Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Wisielec

Wisielec

Wisielec

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Wisielec
opóźnienie, wycofanie ze świata do swojego wnętrza, okres czekania, medytacja, modlitwa, wizualizacja, afirmacja, przewartościowanie, proroctwo, należy ponieść jakąś ofiarę, by odmienić los na lepszy

Wisielec

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Wisielec
ucieczka od rzeczywistości w świat duchowy, nadużywanie używek, zobojętnienie, kryzys, stagnacja, skłonności masochistyczne, utknięcie w martwym punkcie, hamowanie rozwoju duchowego

Wisielec

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym czujemy się zawieszeni. Czasami to los wymusza na nas pewnego rodzaju stagnację, w innej sytuacji sami odsuwamy się na bok po to, aby w spokoju przemyśleć swoje dalsze działania. Taką właśnie postawę przedstawia karta Wisielec w Tarocie, na której widzimy młodego mężczyznę wiszącego do góry nogami z rękoma za sobą. Wisielec nie wisi jednak na tej karcie z przymusu, lecz jest to jego dobrowolna poza, co widać dosyć dobrze na jego twarzy, która przedstawia spokój i lekkie zadowolenie z przyjętej pozy. Wisielec to karta całkowitego bez ruchu, zarówno w kwestii fizycznej jak i mentalnej. Wisielec potrzebuje czasu na przemyślenie, czasami przewartościowanie swojego życia i postępowania. Wisielec to karta mądrości i oświecenia, co symbolizuje światło znajdujące się wokół głowy Wisielca. Postać Wisielca mówi także o duchowości poprzez zagłębianie się wewnątrz siebie oraz oczekiwanie na rozwój wydarzeń. Karta Wisielca, choć bardzo głęboka w swoim znaczeniu, wskazuje na całkowity zastój w sprawie Pytającego oraz konieczność wycofania się po to, aby przemyśleć dalszy plan działania. Karta Wisielca to niewątpliwie symbol nadchodzących zmian, które dostrzeżesz w następnej karcie jaką jest Śmierć.

Wisielec

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

W pozytywnym znaczeniu Wisielec mówi o potrzebie wypoczynku i przemyślenia dalszych swoich działań. Taka postawa poprowadzi Cię do znalezienia odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. To karta wyciszenia oraz spowolnienia biegu wydarzeń, dlatego nie oczekuj przy niej jakiekolwiek postępu w swojej sprawie. Jest to jednak potrzebne, aby uzyskać inny, nowy punkt widzenia na daną sprawę. Wisielec w prostej pozycji mówi zawsze o braku kontaktu, ponieważ osoba ta potrzebuje wycofać się z danej sytuacji. Pozytywna postawa Wisielca nie trwa jednak wiecznie, dlatego prędzej, czy później, Wisielec po czasie bezruchu przystąpi do działań w zupełnie inny sposób. Prosta karta Wisielec radzi, aby przemyśleć swoje działanie i koniecznie nie podejmować żadnych decyzji w najbliższym czasie!

Wisielec

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Odwrócony Wisielec to zazwyczaj gorszy omen niż pozytywna strona tej karty. Karta mówi o ucieczce przed światem i życiem w iluzję oraz samotność. To wręcz paniczne odcinanie się od świata i oczywiście brak kontaktu, ponieważ osoba, którą reprezentuje Wisielec nie chce angażować się w żadne działania. Jeżeli jednak odwrócony Wisielec wypada Ci na pytanie co masz zrobić, oznacza to, że absolutnie pod żadnym pozorem nie dać się oderwać od rzeczywistości. Gdy patrzę na kartę Wisielca w pozycji odwróconej nie widzę już osoby, która bezbronnie poszukuje prawdy o sobie, lecz stojącego na jednej nodze faceta, który opiera się o płot znajdujący się za nim w cyniczny i nieszczery sposób. Odwrócony Wisielec nie tylko jest bowiem zniechęcony do działania na zewnątrz sytuacji, lecz także nie jest zainteresowany podejmowaniem wewnętrznych zmian, bądź kroków. Wisielec często ucieka w ten sposób od rzeczywistości, z którą sobie nie radzi.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ