Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

4 Monet

Poznaj znaczenie karty Tarota 4 Monet

Znaczenie karty Tarota 4 Monet

Karta 4 Monet przedstawia na swoim klasycznym obrazie siedzącego na małym tronie króla. Za nim w tle widzimy miasto, a on sam ubrany w czerwono-fioletowy strój posiada cztery monety: dwie pod nogami oraz po jednej w rękach i na głowie. Karat 4 Monet jak wszystkie czwórki wskazuje na pewnego rodzaju stabilizację, a ze względu na to, że należy do dworu Monet to nawiązuje ona do także spraw ziemskich oraz materialnych. Karta jak i osoba na niej przedstawiona bardzo często nazywana jest skąpcem, ponieważ ewidentnie nie jest chętna do zmiany swojej postawy, ani dzielenia się tym co posiada. 4 Denarów może więc przedstawiać osobę, która nie tylko jest skupiona na sprawach finansowych, ale także ma materialistyczne podeście do życia. Sama ona jednak będzie raczej zadowolona z aktualnej pozycji oraz sytuacji, w której się znajduje, a karta ta zapowiada dalsze powodzenie w interesach. Może zrealizować się to poprzez udane inwestycje finansowe, ale także Twoją oszczędność oraz skłonność do pracoholizmu. Karta zachęca do korzystania z posiadanych dóbr oraz ostrzega przed zbytnią izolacją w materii i stagnacją spowodowaną strachem przed utratą zgromadzonych dóbr.

Znaczenie karty 4 Monet w pozycji prostej

Prosta 4 Monet to bardzo dobra karta w pytaniach o finansowe, ponieważ zwiastuje ona na tym polu pełen sukces. Rozpoczęte na karcie 3 Monet działania przyniosły Ci oczekiwane rezultaty, a Ty możesz cieszyć się ze zgromadzonych dóbr materialnych, które są efektem Twojej pracy. Prosta 4 Denarów to karta więc udanych inwestycji oraz wyznaczania sobie nowych celów, które w długofalowej perspektywie mogą przynieść Ci oraz Twoim bliskim kolejne wymierne korzyści. Chociaż osoba przedstawiona na karcie ma skłonności do oszczędzania i gromadzenia pieniędzy to jednak wciąż będzie ona dobrze radzić sobie w pomnażaniu majątku oraz zarządzaniu finansami niezależnie od tego jaki,e one są. 4 Monet w pozycji prostej to także zadowolenie z aktualnej sytuacji zawodowej. Karta może mieć natomiast różny wydźwięk jeżeli pytasz Tarota o sprawy miłosne, ponieważ z jednej strony może ona wskazywać na stabilną oraz bezpieczną relację, której nie chcesz zmienić, a drugiej strony mówić o próbie przywłaszczenia sobie partnera oraz chorobliwej zazdrości względem drugiej połówki. Z Twojej strony może także istnieć spory problem w dzieleniu się pieniędzmi i uczuciami w relacjach.

Znaczenie karty Tarota 4 Monet w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosta 4 Denarów w pytaniach związanych z relacjami wskazuje przede wszystkim na brak zmian w aktualnej sytuacji, co może mieć dla Ciebie zarówno dobre, jak i złe znaczenie. Jeżeli aktualnie znajdujesz się w związku, to 4 Monet mówi, że jest on najprawdopodobniej dla Ciebie satysfakcjonujący oraz odnajdujesz w nim wszystko to czego aktualnie potrzebujesz. Zainwestowany dotąd czas oraz poświęcona na rzecz relacji praca sprawia, że nie chcesz, aby cokolwiek uległo zmianie, dlatego tak usilnie próbujesz zatrzymać drugą osobę tylko dla siebie. Jeżeli jednak to nie Ty posiadasz kontrolę nad związkiem, to może okazać się, że to Twoje życie jest aktualnie ograniczane poprzez zazdrosne oraz zaborcze zachowania ze strony partnera. Wszystko to może prowadzić do zniszczenia nawet najpiękniejszej miłości, dlatego bardzo ważne jest, aby wspólnie rozwiązać wszelkie obecne na tym polu problemy. Jeżeli karta 4 Denarów odpowiada na Twoje pytanie dotyczące poszukiwania nowej miłości, to pomoże Ci w tym pokonanie trzymanego wewnątrz siebie żalu i gniewu. 4 Monet wskazuje także na Twoją wycofaną postawę oraz izolację od zewnętrznego świata, co utrudnia Ci poznanie nowej osoby, z którą możesz stworzyć szczęśliwą relację. Karta zachęca, aby przestać się bać i otworzyć się na to co nowe i nieznane.

Znaczenie karty Tarota 4 Monet w pozycji odwróconej

Odwrócona 4 Monet wskazuje na to, że być może za bardzo skupiasz się na gromadzeniu dóbr przez co nie potrafisz cieszyć się oraz korzystać z tego co posiadasz. Osoba przedstawiona na karcie 4 Denarów w pozycji odwróconej bardzo niechętnie dzieli się z innymi wszystkim swoim bogactwem, ale także uczuciami. Nie jest ona skłonna do zmiany swojej postawy, nawet jeżeli doprowadziła ona ją do pewnego rodzaju straty. A ta może być jeszcze większa, ponieważ odwrócona karta 4 Monet mówi o złych inwestycjach. Wszystko to sprawia, że panicznie próbujesz zachować to co jeszcze pozostało Ci z Twojego bogactwa, a Ty w aktualnej sytuacji obierasz pozycję obronną oraz zamkniętą na nowe możliwości i otaczających Cię ludzi. Materialistyczne podeście do życia sprawia jednak, że możesz zaniedbać inne istotne aspekty życia i poświęcić w ten sposób na rzecz pieniędzy ważnych dla Ciebie ludzi oraz relacje, które Cię z nimi łączą. Odwrócona 4 Denarów to także zwiastun utraty pracy oraz nieudanych transakcjach finansowych, dlatego musisz teraz zachować ostrożność w wydaniu odłożonych pieniędzy. Uważaj teraz na wszelkie wydatki i ostrożnie rozporządzaj swoimi zasobami.

Znaczenie karty Tarota 4 Monet w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona 4 Monet w pytaniach na miłość wskazuje bardzo często na strach przed utratą partnera i niechęć do zmiany aktualnej sytuacji. Karta mówi także o uczuciach, którymi rządzi chęć posiadania i władania drugą osobą, co może prowadzić aktualną relację do destrukcji. Karta 4 Denarów w pozycji odwróconej może jednak wskazywać także na nadchodzącą poprawę w sprawach miłosnych. To moment, w którym wreszcie czujesz, że potrafisz pokonać swój strach oraz negatywne uczucia. Pozwoli to ruszyć waszej relacji na przód pozbywając się dotychczasowego ciężaru z przeszłości. W niektórych przypadkach może to oznaczać także zakończenie toksycznej dla was obu relacji. Najczęściej będzie jednak ona wskazywać na rozwiązanie problemów i odmianę sytuacji na lepsze. Jeżeli nie jesteś obecnie w związku to odwrócona 4 Monet wskazuje na moment, w którym wreszcie jesteś w stanie uwolnić swoje uczucia i otworzyć się na nowe osoby w Twoim życiu. Karta ta zachęca do pozostawienia za sobą przeszłości oraz do spróbowania czegoś zupełnie nowego. Pomoże to wyzwolić Ci się z wcześniejszych ograniczeń, a także jeszcze lepiej poznać siebie i swoje potrzeby. Odwrócona 4 Denarów zachęca, aby Cię do odrzucenia wszelkich obaw i odważnego sięgnięcia po miłość i szczęście, które Ci się należą.

Informacje o karcie Tarota 4 Monet

Inne nazwy karty Tarota 4 Monet

4 Pentakli, 4 Denarów, Czwórka Monet, Czwórka Pentakli, Czwórka Denarów, Moc, Władca Ziemskiej Mocy, Ziemska Władza

Grupa karty Tarota 4 Monet

Małe Arkana, Monety

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Monet

Konkrety, ruch radość z posiadania czegoś, obawa przed stratą

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Monet w pozycji prostej

Stabilność finansowa, pracoholizm, duma z posiadania, izolacja w materii

Słowa kluczowe karty Tarota 4 Monet w pozycji odwróconej

Skąpstwo, nieumiejętność cieszenia się z życia, egoizm, utrata pieniędzy

Kolory karty Tarota 4 Monet

Żółty, pomarańczowy

Znaki zodiaku karty Tarota 4 Monet

Koziorożec

Planety karty Tarota 4 Monet

Słońce

Żywioły karty Tarota 4 Monet

Ziemia

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 4 Monet.
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania