Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » As mieczy
Autor: Tarot Online

As mieczy

As Mieczy - ogólne znaczenie karty

Karta As Mieczy to otwierająca kolor Mieczy, czyli żywioł powietrza karta Tarota. Tak jak wszystkie Asy mówi ona o początkach, lecz tutaj jest pewien wyjątek, bowiem As Mieczy może oznaczać także przecięcie, a więc zakończenie lub uwolnienie się od pewnego rodzaju spraw. A ponieważ As Mieczy mówi o żywiołu powietrza, sprawy więc dotyczą spraw związanych z mentalną sferą oraz wszelkiego rodzaju komunikacją oraz sprawami formalnymi. Karta As Mieczy może oznacza więc jako pierwsza z talii Mieczy natchnienie, ideę, rozwiązanie problemu, bądź też pierwszą myśl, która może przeprowadzić Cię przez wszystkie Miecze. Pamiętaj, że Twoja siła tkwi zawsze w Twoim umyśle.

Znaczenie kart Tarota - As Mieczy
Karta As Mieczy w pozycji prostej

As Mieczy - karta w pozycji prostej

Pozytywna karta Tarota As Mieczy oznacza, że energia tej karty jest odblokowana, a zatem Twój umysł pracuje jasno i klarownie, a Ty potrafisz spojrzeć ze zdrowym rozsądkiem na sprawę o którą pytasz. As Mieczy w pozycji prostej może być interpretowany także jako siła intelektu, twórcze myśli, logikę, determinację i inteligencję. W relacjach As Mieczy wskazuje na potrzebę wyjaśnienia na poziomie mentalnym pewnych problemów. W biznesie i karierze może oznaczać nadchodzący egzamin, bądź wyzwanie, które jednak niesie za sobą określone korzyści. Jedyne co musisz zrobić to spojrzeć chłodno na sprawę, o którą pytasz i ocenić ją na poziomie mentalnym.

Znaczenie kart Tarota - As Mieczy
Karta As Mieczy w pozycji odwróconej

As Mieczy - karta w pozycji odwróconej

Odwrócona karta As Mieczy w tzw. negatywnym położeniu to niestety zapowiedź nadchodzących problemów, konfliktów, a czasem wręcz niepotrzebnych i bolących słów. Karta odradza podpisywania wszelkiego rodzaju dokumentów, bądź zachowanie bardzo dużej ostrożności. W tym momencie Twój intelekt oraz sfera mentalna jest zablokowana energetycznie, co może doprowadzić do oszczerstw, niesprawiedliwości, tyranii, przeszkód, a nawet zerwania umowy. W relacjach As Mieczy w odwróconej pozycji wskazuje na możliwość rozstania ze względu na brak zrozumienia oraz rozwiązania aktualnych problemów, z którymi się mierzycie.