Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Koło Fortuny

Poznaj znaczenie karty Tarota Koło Fortuny

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny

Karta Koło Fortuny w Tarocie oznaczona jest liczbą dziesięć (X) i jak sama nazwa symbolizuje zmienność losu oraz Twoje przeznaczenie. W centrum karty widoczne jest duże, złoto koło odwołujące się do amuletu radości życia. Połączone jest ono wewnątrz czterema szprychami z symbolami rtęci, siarki, wody i soli. Na samym szczycie karty Koło Fortuny siedzi sfinks, który symbolizuje z kolei pewnego rodzaju tajemniczość, ale również przewidywalność pewnych z góry zaplanowanych wydarzeń. We wznoszącej się fazie koła widoczny jest Anubis z głową szakla, a z drugiej strony w fazie opadającej egipski bóg Set. W Tarocie Koło Fortuny posiada także hebrajskie znaki odpowiadające imieniu Boga (JHVH) oraz słowo TARO, któremu w języku łacińskim przypisuje się wiele znaczeń. Na karcie widoczne jest także błękitne niebo oraz chmury, które podtrzymują cztery cheruby (lew, anioł, orzeł i byk). Koło Fortuny to karta, która przede wszystkim odnosi się cykliczności życia, w trakcie której raz jesteś na szczycie, a innym razem dotykasz samego dna. Karta Koło Fortuny to symbolika nieuchronności przed pisanymi Tobie wydarzeniami, na które w dobrym i złym znaczeniu tego słowa wcale nie musisz sobie zasłużyć. To jedna z najważniejszych kart w całym Tarocie, ponieważ zwiastuje zawsze istotne dla pytającej osoby wydarzenia oraz zmiany.

Znaczenie karty Koło Fortuny w pozycji prostej

Karta Koło Fortuny w pozycji prostej to zdecydowanie jedna z najlepszych kart, jaka może Ci się trafić niezależnie od tego, o jaką sprawę pytasz. Proste Koło Fortuny przepowiada bowiem fortunę oraz wielkie szczęście, a także taki moment w Twoim życiu, w którym znajdziesz się na samym jego szczycie. Musisz jednak pamiętać, że duma zawsze przychodzi przed upadkiem, a po czasach nawet najlepszych zbiorów w końcu przyjdzie i gorszy siew. Koło Fortuny w pozycji prostej bardzo często jest także zapowiedzią zupełnie niespodziewanych wydarzeń, które mogą dotyczyć każdej sfery Twojego życia. Spodziewaj się więc poprawy zarówno w sprawach miłosnych, czy też zdrowotnych oraz przerwania dotychczasowej złej passy. W codziennych sytuacjach proste Koło Fortuny może wskazywać na nagły zwrot sytuacji, czy też niesamowity splot wydarzeń, który może przynieść bardzo pozytywne rezultaty. Przy tej karcie nie ma jednak miejsca na przypadki, dlatego wszystko co wydarzy się w Twoim życiu jest częścią większego i odgórnie przygotowanego dla Ciebie planu. Spodziewaj się więc od losu nagrody, a od sił wyższych pełnej opatrzności. Proste Koło Fortuny zachęca do przejęcia inicjatywy i wykorzystania nadarzającej się od życia okazji. Jest to również symbol ciągłego ruchu oraz powodzenia, które może zapoczątkować w Twoim życiu nowy etap.

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje karta Koło Fortuny w pozycji prostej zapowiada pozytywne wydarzenia niezależnie od tego, w jakiej sytuacji obecnie się znajdujesz. Zmiany które nadejdą w Twoim życiu uczuciowym będą jednak zupełnie nieoczekiwane i nieuniknione. Z tego powodu Koło Fortuny w pozycji prostej może wskazywać zarówno na zbliżającą się nową relację, jak i zakończenie obecnego związku. Karta zachęca jednak do zdecydowanego działania i wykorzystania nadarzającej się okazji, która ostatecznie okaże się dla Ciebie korzystna. Proste Koło Fortuny symbolizuje również czas emocjonalnej transformacji, który może pomóc uwolnić się wam od dotychczasowych problemów oraz ograniczeń. Może być to również moment, w którym wasz związek doświadczy całkowitej zmiany, a nawet zamknięcia pewnego życiowego etapu. Pomoże w tym wam opieka sił wyższych, która pozwoli wam osiągnąć wspólnie szczyt i pozytywnie zdać nadchodzący egzamin życia. Koło Fortuny w pozycji prostej zawsze jednak odnosi się do zmian, które w swoim efekcie dotykają całego życia, a nie tylko spraw uczuciowych. To nadarzająca się od życia szansa, która pozwoli Ci odmienić swój los być może właśnie poprzez osobę, która jest Ci zapisana w gwiazdach. Przypomina ona jednak tym samym, aby zbudować związek, który będzie w stanie przetrwać także trudne czasy.

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny w pozycji odwróconej

Karta Koło Fortuny w pozycji odwróconej to przede wszystkim zapowiedź utraty powodzenia, które dotychczas pomogło Ci wejść na sam szczyt. Może również wskazywać ona na to, że opierasz się przed zmianami, które konieczne są do Twojego dalszego wzrostu. Z tego powodu odwrócone Koło Fortuny zapowiada wydarzenia, które w pewien sposób wymuszą na Tobie zmianę dotychczasowej perspektywy. Z czasem jednak pomoże Ci to osiągnąć jeszcze większy życiowy sukces. Aby jednak tak się stało konieczne jest zrozumienie zmienności losu oraz zmierzenie się z nadchodzącą lekcją życia. Koło Fortuny w pozycji odwróconej to symbol tendencji spadkowej, która doprowadzi do istotnego pogorszenia Twojej życiowej sytuacji. Bardzo często związane jest to z materialnymi stratami, które mogą w skrajnych sytuacjach doprowadzić do utraty majątku. Należy jednak pamiętać, że opisane na tej karcie wydarzenia mogą przetransformować Twoje życie w każdej kwestii, a nie tylko finansowej. Koło Fortuny w pozycji odwróconej symbolizuje ponadto moment, w którym może opuścić Cię dotychczasowe szczęście, a więc i przegraną. Odwrócone Koło Fortuny radzi, aby przygotować się na trudne czasy i unikać ryzykownych inwestycji. W nadchodzącym czasie możesz ponadto doznać rozczarowania, a z czasem nawet zwątpienia. Pamiętaj jednak, że choć wydarzenia te mogą być dosyć bolesne to tylko od Ciebie zależy jak szybko one przeminą, a dobra passa powróci.

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Koło Fortuny to w odniesieniu do relacji symbol jej upadku, co w pewnych okolicznościach może zwiastować zakończenie trwającego związku. Karta Koło Fortuny w pozycji odwróconej zapowiada także nadejście trudnych czasów, w których przyjdzie zmierzyć wam się wspólnie z zewnętrznymi problemami, ale również własnymi słabościami. Kartę tę można więc interpretować jako pewnego rodzaju egzamin od życia, którego zadaniem jest sprawdzić, czy podążasz odpowiednią dla siebie drogą. Odwrócone Koło Fortuny jest złym znakiem, jeżeli dotychczas w Twoim życiu uczuciowym nie było większych problemów. W innej sytuacji karta ta mówi o tym, że w najbliższym czasie sytuacja na tym polu nie ulegnie poprawie. Nie możesz więc liczyć na przychylność losu, a zamiast tego musisz skupić się na ciężkiej pracy, która pozwoli Ci zbudować w życiu nowe relacje. Karta Koło Fortuny w pozycji odwróconej bardzo często może także wskazywać na karmiczne relacje, które wymagają przepracowania. Z drugiej strony może mówić ona także o tym, że na ten moment nie jest pisana wam wspólna ścieżka życia. Odwrócone Koło Fortuny dla nowych relacji może również zwiastować komplikacje oraz opóźnienia, a dla stałych związków czas stagnacji. Oczekuj nieoczekiwanego i wyciągnij jak najwięcej lekcji z płynących doświadczeń.

Informacje o karcie Tarota Koło Fortuny

Inne nazwy karty Tarota Koło Fortuny

Koło Losu, Koło Szczęścia, Rota, Fatum, Szansa, Traf, Los, Pan Sił Życia, Władca Sił Życiowych

Grupa karty Tarota Koło Fortuny

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Koło Fortuny

Przyjmij swój los, ożywienie, wzmocnienie, zmiana, punkt zwrotny, ruch

Słowa kluczowe karty Tarota Koło Fortuny w pozycji prostej

Początek nowego etapu w życiu, zmiany, przeznaczenie, okres na wozie, wygrana, konieczność poddania się zmianom, niemożność uniknięcia zmian, zaakceptowanie, że jedyną stałą w życiu jest ciągła zmiana

Słowa kluczowe karty Tarota Koło Fortuny w pozycji odwróconej

Strata, fatalizm, rezygnacja, zwątpienie, kradzież, opieranie się zmianom, okres pod wozem, przegrana

Kolory karty Tarota Koło Fortuny

Fioletowy

Znaki zodiaku karty Tarota Koło Fortuny

Strzelec

Planety karty Tarota Koło Fortuny

Jowisz

Żywioły karty Tarota Koło Fortuny

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Koło Fortuny.
wrlm
wrlm 2023.11.18 - 17:33

Jakie znaczenie w interpretacji ma fakt, że cheruby są żółtego koloru i to, że każde z nich czyta jakąś książkę? Dodatkowo spytam o to, jakie to książki?

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.28 - 22:10

zapomnialem dodac ze waz po lewej to w starozytnej grecji oznaczal leczenie czy uzdrowienie

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.28 - 16:58

Koło fortuny

W środku karty znajduje się Oktagram to podwójny krzyż, inaczej Gwiazda Izydy lub Gwiazda Betlejemska. W taliach tarota widnieje na karcie Koła Fortuny. Oktagram symbolicznie łączy się z pentagramem. Pentagram symbolizuje znak, który planeta Wenus zakreśla na niebie podczas swojego pełnego cyklu. Natomiast Oktagram to symbol ilości czasu, jakiego potrzebuje planeta, aby ten cykl zakończyć, czyli 8 lat
W środku koła widzimy cztery symbole rtęć , siarka , woda i sól , na kole siedzi sfinks czyli w starożytności określony w ten sposób zwierze obdarzone głosem , które z rana chodzi na czworakach , w południe na dwóch nogach a wieczorem na trzech , te słowa oznaczają : człowiek chodzi rano na czworakach czyli po urodzeniu małe dziecko chodzi na czworakach , w południe na dwóch nogach : gdy urośnie staje się zwierzęciem dwunożnym , a wieczorem na trzech :starzec podpiera się laska , ogólnie sfinks w starożytności to żeński domen zniszczenia i złego losu : głowa i pierś kobiety , ciało lwa , skrzydła orła , wężowy ogon , legenda głosiła ze sfinks zadawała napotkanym ludzia pytanie : kim są dwie siostry – jedna rodzi druga a ta rodzi i te pierwsza , odpowiedz brzmiała Dzien i Noc , w kole fortuny widzimy napis Tora to pięcioksiąg , piec pierwszych ksiąg Biblii :
1 Księga Rodzaju
2 Księga Wyjścia
3 Księga Kapłańska
4 Księga Liczb
5 Księga powtórzonego prawa
, na każdym rogu karty znajdują się postacie Anioł , Lew , Byk i Orzeł te cztery osoby przypisane są strażnikami tronujacemu Chrystusowi apokaliptycznemu Barankowi lub krzyżowi ( znak zwycięstwa Chrystusa ) czyli strażnicy tej gwiazdy betlejemskiej oznaczającej Narodziny Chrystusa która znajduje się na środku karty , te cztery osoby wskazują 4 ewangelie :
BYK – Ewangelia św.Marka – smierć ofiara Chrystusa
LEW – Ewangelia sw.Mateusza – Zmartwychwstanie
Orzeł- Ewangelia sw.Łukasza – wniebowzięcie Chrystusa
Anioł- Ewangelia sw.Jana – umocnienie wiary
Po prawej stronie karty przyklejony do koła fortuny to Anubis egipski Bóg którego łączono z mumifikacji i ochrona zmarłych w ich podróży do zaświatów , przedstawiany jako człowiek o głowie szakala z przewiązana szyja i cepem w zgięciu tylnej nogi , w starożytnym Egipcie szakal był zazwyczaj kojarzony z cmentarzami , ponieważ odsłaniał ludzkie zwłoki i je zjadał , charakterystyczna czerń jaka go przedstawiano nie miała nic wspólnego z szakalem lecz z barwa rozkładającego się ciała i czarna gleba doliny Nilu która symbolizowała odrodzenie ,

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.28 - 09:07

oktagram masz rowniez na zdjeciu profila .))

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.28 - 09:05

nalezy sie rowniez zastanowic po co jest ten cykl wenusa w tej karcie pokazany , moze o to wlasnie chodzi ze po tym cyklu nastepuje zmiana

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.28 - 09:02

najbardziej mnie denerwuje to ze ludzie rowniez nie chca sie dzielic , robia jakies tajemnice bez znaczenia ,

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.28 - 09:00

ja odobiscie probuje wszystkie symbole w kartach znajdowac i szukac znaczen , nie jest to latwe

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.28 - 08:57

nalezy czytać napisy wewnątrz koła i odczytywać ich symbolikę, a z wszystkimi dodatkami będzie się doskonale uzupełnia

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.27 - 20:20

Gwiazda ośmioramienna aspiruje do numerologicznej ósemki – symbolizuje zadowolenie i umiejętność czerpania ze świata materialnego. Osiem to włączanie się w nurt życia i korzystanie z niego na wszystkich możliwych płaszczyznach. Wibracja tej liczby sprawia, że czujemy w sobie siłę, zdolność i umiejętność sprawowania kontroli nad osobami i rzeczami oraz jesteśmy panami sytuacji.

Tarot Online
Tarot Online 2022.05.28 - 00:25

A jak zestawisz tę symbolikę z opisem karty Koło Fortuny nad którym nikt nie ma kontroli? 🙃

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.27 - 20:19

Oktagram to podwójny krzyż, inaczej Gwiazda Izydy lub Gwiazda Betlejemska. W taliach tarota widnieje na karcie Koła Fortuny. Oktagram symbolicznie łączy się z pentagramem. Pentagram symbolizuje znak, który planeta Wenus zakreśla na niebie podczas swojego pełnego cyklu. Natomiast Oktagram to symbol ilości czasu, jakiego potrzebuje planeta, aby ten cykl zakończyć, czyli 8 lat.

Tarot Online
Tarot Online 2022.05.28 - 00:24

Bardzo ciekawy opis KrzysiekP, dziękuję, że podzieliłeś się z nami nim tutaj ☺️

KrzysiekP
KrzysiekP 2022.05.27 - 19:57

ten amulet to 8 ramienna gwiazda betlejemska

Tarot Online
Tarot Online 2022.05.28 - 00:24

Mówisz o środku Koła Fortuny?

mebgart
mebgart 2021.10.13 - 20:52

ja zapytałam czy tarot kłamie i wyszło mi koło fortuny

Tarot Online
Tarot Online 2021.10.13 - 23:06

No to jak sama widzisz Tarot nie kłamie ☺️ to siła wyższa, która nami rządzi 💁‍♂️

Damian
Damian 2021.02.08 - 00:49

Jak mogę rozumieć kolo fortuny w pozycji prostej jeśli pytam o związek i o to czy uda sie go ponownie odbudować ?

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.08 - 00:58

Tak, uda się. Pójdzie po Twojej myśli ☺️

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania