Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Kapłan

Kapłan

Poznaj znaczenie karty Tarota Kapłan

Znaczenie karty Tarota Kapłan

Tarotowa Karta Kapłan zwana także jako Papież symbolizuje wiarę katolicką oraz wszelkiego rodzaju sprawy duchowe. Nie oznacza to jednak, iż nazwa tej karty może być bezpośrednio kojarzona z postacią papieża, ponieważ bardzo często wskazuje ona na nasz własny system wartości, który może bardzo mocno różnić się od przyjętych norm i zasad społecznych. Kapłan jest symbolem głębokiej wiary, co możesz zobaczyć na samej karcie wpatrując się w zawartą na niej symbolikę lub chociażby wygląd osoby. Karta Papież przedstawia siedzącego na tronie mężczyznę (symbolizującego władzę kościelną), który wygłasza kazanie wobec dwóch klęczących przed nim mężczyznom. Karta Papież (nazywana czasem także jako Hierofant) bardzo często mówi o mężczyźnie posiadającym mocną wiarę, wewnętrzną mądrość (podobnie jak Kapłanka) oraz umiejętność nauczania innych. Tarotowy Kapłan jest symbolem nauki, tradycji, a także duchowego mistrza i przewodnika. Karta wskazuje na moralne wartości pytającego, może mówić o uzyskaniu dobrej porady od osoby o autorytecie papieża, a także przepowiada wydarzenia takie jak ślub kościelny, czy też chrzest. To ktoś, kto będzie wspierał Cię w wybranej przez Ciebie drodze. Kapłanem możemy nazwać osobę, która pomoże Ci zaznać oczyszczenia sumienia i ducha.

Znaczenie karty Tarota Kapłan w pozycji prostej

Istnieje wiele cech karty Papież w pozycji prostej, które pokrywają się z ogólnym opisem tej karty Tarota. I tak Tarotowy Hierofant będzie mówić w rozkładzie o mądrości, moralności, postępowaniu według wyższych wartości lub w zgodzie z kimś kto jest dla nas autorytetem. Papież to także symbol nauki, kształcenia i rozwoju, zwłaszcza duchowego, dlatego przy prostej pozycji tej karty Tarota możesz liczyć na dobrą radę i wsparcie osoby, która posiada dużą wiedzę i ugruntowany system wartości. Karta Tarota mówi także o wydarzeniach religijnych, dobroci, intuicji, opiece sił wyższych, wyznawaniu prawd oraz uczciwości. Jeżeli pytamy o osobę to jest ona napewno w podeszłym wieku, może być to także ksiądz, nauczyciel, a przede wszystkim osoba pasująca idealnie swoimi cechami do karty Kapłanka w Tarocie. Kapłan to wyjątkowa osoba, która nauczy Cię życia oraz zasad, którymi należy się w nim kierować podejmując rozmaite decyzje. Prosta karta Kapłan to także trwanie w swoich poglądach i pewnego rodzaju niezmienność, co może mieć dobre i złe strony.

Znaczenie karty Tarota Kapłan w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W prostej pozycji w pytaniach dotyczących miłości karta Papież symbolizuje podobnie jak Papieżyca miłość głęboką, trwałą, ale przede wszystkim duchową. Gdy w pytaniach o relacje wypada nam Papież to znak, że związek ten został już utrwalony ślubem kościelnym lub też jest on na etapie zaręczyn. To także wszelkiego rodzaju sprawdzanie, lecz tylko i wyłącznie przed sobą fundamentów związku oraz uczuć do drugiej osoby. Karta mówi także o miłości do Boga, a także umiejętność wybaczania grzechów drugiemu człowiekowi. Jak się domyślasz, karta Kapłan nie jest najlepszym znakiem w pytaniach związanych ze sprawami łóżkowymi, ponieważ będzie zwiastować na to, iż jest to w relacji mniej istotny element. Osoba o cechach karty Papież w pozycji prostej może chcieć zdecydować się na taką bliskość dopiero po ślubie, a na pewno nie wcześniej niż, gdy będzie ona pewna trwałości swojego związku.

Znaczenie karty Tarota Kapłan w pozycji odwróconej

Odwrócony Papież to zwiastun fałszywego proroka, na którego trzeba uważać. To ktoś kto uprawia dewocję, jest fanatykiem, który trwa w swoich skostniałych zasadach, poglądach i wierzeniach. To osoba, której niczym nie przekonamy do zmiany swoich racji, nawet jeżeli są błędne. Odwrócony Kapłan to fałszywa osoba, która usilnie stara się doradzać innym i kierować ich życiem sama nie będąc jednocześnie w swoich decyzjach moralna i czysta. Papież w tej pozycji może być więc np. przywódcą sekty, a Ty jej uczestnikiem klęczącym przed nim samym i słuchając jego kazań. Rozpatrując znaczenie tej karty Tarota koniecznie zastanów się, w której roli się widzisz. Czy jesteś siedzącym na tronie papieżem, czy też jedną z osób, które klęczą przed nim oczekując na jego łaskę i uświęcenie?

Znaczenie karty Tarota Kapłan w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

W przypadku karty odwrócony Papież w relacjach możemy mówić o pewnego rodzaju chęci zmiany systemu wartości drugiej osoby. Odwrócony Kapłan może bardzo wiele mówić o tym jak ważne w związku są uczucia oraz uczciwość, jednak nie musi mieć to nic wspólnego z tym jak sam on postępuje wobec drugiej osoby. Taka karta w pozycji odwróconej wskazuje na kogoś kto zdecydowanie nie będzie zbyt długo czekał, aby zaciągnąć drugą stronę do łóżka. Aby osiągnąć swój cel odwrócony Papież zrobi bardzo wiele i powie dokładnie to co partner pragnie usłyszeć. Karta może mówić także o impotencji, a w samej relacji wskazywać na to, że jest ona dla Ciebie nudna i zbyt konserwatywna.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Kapłan

Inne nazwy karty Kapłan
Papież, Arcykapłan, Religio, Hierofant, Wielki Kapłan, Jupiter, Mistrz, Bachus, Mag Wieczności, Mag Wiecznotrwały, Wielki Ojciec
Nazwa karty Kapłan w innych językach
The Hierophant, La Pape, der Hohepriester
Ogólne cechy karty Kapłan
pobożność, konserwatyzm, wielki autorytet, dający fachowe porady i pomoc, zainteresowanie sprawami duchowymi, rozwaga
Cechy karty Kapłan w pozycji prostej
kapłan, wiara, zasady religijne, kształcenie, wychowanie, nauczyciel, autorytet moralny, idealizm, wartości duchowe, współczucie, dobry przyjaciel, terapeuta, małżeństwo, kieruj się własną wolą i mądrością, rozpoczęcie nauki
Cechy karty Kapłan w pozycji odwróconej
dewocja, kryzys duchowy, łatwowierność, uległość, trudności w nauce, koncentracji, służalczość, obłuda, dogmatyzm, cynizm, zły nauczyciel, terapeuta, guru
Kolory karty Kapłan
Czerwony, niebieski
Znaki zodiaku karty Kapłan
Byk
Planety karty Kapłan
Wenus
Żywioł karty Kapłan
Ziemia

Dodaj komentarz

Musisz dołączyć do klubu, aby zobaczyć komentarz

9 komentarzy

Damian 2021.02.10 - 05:01

Zapytałem tarota online „czy odzyskam Martę” moja byłą dziewczyne. Wpadła karta Kapłan w pozycji prostej. Jak mogę rozumieć odpowiedź tarta online?

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.06.08 - 12:20

Karta sama w sobie Damian nie mówi o powrocie do kogoś ☺️ sprawdź opis karty na miłość i relacje, a dowiesz się więcej.

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Magda 2021.06.08 - 12:15

Kochany Tarocie, Kaplan w pozycji prostej , na pytanie o zmiany w sfrrze uczuciowej moze oznaczac wiecej wiary i cierpliwosci?

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.06.08 - 12:22

Karta Kapłan nie mówi o zmianie, a raczej trwaniu w uczuciach. Wszystko zależy od tego jak sformułowane jest pytanie, nie mniej trzeba pamiętać, że ta karta w pozycji prostej to konserwatyzm w czystej postaci.

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Magda 2021.06.08 - 12:30

I dlatego nic mi nie pasuje, i nie umiem tego wytlymaczyc…

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.06.08 - 12:31

Co masz na myśli?

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Magda 2021.06.08 - 17:48

Konserwatyzm w czystej postaci mam na myśli. ogolnie Kapłana ciezko mi zinterpretować. A moze znowu to jest tak, ze ja pytanie , a Tarot o czyms zupelnie innym i dla kogos z mojego otoczenia. Nie wiem , czas pokaze.

Kamilap 2021.06.14 - 20:42

Zapytalam sie czego moge sie tutaj nauczyc wyskoczyla mi ta karta, oznacza ze karty moga buc drogowskazem ?

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ
Tarot Online 2021.07.04 - 19:17

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na swoje pytanie dla karty Kapłan to zachęcam Cię do zamówienia indywidualnej interpretacji Kamilap ☺️ są one przygotowywane przez profesjonalne wróżki 🧙‍♀️ i wróżbitów 🧙‍♂️

DOŁĄCZ DO KLUBU, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ

Welcome to Tarot Online

Install
×