Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Umiarkowanie

Umiarkowanie

Umiarkowanie

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Umiarkowanie
zaufanie, równowaga, spokój wewnętrzny, harmonia, skromność, dyplomacja, umiejętność łączenia przeciwieństw, warto zająć się stroną duchową, potrzeba cierpliwości i rozwaga w działaniu

Umiarkowanie

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Umiarkowanie
brak równowagi, spokoju, powierzchowność, trudność w podjęciu decyzji, brak cierpliwości, zajmowanie się przeszłością lub przyszłością bez kontaktu z teraźniejszością, chaos w życiu, choroba

Umiarkowanie

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Na karcie Tarota Umiarkowanie w w Wielkich Arkanach widzimy kobietę stojącą nad rzeką, która w obu rękach trzyma puchary będące symbolem emocji i uczuć. Kobieta ta na karcie Umiarkowanie lub też zwanej Powściągliwość przelewa z jednego pucharu w drugi wodę i sama stoi jedną stopą także w wodzie. Osoba na karcie ma również skrzydła, a sama aura na karcie wygląda na dosyć spokojną i przyjazną. Karta Umiarkowanie w swoim podstawowym znaczeniu dokładnie oddaje cechy nazwy, którą posiada. Wskazuje ona w rozkładzie Tarota na umiar, powściągliwość i zrównoważenie w danej sprawie Pytającego. Karta nakazuje cierpliwość oraz wykazanie się wewnętrzną dyscypliną, zwłaszcza w kwestiach emocjonalnych. Bardzo często karta ta odnosi się właśnie do emocjonalnej sfery życia ze względu na symbol pucharów i wody, które na niej widzimy. Aby osiągnąć równowagę osoba pytająca Tarota musi doskonale zrównoważyć dwa elementy symbolizowane przez puchary na karcie. Wewnętrzna równowaga jest największą siłą, dlatego zawsze unikaj w swoim życiu skrajności – staraj się znaleźć złoty środek w każdym swoim działaniu.

Umiarkowanie

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

W pozytywnym położeniu lub tak zwanej prostej pozycji karta Umiarkowanie wskazuje bardzo często na brak lub minimalny postęp w sprawie, o którą pytasz. Umiarkowanie także podpowiada Ci, aby w danej sytuacji zachować umiar i nie dać się wyprowadzić z równowagi. Prosta karta Umiarkowanie/Powściągliwość wskazuje na spokój w życiu codziennym oraz odnalezienie duchowej oraz cielesnej równowagi. Karta może także mówić o tym, że w Twoim życiu wreszcie rozwiążą się problemy. Karta ta nie jest jednak dobrym omenem jeżeli chodzi o sprawy finansowe, ponieważ zawsze pokazywała mi raczej przeciętne dochody, choć zapowiada względny spokój i brak problemów z gotówką. W przypadku sfery seksualnej Umiarkowanie również mówi o wstrzemięźliwości w sprawach łóżkowych.

Umiarkowanie

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Odwrócona karta Umiarkowanie mówi w swoim podstawowym znaczeniu o braku umiaru. Być może nie potrafisz poradzić sobie ze swoimi emocjami lub za bardzo wydajesz pieniądze. Karta Umiarkowanie odwrócona ostrzega Cię: zachowaj umiar, równowagę i powściągliwość w swoich działaniach albo poniesiesz konsekwencje tego działania. Odwrócona karta Umiarkowanie może również wskazywać na to, że nie jesteś w stanie znaleźć w swoim życiu złoty środek przez co decyzje, które podejmujesz są błędne lub zbyt pochopne. Odwrócone Umiarkowanie wskazuje na brak cierpliwości, zniechęcenie, lenistwo, brak motywacji lub problemy uczuciowe.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ