Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

9 Pucharów

Poznaj znaczenie karty Tarota 9 Pucharów

Znaczenie karty Tarota 9 Pucharów

Dziewiąta karta na dworze Kielichów nazywana jest jako 9 Kielichów lub też 9 Pucharów. Na tej karcie Tarota możesz dostrzec siedzącego człowieka z założonymi rękoma. Jest bardzo zadowolony z sytuacji, w której aktualnie się znajduje, a jednocześnie jest to osoba wyraźnie pewna siebie. Pozycja mężczyzny wskazuje jednoznacznie na to, że nie zamierza on ruszać się z tego miejsca. Może wynikać to z przywiązania do wszystkich pucharów, które ułożone są nim na wysokim, półkolistym konturze. Tak przedstawionych dziewięć kielichów symbolizuje harmonię oraz ogólne zadowolenie. W rzeczywistości karta 9 Kielichów wskazuje na bardzo dobry okres w życiu osoby, którą przedstawia. Nie jest to jednak pełnia szczęścia, którą możesz zobaczyć np. w karcie 10 Kielichów. Chociaż osoba na karcie zdaje sobie sprawę, że brakuje jej jeszcze jednego pucharu (symbolizującego spełnienie na polu uczuciowym), to jednak poza tym ma pod dostatek wszystkiego czego tylko zapragnie. Karta 9 Kielichów jak żadna inna z dworu Pucharów odnosi się do świata materialnego i mocno nawiązuje w tym znaczeniu do karty 9 Denarów.

Znaczenie karty 9 Pucharów w pozycji prostej

Prosta karta 9 Pucharów stanowi bardzo dobry omen dla praktycznie każdego pytania, które możesz zadać kartom Tarota. Począwszy od kwestii zdrowotnej gdzie karta 9 Kielichów wróży dobrą kondycję oraz siły witalne po materialne spełnienie, w których los oferuje Ci wszystko czego zapragniesz. Karta ta jest jednocześnie symbolem pewnego rodzaju stabilizacji, lecz nie tylko na planie finansowym, ale przede wszystkim emocjonalnym. Oznacza to, że chociaż wziąć brakuje Ci tego jedynego pucharu, to jednak obecna sytuacja jest dla Ciebie bardzo komfortowa. Prosta karta 9 Pucharów może w pewnych sytuacjach mówić o materializmie, jednak jest to zawsze świadomy wybór Twoich priorytetów w aktualnym momencie życia. To karta gościnności oraz dobrego standardu życia, szczególnie w odniesieniu do Twojego miejsca zamieszkania. W prostej pozycji osoba na karcie 9 Kielichów jest bardzo pewna siebie oraz zadowolona, ponieważ wszystkie jej życzenia zostają natychmiast spełnione. Karta może mówić także o stabilnej relacji dwojga osób, jednak nie będzie to jeszcze założona rodzina, czy też związek formalny, a po prostu dający wam obu przyjemność spędzony razem czas.

Znaczenie karty Tarota 9 Pucharów w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W prostej pozycji w pytaniach związanych z miłością karta 9 Pucharów jest ogólnie bardzo dobrym znakiem. Wynika to oczywiście z faktu, że należy ona do dworu Pucharów, które to w swoim założeniu wskazują właśnie na sprawy uczuciowe. 9 Pucharów symbolizuje na tym polu zadowolenie, harmonię oraz ogólnie stabilną sytuację emocjonalną. Należy tutaj bardzo mocno podkreślić, że nie jest to jednak pełnia szczęścia, która miałaby miejsce, gdyby na karcie znajdowało się nie dziewięć, a dziesięć kielichów. Jeżeli jesteś aktualnie w związku, to najprawdopodobniej jest on dla Ciebie bardzo satysfakcjonujący, a Ty otrzymujesz w nim wszystko to o czym tylko zamarzysz. Karta 9 Kielichów jest także bardzo dobra dla osób samotnych, ponieważ zapowiada ona romanse, które zapewnią Ci udane życie seksualne oraz potrzebną bliskość. Miłość możesz spotkać teraz przede wszystkim w miejscach, w których możesz celebrować osiągnięty sukces. Mogą to być wszelkiego rodzaju imprezy, a szczególnie domówki, czy też luźne spotkania towarzyskie. Twoja pewność siebie, zebrane wcześniej doświadczenie oraz pozytywne podejście do ludzi znacznie pomogą Ci w rozpoczęciu nowej relacji. Ciesz się oraz korzystaj z tego co posiadasz dzieląc się tym z innymi bliskimi Ci osobami, ponieważ obecny czas jest na to najlepszym momentem.

Znaczenie karty Tarota 9 Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona 9 Pucharów tak samo, jak karta w pozycji prostej zapowiada bardzo dobre powodzenie w sprawach materialnych. Różnica polega na tym, że w tej sytuacji może ona spowodować u Ciebie zbytnie przywiązanie do pieniędzy i trudność z zaangażowaniem się emocjonalnie w relację z ludźmi. Może także okazać się, że oceniasz innych oraz siebie przez pryzmat stanu posiadania, co może dodatkowo może komplikować Twoje relacje ludźmi. Z drugiej strony odwrócona 9 Kielichów może przedstawiać sytuację, w której stan posiadania nie daje Ci już więcej satysfakcji, a na pierwszy plan wysuwa się brakujący jeden puchar, który tak bardzo próbujesz odnaleźć w swoim życiu. 9 Pucharów bardzo często przedstawia osobę, która może być określana jako pozer lub cwaniak. Takie cechy charakteru mogą prowadzić Cię do utraty dobrej opinii w społeczności, w której się otaczasz. Mężczyzna przedstawiony na tej karcie nie jest jednak chętny do wprowadzenia w swoim życiu żadnych zmian, a jedyne co potrafi zrobi to narzekać na swój brak zadowolenia. Uważaj, aby przy odwróconej karcie 9 Pucharów nie nadużywać gościnności, ale także, aby nie popaść w obżarstwo, czy lenistwo.

Znaczenie karty Tarota 9 Pucharów w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta 9 Pucharów przedstawia przede wszystkim stan ciągłego niezadowolenia, szczególnie na planie emocjonalnym, na którym odczujesz obecnie największe braki. Karta ta może mówić także o tym, że masz niewłaściwe podejście do ukochanej osoby lub też wasza relacja nie jest tak bliska jak tego oczekujesz. Z drugiej strony może okazać się, że zbyt mocne przywiązanie do pieniędzy powoduje u Ciebie trudność w mocniejszym zaangażowaniu się w intymną relację. Jeżeli znajdujesz się obecnie w trwałym związku, to najpewniej nie daje on wam obu satysfakcji, jednak nie chcecie podjąć niezbędnych zmian, które pozwolą wam rozwiązać aktualne problemy. Karta 9 Kielichów w tej pozycji może wskazywać także na związek, w którym poświęcacie sobie za mało czasu na seks lub też jest on pozbawiony miłości. Odwrócona 9 Pucharów wskazuje również na brak mentalnej stabilności oraz emocjonalnej dojrzałości co uniemożliwia Ci budowanie trwałych relacji. Możesz mieć teraz także problemy z przesadzoną lub zbyt małą pewnością siebie, co sprawia, że odpychasz od siebie nowo poznane osoby. Ważne jest teraz dla Ciebie, aby popracować nad własną samooceną. Naucz się szczęścia przebywając tylko ze sobą zanim zaczniesz się nim dzielić nim z innymi.

Informacje o karcie Tarota 9 Pucharów

Inne nazwy karty Tarota 9 Pucharów

9 Kielichów, Dziewiątka Pucharów, Dziewiątka Kielichów, Zaspokojenie, Szczęście, Szczęście Materialne, Władca Materialnego Szczęścia

Grupa karty Tarota 9 Pucharów

Małe Arkana, Puchary

Słowa kluczowe karty Tarota 9 Pucharów

Szczęśliwe zakończenie, tradycja, zakorzenienie

Słowa kluczowe karty Tarota 9 Pucharów w pozycji prostej

Zadowolenie, satysfakcja, sytość, zdrowie, sukces materialny, gościnność, stabilność emocjonalna, spełnienie życzenia

Słowa kluczowe karty Tarota 9 Pucharów w pozycji odwróconej

Niezadowolenie z siebie, czekanie z założonymi rękoma na zmianę, utrata dobrej opinii, obżarstwo, otyłość, nadużywanie gościnności, mierzenie swojej wartości tym, co się posiada

Kolory karty Tarota 9 Pucharów

Żółty, fioletowy

Znaki zodiaku karty Tarota 9 Pucharów

Ryby

Planety karty Tarota 9 Pucharów

Jowisz

Żywioły karty Tarota 9 Pucharów

Woda

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 9 Pucharów.
Damian
Damian 2021.02.04 - 16:01

Zapytałem Tarota Online „Czy moja była dziewczyna Marta chce powrotu do mnie?”. Wypadło 9 pucharów w pozycji odwróconej. Jak interpretować tą odpowiedź ?

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.04 - 20:02

A jak czujesz Damian? ☺️

Damian
Damian 2021.02.04 - 20:28

Czuję, że jest jeszcze nadzieja, i chciała by to naprawić. Ale czy to nie jest tylko może życzenie ?

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.04 - 21:05

Odwrócona 9 Pucharów mówi o niezadowoleniu z aktualnej sytuacji ☺️

Damian
Damian 2021.03.15 - 19:06

Zapytałem tarota czy ja i moja byla dziewczyna Marta będziemy jeszcze razem. Odpowiedzią byla karta 9 pucharów w pozycji prostej. Nie wiem jak rozumieć odpowiedź tarota.

Tarot Online
Tarot Online 2021.03.15 - 19:42

Oznacza to, że na ten moment będziesz sam i musisz znaleźć w tym swoje szczęście, wiem, że brakuje Ci 1 Puchara (10 Kielichów) do szczęścia, ale dalej będę się upierał po pozostałych Twoich kartach, że za jakiś czas los się dla was odmieni. Jak sam widzisz, teraz karty bardzo mocną pokazują Tobie i jej, że to czas, aby pobyć samemu/samej.

Damian
Damian 2021.03.15 - 20:10

Jaki to moze być czas? Bedzie on długi?

Tarot Online
Tarot Online 2021.03.15 - 20:20

A jak czujesz?

Damian
Damian 2021.03.15 - 22:11

Wydaje mi się ze coś wisi w powietrzu i lada moment cos się wydarzy.

Tarot Online
Tarot Online 2021.03.16 - 00:21

Daj znać jak tak się stanie ☺️

kala
kala 2021.06.26 - 01:52

Zadałam pytanie, czy mam sobie dać spokój z pewnym osobnikiem( nie widzę progresu w relacji ale coś nas ewidentnie do siebie przyciaga) i wyskoczyo 9 pucharów. Niby pozytywna karta ale nie wiem czy marnować czas i silę na rozwój wydarzeń.

Tarot Online
Tarot Online 2021.07.04 - 19:19

Cześć kala ✋ dokładną odpowiedź otrzymasz zamawiając indywidualną interpretację dla Twojego pytania i karty 9 Pucharów ☺️ mogę jednak podpowiedzieć Ci, że karta 9 Pucharów sama w sobie nie wskazuje na zakończenie relacji, czy też jakąkolwiek zmianę o czym dowiesz się z jej opisu powyżej 👆

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania