Cesarzowa

Poznaj znaczenie karty Tarota Cesarzowa

Znaczenie karty Tarota Cesarzowa

Karta Cesarzowa oznaczona jest liczbą 3 w Wielkich Arkanach Tarota i jest to drugi po karcie Kapłanka najważniejszy archetyp kobiety w całej talii. Cesarzowa przedstawia na karcie, piękną i zadbaną dojrzałą kobietę o blond włosach, która siedzi na tronie w pięknej scenerii przedstawiającej rozkwitającą naturę. I w rzeczy samej Cesarzowa w Tarocie to symbol przede wszystkim wzrostu, dobrych plonów, pomyślności i sukcesów na każdym polu. Zwłaszcza materialnym, ponieważ Cesarzowa w przeciwieństwie do Papieżycy stawia właśnie kwestie materialne ponad aspekty duchowe. Cesarzowa jednak to nie tylko zaradna i władcza kobieta, która dopuszcza tylko prawdziwego Cesarza do swojego życia, lecz także kobieta kochająca, czuła, znakomita kochanka, matka, żona, która chętnie wesprze swojego partnera swoją mądrością i posiadanymi zasobami. Nie bez powodu nazywamy ją także Władczyni, ponieważ niewątpliwie posiada ona wielką władzą. Można powiedzieć, że karta Cesarzowa zamienia plany i podświadome dążenia w praktyczną realizację swoich celów. Cesarzowa w Tarocie to bardzo często także symbol kobiety, który jest po prostu bardzo atrakcyjna i pewna siebie. W ogólnym znaczeniu mówi także o wielkiej kreatywności i twórczości.

Znaczenie karty Tarota Cesarzowa w pozycji prostej

Karta Cesarzowa w położeniu prostym to piękna karta Tarota mówiąca o pomyślności w każdym pytaniu pytającego. Władczyni wskazuje bowiem na płodność w znaczeniu materialnym, ale także dosłownym, a więc może mówić o ciąży. Cesarzowa zwiastuje przede wszystkim powodzenie w sprawach miłosnych, bowiem wskazuje na pojawienie się takiej kobiety w życiu mężczyzny. Równie dobra jest to karta dla kobiet, bowiem mówi ona o poczuciu własnej wartości, spełnieniu, radości i miłości. Karta Cesarzowa bardzo dobrze wróży na wszelkie sprawy materialne i praktyczne tam gdzie jej energia może przerodzić się w luksus, dobrobyt i władzę. Należy jednak pamiętać, że prosta Cesarzowa zna swoje wymagania wobec partnera, którym nie łatwo sprostać.

Znaczenie karty Tarota Cesarzowa w pozycji prostej na miłość, seks i relacje

Prosta Cesarzowa w pytaniach związanych z miłością, seksem i relacjami to tak naprawdę jedna z najlepszych kart w Tarocie. Jej pozytywny wydźwięk jest znacznie silniejszy niż nawet w przypadku karty As Pucharów, jednak subtelnie inny. Cesarzowa to w przypadku mężczyzn znak spełnienia i odnalezienia kobiety swojego życia, a w przypadku kobiet poczucie, że relacja daje jej wszystko to czego oczekuje. To wszelkiego rodzaju satysfakcja, która skutkuje rozkwitem relacji, w której Cesarzowa może stać się z czasem żoną i matką. W rzeczy samej karta mówi o dużej seksualności i namiętności, a także chęci posiadania dzieci.

Znaczenie karty Tarota Cesarzowa w pozycji odwróconej

Pomimo tego, że karta Cesarzowa jest w swoim wydźwięku bardzo pozytywna kiedy wypada odwrócona to zaczynamy dostrzegać jej ciemne strony. Odwrócona Cesarzowa to kobieta leniwa i zanadto przywiązana do świata materialnego. Może ona mieć tak samo zbyt duże jak i zbyt małe mniemanie o sobie oraz poczucie własnej wartości. Odwrócona Cesarzowa to wszelkiego rodzaju problemy w realizacji i ukończeniu planów na planie materialnym. Może więc świadczyć o bezpłodności lub problemach zawodowych. Odwrócona Władczyni zdecydowanie nadużywa swojej władzy szczególnie w stosunku do mężczyzn, którzy zabiegają o jej serce, lecz także o inne osoby będące pod jej jurysdykcją. W przypadku mężczyzn Władczyni może wskazywać na problemy z matką lub żoną, lub bliską osobą o cechach tej archetypowej kobiety w Tarocie.

Znaczenie karty Tarota Cesarzowa w pozycji odwróconej na miłość, seks i relacje

Odwrócona Cesarzowa może mieć trudności z zajściem w ciążę lub po prostu nie chce ona realizować się na tym polu. To kobieta, która może cechować się rozwiązłością seksualną wynikającą np. z niskiego poczucia własnej wartości. Karta mówi o nieszczęśliwej miłości, w której Cesarzowa tkwi z przyczyn czysto materialnych. Gdy pytanie w Tarocie dotyczy mężczyzny to karta mówi o tym, że nie znalazł on jeszcze tej jedynej, z którą chciałby stworzyć rodzinę. W partnerstwie może więc to oznaczać, że nie podchodzi on poważnie do kobiety, z którą aktualnie jest w relacji. A w przypadku kobiety odwrócona Cesarzowa może mówić o nadużywaniu władzy i zbyt brutalnym podejściu do partnera.

Pozostałe informacje o karcie Tarota Cesarzowa

Inne nazwy karty Cesarzowa
Władczyni, Imperatorowa, Królowa, Bogini Izis, Córka Mocarzów, Natura, Pani Wszechmocy, Gospodyni
Nazwa karty Cesarzowa w innych językach
Ogólne cechy karty Cesarzowa
potrzeba uwielbienia, odrodzenie, bezpieczeństwo emocjonalne, wdrażanie planów, podjęcie słusznej decyzji, zbiór plonów swojej pracy, radość, zaufanie, akceptacja samego siebie, twórcza energia, stanowczość, wiedza, twórczość literacka, naukowa i artystyczna
Cechy karty Cesarzowa w pozycji prostej
matka Ziemia, twórczość, rozwój osobisty, kobiecość, zmysłowość, ciąża, pewność siebie, niezależność, wiedza życiowa, pozytywne prognozy, kochanka
Cechy karty Cesarzowa w pozycji odwróconej
niemożność rozwiązania problemów, egoizm, strata władzy i niezależności, rozwiązłość, zaborczość, niewierność, bezradność, zaprzeczanie uczuciom
Kolory karty Cesarzowa
zielony, biały, czerwony, niebieski
Znaki zodiaku karty Cesarzowa
Byk
Planety karty Cesarzowa
Wenus
Żywioł karty Cesarzowa
Ziemia

DOŁĄCZ DO KLUBU

Dołącz do klubu, aby wziąć udział w dyskusji "
Cesarzowa
"
  Iwona 2021.02.02 - 19:51

  Czy karta odwrócona to tak czy nie na zadane pytanie?

  Tarot Online 2021.02.02 - 19:52

  Zależy od pytania Iwona ☺️ o co zapytałaś Tarota przy tej karcie?

  Magda 2021.03.28 - 16:38

  Cesarzowa czeka na Ceesarza 😍

  Fajna strona, dobre opisy 👌 czesto tu wracam. Pozdrawiam 🤗

  Tarot Online 2021.03.28 - 16:52

  Dzięki Magda ☺️ już niebawem będzie tu znacznie ciekawej 🤔

  Janusz 2021.04.14 - 14:52

  Wpadła mi w ręce (prezent) talia Kart Tarota D’Epinal. To znak że mam się nim zająć. Nie wiem, po co, ale się zająłem. Dziś „odkryłem” tą arcy-rozwijającą stronę. Jestem wdzięczny, staram się poczuć a nie wykuć. Obecnie poznaję Wielkiego Arkana..Dziękuję i pozdrawiam

  Tarot Online 2021.04.14 - 15:23

  Janusz bardzo dziękujemy za Twoją ocenę ☺️ koniecznie zapisz się do newslettera i wejdź jutro tutaj o po 18 ☺️ czekać będzie na Ciebie wiele nowości!

  mebgart 2021.12.17 - 20:20

  a ja nie dostałam interpretacji 🙁

  Tarot Online 2021.12.17 - 20:58

  Wysłaliśmy Ci na mejla megbart ☺️ sprawdź proszę co mówi Twoja karta Cesarzowa 👏

Welcome to Tarot Online

Install
×