Postaw
Tarota
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Puchary » Królowa Pucharów

Królowa Pucharów

Znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów

bogactwo uczuć, pełnia dobroci i opiekuńczości

Królowa Pucharów to karta przedstawiająca siedzącą na tronie kobietę, która w ręce trzyma puchar. Na głowie ma koronę, ubrana jest w delikatne białe szaty, a cały tron otacza woda. Królowa Kielichów to zaraz przed Królem Kielichów najważniejsza osoba w tym dworze. Przedstawia kobietę (lub mężczyznę o takich cecha), która jest wrażliwa, kochająca, opiekuńcza oraz wrażliwa. To wyjątkowa karta, ponieważ jest bardzo subtelna i zawsze wskazuje na kobiecą część naszej jaźni. Nawołuje do sięgania po swoje uczucia oraz intuicje, które podpowiedzą co robić. Królową Pucharów może być Twoja mama, żona, dziewczyna, a nawet lekarka.

Znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów w pozycji prostej

lekarka, terapeutka, bioenergoterapeuta, kochająca kobieta, poszukiwanie miłości, bogata osobowość, wrażliwość, jasnowidzenie, intuicja

W prostym położeniu Królowa Pucharów mówi o wrażliwej kobiecie, która jest gotowa na poświęcenie dla tego co kocha. To karta miłości, oddania i zrozumienia. Zawsze w Tarocie pokazuje mi kochającą osobę i rzadko kiedy wskazuje na mężczyznę. Karta może mówić także o macierzyństwie (rzeźby dzieci dookoła Królowej) oraz podejmowaniu decyzji za pomocą emocji i intuicji. Królowa Kielichów odrzuca logiczne myślenie na rzecz tego co czuje i kocha najbardziej. Choć Królowa Kielichów w prostym położeniu może być nieco płochliwa to jednak karta ta zapowiada wielką miłość ze strony kobiety o urodzie lub cechach Królowej Pucharów.

Znaczenie karty Tarota Królowa Pucharów w pozycji odwróconej

iluzoryczna miłość, nadwrażliwoś, zawód miłosny, rozczarowanie, utrata wiary w miłość

Odwrócona Królowa Kielichów to karta zawodu miłosnego oraz rozczarowania. Może mówić więc o tym, że to Ty rozczarujesz kogoś swoimi uczuciami (ich brakiem) lub ktoś rozczaruje Cię. Odwrócona Królowa Pucharów to karta iluzorycznej miłości oraz nadwrażliwości, która może powodować ból i cierpienie. Ta karta może wskazywać także na oderwanie od rzeczywistości oraz trudność racjonalnego spojrzenia na sprawę, które to przesłaniają nadmierne uczucia Królowej Kielichów. Karta mówi o wewnętrznym bólu i cierpieniu, jednak nie wskazuje na żadne negatywne wydarzenia w otoczeniu Królowej.

Pozostałe informacje o karcie Królowa Pucharów

Inne nazwy karty Królowa Pucharów:

Królowa Kielichów, Królowa Tronów Wodnych, Królowa Nimf i Rusałek

Nazwa karty Królowa Pucharów w innych językach:

Queen of Cups

Kolory karty Królowa Pucharów:

niebieski

Znaki zodiaku karty Królowa Pucharów:

Bliźnięta, Rak

Planety karty Królowa Pucharów:

Księżyc

Żywioł karty Królowa Pucharów:

Woda

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ