Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Królowa Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota Królowa Mieczy

Znaczenie karty Tarota Królowa Mieczy

Karta Królowa Mieczy przedstawia na swoim obrazie siedzącą na masywnym tronie kobietę. Jest to jednocześnie przedostatnia karta na dworze Mieczy, dlatego jej znaczenie w Tarocie jest szczególnie ważne. Królowa Mieczy stanowi bowiem swego rodzaju oparcie dla króla, który reprezentowany jest przez kolejną kartę Król Mieczy. Jej lewa ręka uniesiona jest ku górze tak jakby w geście wskazywania drogi lub też sposobu postępowania. Z kolei prawa dłoń na karcie Królowa Mieczy trzyma miecz skierowany ostrzem ku górze. Co istotne, także tron, na którym siedzi Królowa Mieczy jest umieszczony na swego rodzaju wzgórzu, co wskazuje na to, że jej rola jest wyniesiona ponad ziemskie sprawy. Na karcie Królowa Mieczy widzimy także dookoła postaci i tronu kłębiące się chmury, a w oddali drzewa. Sama karta jest jednak w swojej symbolice znacznie spokojniejsza niż pozostałe na dworze reprezentowanym przez Miecze. Królowa Mieczy bardzo często odnosi się do kobiety na wysokim stanowisku oraz w średnim wieku, która może przypominać wyglądem postać widoczną na karcie. Karta jest także symbolem panowania umysłu nad emocjami, porządku oraz  władzy nad innymi.

Znaczenie karty Królowa Mieczy w pozycji prostej

Królowa Mieczy w pozycji prostej najczęściej będzie wskazywać na kobietę lub inną osobę o cechach tej karty, która w pytanej przez Ciebie sprawie odgrywa kluczową rolę. Jeżeli tak właśnie jest to karta Królowa Mieczy w pozycji prostej wskazuje na kogoś starszego od Ciebie kto w swoich działaniach kieruje się głównie logicznym myśleniem oraz chłodną kalkulacją. Osoba taka trzyma się zawsze ustalonych zasad, a także dobrze czuje się sprawując ustalony porządek. Prosta Królowa Mieczy może być ponadto surowa i w dużej mierze pozbawiona uczuć, co pozwala jej także podejmować dobre decyzje i rozstrzygać w trudnych sprawach. Z tego względu prosta Królowa Mieczy może symbolizować sprawy formalne lub też takie, w których ważna jest komunikacja oraz wymiana informacji. Karta wskazuje również na planowanie działań oraz zachowanie niezależności i asertywności w swoich decyzjach. Jeżeli prosta Królowa Mieczy reprezentuje właśnie Ciebie to w takiej sytuacji będzie radzić Ci, aby w swoich sprawach kierować się inteligencją, ale także współczuciem dla innych. Królowa Mieczy w pozycji prostej zawsze mówi, aby dokonać oceny sytuacji zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje.

Znaczenie karty Tarota Królowa Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Królowa Mieczy w pozycji prostej bardzo często w życiu mężczyzny wskazywać będzie na kobietę, która jest do niej podobna w swoich zachowaniu lub wyglądzie. Karta w pozycji prostej opisuje więc osobę pewną siebie, otwartą, ale także sprawiedliwą i to właśnie takich cech należy się u niej dopatrywać w związkach. Może więc ona mówić o zupełnie nowej relacji z kimś reprezentowanym przez prostą kartę Królowa Mieczy lub symbolizować pozycję, którą pełnisz w obecnie trwającej relacji. Królowa Mieczy w pozycji prostej będzie więc zawsze kimś na kim możesz polegać w trudnych chwilach, a jeżeli zaangażuje się ona już w waszą relację emocjonalną to będzie kochającą i wierną partnerką. Niestety prosta Królowa Mieczy to kobieta, której najsilniejszą stroną jest rozsądek, a nie sfera emocjonalna. Z tego względu bardzo trudno jest zdobyć jej serce, a to o może z kolei sprawiać, że czasami czuje się ona samotna. W relacjach karta Królowa Mieczy w pozycji prostej zapowiada czas poszukiwania własnej niezależności, czy też ustalania jej nowych granic. Karta ta jest bardzo dobrym znakiem dla samotnych kobiet, ponieważ opisuje moment w Twoim życiu, w którym będziesz mogła dokonać wyboru spośród wielu partnerów. Prosta Królowa Mieczy to także doświadczona osoba w sprawach damsko-męskich.

Znaczenie karty Tarota Królowa Mieczy w pozycji odwróconej

Odwrócona Królowa Mieczy może wskazywać na osobę, która jest całkowicie zamknięta emocjonalnie i seksualnie w stosunku do innych osób. Wpływ na to mają jej bolesne doświadczenia, które mogą sprawić, że nie potrafi ona znaleźć w sobie wybaczenie dla otaczającego jej świata. Królowa Mieczy w pozycji odwróconej to okrutna i surowa postać, która jest skłonna wykorzystać Cię do swoich celów i nie będzie liczyć się z Twoim zdaniem. Może ona także stanąć na Twojej drodze uniemożliwiając Ci podejmowanie samodzielnych decyzji, wyrażanie swoich myśli lub niezależnie działanie. Odwrócona Królowa Mieczy to ponadto osoba złośliwa i uparta, która może siać dookoła pytanej sprawy pewne intrygi. Karta ponadto symbolizuje problem z dokonywaniem oceny sytuacji oraz podejmowaniem rozsądnych decyzji. Królowa Mieczy w pozycji odwróconej wskazuje także na brak umiejętności wyciągania lekcji z doświadczeń. Karta może wskazywać także na kogoś kto często posługuje się kłamstwem, a swoim ogólnym zachowaniem działa na innych odpychająco. Z drugiej strony karta może wskazywać na to, że to właśnie Ty znajdujesz się obecnie w sytuacji, w której ktoś inny sprawuje nad Tobą kontrolę.

Znaczenie karty Tarota Królowa Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pozycji odwróconej Królowa Mieczy jest gorszym znakiem na sprawy związane z relacjami, ponieważ opisuje ona osobę, która zdecydowanie nie radzi sobie na polu uczuciowych. Odwrócona Królowa Mieczy może być również w stosunku do innych szorstka, złośliwa i pozbawiona jakiejkolwiek empatii. Królowa Mieczy w pozycji odwróconej to bardzo często samotna kobieta, która nie jest w stanie pogodzić swojej niezależności ze zbudowaniem dojrzalej relacji. Może wynikać to z jej wcześniejszych doświadczeń na tym polu, w tym z doznanym zawodem, czy też nieudanymi relacjami. W pewnych sytuacjach karta może mówić także o kobiecie, która boi się zakończyć aktualny związek. Zdecydowanie jednak częściej odwrócona Królowa Mieczy będzie negatywną postacią w relacjach, która stara kontrolować partnera za pomocą kłamstwa oraz manipulacji. Królowa Mieczy w pozycji odwróconej może także próbować wpływać na Twój związek, a prowadzona przez nią wobec was gra może spowodować w nim poważne problemy. W przypadku osób samotnych odwrócona Królowa Mieczy zapowiada trudność w znalezieniu bliskości lub też wręcz niechęć do stworzenia nowej relacji. Wynikać może to ze zbyt krytycznego podejścia do innych osób lub też z potrzebnego dla Ciebie czasu, w którym uwolnisz się z bólu i cierpienia.

Informacje o karcie Tarota Królowa Mieczy

Inne nazwy karty Tarota Królowa Mieczy

Królowa Tronów Powietrznych, Królowa Sylfów i Sylfid

Grupa karty Tarota Królowa Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota Królowa Mieczy

Mistrzyni rozgłaszania wiadomości, obrona swoich poglądów i zasad

Słowa kluczowe karty Tarota Królowa Mieczy w pozycji prostej

Intelektualistka władająca sprawnie słowem, dojrzała, niezależna kobieta, doświadczona, zachęca do obrony swoich praw, granic, bycia asertywną

Słowa kluczowe karty Tarota Królowa Mieczy w pozycji odwróconej

Koncentracja na doświadczonym bólu, cierpieniu, skłonności masochistyczne, złośliwość, wykorzystywanie ludzi do swoich ukrytych celów, oziębłość seksualna, brak kontaktu z ciałem

Kolory karty Tarota Królowa Mieczy

Niebieski

Znaki zodiaku karty Tarota Królowa Mieczy

Panna, Waga

Planety karty Tarota Królowa Mieczy

Wenus

Żywioły karty Tarota Królowa Mieczy

Powietrze

Dołącz do klubu

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat
Królowa Mieczy
.
  Tarot Online -
  ApsIczKa 2022.01.02 - 02:19

  Spytałam się czy się odezwie w najbliżych 3 miesiącach. Jak mam to odebrać ://

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.01.02 - 03:01

  ApsIczKa zauważ, że na karcie Królowa Mieczy widoczna jest kobieta, a więc kontakt wcale nie musi wyjść z jego strony, a bardziej z Twojej. Natomiast najlepiej sprawdź więcej kart na to pytanie i zamów u nas profesjonalną interpretację ☺️ pomożemy!

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania