Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Głupiec

Poznaj znaczenie karty Tarota Głupiec

Znaczenie karty Tarota Głupiec

Głupiec to pierwsza karta Tarota i z tego powodu przypisana została do niej liczba 0. Głupiec otwiera więc nie tylko całą talię Tarota, ale także najważniejszą drogę w Tarocie, czyli Wielkie Arkana. Głupiec to karta początków i nowych doświadczeń, lecz nie należy utożsamiać jej nazwy z cechami osoby, którą potocznie tak określamy. Karta w swoim znaczeniu symbolicznym nawiązuje do pewnej cykliczności, która występuje w życiu każdego z nas. Z tego względu co jakiś czas wyruszamy w nieznaną drogą pełną nowych doświadczeń oraz lekcji życia. Karta Głupiec mówi właśnie o takim momencie życia, w którym będąc pełnym nadzieji jesteśmy w stanie zacząć w życiu od zera. Głupiec, choć może na początku swojej drogi być lekkomyślny i zbyt ufny wobec losu, to jednak z czasem staje się mędrcem umiejącym tak jak Pustelnik dać innym cenne lekcje i życiowe rady. Głupiec to piękna karta, która przede wszystkim przypomina nam najmłodsze lata naszego życia, w których z dużą ufnością i nadzieją budowaliśmy w marzeniach zamki z piasków. To pierwszy krok, który co jakiś czas stawiamy w życiu rozpoczynając nową drogę nauki. Karta ta często określana jest także liczbą XXII i tym samym zamyka Wielkie Arkana Tarota. Przypomina ona w ten sposób o tym, że każdy koniec to nowy początek, a człowiek na koniec pozostaje wciąż głupcem.

Znaczenie karty Głupiec w pozycji prostej

Gdy zadajesz pytanie kartom Tarota i widzisz kartę Głupiec w prostej pozycji oznacza to, że w tym pytaniu być może Ty jesteś osobą, która właśnie wyruszyła w nową drogę. Karta bardzo często zapowiada zupełnie nieznane Ci dotąd doświadczenia w każdej sferze Twojego życia. Może więc ona zwiastować zupełnie nową relację, ale także zmianę pracy, czy miejsca zamieszkania. Karta Głupiec w pozycji prostej bardzo często zwiastuje także ciążę lub po prostu spróbowanie czegoś zupełnie nowego, co wymagać będzie od nas nowych umiejętności. Karta Głupiec symbolizuje bowiem potrzebę zdobywania doświadczeń, ale także swego rodzaju ufność w siebie oraz spontaniczność, którą bardzo często możemy zaobserwować u dzieci. I tak jak one, gdy wylosujesz prostą kartę Głupiec spodziewaj się czasu, w którym będziesz się uczyć i rozwijać, a wszystko to będzie sprawiać Ci niesamowitą radość. Karta Głupiec w pozycji prostej to także zauroczenie, a czasem nawet miłość od pierwszego wejrzenia, która przyniesienie Ci wielkie szczęście oraz chęć pozostawienia za sobą przeszłości. Głupiec uwielbia być w centrum uwagi i ma wielką wiarę w swoje powodzenie, jednak czasem może być lekkomyślny oraz mieć zbyt wielką wiarę w swoje powodzenie. Jest to bardzo dobra karta na wszystkie sprawy, w których oczekujesz nowego startu.

Znaczenie karty Tarota Głupiec w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta Głupiec w sprawach miłosnych zawsze wskazuje na nową znajomość i początek czegoś obiecującego. Karta może wskazywać także na flirt oraz ogólną ekscytację nową znajomością. Sama w sobie jednak nie mówi o żadnych konkretnych uczuciach do drugiej osoby, ani też nie zapowiada jak potoczy dalej się ta relacja. Głupiec to karta, która w sprawach łóżkowych może mówić o eksperymentach, a także doświadczaniu seksualności po raz pierwszy. Ponadto prosty Głupiec może także mówić o osobie, która podchodzi do znajomości bez większego przywiązania. W skrajnym przypadku może ona także darzyć pewne osoby zbyt dużym zaufaniem, co może narazić ją na niebezpieczeństwo. Z tego powodu Głupiec pozycji prostej karta Głupiec przypomina, aby zachować pewną ostrożność, ale sama w sobie nie zapowiada negatywnych wydarzeń w sprawach uczuciowych. Dla osób będących w związku prosty Głupiec zazwyczaj wskazuje na chęć zakończenia związku i spróbowania czegoś nowego. W przypadku osób samotnych prosty Głupiec może symbolizować nadchodzący nowy romans lub po prostu chęć pozostania samemu i czerpanie z życia to co najlepsze w aktualnej formie. Niezależnie od tego jak potoczy się Twoja droga pewnym jest, że Twoje relacje ulegną ożywieniu, a Ty otworzysz się na nowe znajomości.

Znaczenie karty Tarota Głupiec w pozycji odwróconej

Karta Głupiec w pozycji odwróconej wskazuje na to, że należy teraz zachować szczególną ostrożność w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji, a w szczególności tych, które mogą być szczególnie ryzykowne. Aktualna sytuacja nie jest dla Ciebie dobrym momentem do próbowania nowych rzeczy, a także zdobywania doświadczeń. Odwrócony Głupiec informuje Cię, że musisz szczególnie uważać, aby w swoim działaniu nie okazać się zbyt lekkomyślnym. Nie podejmuj decyzji dotyczących Twojej przyszłości pod wpływem chwilowych emocji, czy też licząc na przychylność losu, ponieważ może okazać się, że nie wszystko pójdzie po Twojej myśli. Odwrócony Głupiec to także taka sytuacja, w której próbujesz ponownie rozpocząć jeszcze raz tę samą drogę, podczas gdy nie ma już do tego okazji. Karta Głupiec może także mówić o brak stabilności życiowej, jak i finansowej, ale także popełnianiu co jakiś czas tych samych błędów. Odwrócony Głupiec symbolizuje osobę naiwną, niedojrzałą oraz taką, która żyje tylko i wyłącznie chwilą. Karta może dodatkowo symbolizować takie wydarzenia jak nieplanowana ciąża, czy też podążanie drogą życia bez dalszych perspektyw. Czasem wskazuje ona na kurczowe trzymanie się przeszłości w obawie przed tym co nowe. Głupiec w pozycji odwróconej to także brak przychylności losu w pytanej sprawie.

Znaczenie karty Tarota Głupiec w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócony Głupiec mówi przede wszystkim o zbyt lekkomyślnym podejściu do nowych znajomości, co może prowadzić do pewnego zagrożenia, które może spotkać Cię ze strony Twojego otoczenia. Może także okazać się, że obecnie próbujesz się zaangażować w relację, która nie ma szans przetrwać próby czasu. Wszystkie Twoje działania na polu emocjonalnym wymagają więc szczególnej ostrożności oraz kilkukrotnego przemyślenia spraw, zanim dokonasz właściwego wyboru. Jeżeli obecnie znajdujesz się w związku to karta Głupiec w pozycji odwróconej może mówić o tym, że brakuje wam dojrzałości potrzebnej, aby rozwinąć tę relację. To także problem z wyciągnięciem lekcji płynących z życia oraz chęć rozpoczęcia wszystkiego od nowa, choć nie jest to już możliwe. W przypadku osób samotnych odwrócony Głupiec będzie mówił jednak o tym, że nie chcesz spróbować nowej relacji, a wręcz opierasz się przed zdobywaniem nowych doświadczeń, które pomogą Ci jeszcze bardziej poznać siebie i zrozumieć swoje potrzeby. Karta ponadto wskazuje także na naiwne podejście do spraw łóżkowych, a czasem wręcz przeciwnie na niechęć w eksperymentowaniu na tym polu. Odwrócony Głupiec bardzo często wypada także w sytuacjach, w której może nastąpić koniec pewnej znajomości zaraz po tym jak została ona rozpoczęta.

Informacje o karcie Tarota Głupiec

Inne nazwy karty Tarota Głupiec

Joker, Błazen, Duch Eteru, Wędrowiec, Włóczęga, Bezimienny, Anthropos (zwrócony ku górze), Człowiek Myślący

Grupa karty Tarota Głupiec

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Głupiec

Spontaniczność, nowe możliwości u początku wszelkich dróg, podejmowanie nowych, ale nieprzemyślanych decyzji, entuzjazm, radość, nowość, obranie właściwego kierunku działań, brak przywiązania do materializmu, pytania stawiane sobie na początku różnych przedsięwzięć

Słowa kluczowe karty Tarota Głupiec w pozycji prostej

Dziecko, radość, pasja, optymizm, niewinność, wycieczka, beztroska, poszukiwanie radości dziecka w sobie, wiara w siebie, w sens życia

Słowa kluczowe karty Tarota Głupiec w pozycji odwróconej

Lekkomyślność, głupota, naiwność, niedojrzałość, niepotrzebne ryzyko, utrata okazji, poczekaj przed podjęciem decyzji

Kolory karty Tarota Głupiec

Żółty, czerwony, biały

Znaki zodiaku karty Tarota Głupiec

Wodnik

Planety karty Tarota Głupiec

Uran, Merkury, Pluton

Żywioły karty Tarota Głupiec

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Głupiec.
Moni
Moni 2021.03.03 - 17:43

na pytanie co dalej z relacją z byłym facetem kartą na „co będzie” wypadł Głupiec, jak mogę to zinterpretować ?
na „co było” wypadła Sprawiedliwość (rzeczywiście było zerwanie) na „co jest” wypadł Wisielec (jesteśmy w zawieszeniu, dajemy sobie czas na przemyślenia) natomiast nie wiem czy dobrze interpretuję Głupca – czy to nasz nowy początek, szczęśliwy zwrot wypadków….?

Tarot Online
Tarot Online 2021.03.03 - 23:06

Cześć Moni ☺️ dosyć ogólnie zadanie pytanie, bo popatrz sama: Głupiec może mówić o tym co będzie u Ciebie, u niego lub u was. Gdybyś pytała mnie o interpretację takiej karty to bym powiedział, że każdy z was zacznie coś nowego. Karta Głupiec nigdy nie wypadnie dwa razy na tą samą rzecz np. nie możesz dwa razy posiadać pierwsze swoje auto, czy też dwa razy rozpocząć tę samą relację. Ale proszę dopytaj Tarota Online, bo według mnie pytanie to jest zbyt nieprecyzyjne, żeby wyciągnąć tak daleko idące wnioski.

Kamilap
Kamilap 2021.06.14 - 19:52

na moje pyatanie ci mam zrobic by miec dobrze platna prace wyszla mi taka karta, jaka jest interpretacja ?

Damian
Damian 2021.02.10 - 15:47

Zapytałem tarota online w jakim czasie moja byla dziewczyna sie do mnie odezwie. Wyszedł głupiec w pozycji odwróconej. Jak to mogę zinterpretować ?

Kl
Kl 2021.02.11 - 19:42

Ze sie nie odezwie i naiwnie wierzysz, ze tak bedzie

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.11 - 22:51

Tak można by było zinterpretować, ale gdyby pytanie nie dotyczyło czasu. Tutaj jest to bardziej skomplikowane.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania