Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

6 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 6 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 6 Mieczy

Na karcie 6 Mieczy widzimy dosyć spokojną scenę, która przedstawia płynącą łódź z trzema osobami na pokładzie. Jej kurs wyznaczany jest przez stojącego na łodzi przewodnika, który spogląda na szeroką wodę oraz znajdujący się w oddali brzeg. Przed nim na łodzi siedzą dwie zakryte kocem postacie: dorosła osoba oraz dziecko. Ich pozycja nie wskazuje jednak na ekscytację podróżą, a raczej obawy przed tym, co nieznane. Sama w sobie karta 6 Mieczy bardzo często bowiem wskazuje właśnie na doświadczanie tego co zupełnie dla nas będzie nowe. Na karcie widzimy także wbitych pionowo w dno mieczy sześć mieczy, które jednak pomimo swojego ciężaru nie utrudniają tę długą przeprawę przez morze. 6 Mieczy bardzo często wskazuje jednak nie tylko na fizyczną podróż jak mentalną. Karta sama w sobie jest kojarzona również z zawieszeniem komunikacji, a nawet ostatecznym uwolnieniem się od przeszłości. Sama w sobie jednak 6 Mieczy jest bardzo pozytywną kartą zwiastującą czas uspokojenia po wydarzeniach zrealizowanych na karcie 5 Mieczy. Zapowiada ona nie tylko lepsze jutro, ale również bardzo często zupełnie nowy początek, także z dala od dotychczasowego miejsca życia.

Znaczenie karty 6 Mieczy w pozycji prostej

Karta 6 Mieczy w pozycji prostej zapowiada sama w sobie bardzo często podróż, która może odbyć się zarówno na przestrzeni psychiki jak i w rzeczywistym świecie. W takiej sytuacji zwiastować będzie ona nową pracę, czy też nowe miejsce zamieszkania, które może znajdować się gdzieś w pobliżu wody lub też za oceanem. Karta wskazuje również na brak komunikacji, który może dotyczyć zarówno relacji prywatnych jak i biznesowych. Z tego powodu wydarzenia związane z kartą 6 Mieczy w pozycji prostej mogą być chwilowo zawieszone, a same sprawy bardzo powoli posuwać się do przodu. Prosta 6 Mieczy może również wskazywać na uczucia strachu, niepokoju, a nawet zmartwienia, ponieważ wiążą się z nią trudne decyzje. Należy jednak podkreślić, że karta ta jest utożsamiana także z wielką inteligencją, ale również przepływem informacji i internetem. 6 Mieczy w pozycji prostej zwiastuje więc pokonanie przeszkód oraz zdobywanie nowych umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć w życiu kolejne cele długodystansowe cele. 6 Mieczy w pozycji prostej to również zapowiedź nowego związku, a swoim znaczeniu bardzo często odnosi się do spraw przynajmniej dwóch osób.

Znaczenie karty Tarota 6 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta 6 Mieczy w pozycji prostej może mieć lepsze jak i gorsze znaczenie w zależności od kontekstu danej sprawy. W pierwszym przypadku prosta 6 Mieczy zapowiada nowy etap w związku, który może związany być dla was z przeprowadzką lub chociażby decyzja o wspólnym zamieszkaniu. W drugim przypadku karta 6 Mieczy w pozycji prostej może zapowiadać zawieszenie kontaktu lub też całkowite zakończenie relacji zarówno na płaszczyźnie emocjonalnej jak i w przyjaźni, czy też biznesie. Karta 6 Mieczy w pozycji prostej jest więc zapowiedzą wielkich zmian, ale również okresu harmonii, spokoju i rozwiązania dotychczasowych problemów w relacji. Zapowiada ona także powolny, ale stały postęp w relacji oraz zachęca do otwartej i szczerej komunikacji. Prosta 6 Mieczy to karta planowania działań i pokonywania nadchodzącej podróży. Dla osób samotnych 6 Mieczy w pozycji prostej zapowiadać będzie nowy związek jak i porzucenie dotychczasowych relacji, które nie wnosiły nic już do Twojego życia. Należy jednak traktować tę kartę jako dobry omen, ponieważ w efekcie końcowym niezależnie od nadchodzących wydarzeń zapowiadać będzie ona w Twoim życiu nowe możliwości na planie emocjonalnym. Spodziewaj się więc przy karcie 6 Mieczy w pozycji prostej nowych znajomości również z osobami zza granicy.

Znaczenie karty Tarota 6 Mieczy w pozycji odwróconej

Karta 6 Mieczy w pozycji odwróconej bardzo często wskazuje na moment w którym po długiej podróży przychodzi pora na dobicie do portu i odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Z tego powodu odwrócona 6 Mieczy zapowiada odnowienie kontaktu jak i poprawę komunikacji, która dotychczas mogła być problematyczna. Z drugiej strony karta ta może być także symbolem zmiany planów jak i celu podróży, czy nawet w pewien sposób blokady, która uniemożliwi dotarcie do nowego świata. Odwrócona 6 Mieczy to także moment, w którym możesz mieć problem z podejmowaniem decyzji, a Twoje plany mogą ulec znacznemu wydłużeniu. 6 Mieczy w pozycji odwróconej to także zapowiedź utrudnień w pokonywaniu obecnych problemów jednak wciąż możliwe jest osiągnięcie założonego celu. Nawet więc w pozycji odwróconej karta 6 Mieczy nie jest zwiastunem negatywnym wydarzeń, a pewnego rodzaju przeszkód, czy też opóźnień na Twojej drodze. Jeżeli tak właśnie jest w Twoim przypadku to zastanów się, czy nie należy w pewnym stopniu cofnąć się do nierozwiązanych spraw, czy też wcześniejszych decyzji. Gdy to zrobisz to nie opieraj się zmianom, ponieważ są one dla Ciebie potrzebne i nieuniknione.

Znaczenie karty Tarota 6 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o miłość karta 6 Mieczy w pozycji odwróconej nie wskazuje co prawda na wybuch namiętności, czy też wielkie uczucia jednak może zapowiadać w pewnych okolicznościach poprawę w związku. Odwrócona 6 Mieczy to symbol podróży, która choć może natknąć się na przeszkody to docelowo może doprowadzić was do narodzin w waszym związku czegoś nowego. Bardzo często jednak zdarza się, że przy tej karcie istnieją pewne problemy lub też nierozwiązane sprawy w przeszłości, które mogą utrudniać Ci rozpoczęcie nowego etapu w życiu uczuciowym. Z tego powodu odwrócona 6 Mieczy wskazuje na to, aby zostawić wszystko za sobą i wyruszyć z nowym planem w drogę na nowy brzeg. Na karcie 6 Mieczy w pozycji odwróconej widzimy zarówno mężczyznę jak i kobietę oraz dziecko, dlatego bardzo często może wskazywać ona na sprawy związane z właśnie z naszymi potomkami. Odwrócona 6 Mieczy to także w pewnych sytuacjach karta powrotu do relacji z przeszłości nawet jeżeli w pewnym stopniu mogła być ona dla Ciebie negatywna, czy nawet toksyczna. Karta 6 Mieczy w pozycji odwróconej nawiązuje przede wszystkim do strachu, które może uniemożliwiać Ci poznanie nowych osób. Z tego powodu dla osób samotnych odwrócona 6 Mieczy zapowiada zastój i opóźnienie w sprawach uczuciowych.

Informacje o karcie Tarota 6 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 6 Mieczy

Szóstka Mieczy, Nauka, Władca Osiągniętego Sukcesu, Zasłużone Powodzenie

Grupa karty Tarota 6 Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 6 Mieczy

Podróż w głąb siebie, szalony geniusz, skrywana mądrość

Słowa kluczowe karty Tarota 6 Mieczy w pozycji prostej

Podróż po świecie zewnętrznym lub wewnętrznym, zmiana miejsca, brak komunikacji, milczenie, zmiana zawodu, przeszkolenie do nowego zawodu, pokonanie przeszkody i obecnych trudności

Słowa kluczowe karty Tarota 6 Mieczy w pozycji odwróconej

Nieumiejętność wyjęci z trudnej sytuacji, konieczność podjęcia dialogu w partnerstwie, jedne z partnerów pragnie nazwać trudności w związku i wyjść w końcu z niego lub rozpocząć pracę nad nim

Kolory karty Tarota 6 Mieczy

Niebieski

Znaki zodiaku karty Tarota 6 Mieczy

Wodnik

Planety karty Tarota 6 Mieczy

Merkury

Żywioły karty Tarota 6 Mieczy

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 6 Mieczy.
Monika
Monika 2021.02.22 - 18:24

Przeszkode

Tarot Online
Tarot Online 2021.02.22 - 18:52

Hm.. Monika?

Agrest
Agrest 2021.12.03 - 22:17

Widzę brak możliwości ruchu połączony z przeciwstawną wewnętrzną potrzebą pójścia dalej, w konkretnym temacie. Impas. Wydaje mi się, że jest potrzebna jakaś siła z zewnątrz by ruszyć dalej.

Tarot Online
Tarot Online 2021.12.03 - 23:11

Mówisz o odwróconej 6 Mieczy, czy prostej Agrest?

Agrest
Agrest 2021.12.11 - 06:14

Odwrócona 6 Mieczy.
Ten brak, to jakby impuls, jedna jasna myśl, słowo. Coś, co pojawi się za „chwilę”.

Tarot Online
Tarot Online 2021.12.11 - 12:56

Bardzo ciekawa interpretacja karty 6 Mieczy.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania