Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

5 Pucharów

Poznaj znaczenie karty Tarota 5 Pucharów

Znaczenie karty Tarota 5 Pucharów

5 Pucharów zwana także jako 5 Kielichów to jedna z najsmutniejszych kart w Tarocie. Widać to już po samym obrazie, który przedstawia postać stojącą w czarnym długim płaszczu, będąc jednocześnie odwróconą do nas plecami. Osoba widoczna na tej karcie stara się ukryć swoje wielkie emocje oraz towarzyszącą jej rozpacz, jednak jej zrezygnowana poza jasno wskazuje na to, że utraciła ona coś bardzo cennego. Strata ta jest reprezentowana na karcie 5 Kielichów w symbolice wywróconych 3 Pucharów (oznaczających smutek, żal i żałobę). Za nią natomiast znajdują się jeszcze 2 Puchary, które z jednej strony wskazują na to, że nie wszystko jeszcze zostało stracone, a z drugiej na wciąż nieodkryte i być może pozytywne emocje. Przed postacią na karcie 5 Pucharów znajduje się natomiast płynąca rzeka symbolizujące zmienne uczucie, a w oddali widzimy ruiny zamku. Karta ta jednoznacznie nawiązuje do okoliczności pełnych smutku, cierpienia oraz emocjonalnego bólu. Strata jednak może dotyczyć nie tylko spraw uczuciowych, lecz także materialnych, czy też zdrowotnych. Sytuacje utożsamiane z 5 Kielichów są więc zawsze trudne, jednak nawet największy ból w końcu przemija i to jest lekcja płynąca z tej karty.

Znaczenie karty 5 Pucharów w pozycji prostej

W pozycji prostej karta 5 Pucharów niesie ze sobą jedno pozytywne przesłanie, od którego warto zacząć jej zrozumienie. W życiu każdego z nas przychodzi moment żałoby, kiedy po utracie czegoś cennego musisz pogodzić się z tym faktem oraz przejść ten emocjonalny stan, który pomoże Ci wznieść się jeszcze wyżej na planie duchowym. Choć ból, który odczuwa postać na karcie 5 Kielichów jest ogromny to jednak i on w końcu przeminie tak jak wszystko z czasem przemija. Jednak nawet największa tragedia w życiu nigdy nie zabiera Ci wszystkiego, dlatego wciąż stojące przed Tobą dwa puchary mogą kryć w sobie nowe i pozytywne emocje. Karta 5 Pucharów w pozycji prostej zwiastuje wydarzenia, które przyniosą Ci stratę, ból, może pewnego rodzaju rozstanie, a często i łzy. Choć w tej sytuacji będziesz czuć się samotnie to jednak tylko pozory, ponieważ dookoła Ciebie znajdują się osoby, które chętnie razem z Tobą przejdą wspólnie ten okres żałoby. Lekcja płynąca z karty 5 Kielichów w pozycji prostej mówi o tym, aby pozostawić przeszłość za sobą, ponieważ życie to nieustanna zmiana, a każdy koniec rodzi dla Ciebie nowy początek czegoś jeszcze lepszego.

Znaczenie karty Tarota 5 Pucharów w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach na miłość karta 5 Pucharów nie wróży nic pozytywnego, a sama w sobie zapowiada okres samotności, bólu oraz cierpienia. Ta należąca do dworu Pucharów karta Tarota jest wyjątkowo smutna w swoim przesłaniu i zapowiada odczuwalną stratę drugiej osoby lub rzeczy. Może być wiele powodów takiej sytuacji, jednak pewne jest to, że nadchodzi moment żałoby, w którym musisz stawić czoła nadchodzącym wydarzeniom. Być może jest to dobry czas, aby wreszcie uwolnić się od trudnej relacji i pójść w życiu na przód. Jeżeli tak czujesz to karta zachęca do podjęcia takiej decyzji, choć wiążą się z nią ogromne emocje, których nie ominiesz. Przy pozytywnych kartach 5 Kielichów w pozycji prostej może wskazywać na moment oczyszczenia relacji z bólu i cierpienia, który dotychczas nie pozwalał wam cieszyć się codziennością. Może jednak okazać się, że wciąż tkwisz w przeszłości i nie potrafisz wyzbyć się ogromnych emocji z nią związanych. Jest to jednak doskonały moment, aby wspólnie lub w samotności pozbyć się czegoś, co już dłużej do Ciebie nie należy. Spójrz jednak na to co wciąż przetrwało, a być może znajdziesz tam większą wartość niż w tym co przeminęło. Otwórz się na nowe emocje, ponieważ gniew i zrezygnowanie blokują Cię przed poznaniem siebie oraz bliskich Ci osób.

Znaczenie karty Tarota 5 Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona 5 Kielichów wskazuje najczęściej na to, że nie potrafisz pogodzić się ze stratą oraz zamknąć etap, który nie będzie już Ci więcej pisany. W przeciwieństwie do prostej karty 5 Pucharów ból i smutek jest dla Ciebie tak wielki w obecnej sytuacji, że nieostały się nawet dwa ostatnie puchary, a wszystkie emocje zostały już wylane. Karta 5 Kielichów w pozycji odwróconej wskazuje na możliwość popadnięcia w depresję, która może prowadzić do autodestrukcji. W alternatywnym rozumieniu karta ta może wskazywać na to, że nadszedł czas, w którym możesz wreszcie porzucić swój żal i smutek pozostawiając za sobą przeszłość. Pozwoli to dostrzec Ci otaczające Cię możliwości i zaznać ponownie radość życia wraz z nowymi osobami, które się w nim pojawią. Na karcie 5 Kielichów w pozycji odwróconej przychodzi także czas na wybaczenie osobom, które kiedyś mogły zadać Ci ból i cierpienie. Niezależnie od tego, który stan emocjonalny opisany na tej karcie jest Ci bliższy odwrócona 5 Kielichów zachęca do spojrzenia w przyszłość oraz zakończenia okresu żałoby. Spójrz na nowe możliwości, które daje Ci życie, nawet jeżeli po dawnym nie zostało już zupełnie nic.

Znaczenie karty Tarota 5 Pucharów w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta 5 Kielichów radzi Ci, aby raz na zawsze odciąć się od przeszłości, która może przynieść Ci tylko jeszcze więcej bólu oraz rozczarowania. Choć możesz czuć, że Twoje dotychczasowe życie rozpadło się wraz z zakończeniem pewnej relacji, to jednak musisz zaakceptować ten fakt i pogodzić się z tym na co nie masz już więcej wpływu. Nadchodzące wydarzenia w Twoim życiu mogą okazać się pięknymi chwilami jeżeli tylko pozwolisz, aby ten trudny okres przeminął. Nie próbuj na siłę zatrzymać w swoim życiu ludzi, którzy już do niego nie należą, a zamiast tego rozpocznij nowy etap. Szybciej niż się tego spodziewasz zapełnią go nowe osoby przynosząc Ci miłość, zrozumienie oraz ostateczne uwolnienie od przeszłości. Karta odwrócona 5 Pucharów jest szczególnie ważna dla osób w związku, ponieważ mówi ona o potrzebie czasu, który leczy rany. Gdy przetrwacie ten trudny czas razem to po nim będzie już tylko lepiej, jednak aby tak się stało potrzebna będzie rozmowa na tematy, których nie powinniście oboje unikać. Pomyśl o tym co możecie zrobić dla siebie nawzajem oraz dla waszej relacji, a następnie zacznijcie powoli realizować ten plan. A jeżeli na Twojej drodze nie ma jeszcze drugiej połówki to wiedz, że pojawi się ona w momencie, gdy tylko ostatecznie odsuniesz od siebie żal, smutek i żałobę.

Informacje o karcie Tarota 5 Pucharów

Inne nazwy karty Tarota 5 Pucharów

5 Kielichów, Piątka Pucharów, Piątka Kielichów, Rozczarowanie, Władca Utraty Przyjemności, Utrata Zadowolenia

Grupa karty Tarota 5 Pucharów

Małe Arkana, Puchary

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Pucharów

Oko w oko z uczuciami

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Pucharów w pozycji prostej

Strata, rozstanie, odejście, żałoba, łzy, pożegnanie, żal, samotność, zamknięcie w przeszłości

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Pucharów w pozycji odwróconej

Rozpad dotychczasowego życia, rozpacz, nieumiejętność pogodzenia się ze stratą emocjonalną, odmowa życia, depresja

Kolory karty Tarota 5 Pucharów

Niebieski, czerwony

Znaki zodiaku karty Tarota 5 Pucharów

Skorpion

Planety karty Tarota 5 Pucharów

Mars

Żywioły karty Tarota 5 Pucharów

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 5 Pucharów.
Niezaoczywiste
Niezaoczywiste 2022.01.12 - 17:39

Zapytałam karty kiedy znów będę z tym mężczyzną. Karty pokazaly 5 Pucharów w pozycji prostej. Czy to znaczy że już nigdy nie będziemy razem, że mam zapomnieć o tej relacji?

Tarot Online
Tarot Online 2022.01.12 - 17:49

Niestety, ale karta 5 Pucharów mówi zawsze o zakończeniu relacji. Zamów interpretację u nas na kolejne pytania, aby dowiedzieć się, czy możesz zrobić coś w tej relacji jeszcze dla was Niezaoczywiste.

ApsIczKa
ApsIczKa 2022.01.02 - 14:02

Spytałam się kiedy mam wysłać list jak mam to odebrać?

Tarot Online
Tarot Online 2022.01.02 - 15:17

Cześć ApsIczKa ☺️ w tym miejscu nie robimy interpretacji, pomagamy tylko w zrozumieniu znaczenia kart Tarota. Czasami jednak liczbę w Tarocie można odczytać z numeru karty – może ta informacja Ci pomoże ☺️

Damian
Damian 2021.02.08 - 14:55

Zapytałem o uczucie mojej byłej dziewczyny do mnie. Wypadało 5 pucharów w pozycji prostej. Jak to można rozumieć ?

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.08 - 14:58

5 Pucharów oznacza tęsknotę i żałobę za Tobą oraz relacją ☺️

Damian
Damian 2021.02.08 - 15:08

Pytałem dokładnie czy mnie kocha.

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.08 - 15:16

Karta nie mówi o miłości tylko stracie czegoś ważnego.

Damian
Damian 2021.02.08 - 15:21

Czyli będzie chciała odzyskać to co straciła ?

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.08 - 15:26

Najprawdopodobniej tak, ale o tym karta nie mówi wprost.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania