Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w ikonę Tarot Online - iOS, a następnie w opcję Dodaj do ekranu początkowego.

Aby zainstalować aplikację Tarot Online na tym urządzeniu kliknij w menu Plik, a następnie w opcję Dodaj do Docka.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Tarot Online. Aby dokonać aktualizacji kliknij tutaj lub odśwież tę stronę.

Kapłan

Poznaj znaczenie karty Tarota Kapłan

Znaczenie karty Tarota Kapłan

Na karcie Tarota Kapłan widzimy dosyć młodą postać, która siedzi na swoim tronie. Tym razem nie znajdziemy jednak dookoła niego symboli jak ma to miejsce na karcie Kapłanka. Kapłan ubrany jest w papieski, czerwony strój, a na jego głowie znajduje się potrójna tiara. Trzyma on w lewej ręce krzyż, a w prawą dłoń unosi w geście błogosławieństwa i nauczania. Kapłan, zwany także w Tarocie jako Papież wskazuje bowiem na towarzyszącą nam jawną oraz skrytą wiedzę, którą dzielimy się z otaczającym nas światem. Przed nim znajdują się dwie osoby, które najprawdopodobniej wsłuchują się w jego słowa. Są one najprawdopodobniej duchownymi, ponieważ ich odzież wskazuje na czystość oraz boską miłość. Na karcie Kapłan możemy dostrzec jeszcze dwa paski szachownicy oraz znajdujące się u stóp papieża skrzyżowane klucze, które wskazują na połączenia świadomości oraz nieświadomości. Karta Kapłan bardzo często symbolizuje wiarę katolicką, ale również sprawy duchowe, czy też związane po prostu z nauką. Jako że na symbolice tej karty widoczny jest papież to należy ją również interpretować jako odniesienie do własnego systemu wartości. Papież to również symbol norm oraz przyjętych społecznie zasad. To także karta przywiązania do tradycji, ale również mądrości, którą może z nami podzielić się taka osoba.

Znaczenie karty Kapłan w pozycji prostej

W pozycji prostej karta Papież stosunkowo często wskazuje na sprawy kościelne, bądź też takie, w których mamy do wykonania pewnego rodzaju naukę. Karta ta bardzo często również opisuje osobę, która posiada moralny autorytet, jak również działa w zgodzie z wyższymi wartościami. Osoba taka może więc jak najbardziej należeć do kościelnych struktur, ale również być Twoim nauczycielem, bądź też kimś na kogo możesz zawsze liczyć. Prosty Papież w Tarocie może także w pewnych okolicznościach opisywać Cię i wtedy będzie on wskazywał na to, aby postępować w zgodzie z własną moralnością. Kapłan w pozycji prostej sam w sobie nie wskazuje bowiem na zmiany, a raczej robi wszystko, aby ich uniknąć. Karta zapowiada wszelkie kościelne uroczystości takie jak ślub, ale również w pewnych okolicznościach pogrzeb. Sama w sobie mówi jednak o dobroci, jaką możemy otrzymać ze strony osoby, którą przedstawia karta Kapłan w pozycji prostej. To także zapowiedź opieki sił wyższych, jak i umiejętności korzystania ze swojej świadomości oraz nieświadomości. Prosty Papież ponadto zachęca do wyjawienia prawdy oraz postępowania w zgodzie z uczciwością i tradycją. Karta w tej pozycji może wskazywać również na czas nauki oraz zgłębiania własnej wiary. W pytanej sprawie radzi, aby zaakceptować narzucone przez innych zasady.

Znaczenie karty Tarota Kapłan w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

W pytaniach o miłość prosty Papież podobnie jak karta Kapłanka w tej samej pozycji wskazuje na głęboką i trwałą miłość, która może łączyć dwie osoby. Jest to więc karta, która bardzo często mówi o długich związkach najczęściej przypieczętowanych sakramentem małżeństwa. W pewnych okolicznościach Kapłan w pozycji prostej może mówić o zaręczynach, jednak sama karta nigdy nie wskazuje na nadchodzące zmiany w pytanej sprawie. Nie będzie to więc najlepszy znak dla osób samotnych, ponieważ w takiej sytuacji może wskazywać na okres, w którym dopiero przyjdzie Ci znaleźć odpowiedniego dla siebie partnera. W odniesieniu do kwestii seksualnych prosty Kapłan może wskazywać na przebywanie w celibacie lub też seks, który nastąpi dopiero po ślubie. W przypadku mężczyzn karta więc wprost wskazywać na prawiczka. Papież w Tarocie może być to zarówno mąż, jak i ojciec, czy też inna osoba, która zawsze służy Ci pomocą i dobrą radą. W odniesieniu do relacji wskazuje ona na czas testowania uczuć względem drugiej osoby, a także moment, w którym możemy doznać pewnego oczyszczenia lub nawet komuś wybaczyć. Kapłan w pozycji prostej to również boska miłość, którą możemy sami doświadczać, jak i obdarzać nią innych dookoła nas. Przy tej karcie istotną rolę w związku odgrywa wiara i tradycja.

Znaczenie karty Tarota Kapłan w pozycji odwróconej

Karta Kapłan w pozycji odwróconej bardzo często utożsamiana jest z postacią fałszywego proroka lub kogoś kto głosi podglądy sprzeczne z istniejącymi dogmatami. Odwrócony Papież będzie więc kimś na kogo trzeba szczególnie uważać, ponieważ osoba taka może uprawiać dewocję, a także próbować Cię za wszelką cenę przekonać do swoich prawd. Karta wskazuje bardzo często również na osobę, która trwa usilnie w swoich skostniałych poglądach, zasadach i wierzeniach. Z tego powodu bardzo ciężko jest przekonać ją do zmiany swojej postawy lub zdania na temat pytanej sprawy. Odwrócony Kapłan do samego końca będzie upierał się przy swojej racji, nawet jeżeli sam wie, że jest w błędzie. Karta może odnosić się więc do przywódcy sekty lub też po prostu kogoś, kto postępuje w stosunku do Ciebie nieuczciwie i niemoralnie. Z drugiej strony, gdy na Twoje pytanie wypada odwrócony Kapłan to być może masz dosyć panujących zasad i chcesz uwolnić się od ograniczających Cię struktur. Taka sytuacja może wynikać z tego, że obecnie nie panujesz w pełni nad swoim życiem, a także brakuje Ci w nim swobody działania. Kapłan w pozycji odwróconej radzi więc, aby odrzucić dotychczasowe i dobrze znane sposoby, a następnie spróbować rozwiązać problem niekonwencjonalnie. Odwrócony Papież symbolizuje także odwołanie kościelnych ceremonii oraz ateizm.

Znaczenie karty Tarota Kapłan w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Karta Papież w pozycji odwróconej może wskazywać na niesakramentalne związki lub też takie, których istnienie jest niezgodne z przyjętymi poglądami religijnymi. Karta może ponadto symbolizować relacje, które są konserwatywne, a przez to nudne i w pewien sposób ograniczające. Odwrócony Kapłan to również znak, że w trwającym związku możecie posiadać zupełnie inny system wartości, a nawet próbować za wszelką cenę dokonać jego zmiany. Odwrócony Kapłan ostrzega Cię, że osoba o którą pytasz może nie być do końca wobec Ciebie szczera i uczciwa. Z tego powodu nie usłyszysz od niej prawdy, a zamiast tego możesz spodziewać się obłudnych działań oraz próby manipulacji. Karta odwrócony Papież radzi, aby szczególnie uważać na takie osoby, ponieważ mogą one sprowadzić do Twojego życia jeszcze więcej problemów. Karta wskazuje także na seksualne praktyki, które stoją w sprzeczności z obowiązującymi społecznie normami. W przypadku osób samotnych odwrócony Kapłan symbolizuje pragnienie niekonwencjonalnych relacji, w które mogą być zaangażowane osoby o tej samej płci. W pewnych okolicznościach karta w pozycji odwróconej może wskazywać na to, że jest to dobry moment, aby zerwać z rutyną. Wypróbuj nowe metody na stare problemy, jednak nie wprowadzaj od razu wszystkich zmian w relacjach z bliskimi.

Informacje o karcie Tarota Kapłan

Inne nazwy karty Tarota Kapłan

Papież, Arcykapłan, Religio, Hierofant, Wielki Kapłan, Jupiter, Mistrz, Bachus, Mag Wieczności, Mag Wiecznotrwały, Wielki Ojciec

Grupa karty Tarota Kapłan

Wielkie Arkana

Słowa kluczowe karty Tarota Kapłan

Pobożność, konserwatyzm, wielki autorytet, dający fachowe porady i pomoc, zainteresowanie sprawami duchowymi, rozwaga

Słowa kluczowe karty Tarota Kapłan w pozycji prostej

Kapłan, wiara, zasady religijne, kształcenie, wychowanie, nauczyciel, autorytet moralny, idealizm, wartości duchowe, współczucie, dobry przyjaciel, terapeuta, małżeństwo, kieruj się własną wolą i mądrością, rozpoczęcie nauki

Słowa kluczowe karty Tarota Kapłan w pozycji odwróconej

Dewocja, kryzys duchowy, łatwowierność, uległość, trudności w nauce, koncentracji, służalczość, obłuda, dogmatyzm, cynizm, zły nauczyciel, terapeuta, guru

Kolory karty Tarota Kapłan

Czerwony, niebieski

Znaki zodiaku karty Tarota Kapłan

Byk

Planety karty Tarota Kapłan

Wenus

Żywioły karty Tarota Kapłan

Ziemia

Dołącz do dyskusji

Dołącz do klubu, aby przeczytać komentarze i wziąć udział w dyskusji na temat Kapłan.
Kamilap
Kamilap 2021.06.14 - 20:42

Zapytalam sie czego moge sie tutaj nauczyc wyskoczyla mi ta karta, oznacza ze karty moga buc drogowskazem ?

Tarot Online
Tarot Online 2021.07.04 - 19:17

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na swoje pytanie dla karty Kapłan to zachęcam Cię do zamówienia indywidualnej interpretacji Kamilap ☺️ są one przygotowywane przez profesjonalne wróżki 🧙‍♀️ i wróżbitów 🧙‍♂️

Magda
Magda 2021.06.08 - 12:15

Kochany Tarocie, Kaplan w pozycji prostej , na pytanie o zmiany w sfrrze uczuciowej moze oznaczac wiecej wiary i cierpliwosci?

Tarot Online
Tarot Online 2021.06.08 - 12:22

Karta Kapłan nie mówi o zmianie, a raczej trwaniu w uczuciach. Wszystko zależy od tego jak sformułowane jest pytanie, nie mniej trzeba pamiętać, że ta karta w pozycji prostej to konserwatyzm w czystej postaci.

Magda
Magda 2021.06.08 - 12:30

I dlatego nic mi nie pasuje, i nie umiem tego wytlymaczyc…

Tarot Online
Tarot Online 2021.06.08 - 12:31

Co masz na myśli?

Magda
Magda 2021.06.08 - 17:48

Konserwatyzm w czystej postaci mam na myśli. ogolnie Kapłana ciezko mi zinterpretować. A moze znowu to jest tak, ze ja pytanie , a Tarot o czyms zupelnie innym i dla kogos z mojego otoczenia. Nie wiem , czas pokaze.

Damian
Damian 2021.02.10 - 05:01

Zapytałem tarota online „czy odzyskam Martę” moja byłą dziewczyne. Wpadła karta Kapłan w pozycji prostej. Jak mogę rozumieć odpowiedź tarta online?

Tarot Online
Tarot Online 2021.06.08 - 12:20

Karta sama w sobie Damian nie mówi o powrocie do kogoś ☺️ sprawdź opis karty na miłość i relacje, a dowiesz się więcej.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania