Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Król Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota Król Mieczy

Znaczenie karty Tarota Król Mieczy

Król Mieczy zamyka w Tarocie dwór powietrza, który odnosi się do spraw intelektualnych, komunikacji oraz przepływu informacji. Z tego względu karta przedstawia na swoim obrazie poważnego i siedzącego na tronie władcę. Jego postura i mina wskazują na to, że,  jest on pozbawionych jakichkolwiek emocji, a najważniejsze wydaje się być dla niego egzekwowanie ustalonego porządku. Choć Król Mieczy w Tarocie wygląda dosyć młodo to będzie on zazwyczaj osobą przynajmniej średnim wieku. Na jego tronie widzimy ozdobienia w kształcie motylu, które mogą wskazywać na lotny umysł, a znajdująca się pod nim żyzna ziemia nawiązuje do jego bystrości. Król Mieczy to postać bardzo inteligentna, która nie tylko potrafi całkowicie zapanować nad podlegającymi mu kwestiami, ale również wyciągać wnioski i dokonywać oceny sytuacji w oparciu o swój analityczny umysł. Trzymany przez niego w prawej ręce miecz wskazuje z kolei na zimną kalkulację oraz czysty intelekt. Karta zapowiada ład i porządek, a także egzekwowanie prawa oraz ustalonych zasad. Może również mówić ona o kimś kto posiada wysoką pozycję społeczną i autorytet, a także znaczące wykształcenie.

Znaczenie karty Król Mieczy w pozycji prostej

Karta Król Mieczy w pozycji prostej tak jak wszystkie dworskie karty Tarota bardzo często będzie wskazywać na osobę. W tym przypadku możesz mieć więc do czynienia z kimś w średnim lub starszym wieku kto będzie wyraźnie inteligenty. Prosty Król Mieczy ponadto może w pytanej przez Ciebie sprawie posiadać bardzo dużą wiedzą, a czasem nawet władzę. Jest on błyskotliwy i wykształcony dzięki czemu może także innym osobom przekazać swoją wiedzę. Doskonale więc opis ten będzie pasował do obecnego w Twoim życiu naukowca, filozofa, ale również kogoś, kto pełni wysokie formalne stanowisko. Król Mieczy w pozycji prostej może być jednak w pewnych sytuacjach zimny, a swoimi słowami ranić innych. Najważniejsze są jednak dla niego ustalone zasady, których będzie on trzymać się ponad wszystko. Prosty Król Mieczy bardzo dobrze czuje się w dyskusjach opartych o argumenty oraz sprawach, które wymagają intelektualnego zaangażowania. Karta zapowiada obiektywne i rozsądne działanie pozbawione jakichkolwiek emocji. Swoją ocenę i decyzję należy oprzeć więc wyłącznie o ustaloną strategię i zdrowy rozsądek. Ważne jest także, żeby podobnie jak prosty Król Mieczy mieć swoją moralność.

Znaczenie karty Tarota Król Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje Król Mieczy w pozycji prostej w przypadku kobiety może wskazywać na obecnego w jej życiu mężczyznę o cechach tej karty. Prosty Król Mieczy będzie więc kimś na kim możesz polegać na płaszczyźnie intelektualnej oraz osobą która może też w pewnych aspektach stawiać wobec Ciebie dosyć wysokie wymagania. Prosty Król Mieczy będzie jednak dojrzałym i zdecydowanym mężczyzną, który idealnie nadaje się do roli męża, czy też głowy rodziny. Musisz jednak pamiętać, że w przypadku tej karty nie możesz spodziewać się z jego strony wielkich emocji, czy też romantycznych chwil. Głównym zadaniem osoby symbolizowanej przez kartę Król Mieczy w pozycji prostej będzie zadbanie o porządek i dochowanie moralnych zasad. Jest to więc także ktoś godny zaufania nie tylko w relacjach intymnych, ale również jako przyjaciel, czy biznesowy partner. Prosty Król Mieczy wskazuje na związek oparty głównie o intelektualną więź pomiędzy partnerami lub też na Twoją potrzebę zbudowanie właśnie takiej relacji. W przypadku osób samotnych karta Król Mieczy w pozycji prostej może zapowiadać dla kobiet poznanie podobnego mężczyzny. Jeżeli opisuje ona Ciebie to może wskazywać na Twoje duże wymagania wobec nowo poznanych osób. Masz jednak obecnie szansę znaleźć osobę, która im sprosta.

Znaczenie karty Tarota Król Mieczy w pozycji odwróconej

Odwrócony Król Mieczy to osoba bezlitosna, a nawet okrutna, która zawsze stawia zasady ponad ludzi. Może mieć on także problem ze zmianą swojego punktu widzenia nawet jeżeli jest w błędzie. Król Mieczy w pozycji odwróconej będzie także starał się za wszelka cenę podporządkować sobie inne osoby pozostając przy tym wobec nich bardzo krytyczny. Jego działania mogą być ponadto mściwe, a on sam bardzo surowy we władaniu swoim mieczem. W celu realizacji swoich zamierzeń odwrócony Król Mieczy może posunąć się nawet do kłamstwa i oszczerstwa, a w pewnych przypadkach także do agresji. Karta może wskazywać także na brak samodyscypliny i porządku w pytanej sprawie. Wszystko to może powodować utratę Twojej siły i autorytetu. Odwrócony Król Mieczy ponadto będzie miał także problem z zapanowaniem nad swoimi emocjami, które mogą utrudnić mu racjonalną ocenę sytuacji. W przypadku spraw formalnych Król Mieczy w pozycji prostej może zapowiadać także problemy z prawem i dokumentami lub co najmniej opóźnienia w tych kwestiach. Należy zachować ostrożność, aby nie stać się ofiarą oszustwa i manipulacji ze strony osoby o cechach karty Król Mieczy w pozycji odwróconej.

Znaczenie karty Tarota Król Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W przypadku relacji odwrócony Król Mieczy wskazuje na osobę w Twoim bliskim otoczeniu, która może być w stosunku do Ciebie arogancka i egoistyczna. Związki z mężczyzną o cechach tej karty będą więc nie tylko pełne bólu, ale również cierpienia, które odwrócony Król Mieczy chętnie zadaje innym osobom. Jeżeli karta opisuje Twojego partnera to należy zachować w stosunku do niego ostrożność, ponieważ może być on w stosunku do Ciebie nieuczciwy, a nawet niebezpieczny. Król Mieczy w pozycji odwróconej może także wskazywać na to, że w aktualnej relacji nie jesteś w stanie zachować dystansu i dajesz ponieść się zgubnym dla Ciebie emocjom. W pewnych sytuacjach karta może symbolizować także problemy z ojcem lub z płodnością ze strony mężczyzny. Dla samotnych kobiet odwrócony Król Mieczy w Tarocie wskazuje na to, że w najbliższym czasie możesz poznać samotnego ojca, bądź kogoś, kto przejawia niektóre z negatywnych cech tej karty. Odwrócony Król Mieczy nie zapowiada więc powodzenia w sprawach uczuciowych i z tego powodu jest także złym znakiem dla samotnych mężczyzn, którzy chcą obecnie stworzyć nowy związek. Odwrócony Król Mieczy zachęca do zmiany swojego zachowania, okazania większej wyrozumiałości i mniejszych wymagań w stosunku do osób w Twoim życiu.

Informacje o karcie Tarota Król Mieczy

Inne nazwy karty Tarota Król Mieczy

Książę Mieczy, Książę Powietrznego Rydwanu, Książę Rydwanu Wiatru, Książe i Cesarz Sylfów i Sylfid, Król Duchów Powietrznych

Nazwa karty Tarota Król Mieczy w innych językach

Grupa karty Tarota Król Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota Król Mieczy

Intelektualizm, bystrość, uczy i obdarza wolnością

Słowa kluczowe karty Tarota Król Mieczy w pozycji prostej

Intelektualista, człowiek wykształcony, wywierający wpływ na innych, naukowiec, filozof, dyplomata, zaleca obiektywizm i rozsądek w działaniu

Słowa kluczowe karty Tarota Król Mieczy w pozycji odwróconej

Despota, egoista, arogant, krytykant, dąży do władzy wszelkimi metodami: kłamstwem, oszczerstwem, plotką

Kolory karty Tarota Król Mieczy

Niebieski, żółty, zielony

Znaki zodiaku karty Tarota Król Mieczy

Koziorożec

Planety karty Tarota Król Mieczy

Saturn

Żywioły karty Tarota Król Mieczy

Powietrze

Dołącz do klubu

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat
Król Mieczy
.
  Tarot Online -
  artsenow 2023.01.14 - 11:01

  Macie błąd w planecie. Wodnik?

  Tarot Online -
  Tarot Online 2023.01.14 - 17:34

  Dziękujemy 🙂 już dokonaliśmy zmiany.

Na stronie Tarot Online nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.