Tarot Online » Znaczenie kart Tarota » Wielkie Arkana » Cesarzowa

Cesarzowa

Cesarzowa

Karta w pozycji prostej

Znaczenie kart Tarota - Cesarzowa
matka Ziemia, twórczość, rozwój osobisty, kobiecość, zmysłowość, ciąża, pewność siebie, niezależność, wiedza życiowa, pozytywne prognozy, kochanka

Cesarzowa

Karta w pozycji odwróconej

Znaczenie kart Tarota - Cesarzowa
niemożność rozwiązania problemów, egoizm, strata władzy i niezależności, rozwiązłość, zaborczość, niewierność, bezradność, zaprzeczanie uczuciom

Cesarzowa

OGÓLNE ZNACZENIE KARTY

Karta Cesarzowa oznaczona jest liczbą 3 w Wielkich Arkanach Tarota i jest to druga po Kapłance archetypowa kobieta pojawiająca się w Major Arcana. Cesarzowa przedstawia na karcie, piękną i zadbaną dojrzałą kobietę o blond włosach, która siedzi na tronie w pięknej scenerii przedstawiającej rozkwitającą naturę. I w rzeczy samej Cesarzowa w Tarocie to symbol przede wszystkim wzrostu, dobrych plonów, pomyślności i sukcesów na każdy polu. Zwłaszcza materialnym, ponieważ Cesarzowa w przeciwieństwie do Papieżycy stawia właśnie kwestie materialne ponad aspekty duchowe. Cesarzowa jednak to nie tylko zaradna i władcza kobieta, która dopuszcza tylko prawdziwych Cesarzy do swojego tronu, lecz także kobieta kochająca, czuła, znakomita kochanka, matka, żona, która chętnie wesprze swojego partnera swoją mądrością i zasobami. Nie bez powodu nazywamy ją także Władczyni. Można powiedzieć, że karta Cesarzowa zamienia plany i podświadome dążenia w praktyczną realizację w materii. Cesarzowa w Tarocie to także kobieta, która Ci się podoba, być może ideał, wymarzony, lecz czy osiągalny?

Cesarzowa

KARTA W POZYCJI PROSTEJ

Karta Cesarzowa w położeniu prostym to piękna karta Tarota mówiąca o pomyślności w każdym pytaniu pytającego. Władczyni wskazuje bowiem na płodność (czasem także ciążę), żyzność, narodziny czegoś nowego, obfite zbiory naszych planów i działań, sukces materialny, spełnienie, radość, miłość, świadomość, piękno, dobrobyt, luksus oraz władzę. Prosta karta wskazuje na to, że wszystkie te cechy i atrybuty Cesarzowej odpowiadają na Twoje pytanie.

Cesarzowa

KARTA W POZYCJI ODWRÓCONEJ

Często mówi się, że karta Cesarzowa nawet w negatywnie jest dobrym znakiem w rozkładzie Tarota. Niestety, jak każda odwrócona karta, także i Cesarzowa ma swoje ciemne strony. Będą. nimi lenistwo, materializm, próżność, rozwiązłość, problem w realizacji założonych planów lub zbyt duże mniemanie. Karta może w tej pozycji mówić także o problemach z zajściem w ciążę lub zawodowych. Wskazuje także na nadużywanie swojej władzy i pozycji . W przypadku mężczyzn, Władczyni może wskazywać na problemy z matką lub żoną lub bliską osobę o cechach tej karty Tarota.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wypowiadając się na stronie Tarot Online akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Tarot-Online.com.pl używa pliki cookies. Jeżeli akceptujesz naszą politykę prywatności kliknij w przycisk. AKCEPTUJĘ