Postaw
Tarota
Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Puchary » Rycerz Pucharów

Rycerz Pucharów

Znaczenie karty Tarota Rycerz Pucharów

poeta, propozycja, pewność siebie, czas propozycji

Na karcie Rycerz Pucharów widzimy młodego mężczyznę, który podróżuje na białym koniu trzymając w ręce jeden kielich. Rycerz Pucharów to druga karta dworska po karcie Paź Kielichów. Osoba na niej to mężczyzna, który może być romantykiem i dla którego uczucia odgrywają bardzo ważną rolę. To marzyciel, który potrafi bardzo wiele obiecać nie tylko sobie, lecz innym. Rycerz Kielichów traktowany jest jako świetny kochanek, lecz niezbyt stały w swoich uczuciach. Rycerz Kielichów to bardzo dobry znak w pytaniach związanych z relacją oraz szeroko rozumianą sferą życiową. Karta może symbolizować zarówno człowieka o wyglądzie, jak i cechach Rycerza Pucharów w sytuacjach w najbliższym czasie, które pasują do opisu tej karty.

Znaczenie karty Tarota Rycerz Pucharów w pozycji prostej

wrażliwy młody mężczyzna, kochanek, marzyciel, zaproszenie do nowego związku, transformacja emocjonalna, romantyczna, przyjazna atmosfera, propozycja spotkania, człowiek poszukujący swojej prawdy

Prosta karta Rycerz Pucharów może mówić o tym, że w sprawie, o którą pytasz jesteś osobą o cechach Rycerza Kielichów lub też ktoś właśnie taki pojawi się w Twoim życiu niebawem. Rycerz Pucharów zawsze w pozycji prostej wskazuje na wielki romantyzm, rozkochanie oraz chęć podbojów sercowych. Karta może zapowiadać bardzo romantyczny czas w życiu związku, a także miłe wydarzenia, które mogą przerodzić się w rozmarzenie i uwierzenie w pewną iluzję tworzoną przez Rycerza Pucharów. Karta w położeniu prostym mówi o flircie, kochanku oraz osobie wrażliwej, dla której najważniejsze są uczucia i relacje.

Znaczenie karty Tarota Rycerz Pucharów w pozycji odwróconej

uległy, słaby mężczyzna, uwodziciel, casanova, niszcząca miłość, narcyzm, manipulacja, kłamstwo, plotka

Karta odwrócony Rycerz Pucharów może mówić o mężczyźnie, który, choć wiele obiecuje, nigdy nie przekuwa swoich słów w czyny. Odwrócony Rycerz Kielichów to ktoś, kto swoimi uczuciami może przytłoczyć lub nawet niszczyć drugą osobę. To tzw. casanova, na którego musisz uważać. Karta może mówić o przesadnym idealizmie, narcyzmie, a nawet manipulacji oraz kłamstwie, którego celem jest jedynie zdobywanie. To sytuacje, w której uczucia są jedynie powierzchowne, a tak naprawdę nie kryje się pod nimi nic trwałego. Karta świadczy o oderwaniu od rzeczywistości i może mówić także o nadużywaniu alkoholu.

Pozostałe informacje o karcie Rycerz Pucharów

Inne nazwy karty Rycerz Pucharów:

Rycerz Kielichów, Pan Fal i Wód, Władca Fali i Wody, Król Gospodarzy Morza, Król Zastępów Morskich, Król Nimf i Rusałek

Nazwa karty Rycerz Pucharów w innych językach:

Knight of Cups

Kolory karty Rycerz Pucharów:

niebieski

Znaki zodiaku karty Rycerz Pucharów:

Skorpion, Ryby

Planety karty Rycerz Pucharów:

Jupiter

Żywioł karty Rycerz Pucharów:

Woda

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.

2 komentarze

Renata 24 listopada 2020 - 18:35

Dziękuję zgadza się ❤️

Odpowiedz
Tarot Online 24 listopada 2020 - 18:41

Nie ma za co ☺️ oby zgadzało się zawsze 💁‍♂️

Odpowiedz

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności oraz regulamin kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ