Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Świat

Poznaj znaczenie karty Tarota Świat

Znaczenie karty Tarota Świat

Świat to w Tarocie ostatnia karta, która swoją liczbą dwadzieścia jeden (XXI) zamyka Wielkie Arkana oraz drogę Głupca. Stanowi więc ona bardzo często o domknięciu pewnego życiowego cyklu, czy też pytanej sprawy. Na karcie Świat możesz dostrzec tańczącą, nagą kobietę, która zamknięta jest w elipsie złożonej z wieńca laurowego w tym kształcie. Owinięta jest ona w czerwony szal, a całość symbolizuje moment zwycięstwa i wygranej, ale również niejako odizolowanie od otaczającego świata. Dookoła tej figury wyłaniają się z chmur cztery cheruby o wyglądzie człowieka, lwa, woła i orła. Na karcie tej kobieta trzyma także w swoich obu dłoniach buławy, które symbolizują chęć do dalszego działania. Świat w Tarocie symbolizuje moment spełnienia oraz osiągnięcia szczytu swoich możliwości w pytanej sprawie. Karta zapowiada bowiem realizację swoich celów oraz pragnień, a także znalezienie swego miejsca we wszechświecie. Jest więc ona dobra dla wszystkich podjętych wcześniej działań, a które to teraz mają szanse na powodzenie. Karta Świat utożsamiana jest z powodzeniem finansowym, uczuciowym oraz zdrowotnym. Świat oznacza jednak nie tylko koniec, ale również początek nowego etapu w życiu. Wskazuje ona na społeczne uznanie, możliwość zagranicznej podróży, a także narodziny dziecka.

Znaczenie karty Świat w pozycji prostej

Karta Świat w pozycji prostej będzie pozytywną odpowiedzią w przypadku zdecydowanej większości pytań. Wskazuje ona bowiem na czas spełnienia i harmonii, a więc zapowiada niejako powodzenie we wszystkich dziedzinach życia. Prosty Świat może wskazywać również, że obecnie znajdujesz się już w miejscu, które daje Ci pełną satysfakcję i szczęście, a to z kolei może powodować u Ciebie w pewnym sensie izolację od otaczającego świata. Świat w pozycji prostej symbolizuje również osoby rozpoznawalne lub takie, które pełnią w społeczeństwie istotne funkcje. Sama w sobie karta nie zapowiada znaczących zmian, a możliwość doprowadzenie pewnych spraw do końca. Jest to również bardzo dobry znak w sprawach finansowych wskazując na tym na materialne zyski oraz możliwość osiągnięcia zawodowego szczytu. Prosty Świat wskazuje również na wydarzenia o charakterze globalnym lub co najmniej takie, które wydarzą się poza granicami Twojego miejsca pobytu. Świat w pozycji prostej jest więc zapowiedzią dalekich podróży oraz szerokich kontaktów z osobami z innych regionów świat i kultur. W odniesieniu do spraw osobistych prosty Świat jest także dobrym znakiem informującym o szczęśliwym związku oraz udanych relacjach z bliskimi ludźmi. To karta fizycznego, psychiczne i duchowego zdrowia.

Znaczenie karty Tarota Świat w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosty Świat w pytaniach dotyczących spraw uczuciowych wskazuje na moment doświadczenia stanu najwyższego szczęścia, spełnienia oraz miłości. W odniesieniu do stałych relacji będzie ona wskazywać na czas, w którym doznasz z drugą osobą jedności oraz uda wam się osiągnąć wcześniej założone cele. Z tego powodu Świat w pozycji prostej może informować o wspólnym zamieszkaniu lub nawet kupieniu nieruchomości, a także wskazywać na moment zajścia w ciążę. Prosty Świat jest więc w związku szczytem marzeń oraz pozytywnych możliwości, choć czasami może ona wskazywać na pewną izolację od otaczającego świata. Karta zapowiada ponadto koniec problemów oraz zmartwień w odniesieniu do bliskich Ci osób, a w pewnych okolicznościach może być symbolem ponownego złączenia dwóch osób po dłuższym rozstaniu. Prosty Świat jest zapowiedzą wielkich i szczerych uczuć, ale również czasu, w którym przyjdzie Ci cieszyć się i celebrować życie z najbliższymi. Wskazuje ona na atrakcyjność oraz bycie w centrum uwagi, dlatego też jest bardzo dobrym znakiem dla osób samotnych, które pragną obecnie odnaleźć drugą połówkę. Świat w pozycji prostej zachęca, aby wyjść do ludzi, gdzie znajdziesz wszystko to czego aktualnie potrzebujesz. To również karta kobiecości i ogromnej seksualności.

Znaczenie karty Tarota Świat w pozycji odwróconej

Karta Świat w pozycji odwróconej nie jest sama w sobie złym znakiem, ale może zwiastować nadchodzące problemy, czy też opóźnienia w realizacji własnych celów. Odwrócony Świat może mówić także o utrudnieniach w dalekich podróżach, czy też działaniach na skalę międzynarodową. Bardzo często z kolei karta ta wskazuje na izolację od świata, co może w pewnych okolicznościach prowadzić do poczucia samotności oraz apatii. Świat w pozycji odwróconej wskazuje także na pewne zablokowane możliwości realizacji własnych pragnień oraz marzeń, a także na nierealne i zbyt wygórowane na dany moment cele. Świat w pozycji odwróconej to również strach przed zamknięciem pewnego etapu oraz wejścia w nowy cykl życia. Z drugiej strony karta może mówić o tym, że udało Ci się dojść na szczyt, ale sukces ten wcale nie cieszy Cię tak bardzo jak sama droga do niego. Może także okazać się, że w trakcie tej długiej podróży zagubiony został pierwotny cel, a Ty czujesz w sobie pustkę zamiast spełnienia. Odwrócony Świat to również informacja o problemach zdrowotnych, szczególnie w odniesieniu do spraw kobiecych. Karta zwiastuje otaczające kłopoty, a nawet możliwość uwięzienia w pewnej sytuacji. W odniesieniu do spraw finansowych może być z kolei zapowiedzą strat oraz znaczących niepowodzeń zawodowych.

Znaczenie karty Tarota Świat w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Świat w pozycji odwróconej wskazuje w związku na stagnację, a także opóźnienia w realizacji wspólnych przedsięwzięć. Karta jest ponadto oznaką problemów w budowaniu intymnych relacji oraz ogólnego niezadowolenia z obecnej sytuacji uczuciowej. Osoba przedstawiona na tej karcie może izolować się nie tylko od bliskich ludzi, ale nawet całego świata, który ją otacza. Taka postawa jednak może prowadzić tylko do pogorszenia już i tak trudnej sytuacji, dlatego odwrócony Świat stanowi niejako wskazówkę, aby podjąć inicjatywę i otworzyć się na możliwości, które oferuje Ci wszechświat. Karta może ponadto informować o tym, że Twoje kontakty z płcią przeciwną są obecnie ograniczone, a Ty miewasz problemy z samooceną oraz żyjesz w bańce pewnych własnych wyobrażeń. Przedstawiona na karcie odwrócony Świat osoba nie jest ponadto chętna, aby zaangażować się w poważną relację. Może to wynikać z pewnej obawy przed utratą własnej wolności lub też symbolizować pewne zniewolenie w istniejącym już związku. Świat w pozycji odwróconej oznacza także niepełne uczucie lub też takie, który nie daje Ci szczęścia oraz ekscytacji. Karta może ponadto być zapowiedzą zakończenie pewnej znajomości lub wręcz przeciwnie wskazywać na to, że tkwisz w nieszczęśliwej i ograniczającej dla Ciebie relacji.

Informacje o karcie Tarota Świat

Inne nazwy karty Tarota Świat

Wszechświat, Wielka Jedność Nocy z Czasem, Uniwersum, Resurrectio, Corona Magica, Korona Magów, Zbawca, Tańczący Bóg

Grupa karty Tarota Świat

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Świat

Szczęście, spełnienie marzeń, osiąganie sukcesu, pełnia istnienia

Słowa kluczowe karty Tarota Świat w pozycji prostej

Znalezienie swojego miejsca w życiu,sukces materialny, radość, szczęście, nagroda, samoświadomość, odkrycie sensu swojego życia, swojej wartości, dojrzałość

Słowa kluczowe karty Tarota Świat w pozycji odwróconej

Stagnacja, ucieczka ze świata, zamknięcie w sobie, pułapka, z której nie widać wyjścia

Kolory karty Tarota Świat

Niebieski, fioletowy

Znaki zodiaku karty Tarota Świat

Koziorożec

Planety karty Tarota Świat

Saturn

Żywioły karty Tarota Świat

Ziemia

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Świat.
Damian
Damian 2021.03.24 - 05:44

Odwrócony świat nadal oznacza, że moze się udać to o co pytamy jednak będą komplikacje? Nie wiem czy dobrze interpretuję to co tarot chciał mi przekazać w odpowiedzi.

Tarot Online
Tarot Online 2021.05.13 - 02:58

Odwrócony Świat mówi raczej o problemach w ukończeniu planów lub też zamknięciu się na świat. Jednak nie traktuj tego w taki sposób – wszystko zależy od pytania, na które wypadła karta Świat Damian.

Alina
Alina 2021.03.23 - 20:58

Z tego co czytałam to powinno być ok ale czy dobrze rozumiem? To się okaże ogólnie fajna strona

Tarot Online
Tarot Online 2021.03.23 - 21:18

Zależy jakie pytanie Alina ☺️ dzięki za opinię 💪

Bartek
Bartek 2020.12.27 - 22:40

W artykule jest błąd. W sekcji „Nazwa karty Świat w innych językach” napisano The Word (ang. Słowo) zamiast The World (ang. Świat). A tak poza tym świetna strona.

Tarot Online
Tarot Online 2020.12.27 - 23:10

Bardzo dziękujemy za komentarz Bartek, już poprawiliśmy opis karty Świat 🙂 dziękujemy też za opinię, niebawem będzie tutaj wiele nowych funkcji! Mamy nadzieję, że skorzystasz ☺️

Anna
Anna 2020.11.30 - 21:13

Mam nadziejeze karta pokazala prawde i nie beda w zwiazku

Tarot Online
Tarot Online 2020.11.30 - 21:14

Czyżbyś Anna życzyła komuś nieszczęścia? 🤔

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania