią inni.

Znaczenie karty Tarota Kapłanka w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pozycji odwróconej oraz w pytaniach o relacje odwrócona Kapłanka bardzo często wskazuje na nieszczęśliwą miłość, która wymaga od Ciebie zbyt dużego poświęcenia. Ponadto karta Arcykapłanka w pozycji odwróconej będzie także mówić o ukrywaniu swoich prawdziwych uczuć bądź ogólnie o trudności w ich odnalezieniu, a nawet zrozumieniu. To z kolei może sprawiać, że druga osoba będzie odbierać Cię jako osobę chłodną i wycofaną, co może negatywnie wpływać na waszą relację. Odwrócona Papieżyca to także oznaka problemów emocjonalnych, które mogą prowadzić do utraty balansu i utrudnić korzystanie z własnej intuicji w odniesieniu do decyzji miłosnych. Z tego powodu Kapłanka w pozycji odwróconej może zapowiadać zbyt mocne kierowanie się rozsądkiem w sprawach, które wymagają zaangażowania uczuciowego. Karta zachęca więc do korzystania z mocy podświadomości, która może pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy w relacjach z innymi ludźmi. Karta Kapłanka w pozycji odwróconej zapowiada dla samotnych kobiet powodzenie u płci przeciwnej jednak może okazać się, że zainteresowanie mężczyzn będzie wywoływać u Ciebie niekomfortowe i mieszanie uczucia. W stałych relacjach odwrócona Arcykapłanka wskazuje na brak emocjonalnej stabilności oraz seksualne problemy.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Kapłanka

Inne nazwy karty Kapłanka
Papieżyca, Arcykapłanka, Gnosis, Hierofantka, Junona, Kapłanka Srebrnej Gwiazdy, Czarownica, Wrota Światłości
Nazwa karty Kapłanka w innych językach
Ogólne cechy karty Kapłanka
Zaufanie do swojej intuicji, wrażliwość, miłość, zrozumienie, dziewictwo, spokój, równowaga, harmonia, balans
Cechy karty Kapłanka w pozycji prostej
Intuicja, tajemnica, mądrość, wiedza duchowa, spokój wewnętrzny, dobry kontakt z podświadomością, wrażliwość, poświęcenie, introwertyzm, matka, żona
Cechy karty Kapłanka w pozycji odwróconej
Kompleksy, dewocja, fatalizm, strach przed życiem i ludźmi, problemy psychiczne, przywiązywanie wagi do tego co myślą i mówią inni, nadwrażliwość, cierpienie
Kolory karty Kapłanka
niebieski, czerwony, żółty
Znaki zodiaku karty Kapłanka
Panna, Rak
Planety karty Kapłanka
Księżyc
Żywioł karty Kapłanka
Woda

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Kapłanka
"

Welcome to Tarot Online

Install
×