Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Puchary » 5 Pucharów

5 Pucharów

Znaczenie karty Tarota 5 Pucharów

Karta 5 Pucharów to jedna z najsmutniejszych kart w Tarocie. Po pierwsze dlatego, że jest to karta koloru pucharów, które przedstawiają zawsze sprawy emocjonalne oraz uczuciowe. Po drugie, sama karta i to, co przedstawia bardzo mocno oddaje właśnie taki stan jak smutek, rozpacz, strata, a nawet żałoba. Na karcie 5 Kielichów w Tarocie widzimy osobę ubraną w czarny strój, która patrzy na wywrócone 3 puchary leżące przed nią. To, co było w pucharach już się wylało i choć osoba na karcie ma za sobą jeszcze pełne 2 puchary to jednak strata jest dla niej tak wielka, że nie widzi i nie cieszy się z tego co pozostało. Karta 5 Pucharów w rzeczywistości przedstawia stratę i to na każdym polu. Taką, która bardzo boli i którą długo opłakujemy. Oczywiście strata ta nie musi oznaczać utratę kogoś bliskiego, jednak pewne jest to, że będzie dla Ciebie to trudny okres.

Znaczenie karty Tarota 5 Pucharów w pozycji prostej

strata, rozstanie, odejście, żałoba, łzy, pożegnanie, żal, samotność, zamknięcie w przeszłości

Czy o karcie 5 Pucharów w pozycji prostej można powiedzieć coś pozytywnego? Może tylko tyle, że w przeciwieństwie do pozycji odwróconej osoba na karcie wciąż ma coś co jej pozostało i czego nie straciła w wyniku aktualnych wydarzeń. Jednak 5 Pucharów w Tarocie w pozycji prostej utożsamiane powinno być właśnie z wydarzeniami, które kojarzą się ze stratą, rozstaniem, łzami i odejściem. W 5 Kielichów jesteśmy sami ze swoimi problemami i smutkiem, ponieważ nikt nie jest w stanie poczuć tego, co my. Karta może też mówić o pewnym tkwieniu w przeszłości czymś, co przeminęło i powinno już dawno zostać pożegnane. To zdecydowanie jedna z najmniej przyjemnych kart Tarota, której każdy z nas nie chciałby zobaczyć w rozkładzie.

Znaczenie karty Tarota 5 Pucharów w pozycji odwróconej

rozpad dotychczasowego życia, rozpacz, nieumiejętność pogodzenia się ze stratą emocjonalną, odmowa życia, depresja

Gdy 5 Pucharów wypada w pozycji odwróconej to już nie tylko nic nie pozostało po tym co było dla Ciebie tak ważne, lecz także ciężko pogodzić się z tą stratą. Osoba na karcie Tarota tak głęboko popadła w depresję, że doprowadza się wręcz sama do destrukcji. Odwrócona 5 Pucharów przez niektóre osoby traktowana jest wręcz przeciwnie jako moment odrodzenia po stracie, jednak, gdy patrzę na tę kartę nie widzę nic poza smutkiem, rozpaczą i jeszcze większą goryczą. Musisz wyciągnąć lekcje oraz wnioski z tego, co doświadczasz i przejść swoją żałobą pozwalając przeszłości pozostać za Tobą.

Pozostałe informacje o karcie

5 Pucharów

Inne nazwy karty 5 Pucharów:

5 Kielichów, Piątka Pucharów, Piątka Kielichów

Nazwa karty 5 Pucharów w innych językach:

Kolory karty 5 Pucharów:

Znaki zodiaku karty 5 Pucharów:

Planety karty 5 Pucharów:

Żywioł karty 5 Pucharów:

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ