Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

2 Mieczy

Poznaj znaczenie karty Tarota 2 Mieczy

Znaczenie karty Tarota 2 Mieczy

2 Mieczy to druga karta na dworze, w którym królują Miecze. W tym przypadku nie mamy już jednego miecza, a dwa, które znajdują się na w rękach siedzącej na brzegu androginicznej osoby. Postać ta ubrana jest w szary strój, a oczy zawiązane ma opaską przez co nie widzi ona rzeczywistości, która ją otacza. Dwa miecze symbolizują podejmowanie decyzji pomiędzy różnymi możliwościami, ale również na to, że w tej sytuacji udział biorą już niejedna, jak w przypadku karty As Mieczy, a dwie strony sprawy. Karta 2 Mieczy jest również dosyć mocno związana z siłą intelektu o czym informuje widoczny na bezchmurnym niebie sierp księżyca. 2 Mieczy jest bardzo często również kojarzona z pewnego rodzaju izolacją wynikającą z zewnętrznej presji oraz konieczności dokonania wyboru. Właściwa decyzja na tej karcie może jednak zostać podjęta jedynie z pomocą czystego umysłu, który z kolei wymaga ciszy oraz spokoju. Po okresie konfliktu i wiążącego się z nim boju pora na zawieszenie broni, a nawet odcięcie się od świata po to, aby zregenerować swoje siły i móc ocenić jeszcze raz obecną sytuację. Karta 2 Mieczy wskazuje także na emocjonalną blokadę, oziębłość, a czasami także fizyczną chorobę.

Znaczenie karty 2 Mieczy w pozycji prostej

W pozycji prostej karta 2 Mieczy bardzo często wskazuje na zablokowanie emocji oraz kierowanie się w obecnej sytuacji wyłącznie logiką. Sama w sobie nie zapowiada ona jednak negatywnych wydarzeń, a wręcz czas spokoju oraz pewnego rodzaju harmonii, w którym powinno być łatwiej podjąć Ci słuszną decyzję. Prosta karta 2 Mieczy może mówić o komunikacji, w której jesteśmy w stanie dostrzec potrzeby obu stron. Czasami jednak może ona wskazywać także na krótkotrwały przestój w pytanej sprawie, czy też zawieszeniu komunikacji. Karta 2 Mieczy w pozycji prostej pojawia się najczęściej wtedy kiedy konieczne jest dokonanie pewnego rodzaju wyboru i w takiej sytuacji zachęca ona do dokładnego zapoznania się ze sprawą szczególnie jeżeli wiążą się z nią pewne kwestie formalne. Prosta 2 Mieczy wskazuje również czasem na bierność w działaniu i oczekiwanie na dalszy rozwój wydarzeń. Chociaż karta może mówić o unikaniu podjęcia decyzji to jednak każda z nich może być na swój słuszna. Prosta 2 Mieczy przypomina, że podejmowanie decyzji jest nieodłącznym elementem naszego rozwoju i dalszej wędrówki życia oraz zachęca do porzucenia swoich obaw i lęków.

Znaczenie karty Tarota 2 Mieczy w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Karta 2 Mieczy w pozycji prostej w sprawach miłosnych zapowiada okres, w którym otrzymacie szansę dojścia do kompromisu i wzajemnego zrozumienia. Bardzo często ta karta wskazuje również na obecne w relacji problemy, z którymi nie możesz sobie poradzić. Ich rozwiązanie jest bowiem możliwe tylko za pomocą szczerej komunikacji pomiędzy Tobą a drugą połówką. Prosta 2 Mieczy zapowiada także podejmowanie decyzji, a nawet zawieranie prawnych umów istotnych dla was obu. Z drugiej strony może jednak ona również wskazywać w pewnych aspekcie na zamknięcie się na partnera, brak ustępliwości oraz unikanie podejmowania jakichkolwiek decyzji. To z kolei może doprowadzić obecny związek do patowej sytuacji, w którym staniecie na rozdrożu waszej wspólnej przyszłości. Bardzo często prosta 2 Mieczy wypada jako karta decyzji i wskazuje na problem z dokonaniem wyboru pomiędzy dwoma osobami. Jeżeli jednak do tego dojdzie to za pomocą chłodnej kalkulacji pozbawionej skrupułów. Dla osób samotnych karta 2 Mieczy w pozycji prostej wskazuje na pewne obawy, a wręcz izolację która może uniemożliwiać Ci poznanie nowych osób i zbudowanie trwałej relacji. Bardzo prawdopodobne jest także, że gdy widzisz kartę 2 Mieczy w pozycji prostej to wahasz się pomiędzy dwoma ofertami związku.

Znaczenie karty Tarota 2 Mieczy w pozycji odwróconej

W pozycji odwróconej karta 2 Mieczy wskazuje bardzo często na nieumiejętność podjęcia odpowiedniej decyzji lub też pewne opóźnienia w sprawie, o którą pytasz. W przypadku relacji intymnych to także symbol niewierności w stosunku do partnera. Odwrócona 2 Mieczy wskazuje na obłudne zachowanie w odniesieniu do innych osób w Twoim życiu lub ich nastawienie względem Ciebie. 2 Mieczy w pozycji odwróconej to karta ucieczki od rzeczywistości, która może Cię w obecnej sytuacji przytłaczać. Wszystko może być związane z poczuciem strachu, zmartwienia oraz stresu, który może Ci towarzyszyć przy aktualnych problemach. Karta 2 Mieczy w pozycji odwróconej może wskazywać także na osobę emocjonalnie oziębłą, a nawet całkowicie pozbawioną uczuć, która kieruje się w swoich działaniach wyłącznie chłodną kalkulacją. Może być także zupełnie przeciwnie i w takiej sytuacji karta 2 Mieczy w pozycji odwróconej wskazuje na potrzebę nabrania większego dystansu. W pewnych okolicznościach karta może zwiastować także moment, w którym wreszcie przejrzysz na oczy i ujrzysz prawdę. To także czas, w którym wreszcie warto ruszyć do przodu po okresie izolacji i kontemplacji.

Znaczenie karty Tarota 2 Mieczy w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta 2 Mieczy w pozycji odwróconej wskazuje na całkowity brak komunikacji w obecnym związku oraz narastające wokół niego problemy. Podjęcie jednak jakiekolwiek decyzji w takiej sytuacji będzie wiązało się u Ciebie z silnym poczuciem obaw przed konsekwencjami, które może ona na Ciebie sprowadzić. Odwrócona 2 Mieczy to symbol narastającego wokół Ciebie napięcia, szczególnie w odniesieniu do spraw miłosnych. Wszystko to może paraliżować Cię i jeszcze bardziej powstrzymywać przed jakimkolwiek działaniem na rzecz poprawy aktualnej sytuacji i rozwiązania problemów. Dla osób samotnych karta 2 Mieczy w pozycji odwróconej symbolizuje doświadczanie trudności w nowych relacjach. Może to wynikać z Twojego strachu przed otworzeniem się emocjonalnie na drugą osobę. Odwrócona 2 Mieczy może także wskazywać na to, że zastanawiasz się który partner i związek będzie dla Ciebie odpowiedni. Gdy jednak dokonasz logicznej oceny to okaże się, że żaden jest nim żaden z nich. Karta 2 Mieczy w pozycji odwróconej przypomina, że podjęcie decyzji będzie jednak zawsze lepsze niż próba odkładania jej na później. Z tego powodu ważne jest, aby odrzucić bierność i dokonać wyboru zanim los zrobi to za Ciebie. Często wszystkie wydarzenia przy w tej karcie dzieją się na polu mentalnym i bez udziału innych osób.

Informacje o karcie Tarota 2 Mieczy

Inne nazwy karty Tarota 2 Mieczy

Dwójka Mieczy, Pokój, Władca Przywróconej Siły, Władca Przywróconego Spokoju

Grupa karty Tarota 2 Mieczy

Małe Arkana, Miecze

Słowa kluczowe karty Tarota 2 Mieczy

Styl życia, rozsądny rozjem, kompromis

Słowa kluczowe karty Tarota 2 Mieczy w pozycji prostej

Zawieszenie broni, blokada emocjonalna, odcięcie od świata i ludzi, wrogość, oziębłość emocjonalna, choroba, zamknięcie w sobie

Słowa kluczowe karty Tarota 2 Mieczy w pozycji odwróconej

Fałsz, obłuda, niewierność, mściwość, brak tolerancji, zamknięcie w swoich sztywnych poglądach, odmowa innego spojrzenia na siebie, świat i sytuacje, ucieczka od ludzi

Kolory karty Tarota 2 Mieczy

Żółty, niebieski

Znaki zodiaku karty Tarota 2 Mieczy

Waga

Planety karty Tarota 2 Mieczy

Księżyc

Żywioły karty Tarota 2 Mieczy

Powietrze

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat 2 Mieczy.
Magda
Magda 2021.09.07 - 18:45

Kochany Tarocie, zwracam uwagę na ciagły brak mozliwosci zapłaty kattą kredytową. Chciałabym konto premium 😊 ale zapłacić nie mogę.

Formularz kontaktowy nie wysyla wiadomosci, musiałam napiac tu 😊

Tarot Online
Tarot Online 2021.09.07 - 18:46

Hej Magda, do końca września będziemy mieli obsługę płatności kartami ☺️ będzie też dużo innych nowości!

Magda
Magda 2021.09.07 - 18:57

Zobaczymy 😉

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania