Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » Paź Mieczy

Paź Mieczy

Znaczenie karty Tarota Paź Mieczy

impulsy, działanie, nastrój, wyciąganie, z opresji, zapał do walki, ostrzeżenie przed podejmowaniem pochopnych działań

Paź Mieczy, czyli pierwsza karta dworska w rodzinie Mieczy. Karta ta przedstawia młodą osobę, która w ręku trzyma miecz stojąc na wzgórzu. Paź Mieczy bardzo często jest utożsamiany z właśnie kimś młodym o wyglądzie przypominającym osobę na karcie. Osoba taka zazwyczaj jest inteligentna, błyskotliwa oraz myśli logicznie. Osoba o cechach Pazia Mieczy uwielbia się uczyć oraz doświadczać nowych rzeczy, a przy tym posiada bardzo cięty język. Wadą Pazia Mieczy jest zbytnie analizowanie spraw oraz natłok myśli, który jej towarzyszy. Paź Mieczy może przedstawiać początek pewnej idei, pomysłu, a nawet strategii działania.

Znaczenie karty Tarota Paź Mieczy w pozycji prostej

dzieci lub młodzież, szansa wyjaśnienia sytuacji w szczerej, otwartej rozmowie, zachęta do oparcia się o argumenty i obiektywizm, otwarcie się na zrozumienie postawy innych

W prostej pozycji bardzo często Paź Mieczy mówi o wymianie zdań, pewnej komunikacji. Bardzo często jest to sytuacja konfliktowa, ponieważ Paź Mieczy bardzo lubi wchodzić w dyskusję i podważać czyjeś zdanie. Karta może wskazywać w tej pozycji na rozpoczęcie nauki oraz początek umysłowej drogi w pewnych sprawach. Paź Mieczy prosty zachęca do korzystania z siły umysłu do rozwiązywania swoich problemów. Bardzo często wskazuje na dzieci i młodzież, a także osoby będące w szkole prymusem. Paź Mieczy może także mówić o kimś fałszywym i uszczypliwym w naszym kierunku.

Znaczenie karty Tarota Paź Mieczy w pozycji odwróconej

upór, widzenie tylko swoich racji, zapalczywość, niewdzięczność, niedyskrecja, złośliwość

Odwrócony Paź Mieczy to ktoś nie tylko uparty, lecz także próbujący do granic możliwości udowodnić swoją rację. To osoba, która ma zdecydowanie problemy z nauką oraz wyciąganiem wniosków z płynących doświadczeń. Odwrócony Paź Mieczy będzie bardzo złośliwy wobec innych oraz nie potrafi, a nawet nie chce dotrzymać tajemnicy. Nie warto ufać takiej osobie! To ktoś kto bardzo dużo mówi, lecz nie płyną z tych słów żadne konkrety. Odwrócony Paź Mieczy zamiast tego sieje intrygi, rozpowiada plotki oraz jest po prostu złośliwy.

Pozostałe informacje o karcie

Paź Mieczy

Inne nazwy karty Paź Mieczy:

Giermek Mieczy, Walet Mieczy, Paź, Walet, Giermek, Księżniczka Mieczy, Księżniczka Gwałtownych Wiatrów, Księżniczka Pędzącego Wiatru, Lotos z Pałacu Powietrza, Księżniczka i Cesarzowa Sylfów i Sylfid

Nazwa karty Paź Mieczy w innych językach:

Pag of Swords

Kolory karty Paź Mieczy:

żółty, czerwony, zielony, biały

Znaki zodiaku karty Paź Mieczy:

Koziorożec, Wodnik, Ryby

Planety karty Paź Mieczy:

Merkury

Żywioł karty Paź Mieczy:

Ogień

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ