Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Pustelnik

Poznaj znaczenie karty Tarota Pustelnik

Znaczenie karty Tarota Pustelnik

Karta Pustelnik przedstawia zdecydowanie starszego mężczyznę, który stoi ze schyloną ku dołowi głową na skutej lodem ziemi. Pustelnik, zwany także w Tarocie jako Eremita, ma siwą brodę, która wskazuje nie tylko na jego wiek, ale również życiowe doświadczenie, które posiada. W prawej ręce mężczyzna ten trzyma częściowo okrytą płaszczem latarnię, co symbolizuje również wiedzą, ale i mądrość płynącą z karty Pustelnik. W lewej ręce mężczyzna trzyma laskę, która nie służy mu jednak tylko jako oparcie, ale przede wszystkim narzędzie do prorokowania i rozstrzygania. Przestrzeń widoczna na karcie Pustelnik jest całkowicie bezludna, jednak jest to zdecydowanie to czego właśnie teraz on potrzebuje. Pustelnik w Tarocie wskazuje bowiem na moment, w którym decydujesz się na pewnego rodzaju izolację. Czas ten pozwoli Ci nie tylko odpocząć od przytłaczającego świata, ale również znaleźć odpowiedzi na ważne w Twoim życiu pytania. Karta Pustelnik wskazuje więc na okres ciszy i kontemplacji, w którym na pewien czas uwolnisz się od spraw i ludzi, którzy mogą czasami Cię przytłaczać. Nie bez powodu więc Wielkie Arkana Tarota przedstawiają po karcie Rydwan starszego mężczyznę, który stanowi przeciwieństwo pogoni za własnymi i uzewnętrznionymi celami. Karta Pustelnik jest to więc symbol izolacji, ale również mądrości i samopoznania.

Znaczenie karty Pustelnik w pozycji prostej

Karta Tarota Pustelnik w pozycji prostej wskazuje zawsze na istotne w Twoim życiu sprawy, które wiążą się z okresem samotności i duchowej eksploracji. Wynika to jednak tylko i wyłącznie z Twojej własnej decyzji oraz potrzeby izolacji od otaczającego świata i ludzi. Z tego względu karta Pustelnik w pozycji prostej ta bardzo często radzi, aby w pewien sposób odsunąć się w cień, w którym będziesz w stanie za pomocą wewnętrznego światła odnaleźć nową drogę życia. Pustelnik w pozycji prostej nie musi jednak wskazywać na fizyczne oddalenie, a znacznie częściej będzie ona realizować się na planie mentalnym. Prosty Pustelnik bardzo często wskazuje na zerwanie lub zawieszenie kontaktu ze strony osoby przedstawionej na tej karcie. Wynikać może to z chwilowej potrzeby odpoczynku od obecnych dotąd w życiu problemów lub też chęci całkowitego przewartościowania swoich życiowych celów. Okres ten jednak nie będzie trwał wiecznie i w pewnym momencie znów powrócisz do społeczeństwa, choć z zupełnie innymi przemyśleniami. Karta Pustelnik w pozycji prostej ponadto wskazuje na wielką wewnętrzną mądrość oraz zdobytą wiedzę, które pomogą Ci podjąć słuszną decyzją. Prosty Pustelnik symbolizuje również pomoc ze strony starszej osoby, a także na umiejętność pokonywania przeciwności losu za pomocą wewnętrznej siły.

Znaczenie karty Tarota Pustelnik w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o relacje Pustelnik w pozycji prostej to jedna z trudniejszych kart, ponieważ sama w sobie zapowiada czas izolacji od ludzi. To, co pozytywne w tej karcie to fakt, że decyzję tę podejmiesz zawsze w zgodzie ze sobą. Prosty Pustelnik może w pewnych sytuacjach wskazywać na zakończenie relacji lub też nie chęć do rozpoczęcia nowego związku. W jednym i drugim przypadku Pustelnik w pozycji prostej wskazuje, że obecnie ważniejsza dla Ciebie jest samotna kontemplacja od uczestniczenia w życiu innych osób. Jeżeli karta ta nie przedstawia Cię, to może wskazywać na to, że na jakiś czas utracisz z pewną osobą kontakt i nie będziesz mieć wpływu na tę decyzję. Pustelnik w pozycji prostej może także w pewnych pytaniach wskazywać na to, iż obecnie doskwiera Ci samotność, jednak wciąż potrzebujesz czasu do pracy nad sobą. W odniesieniu do trwających relacji prosty Pustelnik symbolizować będzie odizolowanie od partnera, a także brak zrozumienia ze strony bliskich osób. Karta może także mówić o tym, że trudno jest Ci wyrażać swoje uczucia oraz emocje względem osób, na których naprawdę Ci zależy. Dotyczy to także spraw łóżkowych, które dla osoby widocznej na karcie Pustelnik w pozycji prostej praktycznie obecnie nie istnieją. Prosty Pustelnik radzi, aby poświęcić obecny czas całkowicie skupiając swoją uwagę na własnych potrzebach.

Znaczenie karty Tarota Pustelnik w pozycji odwróconej

Karta Pustelnik w pozycji odwróconej bardzo często wskazuje na skrajną izolację od otoczenia. Taka decyzja może wynikać z tego, że nie potrafisz poradzić sobie z obecnymi w Twoim życiu problemami, co stanowi pewnego rodzaju ucieczkę od nich. Bardzo często, gdy widzisz kartę odwrócony Pustelnik to należy interpretować ją jako znak, że nie jest to najlepszy czas na osamotnienie. Zamiast tego znacznie lepszym wyborem może okazać się skorzystanie z pomocy kogoś kto posiada wiedzę i doświadczenie w sprawie, o którą pytasz. Karta Pustelnik w pozycji odwróconej jest więc symbolem paranoicznego wycofania się ze świata wynikającego bardzo często ze strachu, ale również próby unikania zmierzenia się z prawdą. Odwrócony Pustelnik wskazuje jednak, że w tej sytuacji nie znajdziesz oczekiwanego spokoju i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Karta może również wskazywać na taki moment w Twoim życiu, w którym chcesz zakończyć dotychczasowy etap odosobnienia. Pustelnik w pozycji odwróconej może również mówić o niezadowoleniu, które może przerodzić się w marazm, a nawet życiową stagnację. To również znak, że obecnie nie potrafisz słuchać głosu swojej wewnętrznej mądrości przez co możesz popełniać te same błędy. Odwrócony Pustelnik zachęca więc do zmierzenia się z rzeczywistością i przewartościowania swoich celów.

Znaczenie karty Tarota Pustelnik w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócony Pustelnik w pytaniach o relacje wskazuje na skrajne osamotnienie, które może zrodzić w Tobie smutek oraz rozczarowanie. Może być to spowodowane tym, że z pewnych przyczyn nie potrafisz nawiązać z drugą osobą emocjonalnej relacji. Odwrócony Pustelnik wskazuje ponadto na strach przed odrzuceniem, jak i popełnieniem tych samych błędów. Karta Pustelnik w pozycji odwróconej symbolizuje osobę, która jest tak długo sama, że nie potrafi już współżyć z innymi ludźmi. Dla trwającej relacji może ona zwiastować z kolei jej nagłe zakończenie. Taka decyzja nie będzie jednak korzystna dla osoby przedstawionej na tej karcie. W pewnych okolicznościach karta odwrócony Pustelnik może wskazywać także na to, że nie potrafisz żyć w pojedynkę, dlatego kurczowo trzymasz się obecnego związku. Zapowiada ona również takie sytuacje, w których możesz doznać wykluczenia ze strony bliskiej Ci osoby. Pustelnik w pozycji odwróconej to oznaka wycofania z życia społecznego i nie jest ona dobrym znakiem dla osób, które chcą zbudować nowy związek. Może bowiem zapowiadać czas, w którym nie otrzymasz od losu okazji na nawiązanie nowych znajomości lub też doznasz miłosnego odrzucenia. Odwrócony Pustelnik zachęca do uwolnienia się od swoich lęków, a czasem może zapowiadać odbudowanie zakończonej już relacji.

Informacje o karcie Tarota Pustelnik

Inne nazwy karty Tarota Pustelnik

Eremita, Starzec, Mędrzec, Reprobatio lux Occulta, Dzwonnik, Stary Człowiek, Saturn, Mnich, Czas, Garbus, Prorok Wiecznego Czasu, Prorok Wieczności, Mag Głosu Mocy

Grupa karty Tarota Pustelnik

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Pustelnik

Sam musisz dokonać najważniejszych rzeczy i spraw, samopoznanie, praca nad sobą, dążenie do doskonałości, mądrości i oświecenia

Słowa kluczowe karty Tarota Pustelnik w pozycji prostej

Mądrość, rozwój duchowy, czerpanie nauki z doświadczeń przeszłości, potrzeba bycia samemu, terapia, poznawanie swojego świata wewnętrznego, poszukiwanie prawdy o sobie, swoim życiu, medytacja

Słowa kluczowe karty Tarota Pustelnik w pozycji odwróconej

Samotność, fałszywe ideały, izolacja, zamknięcie w sobie, ucieczka przed życiem, tendencje masochistyczne, unikanie prawdy o sobie, konieczność przewartościowania celów, związków, kariery

Kolory karty Tarota Pustelnik

Żółty, zielony

Znaki zodiaku karty Tarota Pustelnik

Panna

Planety karty Tarota Pustelnik

Merkury

Żywioły karty Tarota Pustelnik

Ziemia

Dołącz do klubu

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat
Pustelnik
.
  Tarot Online -
  Romuald 2020.09.11 - 21:02

  Moim zdaniem wszystko zgadza się w pierwszym opisie.

  Tarot Online -
  Tarot Online 2020.09.11 - 22:55

  Hej Romuald ✋ sprawdziła się karta Pustelnik w Twoim przypadku?

  Tarot Online -
  Damian 2021.03.13 - 19:21

  Zapytałem tarota „Czy ja i Marta dojdziemy do porozumienia i odbudujemy nasz związek?.” Odpowiedzią była karta Pustelnik w pozycji odwróconej. To znaczy że zamknęła się w sobie i się boi czy chce się otworzyć na tą relacje na nowo ?

  Tarot Online -
  Tarot Online 2021.03.13 - 19:48

  Cześć Damian ✋ to znaczy, że na ten moment jest pora, aby pobyć samemu. Prawdopodobnie ona tego potrzebuje, dlatego skrajnie uciekła w odosobnienie.

  Tarot Online -
  Damian 2021.03.13 - 20:01

  Ale czasem próbuje zaczepiać, chociaż sama mnie unika i wybrała brak kontaktu.

  Tarot Online -
  Niezaoczywiste 2022.01.14 - 14:56

  Zapytałam o moją sytuację finansową w tym roku i karty pokazały Eremitę w pozycji prostej. Nie do końca wiem jak mam to rozumieć.. choć czuję że to nic dobrego.

  Tarot Online -
  Tarot Online 2022.01.14 - 15:03

  Niezaoczywiste tutaj nie wykonujemy interpretacji ☺️ natomiast warto podkreślić, że Eremita (Pustelnik) sam w sobie nie wskazuje na finanse wprost.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania