Postaw
Tarota
Postaw Tarota Online
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Monety » 4 Monet

4 Monet

Poznaj znaczenie karty 4 Monet

Znaczenie karty Tarota 4 Monet

konkrety, ruch radość z posiadania czegoś, obawa przed stratą

Czwórki Tarotowe to najstabilniejsze z kart, które zdecydowanie nie są zwolennikami żadnych zmian. Nie inaczej jest z 4 Monet, na której widzimy mężczyznę siedzącego na swoich zdobyczach i trzymającego za wszelką cenę 4 denary. Nie bez powodu karta ta nazywa jest także jako skąpiec, bowiem bardzo często mówi o osobie, która jest materialistą oraz niechętnie dzieli się wszystkim co posiada. Choć karta 4 Denarów mówi o stabilizacji finansowej, to jednak nie jest to jeszcze moment, w którym pytająca osoba jest zadowolona ze swoich osiągnięć. To raczej sytuacja, w której zarobiliśmy pierwsze duże pieniądze po wykonanej pracy (3 Denarów) i staramy się jak najwięcej zaoszczędzić i zatrzymać przy sobie. Ta karta wskazuje na osobę, która pod żadnym pozorem nie jest skłonna zmienić swojego nastawienia i myślenia. To karta stabilizacji, ale także stagnacji.

Znaczenie karty Tarota 4 Monet w pozycji prostej

stabilność finansowa, pracoholizm, duma z posiadania, izolacja w materii

Karta 4 Monet w położeniu prostym to bardzo dobra wróżba na pytania związane z finansami tak jak wszystkie karty Monet. Karta wróży zyski, osiąganie wyznaczonych celów, stabilną pozycję zawodową oraz zadowolenie z aktualnej sytuacji. Karta w prostej pozycji mówi o dobrym zarządzaniu finansami oraz znalezieniu równowagi pomiędzy wydawaniem a oszczędzaniem. W relacjach 4 Monet może jednak mówić o zamknięciu się w sobie oraz oziębłości w stosunku do partnera. To także karta chorobliwej zazdrości oraz chęci przywłaszczenia posiadania partnera tylko dla siebie w zależności od Twojego pytania. W relacjach karta także może mówić o problemach w dzieleniu się finansami, a także uczuciami. Choć sama w sobie, tak jak wszystkie czwórki, wskazuje zawsze na trwanie relacji i brak zmian (co może być pozytywne lub negatywne).

Znaczenie karty Tarota 4 Monet w pozycji odwróconej

skąpstwo, nieumiejętność cieszenia się z życia, egoizm, utrata pieniędzy

Odwrócona 4 Monet to karta znacznie gorsza w swoim wydźwięku, bowiem mówi ona o osobie, która żyje tylko i wyłącznie pieniędzmi i jest skąpa wobec innych. W odwróconej 4 Denarów osoba nie jest zadowolona z tego co posiada lub z miejsca, w którym się znajduje, lecz nie jest w stanie tego zmienić. To utrata zgromadzonych pieniędzy np. poprzez złe inwestycje lub złe nawyki. Karta 4 Monet odwrócona pokazuje moment w życiu człowieka, w którym za wszelką cenę stara się zachować to co zdobył. To skupienie się na materialnych aspektach życia kosztem innych ludzi i relacji. Karta zwiastuje kłopoty w finansach oraz możliwą utratę pracy. W związkach może natomiast mówić o strachu zarówno przed utratą partnera, jak i odkryciu swoich uczuć, potrzeb i emocji.

Pozostałe informacje o karcie 4 Monet

Inne nazwy karty 4 Monet
4 Pentakli, 4 Denarów, Czwórka Monet, Czwórka Pentakli, Czwórka Denarów, Moc, Władca Ziemskiej Mocy, Ziemska Władza
Nazwa karty 4 Monet w innych językach
Four of Pentacles, Four of Coins
Kolory karty 4 Monet
żółty, pomarańczowy
Znaki zodiaku karty 4 Monet
Koziorożec
Planety karty 4 Monet
Słońce
Żywioł karty 4 Monet
Ziemia

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ