Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Pustelnik

Pustelnik

Pustelnik

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Pustelnik
mądrość, rozwój duchowy, czerpanie nauki z doświadczeń przeszłości, potrzeba bycia samemu, terapia, poznawanie swojego świata wewnętrznego, poszukiwanie prawdy o sobie, swoim życiu, medytacja

Pustelnik

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Pustelnik
samotność, fałszywe ideały, izolacja, zamknięcie w sobie, ucieczka przed życiem, tendencje masochistyczne, unikanie prawdy o sobie, konieczność przewartościowania celów, związków, kariery

Pustelnik

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Po karcie Sprawiedliwość przychodzi pora na Pustelnika, zwanego często jako Eremita. Karta przedstawiająca starego mężczyznę trzymającego w jednej ręce latarnią (symbol wiedzy, mądrości), a w drugiej laskę na pustkowiu wbrew pozorom odnosi się w pewnym stopniu do każdego z nas i to bez względu na wiek. Eremita (Pustelnik) trzymający w ręce latarnię oświecą swoją drogę, ponieważ zawsze wie dokąd zmierzać. Wie to jednak z bogatego doświadczenia, które zebrał przez swoje życie. Wiedza pustelnika nie została mu bowiem przekazana, lecz to on może ją przekazywać innym. Na tym polega jego  mądrość. O pustelniku można by pisać bez końca, jednak to co najważniejsze w nim to symbol osamotnienia, który przedstawia. Czasami każdy z nas znajduje się w sytuacji, w której potrzebujesz odciąć się od całego świata, aby samotnie zaglądając tylko do swojego wnętrza wybrać nową drogę.

Pustelnik

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Karta Tarota Pustelnik lub jak kto woli Eremita ma bardzo głębokie przesłanie, a jej pojawienie się w talii Wielkich Arkanów Tarota wskazuje zawsze na istotne wydarzenia w życiu pytającego. W przypadku, gdy na Twoje pytanie karta Pustelnika wypada pozytywnie, czyli w położeniu prostym to może oznaczać to potrzebę osamotnienia, głęboką wiedzę i wewnętrzną mądrość lub poleganie na starszej lub bardziej doświadczonej osobie. Karta Pustelnika wskazuje na ogromną wewnętrzną siłę do pokonywania przeciwności losu. Eremita mówi Tobie: „W tej sytuacji licz tylko na siebie i sam rozwiąż swoje problemy”. Jeżeli potrzebujesz na chwilę odciąć się od całego świata to jest to dobry moment, aby to zrobić – przyniesie Ci to same korzyści i odpowiedzi na Twoje pytania.

Pustelnik

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Co w przypadku, gdy w Tarocie Pustelnik/Eremita wypada w odwróconej pozycji? Może to oznaczać, że przesadnie izolujesz się od otoczenia lub wręcz nie jest to dobry moment, aby to zrobić. Karta może mówić także o paranoicznym wycofaniu, a nawet strachu przed życiem i ludźmi, którzy w nim goszczą. To karta niezadowolenia, samotności, marazmu i stagnacji. Karta Eremity w odwróconym położeniu wręcz krzyczy do Ciebie: „Otwórz się na świat i ludzi!”. Przestań wręcz zamykać się w swojej rzeczywistości i poszukaj dookoła niej wartościowych osób, które być może oświecą Twoją drogę życia.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

2 komentarze

Romuald 11 września 2020 - 21:02

Moim zdaniem wszystko zgadza się w pierwszym opisie.

Odpowiedz
Tarot Online 11 września 2020 - 22:55

Hej Romuald ✋ sprawdziła się karta Pustelnik w Twoim przypadku?

Odpowiedz

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ