Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Małe Arkana » Miecze » 2 Mieczy

2 Mieczy

Dwójka Mieczy

2 Mieczy

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - 2 Mieczy
zawieszenie broni, blokada emocjonalna, odcięcie od świata i ludzi, wrogość, oziębłość emocjonalna, choroba, zamknięcie w sobie

2 Mieczy

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - 2 Mieczy
fałsz, obłuda, niewierność, mściwość, brak tolerancji, zamknięcie w swoich sztywnych poglądach, odmowa innego spojrzenia na siebie, świat i sytuacje, ucieczka od ludzi

2 Mieczy

Znaczenie karty Tarota

Na karcie 2 Mieczy siedzi z zawiązanymi oczami kobieta. W obu rękach trzyma miecze, symbol komunikacji oraz intelektu. Za nią widzimy wodę, nocne niebo i księżyc. Karta 2 Mieczy jak wszystkie dwójki w Tarocie mówi o dwóch osobach, dwóch stronach danej sprawy lub dwóch drogach. Karta 2 Mieczy jednak sama w sobie mówi o pewnej izolacji o czym świadczyć może postawać kobiety (założone na siebie i skrzyżowane ręce). Aby podjąć dobrą decyzję kobieta nie kierować się wzrokiem. Zamiast tego musi polegać na swoich myślach, które może zebrać tylko w ciszy i spokoju. To karta wycofania się ze świata po to by przemyśleć swój wybór i dalsze działania. Karta mówi także o dobrej komunikacji, w której opieramy się o logiczne argumenty.

2 Mieczy

Karta w pozycji prostej

Prosta karta 2 Mieczy wskazuje na pewną emocjonalną blokadę i kierowanie się wyłącznie logiką w danej sprawie. Osoba na tej karcie potrzebuje chwilę w samotności po to, aby znaleźć równowagę i wewnętrzny spokój. Karta zapowiada w relacji okres spokoju i harmonii, a w innych relacjach zawieszeni broni i rozejm. 2 Mieczy w prostej pozycji zwiastuje kompromis i zrozumienie drugiej strony. Karta jednak nie ułatwia podjęcie przez Ciebie decyzji. Wręcz przeciwnie, to pewnego rodzaju pasywność i oczekiwanie na rozwój wydarzeń, ponieważ każda z dróg wydaje się być dobra. Jaką wybierzesz Ty?

2 Mieczy

Karta w pozycji odwróconej

Odwrócona 2 Mieczy to karta zdecydowanych problemów w komunikacji z partnerem lub inną osobą zaangażowaną w sprawę. To sytuacja, w której nie chcemy wziąć pod uwagę innej możliwości lub też drugiej strony medalu. To wszelkiego rodzaju konflikty, oszustwa, a nawet zdrada i niewierność, na które musisz uważać. Odwrócona 2 Mieczy zapowiada zastój w sprawach, o które pytasz oraz wewnętrzne napięcie towarzyszące tej sytuacji. To nieumiejętność pogodzenia przeciwieństw oraz brak tolerancji dla otaczającego świata. Karta zapowiada stagnację, problemy z otoczeniem oraz sprawami formalnymi.

Dodaj komentarz

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ