Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Koło Fortuny

Koło Fortuny

Koło Fortuny

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Koło Fortuny
początek nowego etapu w życiu, zmiany, przeznaczenie, okres na wozie, wygrana, konieczność poddania się zmianom, niemożność uniknięcia zmian, zaakceptowanie, że jedyną stałą w życiu jest ciągła zmiana

Koło Fortuny

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Koło Fortuny
strata, fatalizm, rezygnacja, zwątpienie, kradzież, opieranie się zmianom, okres pod wozem, przegrana

Koło Fortuny

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Mawiają, że fortuna kołem się toczy. I w rzeczy samej, życie przewrotnym jest, gdy raz znajdujemy się na wozie, a raz pod nim. Chcąc zrozumieć znaczenie karty Tarota Koło fortuny musimy spojrzeć na nią w sposób symboliczny tak jak zawsze w przypadku Wielkich i Małych Arkanów Tarota. Na karcie Koło fortuny widzimy oczywiście symbol koła wskazujący na pewnego rodzaju cykliczność. Wiemy już na samym początku, że w przypadku Koła Fortuny nic nie trwa wiecznie tj. nigdy nie będziemy zawsze na szczycie lub zawsze na dole. W środku ujrzymy napis Tarot, a po bokach 4 postacie: lwa, anioła, orła i byka. Na samym szczycie Koła Fortuny siedzi sfinks symbolizujący ochronę oraz tajemnicę, a na dole, wspina się po Kole Fortuny Diabeł, który oczywiście mówi o materialnej stronie naszego życia, naszych pożądaniach, uzależnieniach oraz zniewoleniach. Karta Koło Fortuny w Tarocie to moja ulubiona karta Tarotowa, która wskazuje zazwyczaj na wielkie sprawy rzeczy, na które nie mamy wpływu. Gdy wylosujesz kartę Koło Fortuny oznacza to, że w Twoim życiu zadzieją się rzeczy, na które w dobrym i złym znaczeniu, nie masz wpływu. Sama karta Koło Fortuny w przypadku codziennych pytań może mówić o nagłym zwrocie sytuacji, złej lub dobrej passie oraz o zbliżających się efektach pewnych wydarzeń, które aktualnie się dzieją. Zazwyczaj jest ona dobrym omenem w Tarocie.

Koło Fortuny

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Jak już wspomniałem, karta Tarota Wielkich Arkanów Koło Fortuny to dobry omen, zwłaszcza gdy występuje w pozycji prostej. W tej pozycji karta Koło Fortuny mówi zazwyczaj o zbliżającym się okresie powodzenia i sukcesów, odwróceniu złej passy w Twoim życiu lub wydarzeniach, które mogą wyglądać na zbieg okoliczności, a tak naprawdę są z góry zaplanowane i mają poprowadzić Cię określoną drogą. Karta Koło Fortuny to karta przeznaczenia, losu, nieuchronności wydarzeń oraz wyższych sił, a nawet opatrzności. W pozycji prostej zwiastuje nowe okazje, bardzo nagły zwrot wydarzeń np. sprawa, która wydawała się już przegrana nagle okazuje się iść bardzo po Twojej myśli. Karta Koło Fortuny to także karta mówiąca o powodzeniu w grach losowych. Proste Koło Fortuny prawie zawsze zwiastuje dobre zmiany. Jeżeli jednak jesteś już na szczycie i nie masz w sobie wystarczająco pokory, Koło Fortuny może zrzucić Cię na sam dół po to, aby ponownie dać Ci możliwość wspięcia się na szczyt, ale już mądrzejszym o doświadczenia.

Koło Fortuny

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Jak już się domyślasz, pozytywna strona Koło Fortuny zmienia się znacząco, gdy karta ta wypada Ci w negatywnie lub inaczej mówiąc jest odwrócona. To zazwyczaj zwiastuj gorszych czasów, zwłaszcza na tle finansowym. Może wskazywać na problemy finansowe lub mniejsze przychody. Może także mówić, że sprawa, o którą pytasz lub droga, którą chcesz podążać nie jest Ci dana. Jednak zawsze możesz swoją pracą odwrócić znaczenie tej karty i sprawić, że z czasem będzie ona znowu w położeniu prostym na dane pytanie. Wszak w Kole Fortuny nic nie jest trwałe oprócz ciągłej zmiany i cykliczności wydarzeń. Karta Koło Fortuny uczy przede wszystkim pokory i ciągłej pracy nad sobą. W odwróconej pozycji Koło Fortuny mówi o okresie zdecydowanie pod wozem, gorszym momencie w życiu i pogorszeniu w sprawie, o którą pytasz. Potraktuj to jednak jako kolejną lekcję swojego życia, a gdy z czasem zrozumiesz energię i nauki płynące z Koła Fortuny w Tarocie, doświadczenia te będą dla Ciebie dużo mniej bolesne, a efekty ich przejścia znacznie lepsze.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ