Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Monety » 4 Monet

4 Monet

4 Monet

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - 4 Monet
stabilność finansowa, pracoholizm, duma z posiadania, izolacja w materii

4 Monet

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - 4 Monet
skąpstwo, nieumiejętność cieszenia się z życia, egoizm, utrata pieniędzy

4 Monet

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Czwórki Tarotowe to najstabilniejsze z kart, które zdecydowanie nie są zwolennikami jakichkolwiek zmian. Nie inaczej jest z 4 Monet, kartą na której widzimy mężczyznę siedzącego na swoich zdobyczach i trzymającego za wszelką cenę 4 denary. Nie bez powodu karta ta nazywa jest także jako skąpiec, bowiem bardzo często mówi o osobie, która jest materialistą oraz niechętnie dzieli się wszystkim co posiada. Choć karta 4 Denarów mówi o stabilizacji finansowej, to jednak nie jest to jeszcze moment, w którym pytająca osoba jest zadowolona ze swoich osiągnięć. To raczej sytuacja, w której zarobiliśmy pierwsze duże pieniądze po wykonanej pracy (3 Denarów) i staramy się jak najwięcej zaoszczędzić i zatrzymać przy sobie. Ta karta wskazuje na osobę, która pod żadnym pozorem nie jest skłonna zmienić swojego nastawienia i myślenia. To karta stabilizacji, ale także stagnacji.

4 Monet

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Karta 4 Monet w położeniu prostym to bardzo dobra wróżba na pytania związane z finansami, tak jak wszystkie karty Monet. Karta wróży zyski, osiąganie wyznaczonych celów, stabilną pozycję zawodową oraz zadowolenie z aktualnej sytuacji. Karta w prostej pozycji mówi o dobrym zarządzaniu finansami oraz znalezieniu równowagi pomiędzy wydawaniem a oszczędzaniem. W relacjach 4 Monet może jednak mówić o zamknięciu się w sobie oraz oziębłości w stosunku do partnera. To także karta chorobliwej zazdrości oraz chęci przywłaszczenia posiadania partnera tylko dla siebie w zależności od Twojego pytania. W relacjach karta także może mówić o problemach w dzieleniu się finansami, a także uczuciami. Choć sama w sobie, tak jak wszystkie czwórki, wskazuje zawsze na trwanie relacji i brak zmian (co może być pozytywne lub negatywne).

4 Monet

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Odwrócona 4 Monet to karta znacznie gorsza w swoim wydźwieku, bowiem mówi ona o osobie, która żyje tylko i wyłącznie pieniędzmi i jest skąpa wobec innych. W odwróconej 4 Denarów osoba nie jest zadowolona z tego co posiada lub z miejsca, w którym się znajduje, lecz nie jest w stanie tego zmienić. To utrata zgromadzonych pieniędzy np. poprzez złe inwestycje lub złe nawyki. Karta 4 Monet odwrócona pokazuje moment w życiu człowieka, w którym za wszelką cenę stara się zachować to co zdobył. To skupienie się na materialnych aspektach życia kosztem innych ludzi i relacji. Karta zwiastuje kłopoty w finansach oraz możliwą utratę pracy. W związkach może natomiast mówić o strachu zarówno przed utratą partnera jak i odkryciu swoich uczuć, potrzeb i emocji.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ