Koło Fortuny

Poznaj znaczenie karty Tarota Koło Fortuny

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny

Patrząc na kartę Koło Fortuny nie można mieć innych skojarzeń niż po prostu z kołem fortuny, które symbolizuje zmienność losu. Idealnie do karty tej pasuje powiedzenie, że fortuna kołem się toczy, a życie to ciągła zmienność, która raz sprawia, że jesteś na wozie, a raz pod wozem. Chcąc zrozumieć znaczenie karty Tarota Koło Fortunymusisz spojrzeć na nią jednak nie tylko w sposób symboliczny, lecz także dosłowny. Oznacza to, że Koło Fortun tak jak każde koło stanowi pewien obieg zamknięty i cykl pełnego obrotu. Niesie to za sobą oczywiście pozytywne oraz negatywne skutki, jednak o nich więcej przeczytasz w prostym i odwróconym opisie karty Koło Fortuny. Sama karta, którą Wielkie Arkana Tarota określiły liczbą dziesięć (X) przedstawia cztery postacie znajdujące się w każdym jej boków: 🦁 lwa, 👼 anioła, 🦅 orła i 🐂 byka. Na samej górze koła fortuny siedzi Sfinks, a na jego dole ku górze wznosi się powoli mimowolnie diabeł. Sfinks w Tarocie symbolizuje ochronę oraz tajemnicę podczas, gdy diabeł nawiązuję do naszego pożądania oraz wszelkiego rodzaju pokusach. Najważniejszą lekcją, którą próbuje przekazać nam karta Tarota Koło Fortuny jest to, że nic nie trwa wiecznie, a nam nie zawsze dane jest znajdować się na szczycie tak samo nie zawsze będzie towarzyszyć nam zła passa. Koło Fortuny to jedna z najważniejszych kart, które możesz zobaczyć w swoim rozkładzie Tarota, ponieważ mówi ona sama w sobie o losie, który z jednej strony jest nam z góry zapisany, a z drugiej, który potrafi zaskoczyć nas swoją zmiennością. Koło Fortuny to karta lekcji życia oraz wyciągania wniosków z nich płynących. To właśnie ona przypomina nam o tym, że duma przychodzi zawsze przed upadkiem, dlatego będąc na szczycie należy spoglądać w dół, aby przypominać sobie pokonaną drogę. Koło Fortuny pociesza także osoby, które przeżywają cięższy okres w życiu informując o tym, że niebawem zadzieją się rzeczy, na które w dobrym i złym znaczeniu słowa nie mają one wpływu. Sama karta Koło Fortuny w przypadku w codziennym życiu może mówić o nagłym zwrocie sytuacji, dobrej (prosta) lub złej (odwrócona) passie oraz o zbliżających się efektach pewnych wydarzeń, które już wprawiły w ruch cykl nieuniknionych zmian.

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny w pozycji prostej

Prosta karta Koło Fortuny to dobry omen w każdej sprawie o jaką pytasz Tarota. W tej pozycji karta Koło Fortuny mówi o zbliżającym się okresie powodzenia i sukcesów oraz przerwaniu złej passy w Twoim życiu. Karta mówi także o  wydarzeniach, które mogą wyglądać na zbieg okoliczności, a tak naprawdę są z góry zaplanowane i mają poprowadzić Cię określoną w życiu drogą. Karta Koło Fortuny to karta przeznaczenia, losu oraz nieuchronności nadchodzących wydarzeń. To wszystko dzieje się po to, aby nagrodzić Cię za wcześniej podjętą pracę oraz wykonany trud. Karta wskazuje na boską opatrzność oraz opiekę sił wyższych. W pozycji prostej Koło Fortuny zwiastuje nowe okazje, a także nagły zwrot wydarzeń, który sprawi, że przegrana z góry sytuacja zacznie układać się na Twoją korzyść lepiej niż się tego aktualnie spodziewasz. Koło Fortuny to także karta mówiąca o powodzeniu w grach losowych, ale też przede wszystkim o szczęściu nawet w codziennych czynnościach. Koło Fortuny w pozycji prostej prawie zawsze zwiastuje dobre zmiany chyba, że będąc na jego szczycie zatracisz w sobie pokorę oraz dasz się pochłonąć dumie. W takiej sytuacji Koło Fortuny zrzuci Cię na sam dół po to, aby dać Ci możliwość ewolucji oraz pokonania własnych słabości na drodze samorozwoju.

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach związanych z relacjami karta Tarota Koło Fortuny może mówić przede wszystkim o przeznaczeniu, które złączyło dwie osoby. Nie można jednak zapominać, że Koło Fortuny to karta zmienności, dlatego może ona wskazywać na pewnego rodzaju zwrot w uczuciach do drugiej osoby. Prosta karta Koło Fortuny będzie jednak wskazywać na pozytywną transformację, która sprawia, że aktualnie druga osoba ma zaufanie do losu, a także akceptuje to co płynie do niej z życia i jest otwarta na zmiany w relacji. Karta Koło Fortuny w Tarocie sama w sobie nie mówi jednak wprost o miłości, ani też o aspektach seksualnych, a raczej o wszelkiego rodzaju wydarzeniach dookoła nich, które mogą pomóc pokonać aktualne trudności. Karta Koło Fortuny mówi o pewnego rodzaju egzaminie życia wobec na samych lub naszej drugiej połówki, jednak egzamin ten nie jest naszym wyborem, lecz został zapisany w gwiazdach. Prosta karta Koło Fortuny dla osób będących w związku przypomina o tym, aby być razem przygotować się na trudniejsze czasy, a dla osób, które są same mówi o tym, że wszechświat pracuje na to, aby dać Ci to czego pragniesz.

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny w pozycji odwróconej

Odwrócona karta Koło Fortuny może symbolizować nadchodzące gorsze czasy w każdym pytaniu, o które zapytasz Tarota. To moment, w którym z roli sfinksa będącego na jego szczycie stajemy się diabłem wijącym się u podłoża koła fortuny we własnych ciemnościach oraz uzależnieniach. Odwrócone Koło Fortuny mówi o tym, że tym razem los nie będzie wspierał nas w wybranej drodze, jednak nie będzie trwało to wiecznie. Im szybciej wyciągniesz wnioski z lekcji, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć tym szybciej otrzymasz ponowną możliwość wzbicia się do góry koła fortuny.  Niezależnie od tego jednak jaki los piszą Ci gwiazdy tylko i wyłącznie od Ciebie zależy jego dalszy bieg. Wszak na karcie Koło Fortuny nic nie jest trwalsze oprócz ciągłej zmiany i cykliczności wydarzeń. To właśnie z tego powodu Karta Koło Fortuny uczy przede wszystkim pokory i ciągłej pracy nad sobą doskonaląc swoją duszę nawet w pozycji odwróconej. Koło Fortuny w taki położeniu także o tzw. okresie pod wozem oraz gorszym momencie w życiu, a nawet o pogorszeniu sytuacji. Potraktuj to jednak jako kolejną lekcję swojego życia, a gdy z czasem zrozumiesz energię i nauki płynące z tej karty to doświadczenia te będą dla Ciebie dużo mniej bolesne, a efekty jeszcze bardziej zadowalające.

Znaczenie karty Tarota Koło Fortuny w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Koło Fortuny to symbol upadku relacji oraz nadchodzących trudnych czasów. Takich, w których przetestowana zostanie trwałość związku oraz dojrzałość obu partnerów. Mawiamy, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a więc, gdy w swoim rozkładzie Tarota widzisz kartę odwrócone Koło Fortuny to wiedz, że będziesz mieć taką okazję. Karta Koło Fortuny w pozycji odwróconej nie musi jednak mówić o zakończeniu związku, a zamiast tego zachęca do wykonania wspólnie ciężkiej pracy, aby wrócić na szczyt. Odwrócone Koło Fortuny to moment zwątpienia w relację, a także skupieniu się na negatywnych aspektach jej funkcjonowania. Nie licz w tym momencie na przychylność losu, ponieważ tylko i wyłącznie ciężka praca nad sobą pozwoli Ci odwrócić negatywny bieg wydarzeń. Odwrócone Koło Fortuny to także zbieranie żniw swoich wcześniejszych decyzji, dlatego jeżeli Twoje działania w stosunku do partnera nie były szczerze i uczciwe to teraz przyjdzie czas na spłatę karmicznego długu. Przygotuj się na powrót na szczyt wyciągając odpowiednie lekcje i wnioski z aktualnych doświadczeń.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Koło Fortuny

Inne nazwy karty Koło Fortuny
Koło Losu, Koło Szczęścia, Rota, Fatum, Szansa, Traf, Los, Pan Sił Życia, Władca Sił Życiowych
Nazwa karty Koło Fortuny w innych językach
Ogólne cechy karty Koło Fortuny
przyjmij swój los, ożywienie, wzmocnienie, zmiana, punkt zwrotny, ruch
Cechy karty Koło Fortuny w pozycji prostej
początek nowego etapu w życiu, zmiany, przeznaczenie, okres na wozie, wygrana, konieczność poddania się zmianom, niemożność uniknięcia zmian, zaakceptowanie, że jedyną stałą w życiu jest ciągła zmiana
Cechy karty Koło Fortuny w pozycji odwróconej
strata, fatalizm, rezygnacja, zwątpienie, kradzież, opieranie się zmianom, okres pod wozem, przegrana
Kolory karty Koło Fortuny
fioletowy
Znaki zodiaku karty Koło Fortuny
Strzelec
Planety karty Koło Fortuny
Jowisz
Żywioł karty Koło Fortuny
Powietrze

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Koło Fortuny
"
  Damian 2021.02.08 - 00:49

  Jak mogę rozumieć kolo fortuny w pozycji prostej jeśli pytam o związek i o to czy uda sie go ponownie odbudować ?

  Tarot Online 2021.02.08 - 00:58

  Tak, uda się. Pójdzie po Twojej myśli ☺️

  mebgart 2021.10.13 - 20:52

  ja zapytałam czy tarot kłamie i wyszło mi koło fortuny

  Tarot Online 2021.10.13 - 23:06

  No to jak sama widzisz Tarot nie kłamie ☺️ to siła wyższa, która nami rządzi 💁‍♂️

Welcome to Tarot Online

Install
×