Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » 5 Mieczy

5 Mieczy

Piątka Mieczy

5 Mieczy

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - 5 Mieczy
klęska, przegrana, podstęp, kłamstwo, oszustwo, pyrrusowe zwycięstwo, chytrość, przebiegłość

5 Mieczy

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - 5 Mieczy
rozpacz, zemsta, fanatyzm, sadyzm, nietolerancja, pesymizm

5 Mieczy

Znaczenie karty Tarota

Spójrz na kartę Tarota 5 Mieczy i zastanów się co na niej widzisz. Trzy osoby, z których tylko jedna trzyma, aż 3 Miecze w swoich dłoniach. Wyraźnie widać, że stoczyli oni jakąś walkę i tylko jeden z nich wygrał. Ale czy uczciwie? Pozostałe dwie jakby odeszły – jedna w rozpaczy, druga w przegranej. Którą z osób na karcie jesteś Ty? Karta 5 Mieczy w podstawowym znaczeniu nazywana jest kartą oszustwa. Jest to karta zwycięstwa, lecz dokonanego w nieuczciwy sposób który godzi w wartości każdego z nas. Karta 5 Mieczy w Tarocie kojarzy mi się raczej tylko negatywnie i to w każdym położeniu – prostym i odwróconym.

5 Mieczy

Karta w pozycji prostej

Czy 5 Mieczy w pozycji prostej może mówić coś pozytywnego? Na pewno jest to karta sprytu oraz siły intelektu, w którym dominujemy nad przeciwnikiem. Karta 5 Mieczy to także karta wygranej oraz nowego spojrzenia na sprawę, jednak sposób w jaki tego dokonuje osoba na karcie pozostawia wiele do życzenia. Karta 5 Mieczy zapowiadać może także stratę, przegraną, klęską oraz upokorzenie w sytuacji, gdy jesteś w roli dwóch pozostałych osób na karcie. Oczywiście ta karta Tarota nie zawsze musi być tak zła i czasem może mówić po prostu o plotkach lub fałszywych osobach w otoczeniu pytającego. Zachowaj ostrożność!

5 Mieczy

Karta w pozycji odwróconej

Gdy patrzę na odwróconą 5 Mieczy widzę już tylko dwie przegrane na karcie osoby. Być może ktoś z Twojego otoczenia tylko czeka na to by wbić Ci przysłowiowy nóż w plecy lub po prostu nie potrafisz obronić się przed szkodliwym wpływem ludzi i wydarzeń, które nadchodzą. Choć sytuacja ta może być bolesna nie poddawaj się i nie popadaj w rozpacz. Podnieść głowę do góry i wyciągnij lekcję z tych przykrych wydarzeń. Karta odwrócona 5 Mieczy to bolesne doświadczenia, które na długo zakorzeniają się w naszej głowie. Uważaj, aby nie narazić się na wstyd i poniżenie.

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ