Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Królowa Pucharów

Poznaj znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów

Znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów

Królowa Kielichów lub też Królowa Pucharów w Tarocie przedstawia kobietę, która siedzi na tronie. Znajduje się on na brzegu rzeki, jest masywny i przyozdobiony podobiznami syren. Królowa Kielichów ubrana jest w niebieską suknię, a w ręce trzyma jeden puchar symbolizujący uczucia, które może ona zaoferować drugiej osobie. Stanowią one dla niej także najważniejszą wskazówkę w podejmowaniu codziennych decyzji. Należy pamiętać, że Królowa Pucharów to przedostatnia karta dworska w tym żywiole, jest ona więc bardzo emocjonalna, ale jednocześnie także dojrzała w swoich uczuciach. Królowa Kielichów ma silną intuicję oraz chęć pomagania innym, a jej wielkie możliwości w tym zakresie są przedstawione za pomocą złotej korony na jej głowie. Nie liczą się natomiast dla niej pieniądze tak jak, chociażby dla osoby przedstawionej na karcie Królowa Denarów. Karta Królowa Kielichów może w pewnych aspektach symbolizować mężczyznę jednak najczęściej będzie to dojrzała kobieta, matka, kochająca żona lub też opiekunka. Jest to osoba niezwykle wrażliwa, potrzebująca ogromnej i bezgranicznej miłości, którą sama jest w stanie zaoferować drugiej osobie.

Znaczenie karty Królowa Pucharów w pozycji prostej

Energia karty Królowa Kielichów jest bardzo subtelna, a w prostej pozycji zawsze wskazuje na osobę, dla której bardzo istotna jest sfera emocjonalna. Karta ta nawołuje do kierowania się uczuciami oraz intuicją, ponieważ wskażą one dla Ciebie najlepszą drogę. Królowa Pucharów może więc mówić zarówno o Tobie, jak i osobie o cechach tej karty, która w Twoim pytaniu odgrywa najważniejszą rolę. Może to być np. matka, żona lub lekarka, która jest gotowa na poświęcenie dla tego co jest dla niej ważne. Karta Kielichów to przede wszystkim oznaka wielkiej i bezwarunkowej miłości, oddania oraz zrozumienia. Bardzo często wskazuje w prostej pozycji na kobietę, która darzy nas właśnie takimi uczuciami lub na nasz emocjonalny stosunek do danej sprawy. Królowa Pucharów jako jedna z nielicznych kart w Tarocie symbolizuje macierzyństwo. Królowa Kielichów w przeciwieństwie do osoby na karcie Królowa Mieczy nie potrafi kierować się logicznym myśleniem, dlatego czasami może być trudno jej nabrać dystansu do prywatnych spraw. Kobieta reprezentowana przez tę kartę może być introwertyczką, której czasami trudno wyrazić swoje uczucia, jednak są praktycznie nieskończone.

Znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Królowa Kielichów dotyczy głównie spraw miłosnych, dlatego w prostym położeniu jest ona bardzo dobrym znakiem na pytania związane z relacjami. Niezależnie od tego więc czego dotyczy Twoje pytanie, karta ta mówi o bogactwie uczuć, które masz do zaoferowanie danej sprawie. Może wskazywać ona także na kochającą Cię kobietę lub też poszukiwanie miłości, którą możesz ofiarować drugiej osobie. Karta zapowiada więc dzielenie się uczuciami, ale także opiekuńczość i dobro. W związkach zapowiada spokojny czas oraz pełnię miłości pomiędzy dwojgiem osób. Kobieta o cechach tej karty lubi stałe związki, dlatego dużą część swojej uwagi poświęca na budowanie wzajemnego zaufania, ciepła oraz bliskości. Będąc z nią w relacji możesz liczyć na jej pełne wsparcie w każdej sprawie, choć należy pamiętać, że poza sferą emocjonalną może ona gorzej radzić sobie w innych kwestiach gdzie np. konieczny jest zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Królowa Pucharów zawsze chętnie wysłucha drugiej osoby i będzie znakomitym doradcą w sprawach związanych z relacjami. Dla osób samotnych karta Królowa Kielichów zapowiada poznanie nowej kobiety, która może obdarzyć Cię wielkimi uczuciami. Może ona mówić także o tym, że to Ty obdarzysz nowego poznanego partnera wielkim ciepłem i szczerą miłością.

Znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona Królowa Pucharów najczęściej wskazuje na osobę, która w swoim życiu przeżyła wielkie rozczarowanie lub też zawód miłosny. Jednak nawet pomimo tego jej wielkie pokłady uczuć symbolizowane przez trzymany w ręce puchar są dalszym ciągu dostępne dla innych. Karta więc w pozycji odwróconej może mówić zarówno o Twoim złamanym sercu lub też braku uczuć względem drugiej osoby, która tego potrzebuje. W tej pozycji Królowa Kielichów może wskazywać na trudność w nazwaniu swoich emocji, można ona być także iluzoryczna, a sama osoba na niej przedstawiona nadwrażliwa. Wszystko to może powodować u Ciebie jak i osób w Twoim otoczeniu ból oraz cierpienie. W niektórych sytuacjach karta Królowa Pucharów w pozycji odwróconej może mówić o trudności w racjonalnej ocenie rzeczywistości, a nawet pewnego rodzaju oderwanie od realnego świata. Twoje uczucia są tak ogromne, a jednocześnie tak wzburzone, że trudno jest Ci spojrzeć na sprawę z dystansu i wyciągnąć właściwe wnioski. Pomoże Ci w takiej sytuacji intuicja, która będzie zawsze dla Ciebie niezawodna. Karta smutna i bolesna, choć jej energia pozwala na odwrócenie tej negatywnej sytuacji.

Znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Królowa Pucharów zapowiada trudny czas w związku, w którym mogą pojawić się wątpliwości co do własnych uczuć. Prowadzić do tego mogą przykre wydarzenia, które w sercu osoby przedstawionej na karcie Królowa Kielichów zrodziły ból i cierpienie. To z kolei może spowodować utratę wiary w miłość, a nawet rozstanie. Jeżeli odwrócona karta Królowa Pucharów przedstawia Ciebie to być może jest to znak, że w aktualnym związku zbyt wiele swojej energii poświęcasz drugiej stronie otrzymują w zamian znacznie mniej. Z drugiej strony uważaj, aby zamiast pełnić rolę partnera w związku nie stać się kimś kto bardziej przypomina rodzica lub opiekuna drugiej osoby. Nie pozwól także zanadto wykorzystać przez inne osoby swojej dobroci.  Karta Królowa Kielichów w pozycji odwróconej zapowiada trudności w określeniu uczuć oraz zrównoważeniu swoich emocji, które mogą w Twojej głowie powodować aktualnie wielki mętlik. Aby rozwiązać aktualne problemy w związku musisz skorzystać ze swojej intuicji oraz wyciszyć buzujące emocje. Bardzo ważne jest w tym momencie, aby kontrolować swój stan psychiczny zanim będzie już za późno na naprawę tej sytuacji. Karta może wskazywać także na kobietę nielojalną, niewierną, zazdrosną, niedojrzałą emocjonalnie oraz manipulantkę.

Informacje o karcie Tarota Królowa Pucharów

Inne nazwy karty Tarota Królowa Pucharów

Królowa Kielichów, Królowa Tronów Wodnych, Królowa Nimf i Rusałek

Grupa karty Tarota Królowa Pucharów

Małe Arkana, Puchary

Słowa kluczowe karty Tarota Królowa Pucharów

Bogactwo uczuć, pełnia dobroci i opiekuńczości

Słowa kluczowe karty Tarota Królowa Pucharów w pozycji prostej

Lekarka, terapeutka, bioenergoterapeuta, kochająca kobieta, poszukiwanie miłości, bogata osobowość, wrażliwość, jasnowidzenie, intuicja

Słowa kluczowe karty Tarota Królowa Pucharów w pozycji odwróconej

Iluzoryczna miłość, nadwrażliwość, zawód miłosny, rozczarowanie, utrata wiary w miłość

Kolory karty Tarota Królowa Pucharów

Niebieski

Znaki zodiaku karty Tarota Królowa Pucharów

Bliźnięta, Rak

Planety karty Tarota Królowa Pucharów

Księżyc

Żywioły karty Tarota Królowa Pucharów

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Królowa Pucharów.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania