Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Świat

Świat

Świat

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Świat
znalezienie swojego miejsca w życiu,sukces materialny, radość, szczęście, nagroda, samoświadomość, odkrycie sensu swojego życia, swojej wartości, dojrzałość

Świat

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Świat
stagnacja, ucieczka ze świata, zamknięcie w sobie, pułapka, z której nie widać wyjścia

Świat

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Karta Świat, czyli XXI i ostatnia (nie licząc Głupca) karta Tarota w Wielkich Arkanach. Karta ta zamyka bowiem drogę głupca, który od początku swojej podróży zdobył niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, która pozwoliła mu w pełni zrealizować swoje cele. Karta Świat to właśnie taki moment w życiu każdego z nas kiedy osiągamy pełnię, niezależnie od pytania, które zadamy Tarotowi. Przebyta droga oraz jej koniec to pewnego rodzaju cykliczność symbolizowana przez okrąg otaczający nagą kobietę na karcie Świat. Choć moment, w którym się znajdujesz napawa Cię szczęściem to wiedz, że, gdy droga dobiega końca pora znów na zmiany i rozpoczęcie nowej drogi w roli głupca. To właśnie ta zależność sprawia, że karta Głupiec występuje zarówno na początku jak i na końcu rozkładu, zaraz po karcie Świat. Choć karta Świat może czasem ograniczać i zamykać nas na to co na zewnątrz, zazwyczaj zwiastuje same sukcesy, spokój i satysfakcję.

Świat

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Prosta karta Świat oznacza dokładnie to co jej ogólne symboliczne znaczenie. Mówi o tym, iż pytający lub pytająca doskonale czuje się w obecnym miejscu i swojej roli, może mówić o znalezieniu swojego miejsca na ziemi, a nawet powołania np. w pracy. Karta Świat jak sama nazwa wskazuje mówi też wprost o dalekich podróżach i o tym, że w tej sprawie świat stoi dla Ciebie otworem. Nierzadko też jest ona kojarzona z kontaktami międzynarodowymi. Karta ta bardzo często mówi także o ciąży. Karta Świat w prostej pozycji to także szczęśliwe zakończenie spraw lub etapu w życiu, radość, sława (np. światowa rozpoznawalność), piękna relacja i wszystko czego możesz sobie tylko zapragnąć.

Świat

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

W negatywnie, karta Świat ciągle posiada delikatny wydźwięk, jednak zablokowana energia tej karty wskazuje na pewne komplikacje. Przypomina mi się sytuacja kiedy osoba pytająca o wyjazd za granicę wylosowała odwróconą kartę Świat. W tej pozycji mówi ona o tym, aby nie wyjeżdżać, ponieważ świat nie stoi już dla nas otworem. Było to na tydzień przed wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce. Karta Świat w odwróceniu mówi zdecydowanie o izolowaniu się od świata zewnętrznego lub nawet samotności. To brak satysfakcji, niemożność działania (osoba na karcie trzyma Buławy – symbol działania) oraz trudność z zamknięciem pewnego etapu w swoim życiu np. w obawie przed zmianami.

Strona Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Zaakceptuj to, aby móc korzystać z Tarota Online. Akceptuję Polityka Prywatności