Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

5 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 5 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 5 Mieczy

Na karcie 5 Mieczy widzimy łącznie trzy postacie, jednak dwie z nich nie posiadają żadnego z mieczy znajdujących się na tej scenie. Trzy miecze trzyma w swoich rękach mężczyzna widoczny na pierwszym planie. Jeden jest oparty o ziemię, a dwa o jego lewe ramię. Ubrany jest on w czerwony strój oraz zieloną tunikę, a na jego twarzy maluje się szyderczy uśmiech. On sam spogląda przez swoje ramie na oddalające się postacie i wygląda tak jakby przed chwilą stoczył jakąś walkę w trakcie, której być może nie przestrzegał wszystkich zasad. Pozostałe dwa miecze leżą za nim na ziemi i wyglądają jakby zostały porzucone, a nawet stracone przez dwójkę osób, które znajdują się bliżej brzegu morza. Na karcie 5 Mieczy widzimy w oddali góry, a samo niebie jest dosyć niespokojne, a wręcz burzliwe, co podkreśla jeszcze bardziej przesłanie tego obrazu. Karta 5 Mieczy to sama w sobie karta nie tylko walki, ale również pyrrusowego zwycięstwa, czyli takiego, które zostało osiągnięte niewspółmiernym działaniem do oczekiwanych rezultatów. 5 Mieczy to także karta przegranej, a wszystko zależy od tego, która z postaci na karcie opisuje właśnie Ciebie. Jednak tak jak wszystkie Miecze także ta wskazuje na siłę umysłu.

Znaczenie karty 5 Mieczy w pozycji prostej

5 Mieczy w pozycji prostej to jedna z trudniejszych kart w Tarocie wskazujących zawsze na pewnego rodzaju stratę niezależnie od tego, po której stronie konfliktu się znajdziesz. Należy jednak podkreślić, że przy 5 Mieczy w pozycji prostej mogą zostać osiągnięte pewne korzyści w wyniku sprytu, ale także rozsądnego i co najważniejsze zaplanowanego działania. Karta może zapowiadać dominację nad przeciwnikiem, jednak w osiągniętą w sposób co najmniej nie do końca uczciwy. Prosta 5 Mieczy może mówić także o pewnych nowym spojrzeniu na sprawę pod warunkiem, że to nie Ty jesteś ofiarą tych wydarzeń. W takim wypadku 5 Mieczy w pozycji prostej zapowiadać będzie przegraną, klęskę, a nawet pewnego rodzaju upokorzenie, które może doprowadzić Cię do rozpaczy. Gdy widzisz tę kartę jest także bardzo prawdopodobne, że staniesz się ofiarą plotek oraz fałszywych dookoła Ciebie osób, które mogą tylko czekać na Twoje potknięcie. Z tego powodu prosta 5 Mieczy nakazuje zachować ostrożność, aby nie ulec podstępowi oraz oszustwie, które może mieć obecnie dookoła Ciebie miejsce. Prosta 5 Mieczy symbolizuje także konflikt, problemy w komunikacji, a czasami nawet poddanie się bez walki.

Znaczenie karty Tarota 5 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosta 5 Mieczy w kwestiach związanych z relacjami jest jedną z gorszych kart jakie możesz odkryć na swoje pytanie. Nie tylko nie przynosi ona żadnych dobrych nowin na tym polu, ale również wskazuje na nadchodzący konflikt zarówno w relacjach prywatnych jak biznesowych. 5 Mieczy w pozycji prostej informuje przede wszystkim o problemach w komunikacji pomiędzy partnerami, które mogą prowadzić do poważnego konfliktu. Sama w sobie karta jest także symbolem oszustwa i straty, które będą tak naprawdę przegraną obu stron. Prosta 5 Mieczy może zapowiadać więc takie wydarzenia jak zakończenie związku, a nawet rozpad małżeństwa i bardzo prawdopodobne, że udział w tym będzie miała także inna osoba. 5 Mieczy w pozycji prostej jako jedna z nie wielu kart Tarota zaleca zachować daleko idącą ostrożność w stosunku do otoczenia, ponieważ istnieje obecnie ogromne ryzyko doświadczenia przemocy psychicznej jak i fizycznej. Wylosowana 5 Mieczy w pozycji prostej zapowiada więc emocjonalną rozpacz, ale również poczucie poddania się bez walki, która i tak nie miała szans na wygraną. Dla osób samotnych prosta 5 Mieczy wskazuje, aby uważać na nowo poznane osoby, które mogą być niebezpieczne lub też zwodnicze w stosunku do Ciebie. Pamiętaj także, aby zachować uczciwość wobec innych.

Znaczenie karty Tarota 5 Mieczy w pozycji odwróconej

Odwrócona 5 Mieczy może mieć w pewnym aspekcie pozytywne przesłanie wskazując na zażegnanie konfliktu, czy też okres względnego spokoju po ostatnich wydarzeniach. W takiej sytuacji 5 Mieczy w pozycji odwróconej będzie mówić o kompromisie oraz podjęciu dialogu pomiędzy Tobą a pozostałymi osobami. W tym przypadku już tylko dwie osoby na karcie są przegrane, podczas gdy ta znajdująca się na pierwszym planie sama w pewien sposób obroniła się przed nieuczciwym działaniem. Nie oznacza to jednak, że niebezpieczeństwo zostało całkowicie zażegnane, dlatego karta 5 Mieczy w pozycji odwróconej wciąż podpowiada Ci, aby uchronić się przed szkodliwym wpływem nadchodzących wydarzeń. Odwrócona 5 Mieczy wskazuje na możliwość doznania wstydu oraz upokorzenia, a także doświadczenia bolesnych działań ze strony osób z Twojego otoczenia. 5 Mieczy w pozycji odwróconej to także karta zemsty na osobach, które wcześniej mogły w Twojej ocenie wyrządzić Ci krzywdę. Wszystko to może prowadzić do sytuacji, w której zostaną przekroczone wszelkie moralne granice. Odwrócona 5 Mieczy to karta okrutnych czynów, a nawet zbrodni, które nigdy nie zostaną wybaczone.

Znaczenie karty Tarota 5 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W sprawach miłosnych odwrócona 5 Mieczy może zapowiadać poprawę aktualnej sytuacji, czy też nawet próbę naprawienia zniszczonej w trakcie walki relacji. 5 Mieczy w pozycji odwróconej może wskazywać na czas, w którym wspólnie pokonujecie przeszkody stawiając czoła nieprzychylnemu dla was otoczeniu. Będzie więc to niewątpliwie pozytywny znak, który może wnieść do Twojego życia uczuciowego pewną iskrę nadziei. Odwrócona 5 Mieczy mówi także o tym, że obecnie wszystko jest na dobrej drodze i pozostanie na niej tak długo jak oboje będzie trwali w swoich postanowieniach. Należy jednak pamiętać, że czasami uwolnienie się z problematycznego związku możliwe jest tylko poprzez porzucenie go za sobą i wyruszenie na przód. Jeżeli jednak tak się stanie to nie będzie to już więcej sprawiało Ci bólu, a wręcz poczujesz po tym ulgę. Karta 5 Mieczy w pozycji odwróconej może więc także oznaczać całkowite zerwanie komunikacji oraz brak dalszej chęci do walki o ten związek. Zapowiada ona jednak także czas, w którym zostaną wreszcie ujawnione prawdziwe intencje, a winna osoba będzie musiała zapłacić za swoje dotychczasowe czyny. Odwrócona 5 Mieczy zachęca do wyciągnięcia wniosków z ostatnich doświadczeń. Przyznaj się do poniesionej klęski i oczyść siebie z chęci zemsty oraz żalu.

Informacje o karcie Tarota 5 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 5 Mieczy

Piątka Mieczy, Władca Porażki, Klęska

Grupa karty Tarota 5 Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Mieczy

Odkrycie, oderwanie od ziemi, pyrrusowe zwycięstwo, naucz się przegrywać

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Mieczy w pozycji prostej

Klęska, przegrana, podstęp, kłamstwo, oszustwo, pyrrusowe zwycięstwo, chytrość, przebiegłość

Słowa kluczowe karty Tarota 5 Mieczy w pozycji odwróconej

Rozpacz, zemsta, fanatyzm, sadyzm, nietolerancja, pesymizm

Kolory karty Tarota 5 Mieczy

Niebieski, fioletowy

Znaki zodiaku karty Tarota 5 Mieczy

Wodnik

Planety karty Tarota 5 Mieczy

Wenus

Żywioły karty Tarota 5 Mieczy

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 5 Mieczy.
Tetyda
Tetyda 2022.04.17 - 11:05

Moje pytanie dotyczyło uczuć mężczyzny, przez którego doświadczyłam huśtawki emocjonalnej. Zbliżał się i oddalał ode mnie, aż zapytałam wprost: kim dla niego jestem. Gdy usłyszałam, że koleżanką, zakończyłam tę znajomość. Ten mężczyzna odniósł Pyrrusowe zwycięstwo – odchodząc pozbawiłam go „swobody behawioralnej”. Wcześniej mógł się ze mną kontaktować kiedy chciał i na jego warunkach. Otrzymywał moje wsparcie emocjonalne, ciepło i bliskość. Ucięłam to wszystko jednym cięciem i odrzuciłam swój miecz, rezygnując z dalszej walki – jedna z odwróconych postaci to ja. Druga to jego Mama, która traktowała mnie jak bliskiego członka rodziny – nie potrzebuje miecza, bo nie może i nie umie walczyć. Mężczyzna trzyma w rekach trzy miecze, które nie bezużyteczne w walce z odwróconymi postaciami. Mężczyzną targają tak silne emocje, że może tymi mieczami pokaleczyć siebie.

Tarot Online
Tarot Online 2022.04.17 - 18:55

Tetyda – głęboki i piękny opis karty 5 Mieczy ☺️ nic dodać, nić ująć, fajnie, że Tarot Online tutaj tak jasno Ci odpowiedział na pytanie.

Tetyda
Tetyda 2022.04.17 - 19:08

Dziękuję 🙂

Eri
Eri 2021.08.29 - 11:04

Zupełnie inaczej interpretuję tę kartę. Trzy miecze trzymane przez postać pierwszoplanową i uśmiech na twarzy tej postaci sugerują, że ma wsparcie pozostałych dwóch osób, do których owe miecze należą – postać przytula je do siebie, ewidentnie są mu drogie. Nawet jeśli same osoby są nieobecne, to można na nie liczyć. Postawa postaci jest pewna i nie straszny jest jej wzbierający się wiatr.
Inaczej wygląda drugi plan: dwie sylwetki w tle same odrzuciły swoje miecze na ziemię, pogrążyły się w marzmie i zmierzają w stronę spokojnego morza, którego stan zupełnie nie koresponduje z porywistą pogodą w jakiej stoi postać pierwszoplanowa. Dla mnie sugeruje to potrzebę wytrwałości i zawiera przesłanie, że owa wytrwałość jest słuszna. Nie należy się przejmować obojętnymi i zrezygnowanymi ludźmi, którzy nie są w stanie służyć istotnym celom – wolą spokojną i niezaangażowaną egzystencję, co należy zrozumieć i zaakceptować. Wprowadzanie zmian w świecie zawsze wymaga stania w wietrze i należy zrozumieć, że taka postawa zawsze będzie budziła niechęć znacznej części otocznia.
Dopiero pozycja odwrócona wskazuje na nadmierną wiarę w siebie, arogancję i nie umocowane w działaniu samozadowolenie.

Tarot Online
Tarot Online 2021.08.29 - 11:09

Cześć Eri ✋ dzięki za wyczerpujący opis karty 5 Mieczy, który dużo wnosi do naszej interpretacji ☺️ ciekawi mnie bardzo, czy w Twoim przypadku taki opis karty 5 Mieczy zgadza się z obrazem rzeczywistości? Inaczej mówiąc, czy tak interpretowana karta 5 Mieczy w Twoim przypadku sprawdzała się?

Eri
Eri 2021.09.03 - 10:00

Tak, w moich rozkładach właśnie taka interpretacja zdaje się bardziej sprawdzać, pozdrawiam serdecznie:)

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania