Sąd Ostateczny

Poznaj znaczenie karty Tarota Sąd Ostateczny

Znaczenie karty Tarota Sąd Ostateczny

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym chcemy dokonać podsumowania pokonanej dotąd drogi. To właśnie taki bilans dotychczasowego życia ukazuje nam karta Sąd Ostateczny zwana także jako po prostu Sąd. Na karcie Tarota o nazwie Sąd Ostateczny i liczbie dwadzieścia (XX) widzimy scenę wprost wyjętą z biblijnego Sądu Ostatecznego, jednak jest to znaczenie tylko symboliczne, a sama karta Tarota nie ma nic wspólnego z dniem ostatecznym, czy też śmiercią. Karta Sąd Ostateczny przedstawia Archanioła Gabriela dzwoniącego w boską trąbę, której dźwięk wybudza znajdujących się w grobie ludzi. W tle widzimy nie wiele lądu za to bardzo zauważalne są góry (symbol połączenia niebios i ziemi oraz osiągania szczytów możliwości) oraz woda, która zwiastuje nadchodzące oczyszczenie oraz przemianę. Sama w sobie karta Sąd Ostateczny mówi bowiem głównie o naszym przebudzeniu oraz nadchodzących zmianach. W pytaniu o dowolną sprawę Sąd Ostateczny w Tarocie wskazuje na rozwiązanie problemów, które pozwoli na powrót do zdrowia oraz energii życiowej. Karta Sąd Ostateczny może wskazywać także na skierowanie się ku Bogu oraz wyższym wartościom w poszukiwaniu odpowiedzi na istotne w Twoim życiu pytania. To bilans życia, którego dokonujesz tylko i wyłącznie przed samym sobą, a który to potrzebny jest to pełnego zamknięcia cyklu przedstawionego na karcie Świat. W karcie Sąd Ostateczny przejawia się także w Tarocie umiejętność przebaczania nie tylko sobie, ale również innym. To symbol dobrych wieści, które być może za opieką sił wyższych pozwolą Ci wzniesienie swojej jaźni na jeszcze wyższy poziom.

Znaczenie karty Tarota Sąd Ostateczny w pozycji prostej

W pozycji prostej karta Sąd Ostateczny wskazuje bardzo często na powodzenie w sprawach sądowych, lecz także opatrzność Boską mającą w opiece Ciebie oraz Twoich bliskich. To karta zaufania w siły wyższe, powołanie kapłańskiego, a nawet służenia innym ludziom. Prosta karta Sąd Ostateczny mówi o Twojej gotowości do wykonania bilansu życia oraz wyciągnięcia z niego odpowiednich wniosków. To umiejętność przebaczenia innym, a szczególnie rodzinie, ponieważ to właśnie do niej najczęściej nawiązuje jej symboliczny obraz. Sąd Ostateczny w pozycji prostej radzi, aby dokładnie przemyśleć wszelkie decyzje oraz ich konsekwencje, jednak jest to zawsze doskonały moment na dokonanie istotnych zmian w Twoim życiu. Pozwolą Ci one dokonać wewnętrznej transcendencji oraz uwolnienia od dotychczasowych problemów, a także relacji i ludzi. Od czasu do czasu może zdarzyć się, że jednak to my zostajemy poddani na karcie Sąd Ostateczny ocenie, która to w prostym położeniu będzie dla nas zawsze pozytywna. Karta zwiastuje narodziny nowego dziecka, uzdrowienie oraz pojednanie z otaczającym światem.

Znaczenie karty Tarota Sąd Ostateczny w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach na związek karta Sąd Ostateczny mówi o głębokiej wierze w miłość, która jest w stanie przenieść góry oraz odmienić wspólne życie. Karta Sąd Ostateczny zapowiada okres spokoju i pojednania w rodzinie, a także narodziny dziecka. To moment w którym możesz dokonać w swoim życiu uczuciowym niezbędnych zmian, aby odmienić je na lepsze. Aby jednak się tak stało potrzebna jest ocena aktualnej sytuacji, w której znajduje się Twój związek, a także głęboka autorefleksja. Sąd Ostateczny w pozycji prostej mówi także o uzyskanym przebaczeniu oraz rozwiązaniu dotychczasowych problemów. Jeżeli nie jesteś obecnie w związku karta Sąd Ostateczny wskazuje na doskonały moment, w którym możesz jeszcze lepiej zrozumieć swoje potrzeby dokonując analizy dotychczasowych relacji oraz ich zakończenia. Dzięki temu, gdy w Twoim życiu za jakiś czas pojawi się nowa miłość to uda Ci się stworzyć satysfakcjonujące i szczęśliwe życie we dwoje, które może przerodzić się w rodzinę. Sąd Ostateczny wskazuje na to, aby zawsze zaczynać ocenę od swoich poczynań, a jednocześnie nauczyć się słuchać i rozumieć potrzeby drugiego człowieka. To przypomnienie, że najważniejsza jest komunikacja będąca fundamentem wszelkich relacji jakie budujemy w czasie naszego życia.

Znaczenie karty Tarota Sąd Ostateczny w pozycji odwróconej

Odwrócona karta Sąd Ostateczny wskazuje na ucieczką przed odpowiedzialnością za dokonane przez Ciebie czyny, a także nieumiejętność, bądź niechęć do wprowadzania niezbędnych w Twoim życiu zmian. To trudność z zamknięciem pewnego etapu, która może wynikać z Twojej niedojrzałości lub też braku umiejętności głębszego spojrzenia na sprawę. Odwrócony Sąd Ostateczny w Tarocie oznacza jednak konieczność przejścia przez wydarzenia i sytuacje, które mogą być dla Ciebie bolesne, lecz są konieczne do osiągnięcia wyższego stanu świadomości. Sąd Ostateczny w pozycji odwróconej to także unikanie prawdy oraz płynących do Ciebie informacji. To sytuacja w której odmawiasz pomocy innych osób oraz poddajesz w wątpliwość istnienie sił wyższych oraz Boga. Jako, że na karcie Sąd Ostateczny możesz ujrzeć rodzinę to karta w położeniu odwróconym może wskazywać na problemy z bliskim, zwłaszcza takie, które okazują się trudniejsze niż mogłoby się to wydawać, a czasem naewt niemożliwe do rozwiązania. Karta Sąd Ostateczny w odwróceniu to także zła lub fałszywa ocena rzeczywistości lub też strach przed byciem osądzonym przez innych. Spodziewaj się braku informacji lub też złych wieści w sprawie o którą pytasz. Podobnie jak Sprawiedliwość karta Sąd Ostateczny może mówić także o przegranych sporach sądowych.

Znaczenie karty Tarota Sąd Ostateczny w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona karta Sąd Ostateczny oznaczać może zbyt częste i krytyczne ocenianie innych ludzi szczególnie w bliskich relacjach. To problemy w komunikacji oraz wzajemnym zrozumieniu swoich potrzeb, które w długim czasie mogą przerodzić się w poważne problemy. Karta szczególnie nawiązuje do wszelkiego rodzaju trudności w rodzinie, które mogą zakończyć się nawet jej rozpadem spowodowanym m.in. oszustwem lub zdradą. W przypadku, gdy na sprawy uczuciowej wypada odwrócona karta Sąd Ostateczny oznacza to, że w relacji nie czujemy się uczciwie traktowani przez drugą stronę, co sprawia, że nie jesteśmy w niej szczęśliwi. Karta zachęca do wzajemnego zrozumienia oraz znalezienia kompromisu, który pozwoli osiągnąć wam wspólnie harmonię. Być może dotychczasowe relacje nie przynosiły Ci satysfakcji lub też wciąż tkwisz w związku, który nie pozwala Ci zaznać radości, dlatego istotne jest zmierzenie się z otaczająca Cię prawdą. Jeżeli nie masz drugiej połówki to Sąd Ostateczny w tej pozycji wskazuje także na to, że chociaż bardzo pragnąć nowej miłości to jednak wciąż musisz wyciągnąć odpowiednie wnioski z przeszłości, które pomogą Ci uniknąć tych samych błędów. Gdy uda Ci się to zrobić wsłuchując w wewnętrzny głos Boga otrzymasz szansę na szczęście, miłość oraz spełnienie jakiego pragniesz.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Sąd Ostateczny

Inne nazwy karty Sąd Ostateczny
Sąd, Sąd Boży, Zmartwychwstanie, Wieczność, Ressurectio, Anioł, Wyrok, Duch Pierwotnego Ognia
Nazwa karty Sąd Ostateczny w innych językach
Ogólne cechy karty Sąd Ostateczny
karta nie ma nic wspólnego z biblijnym Sądem Ostatecznym, jest związana z symboliczną przemianą w człowieku, nie symbolizuje śmierci, a przebudzenie
Cechy karty Sąd Ostateczny w pozycji prostej
przebudzenie do życia, bilans życia, wybaczenie dla siebie i innych, renta, emerytura, bilans życiowy, zwrócenie się ku Bogu i wartościom duchowym, powrót do zdrowia, rozwiązanie problemu
Cechy karty Sąd Ostateczny w pozycji odwróconej
strach przed zmianami, śmiercią, tchórzostwo, słabość, brak wiary wewnętrznej
Kolory karty Sąd Ostateczny
pomarańczowy
Znaki zodiaku karty Sąd Ostateczny
Skorpion, Strzelec
Planety karty Sąd Ostateczny
Pluton
Żywioł karty Sąd Ostateczny
Ogień

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Sąd Ostateczny
"
    Paweł 2021.01.08 - 02:10

    Ja w to nie wierzę poprostu jestem w szoku aż mi serce bije z prawdy o mnie samym o czym karty mówią szok zachęcam pozdrawiam

    Tarot Online 2021.01.08 - 03:20

    Dzięki Paweł za ten komentarz 💪 tak, ten Tarot działa 💁‍♂️ niebawem czekają na Ciebie nowe funkcje! Do usłyszenia ✋

Welcome to Tarot Online

Install
×