Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Głupiec

Głupiec

Głupiec

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Głupiec
dziecko, radość, pasja, optymizm, niewinność, wycieczka, beztroska, poszukiwanie radości dziecka w sobie, wiara w siebie, w sens życia

Głupiec

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Głupiec
lekkomyślność, głupota, naiwność, niedojrzałość, niepotrzebne ryzyko, utrata okazji, poczekaj przed podjęciem decyzji

Głupiec

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Mawiamy, że człowiek całe się uczy, a i tak umiera głupi. I coś w tym jest. Drogę Głupca co jakiś czas każdy z nas zaczyna od nowa w różnej dziedzinie życia. Głupiec to pierwsza karta Tarota z Wielkich Arkan. Oznacza to, że Głupiec otwiera najważniejszą drogę w Tarocie, drogę Wielkich Arkanów. Głupiec to karta więc początków i nowych doświadczeń, lecz nie należy utożsamiać jej nazwy z osoby, którą opisuje. Głupiec, choć może na początku swojej drogi być lekkomyślny i zbyt ufny wobec losu, to jednak z czasem, gdy już przebędzie swoją drogę stanie mędrcem dającym innym lekcje i życiowe porady. Głupiec to więc piękna karta, która przypomina nam najmłodsze lata naszego życia, w których z dużą ufnością i nadzieją stawialiśmy pierwsze kroki budując w marzeniach zamki z piasków.

Głupiec

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Gdy pytasz Tarota i w rozkładzie widzisz kartę Głupca w prostej pozycji to oznacza to, że w tym pytaniu być może Ty jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją drogę lub po prostu jest to zapowiedź czegoś zupełnie nowego w Twoim życiu. Głupiec symbolizuje bowiem to co nowe i nieznane, ufność, spontaniczność, radość, nauka, rozwój, dzieciństwo i początek, zauroczenie, pierwsze spotkanie, szczęście, bycie w centrum uwagi, lecz także lekkomyślność oraz zbyt wielką wiarę w swoje powodzenie. Głupiec jest to więc idealna karta w sytuacji, w które pytasz o nową relacje, pracę, decyzję, a nawet zakup.

Głupiec

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Co złego może oznaczać tak piękna karta Tarota jaką jest głupiec? Przede wszystkim karta Głupiec w pozycji odwróconej to symbol zbytniej lekkomyślności, a nawet głupoty w działaniu. Głupiec odwrócony to także podejmowanie zbyt dużego ryzyka z nadzieją, że „jakoś się ułoży”. Głupiec symbolizuje więc np. wpadkę (podczas, gdy prosty Głupieć mówi o ciąży, która jest w dobrym momencie) lub drogę, która straciła już swoją szansę i nie może zostać ponownie otwarta. Głupiec może także mówić o brak stabilności tak życiowej jak i finansowej. Uważaj więc na Głupca, gdy widzisz go do góry nogami!

Strona Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Zaakceptuj to, aby móc korzystać z Tarota Online. Akceptuję Polityka Prywatności